X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamusie 2018
Odpowiedz

Sierpniowe mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2020, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta gosc gada z sensem ja bym sie jego sluchala zelaszcza ze wreszcie masz zdrowego syna 😀 Ja to tez nie rozumiem tego pakowania sterydami inhalacjami na okragle kiedy widac ze nie jest skuteczne a nalezy wdrozyc leczenie przyczyny a nie tylko objawowo. Niki miala pulmicort doraznie na 3-4 dni przy silnym przeziebieniu ale oskrzela byly czyste. To chyba sie tylko tak doraznie powinno wspomagajaco...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2020, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alergia pokarmowa jak i wziewna objawia się w różny sposób. I nie u całej populacji świata w identyczny sposób.
    I nie jest powiedziane, że pokarmowa to tylko reakcja z układu pokarmowego. A alergeny wziewne tylko układ oddechowy.
    Często jedzenie = zła kupa - to zwykła nietolerancja pokarmowa.

    Mam znajomego, któremu na orzeszki puchnie język, twarz. Hmm - ale nie sądzę by się skarżył na złą kupę. A to co się z nim dzieję to reakcja alergiczna.

    My mamy kilka alergenów. 😊
    A przy kiwi mamy wpisane w książeczkę - anafilaksja.

    Wiadomo, że każdy lekarz jest inny. I ma swoje teorię budowania medycyny od Nowa.
    My długo wybieraliśmy alergologa, gdzieś po opiniach lekarzy z rodziny i znajomych - zdecydowaliśmy się na fajną babkę..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lutego 2020, 02:26

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2020, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta a w jaki sposób on leczył małego ? Było to faktycznie coś innego czy zwykły zbieg okoliczności?

    Ja kiedyś byłam u takiego lekarza, strasznie zarozumiały gościu..
    Wszystkie teorię innych lekarzy podważał i wyśmiewał..
    Gdzieś tam zbieg okoliczności chciał, że była u mnie poprawa.
    A ja trochę za późno przejrzałam na oczy, że to tylko 'zbieg okoliczności'.

    Więc też często patrzę na styl bycia danego lekarza, trochę pokory nie zaszkodzi.
    Ogólnie to nie lubię jak lekarz pediatra robi z siebie mądrale w sprawach o których nie ma pojęcia.
    Gdzieś uważam, że ich wiedza sie kończy i powinna zacząć kogoś innego.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lutego 2020, 02:27

  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 17 lutego 2020, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przede wszystkim odstawil nebbud i zmienił ilość i proporcje inhalacji, antybiotyk powiedział że był dobrze dobrany.
    Z alergiami od 9msc życia nie mamy problemów już więc nie zweryfikuje jego wiedzy.
    Młody super po 3 tygodniach w żłobku nic nie płakał, wrócił szczęśliwy i glodny :D musi wytrzymać do piątku bo w dziale 2 dziewczyny dzisiaj dostały zwolnienia na dzieci, więc wypadałoby żebym ja była:p

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lutego 2020, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może alergie u niemowląt to co innego niż u dzieci potem. Tego to nie wiem. 🤦🏻‍♀️ Hania wtedy jeszcze nic prawie nie jadła więc ciężko było stwierdzić czy ma alergię. 🤣

    A z jakich leków mieliście inhalacje ?

    Stęskniony za żłobkiem. 😊 Taka reakcja to az miło na sercu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lutego 2020, 18:36

  • e_mii Autorytet
    Postów: 1217 566

    Wysłany: 18 lutego 2020, 06:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta, super że młody w końcu zdrowy, oby już w tym sezonie nic go nie złapało.

    Ja ostatnio się cieszyłam, że od grudnia nie potrzebowałam zwolnienia, to teraz mam, do końca tygodnia. Wszyscy w domu jesteśmy chorzy, dziewczyny oskrzela i płuca mają jeszcze czyste, ale kaszel i katar na potęgę :/ Dostały mucosolvan do inhalowania.

    v0o0onx.png
    z9pckld.png


  • 1ania1 Autorytet
    Postów: 1991 584

    Wysłany: 18 lutego 2020, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My po szczepieniu. Filip waży 14.5 kg, ma 90 cm wzrostu 😁

    PLPaulina, Natalia05, pumka1990, Marta..a lubią tę wiadomość

    o1483e5ehwc7f9hb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2020, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przebił moją o 1 cm ! 👍

    Rekordzista. Waga to istny szok ! 😲 Chłopak chyba z lodówki nie wychodzi.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2020, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chlop jak dąb 😀 Ale przy takim wzroscie to musi wazyc. Moja przy 80 cm i 11 kg jest dosc szczupla

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2020, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia05 wrote:
    Chlop jak dąb 😀 Ale przy takim wzroscie to musi wazyc. Moja przy 80 cm i 11 kg jest dosc szczupla
    Eee tam.. 😊
    Moja przy 89 cm. 11.5 kg. 😆 Ale to dziewczyną, więc jakby ważyła takie 14 kg to nie zbyt..

    U chłopaka zawsze można powiedzieć, że masę robi.. 🤣

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2020, 10:08

  • e_mii Autorytet
    Postów: 1217 566

    Wysłany: 18 lutego 2020, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja starsza córka w wieku 17 miesięcy ważyła 14kg, a miała 85cm. To dopiero był klopsik :) Nie widzę różnicy między dziewczynką a chłopcem. Teraz ma 5 lat, jest wysoka i szczupła, nic jej nie zostało z tego pulchnego bobaska jakim była.

    v0o0onx.png
    z9pckld.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2020, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie to ciekawi jaka będzie druga córka. 🤔

    Hania to blondynka z brązowymi oczkami. Wysoka, bardzo szczuplutka.😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2020, 10:42

  • 1ania1 Autorytet
    Postów: 1991 584

    Wysłany: 18 lutego 2020, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lubi sobie zjeść, ale raczej w lodówce nie siedzi 😁
    Staram się by jadł regularnie, o stałych porach, je 5 razy dziennie, w tym raz mleko ok 4 rano. Swoje waży, ale nie wygląda na tyle. Dziewczyny niedaleko mnie zmarła 9 latka na powikłania po grypie, to już 4 osoba w woj śląskim. Mówi się o tym koronawirusie, a tu grypa u nas zbiera śmiertelne żniwo. Masakra, pediatra mówiła, że to co się teraz dzieje z liczba zachorowań to szok.

    o1483e5ehwc7f9hb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2020, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja na to co je to i tak dobrze waży 😀 Ostatnio znowu nic nie chce, moze te trojki wychodza bo to juz nam tylko te zostaly. To jak sie waga rozklada tez zalezy od konstrukcji ciala, kosci i miesni. Niektore sa takie nabite i ciezkie a inne pulchne miekkie takie 😀

    Ja sie zastanawiam czy tez bedzie niebieskie oczka 😍 Bo ze chuda i mala to juz wiem

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2020, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż ma niebieskie oczy. Takie śliczne. 😊

  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 18 lutego 2020, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia, to nasze dziewczyny podobnie! U nas 79cm i 10,2kg wiec podobnie :D


    Marta, tez mysle, ze lakarz gada z sensem! Ja znam cale mnostwo mam, ktore ledwo katar zauwaza, a juz inhalacje... u nas w de no inhalacje dopiero zalecaja przy nawracajacych infekcjach drog oddechowych, wtedy nawet inhalator na recepte za darmo przepisuja, ale na katar, czy kasze raz na pol roku nawet o inhalacjach nie wspominaja...
    A co do nebbud, to moja kuzynka, pielegniarka, stosuje go jak serio wode... dziecko raz zakaszla, nebbud, jej maz juz sam jak jest ledwo oslabiony i ma od 2 godzin dopiero katar, to juz mowi, ze idzie sobie inhalacje z nebbudu zrobic🤦‍♀️
    Jak bylismy w pl, to Mii akurat szlo 8 zebow na raz, u tesciow bylo 27 stopni, mega suche powietrze, slinila sie na potege, nos masakra z tej temperatury, wiec czasem zakaszlala, a ta raz jak sie z nia widzielismy stwierdzila, ze krtaniowo i jakbym chciala to ma nebbud🤦‍♀️
    Takze tak... niektorzy serio naduzywaja... zreszta u niej na chacie tez tak goraco, suche powietrze, dzieci non stop na inhalacjach, przegrzewane, ubierane w 8 wartstw na spacer, a na koniec zdziwienie, czemu wiecznie chore...

    Super, ze twoj maly juz zdrowy!


    My dzis zaspalysmy na szczepienie, bo zapomnialam nastawic budzika, a Mia wstala o 10🤦‍♀️ (czepienie bylo na 9:45)
    Trzeba bylo sciemnic, ze jest przeziebiona, bo wstyd powiedziec, ze sie zaspalo...
    No jic, mamy przelozone na marzec...

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • e_mii Autorytet
    Postów: 1217 566

    Wysłany: 18 lutego 2020, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam jasnoniebieskie oczy, mąż brązowe. W pierwszej ciąży bardzo chciałam żeby córka miała takie jak on, i ma. W drugiej marzyło mi się żeby mała miała oczy po mnie, niestety ma jeszcze ciemniejsze od siostry :) Cały czas mi smutno z tego powodu, że żadna nie odziedziczyła koloru oczu po mamusi.

    v0o0onx.png
    z9pckld.png


  • edytkaa93 Autorytet
    Postów: 2027 816

    Wysłany: 18 lutego 2020, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja ma oczy takie jak tatuś czyli takie błękitne:) włosy też ma jak tatuś, czyli blond. W sumie jak by na nią popatrzeć to jest cała jak tatuś, nawet wilka na włosach ( nie wiem czy tylko u nas się tak na to mówi czy wszędzie, chodzi mi o to że cebulki włosów rosną w inną stronę i na czole ma z grzywki takie jakby kółeczko) to też ma jak tata, dziurki nad pośladkami jak tata, no wszystko wszystko. Tylko nos po mnie, na szczęście, chociaż tyle:p

    17.08.2018 M<33
    09.10.2020 A<33
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 18 lutego 2020, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam zielone, maz niebieskie...
    Bardzo chcialam, zeby Mia miala zielone... no ale ma niebieskie😂 ale ona w ogole wykapany tatus, tylko wlosy ma po mnie bo taki jasniejszy blond a maz ma calkiem ciemny blond

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • squirrel Autorytet
    Postów: 1291 615

    Wysłany: 18 lutego 2020, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja to też wykapany tatuś. Prędzej wygląda jak dziecko siostry mojego męża a nie moje bo ma ich urodę. Ja blondynka niebieskie oczy. A Helenka ciemne włosy, czarne oczy i karnacja też śniada. W sumie to przykro mi trochę że tak nic a nic do mnie nie podobna .

    🌸 ❤️ sierpień 2018
    🐻❤️ maj 2021
‹‹ 2359 2360 2361 2362 2363 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ