X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamusie 2018
Odpowiedz

Sierpniowe mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2020, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja Emilki nie mam gdzie eksmitowac bo wiecej pokoi nie mam 😀 Mi ona nie przeszkadza w lozku i lubie z nia spac co nie znaczy ze bede tez spala z noworodkiem i emilka bo to odpada. I nie chodzi o zadne schematy tylko jest jeszcze kwestia ulatwienia sobie samemu zycia. Bo co mozna z jednym maluchem to z dwojka nie wydaje mi sie super swietnym pomyslem. Ja mam juz mniej wiecej plan w glowie iles mozliwosci i w zaleznosci od tego jaka bedzie sytuacja bede dostosowywac. Przy czwartym dziecku mysle ze jednak sobie poradze nawet ze sprzeciwem na smoczek 🤣 Tak czy siak nie mialabym ani mozliwosci ani ochoty siedziec caly dzien z dzieckiem przy cycku podczas gdy mam jeszcze 3 dzieci, jak ktos ma czas i ochote to wiadomo niech robi jak uwaza. Ja wiem jak tym razem ma wygladac i mniej wiecej tego sie bede trzymac, nie mowcie mi ze dzieci maja wszystim rzadzic bo to dla mnie nie wchodzi w gre😀 Nie oddam starszych do adopcji bo noworodek sie pojawi 😀 Ale fakt mam obowy tym razem wieksze bo tez pierwszy raz to cos nowego bedzie, i tez sie obawiam wlasnie wlasnej niekonsekwencji. A z tym noszeniem na raczkach oj to zaluje ze ja bralam na kazde kwikniecie, bralam bo moglam i chcialam a teraz ja nosze cala ciaze nie chce a musze bo niestety ale tak sie nauczyla ze mama wezmie i sie domaga.

  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 22 lutego 2020, 00:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale ja do nikogo nie pilam konkretnie ;) akurat dalam taki przyklad ze spaniem nieforrunny, bi najlatwiejszy i akurat znalam taki przyklad, gdzie upor i konsekwencja przyniosly rezultaty...

    Ale zamysl igolny byl taki, ze to nie jest tylko przyzwyczajenie dzieci, a nawet moze wcale nie ich przyzwyczajenie, a nasze jako rodzicow...
    My tez jestesmy tylko ludzmi i tez przyzwyczajamy sie do dobrego i jak mamy dobrze, to po co mamy sobie zmieniac na gorsze ;) wybierzemy wygode...

    Ja nigdy nie ukrywalam, ze jakby Mia byla inna i mialabym spac z nia, albo nie spac wcale, to wiadomo co bym wybrala... i tez nie wiem, czy bym nie przywykla do tej wygody i nie spalaby ze mna na wieki ;) bo jakbym miala dobrze tak jak jest to po co inaczej...

    Ja mysle nawet, ze i z tego powodu moj kuzyn nadal schodzi do rodzicow, mimo, ze ma cale swoje poddasze zamykane przy schodach, gdzie ma swoj "salon" sypialnie i lazienke z prysznicem, lozko wodne, wiec co luksus mega jak na nastolatka, a ciocia niby protestune ale i tak ulega... bo tak jej tez zawsze bylo wygodnie, zamiast sie pol nocy wyklucac, mogla spac ;)

    U nas tez np moj maz mowi, ze moze czas przestac uzywac szumisia, bo juz nie niemowlaczek... no ale wlasnie... moja wygoda... jak mi dziecko z szumisiem lepiej zasypia i w ogole, to spi nadal z szumisiem...
    Glupi i blachy przyklad, no ale tez mozna stwierdzic, ze bedzie do 18tki z szumisiem spac🤷‍♀️ no trudno, ja te nienawidze zasypiac w ciszy...



    Natalia, ja cie troche rozumiem, bo ja mimo, ze miałam pierwsze, to mialam podejscie, ze wole nie kp niz mala mialaby tylko na cycku wisiec i sobie ciumkac zamiast smoczka...
    Do dzis w sumie mam takie zdanie, wolalabym kpi albo mm niz ciagle niekonczace sie kp...
    A co dopiero jak jeszcze dzieci w domu do ogarniecia...
    No ale jak komus bardzo zalezy na ko za wszelka cene, to bedzie na to inaczej patrzyl...

    A noszenie... nosilam, tulilam, ale dlugo to nie potrwalo, bo mala szybko odlubila noszenie😂
    Czesciej teraz przyjdzie i chce na raczki zeby wiecej widziec jak np cos robie, niz chciala za niemowlaka...

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2020, 00:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to mam przyziemne marzenie by Dziecko urodziło się bez zaburzeń ssania.
    I nie ważne co i z czego będzie jadło.
    Byle jadło. 🙏

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2020, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PLPaulina wrote:
    Ja to mam przyziemne marzenie by Dziecko urodziło się bez zaburzeń ssania.
    I nie ważne co i z czego będzie jadło.
    Byle jadło. 🙏

    Ja mam takie zeby nie byly operacje.

    Cierpliwa gdyby moja corka miala taki apartament do wlasnej dyspozycji to bysmy ja widzieli raz na miesiac 😀

    A ja ci sie sprawdzilo to mamaroo? Tak jak pisalas o tej malej co spala tylko na klatce u rodzicow to mi wpadlo wlasnie mamaroo do glowy. Probowali? Nie wiem co zrobie jak mi taki numer wywinie ale tak siedziec z dzieckiem spiacym na mnie to dla mnie odpada, a moga byc takie akcje u hipotrofikow niestety :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2020, 12:54

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2020, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia tylko pamiętaj, że jakby u małej by były problemy z napięciem to takich lezaczkow trzeba jak ognia unikać. ☺️

    Ja to tym razem chyba powalczę z tym chustowaniem.

    A wiesz ile ja ten moment waży ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2020, 13:07

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2020, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A takich rozkladanych na plasko tylko ze w takiej pozycji pod katem glowa wyzej jak tiny love 3w1 tez nie?

    Chuste tez rozwazam. Tylko czy ja to ogarne z motaniem 😮 Tu jest plus ze dziecko ma ta swoja mamusie blisko a mamusia wie ze starszal nie sprawdza wlasnie wytrzymalosci oka malucha 😀

    We wtorek miala 2153 g. Emilia miala dokladnie w tym samym tc 3040 g takze roznica ogromna. Moze do 2,5 kg dociagnie ale nie wiadomo 😕

  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 22 lutego 2020, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O jej to nawet nie połowa mojego jak się urodził! Jaki kurczaczek malutki :)

    Jaram się strasznie moja dziecko zrobiło dzisiaj wieze z klocków drewnianych :D sam z siebie poszedł i budował, mega :D poszedł 6 klocków w górę, kazdy inny i mostek i kwadrat i walec :D

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2020, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas było wzmożone napięcie i mieliśmy zakaz wszystkich lezaczkow/ bujaczkow.

    Nie ma zdrowych lezaczkow. Nawet w tych na płasko jak np baby Bjorn ponoć ciężar ciała przesuwa się w dół w stronę miednicy. I ta pozycja u dzieci z zaburzeniami może być fatalna w skutkach.
    To co ćwiczysz na rehabilitacji to cały ten leżaczek psuję.

    Faktycznie kruszynka. Hani kuzyn urodził się hipotrofikiem - 1800g.
    Ciąża donoszona.
    I u niego było obniżone napięcie. I też miał zakaz lezaczkow.
    A wiadomo, że to czasami ratuję życie.
    I wiem, że oni mieli cis w zasadzie hamaka.
    Śmiesznie to wyglądało.
    A długo używali, bo wiadomo hipotroficy rozwijają się wolniej. I mały usiadł sam dopiero na 9 msc.
    Ze ssaniem też miał problemy niestety. I pierś i butla to było ciężkie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lutego 2020, 09:51

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2020, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze to tez malutki. Donoszony czyli 37 tc czy 40? Wiedza co bylo przyczyna?

    Ja sie ze wszystkim juz licze. Takie maluchy jak np wczesniaki najpierw chyba ucza poc z butelki, potem z piersi. Chuda bedzie strasznie, glowka mala brzuszek chudy i tylko nogi dlugie. Boje sie takich malych bo dla mnie 3,5 kg to malutkie dziecko to gdzie jeszcze 1 kg mniej 😮

    9 miesiecy na siedzenie to nie jakos pozno. Emilia usiadla sama od razu bez podparcia na 8,5 miesiaca, juz dawno raczkowala siedzenie ja nie interesowalo.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2020, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po 38 TC się urodził, wywoływali poród. Ale ze względu na masę ciała zakwalifikowany jest jako wcześniak.
    Złe przepływy ponoć. Ale to też mówi, że średnio z tą diagnozą. Bo na USG był zawsze malutki, malutki. A wtedy przepływy były ok🤷 więc nie wiadomo o co tak naprawdę chodziło.

    Ale widać po nim, że jest taki nadal mniejszy, mniej ruchliwy. Ważne, że zdrowy i w swoim tempie wszystko robi.

    Z kp walczyła długo. Średni skutek był tego załapania jednak.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lutego 2020, 13:53

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2020, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasnie, z tymi diagnozami to ciezko. U mnie tez piekne przeplywy a dziecko slabiutko rosnie. Moze ta pepowina winna nie wiadomo...

    Ciezki start maja takie maluchy. Wczoraj widzialam na insta mama trojaczkow dala posta z wagami dziewczynek, to na 3 l i 4 miesiace waza 10.8, 12.2 i 12.7 kg i wzrost 93,95 i 97,5 cm. Urodzily sie jako wczesniaki. Takze to potem ma jednak wplyw na dalsze zycie, chociaz niektore dzieci wyrastaja z tego.

  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 23 lutego 2020, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale 9msc siad jest w normie, mój też usiadł jak miał 9 msc ponad, tuż po tym jak sam wstał. Raczkowal 1-2dnj, wstał i po paru dniach dopiero usiadł i to jest w 100% prawidłowe :) A chwilę przed boczkiem zaczął sam chodzić, więc tu na forum wyprzedził z chidebiem te dzieci co dużo wcześniej od niego raczkowaly, ba nawet stały:D Każdy ma swoje tempo po prostu :)

    A waga nie odbija się bardzo, moja kuzynka urodziła 2,5kg bliźniaki, obecnie mają już 4l i chłopiec wygląda na 1-2lata starszego, a to on ciężej przeszedł pierwszy rok życia, później niż siostra robił wszystko tak z 1-2msc, do tego musieli mu oddech monitorować bo lapal bezdechy , 3x w szpitalu z zapaleniem płuc itp. :) A jest kawał chłopa najwyższy w grupie, a siostra wszystko szybciej lapala a jest w grupie najdrobniejsza. Także spokojnie Natalia tego wcale może być nie widać później jak się urodzi malutka :)

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2020, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiadomo, że z tym tempem to każde dziecko ma swoje. I teraz te przedziały czasowe nie istnieją.
    Chociaz ponoć ta kolejność ma znaczenie.
    Ale to nie wiadomo jak jest naprawdę. 🤷🤷

  • e_mii Autorytet
    Postów: 1217 566

    Wysłany: 23 lutego 2020, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia, najważniejsze żeby malutka była zdrowa, nie miała problemu przez ten żołądek, wagą bym się w ogóle nie przejmowała. Moja bratowa rodziła dzieci 2kg w terminie, taki jej urok, dziewczyny zdrowe, mądre, wyrośnięte. A kiedy dziecko siada, staje czy zaczyna mówić to bez znaczenia. Do podstawówki każde to ogarnie ;)

    v0o0onx.png
    z9pckld.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2020, 06:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U Nas dzień rozpoczęty o godz. 2. 🤣🤣🤣 A teraz dziewczyny 'dobranoc' 🖐️

  • 1ania1 Autorytet
    Postów: 1991 584

    Wysłany: 24 lutego 2020, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OJEJ Paulina współczuję 🙁 znam ten ból... My też już dawno nie śpimy.

    Dziewczyny czy Waszym maluchom wewnętrzne krawędzie stóp uciekają do środka? Nie wiem jak to opisać, zauważyłam coś takiego u małego, nie wiem czy to normalne na tym etapie.

    o1483e5ehwc7f9hb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2020, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jakby zaraz miał dotknąć palcami jednej stopy drugą ?

    U mnie koniec spania, bo mam wizytę u lekarza.
    Tatuś z córeczką sobie śpią.

  • 1ania1 Autorytet
    Postów: 1991 584

    Wysłany: 24 lutego 2020, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PLPaulina wrote:
    Tak jakby zaraz miał dotknąć palcami jednej stopy drugą ?

    U mnie koniec spania, bo mam wizytę u lekarza.
    Tatuś z córeczką sobie śpią.

    Nie,tak jakby mu całą stopa zjeżdżała do środka, może potem uda mi się zrobić zdjęcie to Wam pokażę.
    Kciuki za wizytę 🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lutego 2020, 08:34

    o1483e5ehwc7f9hb.png
  • e_mii Autorytet
    Postów: 1217 566

    Wysłany: 24 lutego 2020, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koślawe stopy? Moja starsza tak miała, ale jakoś samo przeszło. Musiałam ją długo pilnować żeby w W nie siadała, a teraz widzę że młoda też sobie upodobała taką pozycję🤦‍♀️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lutego 2020, 08:55

    v0o0onx.png
    z9pckld.png


  • 1ania1 Autorytet
    Postów: 1991 584

    Wysłany: 24 lutego 2020, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    e_mii wrote:
    Koślawe stopy? Moja starsza tak miała, ale jakoś samo przeszło. Musiałam ją długo pilnować żeby w W nie siadała, a teraz widzę że młoda też sobie upodobała taką pozycję🤦‍♀️

    Podejrzałam sobie w necie o co chodzi z tymi koślawymi stopami i to faktycznie tak wygląda jak u Filipa. Też pilnuję, żeby nie siadał w W, ale to akurat nie jest jego ulubiona pozycja więc rzadko tak siada.

    o1483e5ehwc7f9hb.png
‹‹ 2365 2366 2367 2368 2369 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ