X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamusie 2018
Odpowiedz

Sierpniowe mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2020, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PLPaulina wrote:
    To bardzo dobrze 👍

    Heh, po tych przygodach Waszych z wypadkami to ja nie wiem co tu zrobić by w 3 ciążę nie zajść. 🤦🏻‍♀️

    Nie uprawiac seksu 🤣 Ja mysle nad ciachnieciem rurek

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2020, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiadomo 100% skuteczności to daje tylko brak seksu. A przy dwójce maluchów to wcale nie musi być takie trudne. 😁😁

    A tak poważnie to gdzieś pod koniec ciąży pogadam z ginekolog na ten temat.

  • justa8902 Autorytet
    Postów: 292 228

    Wysłany: 20 lutego 2020, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też się bardzo martwiłam jak Agatka zniesie rozlake A chyba ja ją gorzej zniosłam. Co prawda Mąż mi później powiedział że niby było ok. Ale jednak jak już wróciłam to całkiem inne dziecko, wesokutkie, uśmiechnięte.
    Powiem Wam że życie z dwójką maluchów. To jest naprawdę hardcore. Co prawda po 2 miesiącach widzę światełko w tunelu. Zrobił się nam mini rytm dnia. Ale Adaś tak jak kiedyś jego siostra śpi tylko na spacerze. Więc czy wieje czy nie biorę dwójkę dzieci pod pache i idziemy na spacer. Po powrocie jest szansa na jakieś max 40min jeszcze że pospi A tak to tylko rączki albo cyc i ciągłe marudzenie. Zwariować idzie. Jeszcze żeby Mąż wracał o 16... Ja nie wiem jak ja mogłam kiedyś marudzić. Teraz to marudzę x 100 😨😱🙈
    I mam wrażenie że robi nam się kryzys z Mężem. Ucieka w pracę, wszystko spada na mnie. Z tych nerwów to już zaczęłam popalac

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lutego 2020, 21:28

    qdkkzbmh2w8fg125.png
    f2wl3e5eun35he4m.png

    Pai1,zesp Antyfosfolip.,niedobór białka S
    Agatka ur 17.08.2018 o 23.41 3880g 54cm
    38w-3762g; 35w-2759g; 32w-2300g; 29w-1703g
    08.2016 cp <3 [*] 03.2017 <3 [*]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2020, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa straszysz. ☹️

    A jak to robisz z dwójką na spacerze ? Córka idzie koło ciebie tak grzecznie ?

  • Paulinaaa Autorytet
    Postów: 1901 812

    Wysłany: 20 lutego 2020, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    my z mężem sie nie zabezpieczamy, ale szczerze teraz każdy z nas pracuje, plus zajmowanie się dzieckiem to tego seksu jest tyle o ile... z 2 razy w miesiacu ;p wiec ciezko by bylo zajsc w ciaze, w sensie jakbym zaszla to bysmy sie cieszyli bo chcemy miec w przyszlosci 2 dzidzie i starać sie bedziemy pod koniec roku, a teraz po prostu "nic" nie robimy ;p takze ja tam bym chciala "wpadke" = "niespodzianke" ;p ale zazwyczaj seks jest na poczatku cyklu tzn po okresie i chwile przed okresem :D wiec szanse nikle ;p

    moja agata juz ogarnia zlobek :) placze tylko pierwsze 3-5 min a potem juz bawi sie, je, tylko ma problem ze spaniem albo nie spi nic albo 15 20 min i nie wiem kuzwa co z tym fantem zrobic...bo :
    jak odbieram ją przed 14,to w domu jestem o 14, daje jej jesc, i ona chce sie bawic, wiadomo nowe miejsce, nie chce jej sie spac... wiec jak kladlam w domu to nie zasypiala i ...szlam na spacer to 5 min i spi
    a nie chce czekac w domu do 16 az sie zmeczy bo potem spac pojdzie o 22, a tak to chodzi 19 30 spac od zawsze...
    i nie wiem czy przeciągnac ją raz i sprobowac caly dzien bez drzemki
    czy chodzić na te spacery ok 15 zeby pospala, teraz 3 dni nie spala w zlobku to szlam po jedzeniu o 14 30 na spacer i po godzinie budzilam ją...
    jak wczesniej spala 20 min to roznie, czasem szlam na spacer i potem spala tez a czasem do 18 30 przeciagalam, ale jak nie zasnie na te 20 min to nie wiem jakby te popoludnie wygladalo, zreszta mysle ze potrzebuje jeszcze spania............ takze to jedyny problem, te jej niespanie tam albo turbo spanie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lutego 2020, 22:04

    f2w3yx8d4t3m5xdt.png

    wrzesień 2018 - córcia <3 6cs

    listopad 2021 - corcia 10 cs <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2020, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiadomo, że jak ma się w głowie chęć posiadania jeszcze dzieci to się człowiek może nie zabezpieczać.
    Ale ja to stanowczo mówię "nie" na 3 dziecko. Więc wole nie ryzykować nawet jednym seksem w cyklu. 😁😁

    Paulina u Nas po żłobku też mamy problem z drzemką. Hania jest tak rozbawiona, że chce się bawić, gada, opowiada mi wszystko. Ani myśli o spaniu.
    I średnio wiem co z tym zrobic. 🤷🤷

    Boże znowu czuję się przeziębiona. 😭

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lutego 2020, 22:16

  • marcela123 Autorytet
    Postów: 1221 658

    Wysłany: 20 lutego 2020, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa serio aż tak jest z dwójką takich Maluchów? Wiem, że łatwo nie będzie ale mimo wszystko staram się jakoś pozytywnie myśleć.
    Paulina uwierz, że wystarczy raz i czasami dzień cyklu też nie ma takiego znaczenia bo owulacja może być różnie. Ja z tego jednego razu za miesiąc będę miała córeczkę a przy Stasiu okolo roku się nie zabezpieczaliśmy i nie było tak łatwo a częstotliwość jak to przy staraniach była spora 🙂
    A z tą drzemka to nie wiem co Ci poradzić, dzieci w tym wieku potrzebują snu, mój śpi zazwyczaj od 2 do 3 h dziennie, wiadomo że zdarzają się drzemki i 1,5 h i dalej nie zaśnie. Aż się boję tego spania jak Mała się pojawi bo w ciągu dnia ma raczej ciszę jak jesteśmy we dwójke. Może spróbuj się pomęczyć trochę w domu z zasypianiem jak wrócicie, jeśli będzie zmęczona to powinna usnac

    Aniołek 17.10.2017- 8t5d
    tb739vvjdr6gsxwh.png

    3i49hdgew2fq6tag.png
  • marcela123 Autorytet
    Postów: 1221 658

    Wysłany: 20 lutego 2020, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matko jak na kobietę w ciąży przystało chyba pierwszy raz miałam zachciankę, tak miałam ochotę na śledzie w sosie śmietanowym, dzwoniłam do męża żeby kupił i tak ot zjadłam prawie całe opakowanie i poprawiłam paczkiem 😂 aż się boję jak zareaguje na to mój żołądek

    PLPaulina, edytkaa93, Paulinaaa, pumka1990 lubią tę wiadomość

    Aniołek 17.10.2017- 8t5d
    tb739vvjdr6gsxwh.png

    3i49hdgew2fq6tag.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2020, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas drzemka to 1.5 do max 2h.
    I też się zastanawiam jak to będzie z dwójką dzieci. 🤦🏻‍♀️

    Hania spała do 10msc w wózku. Ale to musiał być w ruchu. Więc łaziłam. Ale teraz to średnio widzę spacer z dwójką dzieci. 🤦🏻‍♀️

    Ogólnie to ostatnio zaczęły mnie dopadać lęki..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2020, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa ja wlasnie anuje tak jak ty czyli dwojka do wozka i na spacer. Wiosna i lato przed nami wiec akurat, a moje spia w wozku rewelacyjnie wiec o to sie nie martwie. Bardziej jak ja wyjde sama z dwojka z wozkiem i jak wroce 😮

    Paulina jak agata spi na spacerze to ja bym chodzila, to jeszcze male dziecko nie wydaje zeby od rana wytrzymala bez drzemki. Moja wreszcie przeszla na jedna w ciagu dnia i to jest 2-3 h, tylko ze my wstajemy w sumie o 10.30 ostatnio 😀

    Kurde ja dalej naiwnie wierze ze najmlodsza pojdzie w slady siostr i bedzie spiacym noworodziem z ktorym sie bede nudzic 😀

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2020, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja za to nie wierzę, że druga będzie śpiącym dzieckiem. 🤣🤣

    Hania nie zasnęła w wózku już od 9 msc. A od hmm 2-3 nie korzysta z niego wcale.
    Nie da się tam włożyć. 🤦🏻‍♀️
    Dlatego u Nas spacer z noworodkiem i Hanią biegającą wokół to się nie uda 🤣🤣

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lutego 2020, 23:00

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2020, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to ciezko faktycznie. Emilia jak biega to tez tam gdzie chce, nie moglabym wozka pilnowac i prowadzic bo by mi uciekla gdzies albo wpadla pod auto... Moja ze spaniem to problemu nie ma, dzis w aucie padla to jak slzismy do sklepu tata ja wzial na rece i spala dalej 😀 Czesto sama zasnie na kanapie w dzien albo na podusi na podlodze czy fotelu nawet w halasie 😀

    Ja sie za to spodziewam problemow z piciem cycka znowu 🤦‍♀️ Tylko pierwsza nie miala problemu a kolejne niecyckowe. W gratisie do zoladka pewnie kolki i refluksy..🙈

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2020, 00:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hahahaha jakby Hania tak sama z siebie zasnęła to bym chyba na pogotowie jechała. 🤣🤣🤣

    W życiu czegoś takiego nie widziałam u niej. Dla niej sen to jakby kara. Ona mogłaby szaleć 24h i jeszcze chcieć rozciągać dobę. 😁

  • Eilleen Autorytet
    Postów: 3420 856

    Wysłany: 21 lutego 2020, 06:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta..a wrote:
    Ruszyłam na opiekunkę trochę jak go odbieralam.. tłumaczyła mi się że mają taki czas chorobowy.. że opiekunki też padają co chwilę chore.. że odsylaja dzieci jak tylko jest katar, już nie mówiąc o gorączce ale rodzice przynoszą zaświadczenia od lekarza i wtedy mają związane ręce... troche się jej dostalo ode mnie.. Jeszcze napiszę chyba do dyrektorki dzisiaj że proszę o pilnowanie dzieci bo to jest coś nie tak jak dziecko po 2 dniach jest chore... I poproszę o jakaś interwencje, żeby się przyjrzala bardziej dzieciom czy coś.. Już w styczniu była informacja do rodziców że przeprowadzanie chorych dzieci łamie regulamin.. informacja była do wszystkich rodziców wtedy.

    A pogoda jest taka cudowna.. Tak bym z ni wyszła na spacer chętnie :( może jak nie będzie miał popołudniu temperatury to go wezmę jutro
    U nas było to samo. Napisałam do dyrektorki w końcu bo też po tym jak był ze mną w domu był zdrowy i po dwóch trzech dniach znowu był w domu z katarem zielonym. Gorączki nie miał. Raz czy dwa razy mu się zdarzyła gorączka ale to zęby. Wyszedł komunikat że mają nie przyprowadzac chorych dzieci itd. Czy poskutkowało ciężko powiedzieć.

    qb3ci09k96tb3ht7.png
    h44e3e3kl4vyek4m.png
  • edytkaa93 Autorytet
    Postów: 2027 816

    Wysłany: 21 lutego 2020, 06:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze że mamy duży ogród, już widzę jak w wózku usypiam młodsze a ze starszą lecimy się bawić:)

    17.08.2018 M<33
    09.10.2020 A<33
  • 1ania1 Autorytet
    Postów: 1991 584

    Wysłany: 21 lutego 2020, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eilleen wrote:
    U nas było to samo. Napisałam do dyrektorki w końcu bo też po tym jak był ze mną w domu był zdrowy i po dwóch trzech dniach znowu był w domu z katarem zielonym. Gorączki nie miał. Raz czy dwa razy mu się zdarzyła gorączka ale to zęby. Wyszedł komunikat że mają nie przyprowadzac chorych dzieci itd. Czy poskutkowało ciężko powiedzieć.

    Córka siostry nie chodzi do przedszkola, bo zdrowa, a w przedszkolu dzieci zakatarzone i chore. Siostra ma mega nerwa na to, bo nie dość, że Emilka średnio lubi przedszkole to jeszcze teraz nie chodzi. Rozmowa z dyrektorką była i nic to nie dało.

    Kurcze jakby Filip potrafił sam zasnąć gdzieś na kanapie to byłoby super. Sam go zasypia tylko w aucie podczas jazdy 😁

    o1483e5ehwc7f9hb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2020, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edytkaa93 wrote:
    Dobrze że mamy duży ogród, już widzę jak w wózku usypiam młodsze a ze starszą lecimy się bawić:)
    Też mam. I w 1 ciąży marzyło mi się, że Hania będzie spała na dworzu. 🤣🤣🤣 Naiwna byłam..

    A spała tylko w wózku w ruchu. 🤣🤦🏻‍♀️
    Teraz to z mężem już myślimy jak dwójkę będziemy usypiać.. 🤔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lutego 2020, 08:15

  • edytkaa93 Autorytet
    Postów: 2027 816

    Wysłany: 21 lutego 2020, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heh, wczoraj wieczorem posadziłam moją na kibelku, i pierwszy raz siedziała i nie chciała zejść, bo wcześniej zaraz byłam kwaśna mina i nie podobało jej się. Dzisiaj rano posadziłam ją i zrobiła siku:D

    Paulinaaa, PLPaulina lubią tę wiadomość

    17.08.2018 M<33
    09.10.2020 A<33
  • edytkaa93 Autorytet
    Postów: 2027 816

    Wysłany: 21 lutego 2020, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina ja moją woziłam po trawie żeby telepało i zasypiała a potem leciałam coś robić:p

    PLPaulina lubi tę wiadomość

    17.08.2018 M<33
    09.10.2020 A<33
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2020, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale to jak nadal je usypiacie na drzemke w dzien? Czy sie klada do lozeczka i zasypiaja?

    Ja bym chyba zabrala dziecko z takiego przedszkola. Rozumiem ze choruja ale no bez przesady zeby po 2 dniach goraczka i nowa infekcja. Tu odsylaja do domu, nie ma chorych dzieci w przedszkolu i wlasnie dyrekcja i opiekunki tego bardzo pilnuja. To jest tez przeciez dla samego tego chorego dziecka nie dobrze, zamiast lezec oslabione w domu i zdrowiec to tylko bardziej sie rozklada i innych do tego. Nie czaje podejscia niektorych rodzicow.

‹‹ 2363 2364 2365 2366 2367 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ