X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamusie 2018
Odpowiedz

Sierpniowe mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 marca 2020, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Udało Wam się jakoś ogarnąć temat mycia zębów? Ola nie daje sobie umyć, a jej mycie polega na gryzieniu szczoteczki :( nie chce jej tego robić na siłę.

  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 26 marca 2020, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kozalia wrote:
    Udało Wam się jakoś ogarnąć temat mycia zębów? Ola nie daje sobie umyć, a jej mycie polega na gryzieniu szczoteczki :( nie chce jej tego robić na siłę.
    Zazwyczaj daje i mówię, że teraz myjemy zeby,a Filip woła Amu! Czasami zabieram szczoteczke i sie wyglupiamy wtedy myje ja zęby w miedzyczasie. Ze 2 razy w tygodniu myje porządnie na siłę.

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • marcela123 Autorytet
    Postów: 1221 658

    Wysłany: 26 marca 2020, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My myjemy na siłę bo inaczej nie daje i musiałbym mu w ogóle nie myć. Niestety zazwyczaj płaczę ale innego wyjścia nie widzę, wolę zrobić to w ten sposób niż później chodzić do dentysty na leczenie. Mam nadzieję, że wreszcie się przyzwyczai i będziemy myć zęby normalnie

    Aniołek 17.10.2017- 8t5d
    tb739vvjdr6gsxwh.png

    3i49hdgew2fq6tag.png
  • e_mii Autorytet
    Postów: 1217 566

    Wysłany: 26 marca 2020, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kozalia, moja daje sobie porządnie umyć tylko na dole, u góry już zaczyna się gryzienie i wyrywanie, więc muszę ją trochę pomęczyć żeby tam też ładnie umyć. Pomaga nam starsza siostra, bo myje z nami i mała próbuje ją naśladować. Sama też się bawi szczoteczką, ale nie nazwałabym tego myciem :D

    Złapałam chyba jakieś zapalenie gardła :/ Tak mnie boli, że nawet herbaty nie mogę się napić, na szczęście nie mam gorączki bo już bym panikowała... Dwa tygodnie siedzimy w domu, wychodzimy tylko na ogród, a i tak musiałam się przeziębić. Mam nadzieję, że nie zarażę dzieci bo do pediatry chyba teraz nie ma szans się dostać.

    v0o0onx.png
    z9pckld.png


  • edytkaa93 Autorytet
    Postów: 2027 816

    Wysłany: 26 marca 2020, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No moja jest przeziębiona znowu;/ ale nigdzie się nie wybieram bo gorączki nie ma, tylko kaszle, ma katar i chyba boli ją gardło. Leczę ją tym co mam w domu

    17.08.2018 M<33
    09.10.2020 A<33
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 marca 2020, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja chętnie myję zęby, ręce czy się kąpie. 😊

    Problem mamy tylko z pampersem i ubieraniem się. 🤪

  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 26 marca 2020, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do pediatry raczej na wizytę nie ale u mnie lekarz oddzwanial tydzień temu i pytał o potrzebę zwolnienia/recepty itp :) W razie co kazał by przyjechać na konkretną godzinę także warto przedzwonic do przychodni.

    Mój też średnio z myciem zębów, sam zuje szczoteczke, a mi czasem da poszorowac, a czasem nie da. Kąpać się lubi tylko włosów myć nie lubi :(

    Przy ubieraniu ucieka ale jak np teraz chodzi w body z krótkim/bez rękawów a na to długi rękaw to jak mu bluzki nie założę to biega z nią za mną że mam mu ja założyć bo jak to tak bez :D zimą jak paputki miał to też jak mu nie założyłam to przynosił i płakał żeby mu założyć. Żeby przestał je nosić musiałam schować bo codziennie był ryk że on chce paputki :D

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • e_mii Autorytet
    Postów: 1217 566

    Wysłany: 26 marca 2020, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To u nas tak jest ze skarpetami, jakąś manie ma. Wstaje rano i krzyczy pokazując na stopy żeby jej zakładać, oczywiście innych domowników też gania. A wieczorem w łóżku potrafi płakać i gołe stopy pokazywać 🤣

    v0o0onx.png
    z9pckld.png


  • edytkaa93 Autorytet
    Postów: 2027 816

    Wysłany: 26 marca 2020, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak tam z nową u waszych dzieciaczków? Moja przez ostatnie kilka dni tak się rozwinęła że szok, codziennie jakieś nowe słowo mówi:)

    17.08.2018 M<33
    09.10.2020 A<33
  • marcela123 Autorytet
    Postów: 1221 658

    Wysłany: 26 marca 2020, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To u nas ze skarpetami zupełnie odwrotnie, w ciągu dnia to milion razy je ściąga i jak tylko ma zamiar to zrobić to najpierw pokazuje i wola żeby patrzeć na niego i wtedy ściąga a miną bezcenna, jest taki dumny z siebie 😂

    Aniołek 17.10.2017- 8t5d
    tb739vvjdr6gsxwh.png

    3i49hdgew2fq6tag.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 marca 2020, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja tak samo, nietoleruje skarpetek 😀 Non stop boso w domu czy zima czy lato, zaklada tylko do butow jak wychodzi. Zeby rece myje namietnie, ma swoja szczoteczke a ja mam druga i ona myje a ja poprawiam, czesto tez myjemy razem z Niki to wtedy odpatruje i nasladuje. Kapac sie uwielbia, wlosy tez jej nie marudzi. Najgorzej ubieranie bo by biegala nago nalepiej, zawsze ucieka ode mnie do taty i tata ja ubiera czy to pampers czy reszta ciuchow. Taka corusia tatusia 😀

    Ja sie chyba zalamie, konca u nas nie widac tej kwarantanny eh

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 marca 2020, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja ogólnie nie lubi ubrań. To taki dzikus z buszu. Nago by latała tylko. 😅

    Boże, ja 2 dni temu byłam na rowerze. Powiem Wam, że 7 msc ciąży + rower to cholernie złe połączenie. 😭 Małej też się chyba nie podobało bo potem taka nerwowa w brzuchu była, że szok.
    Martwi mnie, że od niedzieli pogoda ma się zepsuć.

    Co do mowy ?! 🤔 Jak na 20 msc dziecko uważam, że jest ok. Chociaż jak już się nakręci to jednak woli po swojemu mówić. Krzyczeć, wściekać się, że jej nie rozumiem. 🤣

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 marca 2020, 13:41

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 marca 2020, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja codziennie mnie zaskakuje swoją mową :) większość rzeczy, które mówi serio da się zrozumieć, albo domyślić o co jej chodzi ;)
    A co do ciuchów to tez najchętniej by goła biegała. Jak rano przebieram ją z pidżamki to już wola: goła, goła!

    Marta polecałaś jakieś takie zeszyty z „zadaniami”, tylko zapomniałam nazwy...przypomnisz?

  • squirrel Autorytet
    Postów: 1291 615

    Wysłany: 26 marca 2020, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To moja nigdy w zasadzie nie mówiła po swojemu. Używa tylko normalnych słów które zna. Nie wszystko wymawia dobrze, ale nie jest to jakaś własna ,,chińska,, mowa a pamiętam że tak właśnie gadały moje chrześniaki 🙂 ogólnie to zna bardzo wiele słów. Ostatnio to już nawet z babcią przez telefon rozmawiała. Halo, kto to ? Tu nanuś. Babiś ?? No jest przesłodka 🙂 najnowszym słowen jest ,,bródka,, jak ją smaruję kremem na twarzy i opowiadam co smarujemy to zaraz pokazuje i mówi że jeszcze bródka 🙂 ma obsesję na punkcie butów i skarpet. Jak tylko wstajemy rano to każe mi zakładać i sobie też. Najbardziej nie ogarnia, że jak zasypia z lalką to jej się nie da zdjąć butów i jak to można spać w butach ? ! Mówi -buty mij ?? W sensie zdejmij 🙂 Zęby myje chętnie i bardzo ładnie chociaż zdarzają się dni że się buntuje i mówi że nie będzie myła. Zmiana pieluchy to koszmar. O nocniku nie chce słyszeć. Tylko miśki wysadza na siusiu i kupe. Sama tak mówi 🙂 Siedzimy teraz w domu już 2 tydzień z wiadomych względów i dajemy radę całkiem nieźle 🙂 Chociaż naprawdę zaczynam się martwić bo widoków na powrót do pracy nie widać 🙁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 marca 2020, 15:12

    🌸 ❤️ sierpień 2018
    🐻❤️ maj 2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 marca 2020, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to wasze juz mowia normalnie jakby conajmniej do szkoly chodzily 😀 A to nie, moja gada po swojemu jak wiekszosc 20 miesiecznych dzieci 😀 Czytac i pisac tez juz potrafia? 😀

  • 1ania1 Autorytet
    Postów: 1991 584

    Wysłany: 26 marca 2020, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia pocieszyłaś mnie 😉 U nas mowa to chińszczyzna, w zasadzie mało co jestem w stanie zrozumieć😁
    Ostatnio Filip jest okropnie niegrzeczny, rozrabia, wydziera się, płacze bez powodu. Jak to ten bunt dwulatka już to chyba oswieję🙂


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 marca 2020, 16:29

    o1483e5ehwc7f9hb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 marca 2020, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natallia05 wrote:
    A to wasze juz mowia normalnie jakby conajmniej do szkoly chodzily 😀 A to nie, moja gada po swojemu jak wiekszosc 20 miesiecznych dzieci 😀 Czytac i pisac tez juz potrafia? 😀
    No co Ty. Niektóre już normalnie pracują mi się wydaję.

    Bo tutaj to mam wrażenie wszystkie mówią. A wszędzie wokół to jakoś nie za bardzo słyszę by 2 letnie dzieci nawijaly aż tak. 🤔

    Ja to się cieszyłam, że moja zaakceptowała nakładkę na wc, czy nauczyła się ogarniać schody- chyba za mało wymagam. 🤣🤣🤣🤣

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 marca 2020, 17:24

  • marcela123 Autorytet
    Postów: 1221 658

    Wysłany: 26 marca 2020, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też mowa to chińszczyzna, gada po swojemu, jakies tam pojedyncze słowa czasami powie i tyle, jak coś chce to pokazuje i jakoś się dogadujemy 😂 zresztą nie wymagam od niego, że zacznie nagle normalnie mówić, mój chrześniak zaczął ładnie mówić z dnia na dzień jakoś koło 2,5 roku więc ma jeszcze czas.

    Aniołek 17.10.2017- 8t5d
    tb739vvjdr6gsxwh.png

    3i49hdgew2fq6tag.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 marca 2020, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już dziewczyny nie przesadzajcie, padło pytanie o mowę, to odpowiadamy. Daleko na tym forum do głupich przechwałek i „wyścigów”, ale widzę ze jak jakiś dzieciaczek coś fajnie ogarnia, to trzeba siedzieć cicho i nie odpowiadać na pytania żeby inne mamy nie miały powodów do szydzenia 🙄

    nesssssa lubi tę wiadomość

  • marcela123 Autorytet
    Postów: 1221 658

    Wysłany: 26 marca 2020, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale dziewczynki rzeczywiście szybciej mówią bo u męża w rodzinie mają 3 miesiące starsza od Stasia i ona już nieźle mówi, dużo słów zna i ogólnie dobrze sobie radzi a znowu chrzesniak męża za miesiąc będzie miał 2 latka i też średnio z gadaniem.

    Aniołek 17.10.2017- 8t5d
    tb739vvjdr6gsxwh.png

    3i49hdgew2fq6tag.png
‹‹ 2383 2384 2385 2386 2387 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ