X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamusie 2018
Odpowiedz

Sierpniowe mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • edytkaa93 Autorytet
    Postów: 2027 816

    Wysłany: 26 marca 2020, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To też dużo zależy od dziecka. Znam chłopczyka co był może z trzy miesiące starszy niż nasi i chwalił się że będzie miał braciszka. Szybko zaczął mówić. Za to jego brat ma ponad dwa lata i narazie używa tylko dwóch słów.
    Znam też dziewczynkę dwa miesiące starszą niż nasze dzieciaki i też już wali zdania z trzech- czterech słów, i mówi tak że rozumie ją każdy, nie tylko mama. U nas narazie są zdania typu ,,lala am'':)

    17.08.2018 M<33
    09.10.2020 A<33
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 marca 2020, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wydawało mi się, ze tutaj takich frazesów, jak każde dziecko rozwija się we własnym tempie nie trzeba powtarzać, ale może jednak trzeba niektórym 🙂😂😂

  • e_mii Autorytet
    Postów: 1217 566

    Wysłany: 26 marca 2020, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja gada, ale po swojemu, kilka wyrazów zna „normalnych”. A takie ich śmieszne słówka też się liczy :) W zdania jeszcze nie łączy. Starsza też tak miała, normalnie mówić zaczęła w wieku 2 lata i 4 miesiące, więc tu się nie spodziewam że szybciej pójdzie.
    No i dziewczyny to nie jest tak że chłopcy później, przez takie myślenie mamy chłopców dłużej zwlekają z diagnozowaniem problemu.

    Moja teraz jest zajęta doskonaleniem umiejętności motorycznych, w biegu nie ma czasu na gadanie :)
    Z nocnikiem jeszcze nie próbuje. Czekam do wakacji, w okolicy 2 urodzin się tym zajmiemy.

    v0o0onx.png
    z9pckld.png


  • 1ania1 Autorytet
    Postów: 1991 584

    Wysłany: 26 marca 2020, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Filip też jeszcze nie rozumie o co chodzi z nocnikiem. Wieczorem przed kąpielą go sadzam, bo chce, ale zaraz się podnosi 🙂
    Ostatnio wstał z nocnika, po czym poszedł pod drzwi i się zsikał także no... 😁😁

    o1483e5ehwc7f9hb.png
  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 26 marca 2020, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój pokazuje mi dokładnie co chce, za rękę zaprowadzi itp generalnie jak coś jest nie tak to słyszę mama! A tak to zwierzątka jak robią, większość rzeczy to baaa i tyle :D reszta to jego własną mowa ;) lecimy na migi 95% rzeczy :)
    Nocnik to traktuje jak krzesełko, chociaż od 2 dni pokazuje nanpieluche i mówi bebe, No i ma siku wtedy, więc może coś tam zaczął kumac :D

    Z tymi umiejętnościami, to mój ustawi wierzę z klocków, a koleżanki dziecko z tego samego miesiąca samo dopasowuje puzzle ale klocki nihuhu, także co które bardziej zainteresuje to w to idzie, kazdybw swoim tempie.

    Książeczka Fisher Price polecalam. Magazyn dla malucha 2+ z wydawnictwa Egmont. Ale tylko 4 numery wyszły:(

    kozalia, pumka1990 lubią tę wiadomość

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • squirrel Autorytet
    Postów: 1291 615

    Wysłany: 26 marca 2020, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kozalia wrote:
    Już dziewczyny nie przesadzajcie, padło pytanie o mowę, to odpowiadamy. Daleko na tym forum do głupich przechwałek i „wyścigów”, ale widzę ze jak jakiś dzieciaczek coś fajnie ogarnia, to trzeba siedzieć cicho i nie odpowiadać na pytania żeby inne mamy nie miały powodów do szydzenia 🙄

    no w zasadzie to weszłam tu dzisiaj od wielkiego dzwona, bo dawno nie zaglądałam, chciałam nawiązać do tematu, a tu taka reakcja, że czyjeś dzieci trochę wyprzedają z mową niż inne:) śmieszne to. Jedne szybciej siedziały, chodziły, inne szybciej mówią. Jak wasze chodziły wtedy kiedy moja dopiero co ustała, to było w porządku. A oczywiście dziwne komentarze jak zwykle od Pauliny i Natalii. W sumie to nie dziwi mnie to. Dziękuję dobranoc.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 marca 2020, 21:16

    🌸 ❤️ sierpień 2018
    🐻❤️ maj 2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 marca 2020, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie moja strasznie nie lubi klocków. Gdzieś tak po żłobku widać było, że coś załapała. Ale teraz znowu cisza. I nie da się przekonać do zabawy nimi. 🤷🏻‍♀️

    Ma takie duże korale do nawlekania. I ostatnio to jest jedyna zabawa która ją na chwilę posadzi na tyłku. 😊

    I jak w zeszłym roku kochała piaskownice. Tak teraz tylko wynosi z niej piasek. 🤣

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 marca 2020, 21:14

  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 26 marca 2020, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    squirrel wrote:
    no w zasadzie to weszłam tu dzisiaj od wielkiego dzwona, bo dawno nie zaglądałam, chciałam nawiązać do tematu, a tu taka reakcja, że czyjeś dzieci trochę wyprzedają z mową niż inne:) śmieszne to. Jedne szybciej siedziały, chodziły, inne szybciej mówią. Jak wasze chodziły wtedy kiedy moja dopiero co ustała, to było w porządku. A oczywiście dziwne komentarze jak zwykle od Pauliny i Natalii. W sumie to nie dziwi mnie to. Dziękuję dobranoc.

    Hej, dziewczyny to pisały żartobliwie :)
    Ja jestem w szoku że Twoja tak mówi ładnie ale jak najbardziej w to wierzę, tak jak w to że niektóre już soacerowaly przy meblach jak mój nawet się nie potrafił czolgac ;)

    Luz blues dzisiaj mam, kończę dziś 29 lat. A mentalnie nadal jestem w podstawówce :D na urodziny maz mi kupił wagę co mierzy tkankę tłuszczową, masa mięśni, wiek metabolicnzy itp. Oczywiście z niższej półki bo teraz skupiamy się na budowie domu.. No i cóż szybkie ważenie i wszystko idealne albo w normie, wiek ciała 26 więc żyć nie umierać :D

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 marca 2020, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta, wszystkiego najlepszego :)
    a orientujesz się, jak jest z tym zasiłkiem covidowym? Jeśli pracuje się pon-pt, to nie można wnioskować o cały okres 14 dni, tylko trzeba to rozbić na dni robocze?

    Marta..a lubi tę wiadomość

  • Eilleen Autorytet
    Postów: 3420 856

    Wysłany: 27 marca 2020, 00:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    squirrel wrote:
    no w zasadzie to weszłam tu dzisiaj od wielkiego dzwona, bo dawno nie zaglądałam, chciałam nawiązać do tematu, a tu taka reakcja, że czyjeś dzieci trochę wyprzedają z mową niż inne:) śmieszne to. Jedne szybciej siedziały, chodziły, inne szybciej mówią. Jak wasze chodziły wtedy kiedy moja dopiero co ustała, to było w porządku. A oczywiście dziwne komentarze jak zwykle od Pauliny i Natalii. W sumie to nie dziwi mnie to. Dziękuję dobranoc.
    Nie przejmuj się. Każde dziecko rozwija się w różnym tempie i jak widać niektórzy nie potrafia tego zrozumieć

    qb3ci09k96tb3ht7.png
    h44e3e3kl4vyek4m.png
  • Eilleen Autorytet
    Postów: 3420 856

    Wysłany: 27 marca 2020, 01:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta - wszystkiego najlepszego :-)

    Marta..a lubi tę wiadomość

    qb3ci09k96tb3ht7.png
    h44e3e3kl4vyek4m.png
  • Eilleen Autorytet
    Postów: 3420 856

    Wysłany: 27 marca 2020, 01:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kozalia wrote:
    Marta, wszystkiego najlepszego :)
    a orientujesz się, jak jest z tym zasiłkiem covidowym? Jeśli pracuje się pon-pt, to nie można wnioskować o cały okres 14 dni, tylko trzeba to rozbić na dni robocze?
    Według mnie zasiłek się bierze w dni w których się pracuje.

    qb3ci09k96tb3ht7.png
    h44e3e3kl4vyek4m.png
  • Eilleen Autorytet
    Postów: 3420 856

    Wysłany: 27 marca 2020, 01:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogólnie wniosek na ten zasiłek jest taki że nie trzeba ciągiem tego brać. Ja wymieniam się z mama i biorę po 2 dni w tygodniu.

    qb3ci09k96tb3ht7.png
    h44e3e3kl4vyek4m.png
  • Eilleen Autorytet
    Postów: 3420 856

    Wysłany: 27 marca 2020, 01:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do mowy to Olek w końcu zaczął powtarzać dźwięki zwierząt typu pies, kot, owca. Dużo rzeczy z książeczek umie wyszukać bo o wszystko się pyta. Z mowy to jeszcze wiadomo mama, tata, baba, halo, nie, ciocia po swojemu. Bardzo dużo gada po swojemu. Czasami wręcz dyskutuje ze mną ;-) dużo rozumie, w zasadzie cokolwiek mu nie powiem żeby go zająć to pójdzie zrobić. Np. wrzuci swoje brudne ubrania do kosza na pranie, pochowa zabawki i zaraz je rozwali. Ma fioła na punkcie butów więc schowałam bo nawet chciał w nich spać. Pokazuje na pieluchę jak ma siku więc jest nadzieja. A tak to śmieszek z niego, lubi się przytulać ale strach bo przy okazji gryzie. Klocki ładnie układa. Puzzli mu ostatnio nie dawalam. Ostatnio własnie na topie są książeczki. Ma parę sztuk stałych.

    qb3ci09k96tb3ht7.png
    h44e3e3kl4vyek4m.png
  • Eilleen Autorytet
    Postów: 3420 856

    Wysłany: 27 marca 2020, 01:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do tego że mowie że ma coś zrobić to ostatnio jak marudził to powiedziałam że ma sprawdzić czy nie ma go w drugim pokoju i poszedł sprawdzić. :-D

    Mycie zębów to walka.

    kozalia, nesssssa, pumka1990 lubią tę wiadomość

    qb3ci09k96tb3ht7.png
    h44e3e3kl4vyek4m.png
  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 27 marca 2020, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kozalia wrote:
    Marta, wszystkiego najlepszego :)
    a orientujesz się, jak jest z tym zasiłkiem covidowym? Jeśli pracuje się pon-pt, to nie można wnioskować o cały okres 14 dni, tylko trzeba to rozbić na dni robocze?

    Można ciągiem brać takie info jest na stronie z zusu ale dopóki nie wejdzie tarcza antykryzysowa to nie wiadomo czy limit się zwiększył, można wypisać na wniosku zas-36 A jak wydłuża limit to wypłaca to jako ten dodatkowy, tak na chwilę obecną :)

    Natomiast nie opłaca się brać na weekend jak masz stawkę miesięczną bo zasiłki zawsze liczy się tak że stawke miesięczną dzieli się na 30, i podejmuje dni nieobecności, a zasiłek wiadomo jest mniej płatny, chyba że 100% miesiące jesteś w domu wtedy można zabrać na weekend. Przy stawce godzinowej opłaca się na weekendy bo tu nie ma pomniejszania :)

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2020, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za info. Mam taką rozkminę, bo moja wypłata w dużej mierze jest zależna od premii, a w tym miesiącu premia taka marna, ze zasiłek jest większy ;))

  • nesssssa Autorytet
    Postów: 1906 800

    Wysłany: 27 marca 2020, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eileen rozbawiłaś mnie tym, że poszedł sprawdzić czy go tam nie ma :D

    Ula sporo mówi, dużo powtarza. Ale z innymi rzeczami jest "w tyle". Teraz ma fazę na gadanie, pewnie zaraz się skończy i będzie coś nowego. Do niedawna spacery tylko na nogach, a teraz chętnie wózek.
    Teraz zaczyna próbować się sama ubierać. I dobrze, bo mam dość awanturek. Bluzkę sama założyła na głowę to tylko rękawki pomogłam. Spodnie naciąga z przodu, a ja z tyłu.

    Klocki ostatnio dopiero zakumała. W końcu Playdoh zainteresował ją na pół godziny wow.
    Dziś spróbujemy rysowania/malowania bo ostatnio miała to gdzieś.

    W planach "mycie okien" - pędzlami, spryskiwaczem itp.

    w57vyx8dy9s6xggg.png

    zem38ribu7ozxy1q.png
  • marcela123 Autorytet
    Postów: 1221 658

    Wysłany: 27 marca 2020, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Wam, że miałam dzisiaj pierwsza próbę zostawienia Małego, byłam na szpitalu na ktg bo dzisiaj termin porodu i tak mnie w sumie szwagierka nastraszyła, że może mnie zostawia. Jak wychodziłam z domu i zostawiałam Stasia to nie byłam w stanie słowa wydusić bo płakać mi się chciało, więc nie wiem co będzie jak zacznę rodzic 😱 kurcze głupie to bo wiem, że mu się nic nie dzieje ale ta świadomość, że nie będe go widzieć kilka dni jest silniejsza, do tego pewnie hormony i masz.
    A mojej pannie się chyba nie spieszy, ktg wyszło ok, tylko nie chciała się za bardzo ruszać, z usg wychodzi waga około 3151g więc raczej kruszyna jak Staś. Na kolejne ktg w środę ale trzymajcie kciuki żeby zaczęła rodzic wcześniej, coś mi się wydaje że Laura szukuje mi prezent urodzinowy i chce wyjść bliżej moich urodzin 🙂

    Aniołek 17.10.2017- 8t5d
    tb739vvjdr6gsxwh.png

    3i49hdgew2fq6tag.png
  • 1ania1 Autorytet
    Postów: 1991 584

    Wysłany: 27 marca 2020, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcela w końcu mała to zodiakalny baran więc musi być uparta 😉
    Trzymam kciuki ✊✊

    o1483e5ehwc7f9hb.png
‹‹ 2384 2385 2386 2387 2388 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ