X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamusie 2018
Odpowiedz

Sierpniowe mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 10 lipca 2020, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po roczku to już nie ma sensu w nocy pić, już nie mówiąc przy drugich urodzinach. Do boczku nocne pobudki na mleko są takie optymalne myślę :)
    A mówimy o pobudkach na mleko a nie na zabawę :D
    Ja nadal obstaje przy higienie snu, tj. W miarę starała pora, te same czynności itp. Dorosłym też zalecają takie rzeczy jak mają problemy że snem.

    U nas mistrzostwo świata jest takie ze mały budzi się jako pierwszy w 99% przypadków ja oczywiście się orzebudzam ale udaje że śpię a on elegancko idzie do pokoju po ksiazeczke/zabawke, wraca do sypialni siada na swoim lozeczku i się bawi. Czasami podchodzi o mnie i ciągnie żeby go wciągnąć do nas na łóżko i wtedy bawi się między nami albo kładzie się między nami i zasypia dalej :)
    A dzisiaj już pobił wszystko, obudził się.. zajął się sobą. Męża budzik zadzwonił on do mnie mama, ja mu że to taty budzik nie mój.. wrócił o łóżka.. znowu męża budzik zadzwonił już ruszył moja stronę mówię mu że to nie mój. Wrócił ;p wkoncu zadzwonił mój, więc powiedziałam no to wstajemy i wystartował z radości z łóżka prosto do kuchni robić kaszke ^^ tak daje mamie pospać rano :D

    pumka1990 lubi tę wiadomość

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lipca 2020, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta gorzej jak Ty przestrzegasz rytuałów, określonych norm a dziecko ma je w 4 literach i budzi się wyspane np o 3 w nocy. I się bawi.

    Jeśli dziecko nie ma problemów z pobudkami to nie da się stwierdzić czy dana teoria się sprawdza..
    Przez 20msc chciałam znaleźć chociaż 1 osoba która ma sprawdzana metodę na pobudki. I mi się nie udało.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lipca 2020, 19:38

  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 10 lipca 2020, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ciąży z Filipem to miałam luksus... jest dopiero 6 tydzień a ja umieram. Jest mi cholernie słabo, troche niedobrze, ale jak jem przekąski to jest ok. Nie wiem jak przetrwam

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lipca 2020, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta ja mialam na mysli moja mala, jak ja nauczyc pic w nocy 😀

    Hmm no rytualy nie dzialaja na wymagajace dzieci, ja sobie dalam spokoj po pierwszym dziecku kiedy to zupelnie nie dawalo zamierzonego efektu.

    Paulina u mnie na marcu jest dziewczyna ktora robila z pierwszym dzieckiem trening snu i niby pomoglo. Teraz znowu ma syna ktory sie budzi co 40 min -1.5 h co noc i musi go bujac. A do zasad tych rytualow niby sie stosuje i on pieknie zasypia na noc tylko sie co chwile budzi 🤷‍♀️ Ja bym nerwowo nie wytrzymala, mala mi dala w kosc ale no to to juz jakis nastepny level🙈

    Justa moze corcia tym razem😀

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lipca 2020, 21:43

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lipca 2020, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My z Hanią nic nie zmieniliśmy.. Nagle sama z siebie zaczęła przesypiać noce. Jest drzenka w dzień.

    Więc u nas to było moim zdaniem samo z siebie.

  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 10 lipca 2020, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia, ale byłoby szczeście :D wlaśnie na koniec lipca moja siostra ma urodzić pierwszą w rodzinie dziewczynkę:D
    A drzemek u nas nie ma. Walka trwa 1,5 godziny i kicha, ale zazwyczaj pada o 15... i po 1,5 godziny pobudka.

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lipca 2020, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My jesteśmy jedyni w rodzinie którzy nie mają parki. Tylko 2 dziewczyny. 😊

  • myszka 30 Autorytet
    Postów: 509 334

    Wysłany: 11 lipca 2020, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa to u mnie podobnie. Tez mnie męczy odteoretycznie od 5 tygodnia. Nic mi nie smakuje. Na nic nie mam ochoty a jak tylko zglodnieje to mam od razu nudnosci. Także masakra. Ostatnio jest lepiej. Ale nie wiem czy to dobrze czy źle. Bo tak to nudnosci miałam od rana do nocy. Jak się obudziłam w nocy to tez. Wszystko mi smierdzialo nawet moj zapach mi przeszkadzal. Także masakra.

    relgi09kd6xm2d0n.png
    f2wl3e5e5qc78nw6.pngklz99vvjfs70t8uz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lipca 2020, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa super, moze pojdziecie. za ciosem!😀 Swoja droga to dziwne ze sa takie dominacje w rodzinie, napewno nie przypadkowo...

    Ja jestem jedyna w rodzinie, ba chyba w miescie ktora ma 4 corki🙈😂 Troche szkoda ze sie zaden facet nie trafil

  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 11 lipca 2020, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia, u nas wszyscy od strony taty mają parki, nas jest 4 rodzeństwa i 2 chlopakow/2 dziewczyny. No i u nas same chłopy, ta pierwsza dziewczynka to taka miła odmiana :) w koncu ciuszki nie beda przekazane, czesc zabawek nowa. Dobrze ze teraz pracuję zdalnie, później mam urlop i wracam dopiero 1 sierpnia. Moze do tego czasu mi sie poprawi

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • e_mii Autorytet
    Postów: 1217 566

    Wysłany: 11 lipca 2020, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas w rodzinie różnie z tą płcią. Moje siostry mają synów, brat dwie córki, a od męża tylko my mamy dziewczyny. Reszta sami chłopcy. Gdzieś kiedyś czytałam, że z drugim dzieckiem jest tak, że jak masz syna to chcesz córkę, a jak córkę to chcesz druga córkę :D

    v0o0onx.png
    z9pckld.png


  • myszka 30 Autorytet
    Postów: 509 334

    Wysłany: 11 lipca 2020, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To chyba zależy od ludzi. Np. Brat mojego męża niedługo będzie miał druga córkę a chcieli chłopaka. Także chcieć to sobie można :) i z własnego doświadczenia też wiem. Ze nudnosciami czy jakimiś smakami tez nie ma się co kierować. U mnie pierwsza ciaza elegancko bez żadnych dolegliwości druga nudnosci, wymioty a tu syn i w drugiej tez :) ta ciaza jest jeszcze inna ale tym razem nie nastawiam sie na córkę bo można się rozczarować :)

    relgi09kd6xm2d0n.png
    f2wl3e5e5qc78nw6.pngklz99vvjfs70t8uz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lipca 2020, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja po kazdej corce chcialam syna🤣 Ale faktycznie po krotkim rozczarowaniu szybko sie godzilam z faktem i zakochana jestem w kazdej mojej panience😍 Ale fajnie miec i jedno i drugie bo inaczej jest sie mama corki a inaczej synka. Ja mam braci w wieku mojej corki najstarszej to mam prawie synow😂 I powiem tak, lepiej moge na nich liczyc niz na moja corke, swietne maja podjescie do emilki i do mautkiej, takie z sercem i odpowiedzialnoscia ze w szoku jestem. A moja corka to ehkem no lepiej niech sie do maluchow nie zbliza 🤣

  • e_mii Autorytet
    Postów: 1217 566

    Wysłany: 11 lipca 2020, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdybym miała być w trzeciej ciąży to już raczej liczyłabym na syna. Trzy córki w jednym domu to już wyzwanie :D
    My mamy nadzieję, że dwie dziewczyny będą bardziej zżyte, takie same problemy itd. Wiem, że wcale tak nie musi być, ale to z naszego doświadczenia. Ja częściej i o wszystkim rozmawiam z siostrami, a mąż jednak dzwoni do brata, rzadziej do siostry.

    Natalia, u mnie w rodzinie jest przypadek 4 córek i po 8 latach z wpadki syn :D Oczko w głowie wszystkich dziewczyn.

    Natallia05 lubi tę wiadomość

    v0o0onx.png
    z9pckld.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lipca 2020, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    e_mii wrote:
    U nas w rodzinie różnie z tą płcią. Moje siostry mają synów, brat dwie córki, a od męża tylko my mamy dziewczyny. Reszta sami chłopcy. Gdzieś kiedyś czytałam, że z drugim dzieckiem jest tak, że jak masz syna to chcesz córkę, a jak córkę to chcesz druga córkę :D
    My chcieliśmy dwie dziewczyny. I mamy. 😊😊
    Ale tutaj to nie chęci o tym decydują.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca 2020, 14:28

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lipca 2020, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PLPaulina wrote:
    My chcieliśmy dwie dziewczyny. I mamy. 😊😊
    Ale tutaj to nie chęci o tym decydują.

    Hah no to wiadomo ze nie checi decyduja, nikt tak nie twierdzi ☺️ Chociaz niektorym sie udaje "zaplanowac" plec dziecka. Tak naprawde najwazniejsze zdrowie nie plec.

    A moja sasiadka ma 5 chlopakow, dwoje w wozku jak ja i jeszcze troje biega przedszkolakow😂

    Kurcze po kilku dniach bez pieluchy emilka dala znac ze chce siusiu! I co teraz robic?! Dalej tak bez pieluszki i forsowac nocnik? Przyszla z pieluszka zeby jej zalozyc...

  • Paulinaaa Autorytet
    Postów: 1901 812

    Wysłany: 11 lipca 2020, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    my sie staramy o 2 CÓRKĘ haha, ale dzis dostalam okres, takze ten ;/

    u nas znowu dzis pobudka 5.30 i szalejemy, a w nocy tez 1 pobudka z 20 min pojęczała dalam kamilie i zasnela, ida nam na maksa te trojki, po prostu pol dnia ma cale piesci w buzi ;/
    ale ja padam po tym tygodniu, jutro mamy z mezem rocznice slubu i nic nie robimy bo... nie mamy sil ;/ przerwa od zlobka, full pracy oboje, agata noce z dupy, no nie ma sil.
    dzis mielismy dzien na maksa pelen wrazem wiec licze bardzo ze pospi noc

    f2w3yx8d4t3m5xdt.png

    wrzesień 2018 - córcia <3 6cs

    listopad 2021 - corcia 10 cs <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lipca 2020, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No szkoda, że okres.. 😐😐
    Ale nie możecie się poddawać!

    Oj ja ostatnio byłam sama przez 5 dni z dwójką. Hania miała katar, który w żadna stronę nie chciał iść. Też już podejrzewałam zęby, bo już coś tam wokół 5 widziałam że się dzieje.
    Więc zamiast żłobka była w domu. Za to Natalia już nie śpi jak zabita. Więc krzyki starszej stawiają ją na równe nogi. A że to śpioch to potem marudziła ze zmęczona. 🤦🏻‍♀️
    Hania pakowała jej się do łóżeczka. Ogólnie istny armagedon. Mam te dni wyjęte z życia po prostu.

    Dlatego współczuję przerwy w żłobku. A płacicie podczas takiej przerwy? Bo jak nie, to może jakaś opiekunka na ten czas?

  • nesssssa Autorytet
    Postów: 1906 800

    Wysłany: 12 lipca 2020, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja odstawiam nocne karmienia...ciekawe czy to przeżyję😱
    Wczoraj nie było do usypiania to był dramat. Musiałam bujać, absolutnie nie u niej w pokoju. Dopiero jak usnęła to ją położyłam. Dzisiaj nie będzie w nocy. Myślę, że to dopiero będzie zabawa.
    Niestety muszę zrobić to szybko bo pojawiła się próchnica. Nie je słodyczy, pije tylko wodę. Prawdopodobnie niestety od mleka. Może źle zęby jej myłam. Jak długo wy myjecie zęby dzieciom? w sensie te przepisowe 2 minuty jesteście w stanie??
    Jestem załamana. Prawdopodobnie czeka nas narkoza. Strasznie się tego boję. Stomatolog powiedziała, że lapisowanie może tego nie zatrzymać i dojdzie ból i konieczność kanałówki.

    w57vyx8dy9s6xggg.png

    zem38ribu7ozxy1q.png
  • 1ania1 Autorytet
    Postów: 1991 584

    Wysłany: 12 lipca 2020, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze Nessa 🙁 my też na pewno nie myjemy dwie minuty. Na początku myje ja i nie ma zmiłuj czy się podoba czy nie, potem Filip coś tam grzebie w buzi szczoteczką.
    Po czym w ogóle rozpoznać próchnicę u takiego malucha?

    o1483e5ehwc7f9hb.png
‹‹ 2470 2471 2472 2473 2474 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ