Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś dodająca otuchy historia Danuty i Adama

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamusie 2018
Odpowiedz

Sierpniowe mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • e_mii Autorytet
    Postów: 1217 566

    Wysłany: 12 lipca 2020, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojej, dwulatka i już może wymagać takiego leczenia? Starszą kp prawie do 2 lat, w nocy też, i nam stomatolog mówił że mleko mamy nie powoduje próchnicy 🤔 Za to tubki owocowe mogą działać tak jak słodycze. Ja się boję o Łucję, bo przed snem czasami pije jeszcze butle i w nocy też się zdarza. Zębów nie myje jej 2 minut, może z minutę i prawie zawsze na siłę. Inaczej ona chce sama, a wiadomo że takie dziecko nie zrobi tego dokładnie.

    v0o0onx.png
    z9pckld.png


  • nesssssa Autorytet
    Postów: 1906 800

    Wysłany: 12 lipca 2020, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tubki to może 2 na miesiąc. A co do rozpoznania to mi pediatra zwróciła uwagę bo to nie czarne plamy tylko bardziej takie przebarwienia. No i u niej od spodu też. A tam to w ogole nie widzę. Teraz jest kreska pionowa na dwójce tez bo przecież doczekać wizyty w dobie pandemii to można wczesniej paść. Co stomatolog to inne zdanie o kp. Ale wolę odstawic. I tak już prawie 2 lata to starczy. Przykro mi bo widzę jak jej jest smutno bez tego cycka do snu. Zawsze sie cieszyła. Wolała cycusia i pełen chillout.

    w57vyx8dy9s6xggg.png

    zem38ribu7ozxy1q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lipca 2020, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina a u was to chyba teraz jakis czas skoku? U nas to samo, starsza budzi mala i tak w kolko, no nie rozumie ze ma byc cicho. Czekam juz na to przedszkole jak na zbawienie. Opiekunke juz mam, jedna do przedszkola druga z opiekunka a ja wreszcie sobie pojde sama na basen albo silke rower czy cokolwiek bo juz fiksuje

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lipca 2020, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie się wydaje, że to jakaś predyspozycja do próchnicy po prostu. Ale napewno to nic fajnego dla dziecka. 😐
    Kuzyn moich dziewczyn miał leczone zęby pod narkozą, przedszkolak. Bo też próchnica straszna..

    Zauważyłam ostatnio oznaki zazdrości u Hani. Staramy się z mezem znaleźć czas by Hania była tylko ze mną.
    Ale właśnie ciężko idzie. Bo mała coś ostatnio też różki pokazuje. I ciężko ją odłożyć, więcej cyca chce.

  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 12 lipca 2020, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Próchnica jest już uznana za chorobę. Można nią zarazić, poprzez oblizywanie chociażby dziecku łyżeczki, mały człowiek musi się z nią zetknąć żeby się nią niejako "zarazic" dlatego tak bardzo krzyczą że nie wolno oblizywac dziecku smoczka czy łyżeczki bo myślę że każdy dorosły miał leczonego zęba.. wyjątkiem jest chyba mój mąż który ma cudne zdrowe zeby.. Za to ja mam masakre. Więc pewnie podatność też jest, że sporo dzieci ma problemy z próchnica nawet jak nie jedzą słodkiego. Bo próchnica nie jest od słodkiego.. To tylko ułatwia jej rozprzestrzenianie się tak jakbyśmy chorzy latali zimą w majtkach po dworze ^^ więc jeżeli próchnica już jest to odstaiwnie karmienia nocnego ma sens.. Ale jeżeli jej nie ma to nie ma do tego podstaw :)

    Co do narkozy, tak małemu dziecku raczej nie da rady dentysta nic w buzi zrobić :( zresztą moja koleżanka była z córką 4 latenia i mała dostała gaz chyba tylko.. to następnego dnia powiedziała że to było najdroższe oglądanie świnki peppy na haju jakie zafundował dziecku :D bo pomimo super działania mała nie dała sobie nic zrobić. Już nie pamiętam ile na to wydała ale kilka set złotych a efektu żaden. Więc może jak mus to mus? Ja nie byłam jeszcze z małym u dentysty.. trzeba się za to zabrać ale sama się go panicznie boję :/

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lipca 2020, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja corka Niki miala pod narkoza robione zabki w wieku 3 lat i trzeba tylko uwazac zeby dziecko bylo w 100 proc zdrowe i sik e nie jakies lekko podziebione czy cokolwiek bo moze byc problem ze spadkami cisnienia i natlenieniem i ogolnie wybudzaniem. Tak nam sie przytrafilo, nerwy byly okropne. Natomiast gaz zdecydowanie nie dla takich maluchow bo to dziecko musi miec swiadomosc i otworzyc buzie i pozwolic sobie wszystko zrobic. Teraz za kazdym razem chodze z nia na gaz bo ona inaczej nie da sobie nic zrobic tak sie boi. I cena w pl nie jest tragiczna jakies chyba ok 180 zl?

    A co myslicie o tych zabiegach na mleczaki? Lakowanie czy lakierowanie fluorowanie cos takiego, to cos daje w ogole? I jak to zrobic maluchom takim🤷‍♀️

  • edytkaa93 Autorytet
    Postów: 2027 816

    Wysłany: 13 lipca 2020, 03:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja idę z moją 24 sierpnia na wizyte, zobaczymy co nam powiedzą. Miała mieć w czerwcu no ale nam przepadło a szkoda bo mielibyśmy już za sobą.

    17.08.2018 M<33
    09.10.2020 A<33
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lipca 2020, 07:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przerazilyscie mnie tą próchnicą. Chyba wybierzemy się na wizytę do stomatologa by skontrolować.😬

    Pod koniec miesiąca mamy bilans 2 latka, może zerkną na jej ząbki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lipca 2020, 07:08

  • Paulinaaa Autorytet
    Postów: 1901 812

    Wysłany: 13 lipca 2020, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    też sie przerazilam, od razu szukam juz dentysty haha bo nie byłysmy nigdy :D

    f2w3yx8d4t3m5xdt.png

    wrzesień 2018 - córcia <3 6cs

    listopad 2021 - corcia 10 cs <3
  • nesssssa Autorytet
    Postów: 1906 800

    Wysłany: 13 lipca 2020, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam sie jeszcze trafiła beznadziejna lekarka. Gabinet wyposażony w różne gadżety a babka myślała że jak pokaże dwulatkowi lusterko to do buzi to będzie juz super zrelaksowana...

    w57vyx8dy9s6xggg.png

    zem38ribu7ozxy1q.png
  • e_mii Autorytet
    Postów: 1217 566

    Wysłany: 13 lipca 2020, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina, dobrze że przypomniałaś o bilansie... Zupełnie o tym zapomniałam.
    Też muszę się wybrać z małą na przegląd ząbków, ale nie wiem jak to zrobić :( ona w życiu po dobroci nie pozwoli sobie zajrzeć do buzi, a nie chce żeby jej jakaś trauma do dentysty została.
    Ostatnio przypadkiem zobaczyłam że dwie dolne piątki jej wyszły, zostały jeszcze tylko dwie górne i będzie komplet.

    v0o0onx.png
    z9pckld.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lipca 2020, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Warto pasty z fluorem i xylitolem stosowac, dla starszych sa plyny do plukania. No i uwazac na wszelkie cukry i owoce, soki i mleko bo tam tez fruktoza/laktoza. I wlasnie nie myc nigdy bezposrednio po slodyczach czy owocach bo sie niszczy szkliwo, i zwrocic uwage na sczoteczke zeby byla miekka i nie zrobila mikrouszkodzen

  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 14 lipca 2020, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam wczoraj u lekarza (na NFZ), po raz pierwszy mi się udało na taką wizytę wybrać i jestem zdegustowana. Bo jak to u mnie, przypałętała się infekcja i powiedziałam to zaraz po tym, jak powiedziała, że jestem w ciąży. Zrobił USG, serduszko bije, posłuchał kilka sekund, zmierzył i mówi, że wychodzi 6+4 i tyle. Mówię, że no a infekcja, bo recepta potrzebna raczej i stwierdził aaa no to wejdzie pani na fotel :/ nawet nie miał zamiaru badać. Ale pójdę do niego jeszcze raz, bo te pierwsze badania chcę mieć za darmo, a resztę będę prowadzić prywatnie, bo mnie szlag trafi z nim. Położna jak wyszłam to wzięła kartę i mówię, że kartę ciąży trzeba założyć, to przewróciła znacząco oczami... i jeszcze pyta "A ciąży to u nas pani prowadzić nie będzie? Boi to dojazdy jednak, teraz tych wizyt mało, a później to co chwilę". Skierowanie dostałam do miejscowego laboratorium, nie mogę zrobić badań gdzie chcę... No nic, jeszcze przemęczyć się 17 sierpnia i idę prowadzić ciążę prywatnie.

    Marta..a lubi tę wiadomość

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • myszka 30 Autorytet
    Postów: 509 334

    Wysłany: 14 lipca 2020, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa gratuluję :) ja musze czekać do piątku i trochę się stresuje bo nie wiem czego się spodziewać .

    justa1509 lubi tę wiadomość

    relgi09kd6xm2d0n.png
    f2wl3e5e5qc78nw6.pngklz99vvjfs70t8uz.png
  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 14 lipca 2020, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszka, ja miałam mieć w sobotę wizytę, ta była taka awaryjna, nie nastawiałam się na serce,że już będzie. Tak więc odwołam sobotnią wizytę, pójdę w sierpniu albo we wrześniu dopiero do prywatnego lekarza

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lipca 2020, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pamiętacie może jeszcze kiedy maluszki zaczynają być bardziej aktywne, i mniej śpią?

  • myszka 30 Autorytet
    Postów: 509 334

    Wysłany: 14 lipca 2020, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To chyba kwestia indywidualna. U mnie chłopaki ogólnie od samego początku mało spali. A starszy praktycznie wogole nie spał w dzień. 5 min i on był wyspany. Lepiej zaczęli spać chyba po 3 miesiącu dopiero.

    relgi09kd6xm2d0n.png
    f2wl3e5e5qc78nw6.pngklz99vvjfs70t8uz.png
  • marcela123 Autorytet
    Postów: 1221 658

    Wysłany: 14 lipca 2020, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina u nas jest różnie, Laura ma takie dni, że prawie cały czas śpi a np dzisiaj większość dzemek po pół godzin i aktywności 3h

    Aniołek 17.10.2017- 8t5d
    tb739vvjdr6gsxwh.png

    3i49hdgew2fq6tag.png
  • marcela123 Autorytet
    Postów: 1221 658

    Wysłany: 14 lipca 2020, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też ze Staskiem jeszcze u dentysty nie bylam i przeraża mnie ta wizja bo po pierwsze on boi się lekarzy, każda wizyta w gabinecie to darcie na całą przychodnie a po drugie mycie zębów to też koszmar, zazwyczaj myjemy mu na siłę bo po dobroci nie idzie, może kilka razy udało się normalnie. A z tą próchnica to rzeczywiście jest kiepsko, u nas w rodzinie chłopiec w wieku naszych dzieci tyle że z kwietnia już drugiego ząbka ma leczonego, szwagierka zauważyła ze coś się dzieje, więc zabrała go żeby wyleczyć a jak pojechali na ostatnią wizytę to okazało się że nst do zrobienia a jemu bardzo szybko wyszły wszystkie zęby. A co do bilansu to ja narazie nie umawiam mojego dzikusa bo po ostatnim szczepienie nawet pediatra mówiła, żeby się wstrzymać jeśli mu nie przejdzie bo będzie się tylko stresował a ona też chcę zobaczyć i posłuchać jak coś mówi a na tą chwilę to było by to bez sensu, jak zauważę zmianę w jego zachowaniu to wtedy mamy się pokazac

    Aniołek 17.10.2017- 8t5d
    tb739vvjdr6gsxwh.png

    3i49hdgew2fq6tag.png
  • marcela123 Autorytet
    Postów: 1221 658

    Wysłany: 14 lipca 2020, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa super, że wszystko dobrze i serduszko już biło 😍 wizyty na NFZ w ciąży to jest jakaś porażka, robią wszystko tak żeby prowadzić prywatnie ciąże.

    Aniołek 17.10.2017- 8t5d
    tb739vvjdr6gsxwh.png

    3i49hdgew2fq6tag.png
‹‹ 2471 2472 2473 2474 2475 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ