Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś dodająca otuchy historia Danuty i Adama

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamusie 2018
Odpowiedz

Sierpniowe mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 15 lipca 2020, 06:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Filip ma teraz etap wstydziocha i u lekarza nawet słowem się nie odzywa :P A w domu nawija non stop. Wczoraj patrzy w okno i mówi "brzydka", więc pytam co jest brzydkie, a Filip na to - pogoda :D

    Natallia05, pumka1990 lubią tę wiadomość

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • Paulinaaa Autorytet
    Postów: 1901 812

    Wysłany: 15 lipca 2020, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moja aktywna juz bardziej byla w 3-4 tyg, ale nigdy nie spala duzo w dzien, dopiero po ROKU się nauczyla

    f2w3yx8d4t3m5xdt.png

    wrzesień 2018 - córcia <3 6cs

    listopad 2021 - corcia 10 cs <3
  • Paulinaaa Autorytet
    Postów: 1901 812

    Wysłany: 15 lipca 2020, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    my wczoraj mialysmy szczepienie na ospe, ale pók co okej, od 2 tyg pierwsza przespana noc, ale trójka juz prawie prawie wyszla wiec moze bedzie lepej w temacie nocy.

    f2w3yx8d4t3m5xdt.png

    wrzesień 2018 - córcia <3 6cs

    listopad 2021 - corcia 10 cs <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2020, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hania zawsze była anty sen. I Natalia to mega jej przeciwieństwo!
    Odnoszę wrażenie że ze skrajności w skrajność po prostu. 🤦🏻‍♀️

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2020, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje z reguly po 3 miesiacu byla bardziej aktywne, tak to splay i jadly. Ale pozniej drzemki tez mialy kazda 2-3 h. Vivi ma inaczej, do jakos 5 tyg bylo ok, potem prawie wcale nie spala w dzien a po 3 mies jest ogromna zmiana. Ma kilka drzemek w dzien po ok 30 min, prawie juz nie placze i na noc idzie soac 20.30- 21.30 i spi do 8-9 gdzies tam ok 5-7 picie cyca nawet nie ogarniam kiedy bo ja spie jak zabita. Ale wlasnie smoczek na 3 mies sie udalo, no i wozek teraz tez juz akceptuje, jak nie spi to lezy i oglada swiat.

  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 15 lipca 2020, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pamiętam tylko że po max 2h aktywności była drzemka.. w grudniu jeszcze chyba 3x w ciągu dnia a w styczniu jakoś wskoczył na dwie.. na 9msc została 1 aż do teraz.
    Noc od urodzenia u niego jest w tych samych porach 20-6/7 jakoś mało kiedy się zdarzało że maz szedł do pracy a ja spałam..

    Dzisiaj odbył się pogrzeb. Byliśmy tylko ja z mężem. Nikogo innego się nie spodziewałam. Bo ciężko oczekiwać że ktoś będzie brał wolne żeby przyjechać na pochówek dziecka z 9 tygodnia ciąży. Natomiast pochówek wyglądał jak zwykły pogrzeb. Tylko inne czytania były.. w kaplicy ok 15min. Przejście do grobu, złożenie do grobu. Wszystko tak jak podczas zwykłego pogrzebu. Cieszę się że tego dopilniwalismy. Koszt ogromny.. ale to było dla nas na prawdę ważne. Cały czas lecialy mi łzy od momentu odbioru kwiatów do wyjścia z cmentarza. Jutro rano pójdę zobaczyć jak zakopali, podlać kwiaty.. zastanowić się na co wymienic wiązankę. Na prawdę nie myślałam że czeka mnie podejmowanie takich decyzji. W poniedziałek musiałam wybrać trumienke. Pięknie przemalowali ja zgidnie z moim życzeniem na biało. Dziadkowie mają przy okazji najbliższej wizyty pójść zapalić znicz.. a my planujemy zabrać małego w sobotę żeby z nami poszedł i też postawił jeden od siebie. Dzisiaj był w żłobku. To byłoby dla mnie za dużo płakać i opiekować się małym.. a pewnie by się nudzil. A z pogrzebu i tak nic by nie zrozumiał.

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2020, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta przykro mi. Matka nie powinna chowac dziecka. Przytulam.

  • 1ania1 Autorytet
    Postów: 1991 584

    Wysłany: 15 lipca 2020, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta przykro mi 🙁🙁 mocno przytulam.

    o1483e5ehwc7f9hb.png
  • marcela123 Autorytet
    Postów: 1221 658

    Wysłany: 15 lipca 2020, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta bardzo mi przykro, trzymajcie się

    Aniołek 17.10.2017- 8t5d
    tb739vvjdr6gsxwh.png

    3i49hdgew2fq6tag.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2020, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta współczuję.. 😔

  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 16 lipca 2020, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dziękuję, chcialam sie tym podzielić ale nie psuć atmosferę wątku. Mało się pisze o tych pgrrzebach po poronieniu.. nawet moja koleżanka która poronilam 2-3lata temu nie miała pojęcia że mogła to dziecko pochować. To są takie prawa o których nikt nie mówi, taki temat który kazdybwoli przemilczeć.

    Mały nie chce już pić z bidonu... W żłobku powiedziałam że zaczął pić z kubka i tam też już pije z kubka, więc nie muszę go codziennie przynosić.
    Czekam teraz aż zostawi sam smoczek już mi go oddaje przed wejściem do żłobka, ale jak go odbieram to odrazu chce go znowu.. może z pieluchami też tak będzie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lipca 2020, 09:54

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • edytkaa93 Autorytet
    Postów: 2027 816

    Wysłany: 16 lipca 2020, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja już na dzień pieluchy nie ma, tylko do spania albo jak gdzieś jedziemy. Nie planowałam jakoś specjalnie odpieluchowania ale samo poszło, sama robi siku i kupę do nocniczka, jak ma spodnie to woła, tylko czasem jej się zdarzy popuścić a na kupę to już woła. Jak nie ma nic na pupie to sama robi:) ciekawe jak pojedzie to dalej:)

    17.08.2018 M<33
    09.10.2020 A<33
  • nesssssa Autorytet
    Postów: 1906 800

    Wysłany: 16 lipca 2020, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta ciepłe myśli wysyłam :*

    U nas odstawianie...Na noc zasypia na mnie. Jak się obudziła wczoraj o 22 to godzinę bujałam aż zasnęła. Spała do 4 i wtedy już dałam cycka na poranne karmienie.
    Bożeee moje plecyyy. Jeden nawyk zmienia na inny. Muszę jakoś to bujanie wyciszać bo kręgosłup pęknie na pół.
    Przy książaczkach nie umie zasnąć, tylko się nimi zmęczy i szybko zasypia na rękach.

    w57vyx8dy9s6xggg.png

    zem38ribu7ozxy1q.png
  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 16 lipca 2020, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta, mało się o tym mówi, robotę robi tęczowy kocyk, w wielu miejscach szyją rożki i ubranka dla maluszków i później przekazują rodzicom. Szkoda, że szpitale nadal nie pomagają, z resztą ja też usłyszałam, że do 12 tygodnia to nie powinno się ratować ciąży... Cały czas gdzieś mam w głowie, że przed Filipem to nie była ciąża biochemiczna... takie ciąże kończą się szybciej a nie w 8-9 tygodniu.
    Trzymaj się cieplutko!

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • marcela123 Autorytet
    Postów: 1221 658

    Wysłany: 16 lipca 2020, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta wcale nie psujesz atmosfery, dobrze że o tym piszesz. Ja poroniłam, ale to był pusty pęcherzyk więc sytuacja zupełnie inna, ale pamiętam że strasznie ciężko mi z tym było. Trzymajcie się dzielnie.

    Mój to jest taki smoczkowy, że szok. Nie wiem jak ja mu zabiorę tego smoczka. Był czas że miał tylko do spania i jak się budziła to sam oddawal a teraz cały czas z nim chodzi, tłumaczę mu ze to jest bee to teraz jak go szuka to chodzi i wola bee😩 miałam być konsekwentna i mu chować po spaniu, ale jak mi czasami jeczy to dla świętego spokoju mu go daje bo dostałabym szału z dwójką, teraz 3 dni byłam sama od 9 do 21 i wczoraj miałam dosc

    Aniołek 17.10.2017- 8t5d
    tb739vvjdr6gsxwh.png

    3i49hdgew2fq6tag.png
  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 16 lipca 2020, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bez wątpienia każde poronienie jest inne i na innym etapie. Ja widziałam 2x bijące serduszko. Gdybym nie miała usg albo puste jajo pewnie bym nie robiła pogrzebu..

    Ale fajnie że już zegnacie pieluchy... przed nami dluuuga droga. Obstawiam że przed przedszkolem na styk się wyrobimy dopiero :)

    Marcela mój ma tak że jak chce smoczek to pokazuje palcem na buzię że chce i koniec i będzie ryk i płacz.. nie mam serca mu nie dac. Ale często robię jak la ie w żłobku, pytam czy mi odda i oddaje wtedy go odkładam tak żeby nie widział. Najczęściej jak tak odda sam to przypomina sobie i nim po kąpieli albo nawet po wypiciu mleka dopiero.

    W poniedziałek myślałam że mi serce pęknie.. wracając że żłobka zaczął coś mówić nie nie i płacz. A potem pfam pfam. Dla niego pfam pfam to woda. Zapytałam czy chce na basen a on odrazu taaaak! Zajęcia mamy w piątki więc aż do domu miałam syrene w aucie, a w domu jak wkoncu udało się go placzacego zaciągnąć usiadł na podłodze i raz na mnie raz na męża takim blagalny głosem mówił to pfam pfam że już byłam gotowa zabrać torbę i jechać.. na prawdę tak jakby aż błagał dobrego lecialy mu takie wielko łzy. Masakra.. teraz codziennie mówi że on chce na basen q aucie jak wracamy. Dobrze że zajęcia już jutro..

    I mam okres. Prawie jak w zegarku. Owulacje musiała być wtedy jak mi się wydawało.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lipca 2020, 11:51

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • Paulinaaa Autorytet
    Postów: 1901 812

    Wysłany: 16 lipca 2020, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieje Marta, że niebawem w brzuchu będzie kolejne maleństwo :* trzymam za Was mocno kciuki

    f2w3yx8d4t3m5xdt.png

    wrzesień 2018 - córcia <3 6cs

    listopad 2021 - corcia 10 cs <3
  • Paulinaaa Autorytet
    Postów: 1901 812

    Wysłany: 16 lipca 2020, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie okres rozkrecal sie teraz 5 dni, az dzis dopiero dostalam na calego ;/ nawet test zdazylam zrobic ;p ;p

    u nas mini regres wczoraj w odpieluchowywaniu, tydzien zadnej wpadki, a wczoraj 3. ponoc po 2 tygodniach jak juz przestajemy robić take szoł wow z tego, to dziecku sie nudzi siadanie na nocnik i ma w dupie;o tak piszą w ksiazkach :P ale ze nie mozna tez wiecznie bic brawo bo dziecko bedzie robilo to dla nas a nie ze mu sie chce, takze czekamy na spokojnie az sama załapie w 100 % bez robienia juz z tego euforii ;)


    f2w3yx8d4t3m5xdt.png

    wrzesień 2018 - córcia <3 6cs

    listopad 2021 - corcia 10 cs <3
  • Paulinaaa Autorytet
    Postów: 1901 812

    Wysłany: 16 lipca 2020, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u nas idą 2 trojki, taaaakie nocy są lipne, gorsze niz za niemowlaka, a podac cos na bol graniczy z cudem, takie darcie.. nic nie chce wziac

    f2w3yx8d4t3m5xdt.png

    wrzesień 2018 - córcia <3 6cs

    listopad 2021 - corcia 10 cs <3
  • Paulinaaa Autorytet
    Postów: 1901 812

    Wysłany: 16 lipca 2020, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no i mamy etap BAJA BAJA BAJA, puszczamy ogolnie 2 x dziennie jej bajki, rano ok 30 min przed zlobkiem i po obiedzie tez z 30-40 min, ale ona by chciala wiecej, placz jak wyłączam, jak tylko sie nią nie zajmuje, to sama nie potrafi sie bawic, od razu jest " mama wlacz duzą peppe " hahaha podbiega całuje i mowi plissssssss ;p

    f2w3yx8d4t3m5xdt.png

    wrzesień 2018 - córcia <3 6cs

    listopad 2021 - corcia 10 cs <3
‹‹ 2472 2473 2474 2475 2476 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ