X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamusie 2018
Odpowiedz

Sierpniowe mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • Eilleen Autorytet
    Postów: 3420 856

    Wysłany: 9 lipca 2020, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cccierpliwa wrote:
    Jista, to masz farta... mi toearzyszy i dziecko i pies😂
    U nas też zawsze komplet domowników w łazience 🤣

    qb3ci09k96tb3ht7.png
    h44e3e3kl4vyek4m.png
  • Paulinaaa Autorytet
    Postów: 1901 812

    Wysłany: 9 lipca 2020, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    tak nosila od razu zwykle, kupilam z peppa, kotkiem zeby ją jarały ;) od soboty nie mamy w ogole pampa, tylko na noc ;) gadalam dzis ze zlobkiem bo teraz ma te wakacje i od pon ma isc tam bez pampa tez, wiec jestem mega ciekawa;) wczoraj 1 wpadka, dzis zadnej, a kupilam dzis jeszcze nocnik z peppa ;p to 20 min wieczorem siedziala i na sile robila siku i kupe ;p nie wiem jak, ale dowalila 4 kupy w 20 min :D jej sie po prostu to mega spodobalo, dzis w galerii zawolala, to jak uciekalam z pepco do kibla to chyba 100 na h biegiem i zrobila kupe w męskim :D takze pierwszy raz i od razu w majtki poszlysmy zwyklasy ze smyka ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lipca 2020, 20:25

    f2w3yx8d4t3m5xdt.png

    wrzesień 2018 - córcia <3 6cs

    listopad 2021 - corcia 10 cs <3
  • Paulinaaa Autorytet
    Postów: 1901 812

    Wysłany: 9 lipca 2020, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    za 1 siku do nocnika kupilam jej balon z peppą i juz podjarana i tak zostalo.

    PLPaulina lubi tę wiadomość

    f2w3yx8d4t3m5xdt.png

    wrzesień 2018 - córcia <3 6cs

    listopad 2021 - corcia 10 cs <3
  • Paulinaaa Autorytet
    Postów: 1901 812

    Wysłany: 9 lipca 2020, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a i u nas to sie zaczelo tak ze bylysmy kuzyna, ktory jest w trakcie odpieluchowania 2,1m i agata zobaczyla jak robi, i jak wrocilysmy to mowie chodz agatka zobaczymy czy umiesz jak filip i tak sie zaczela przygoda w piatek, a w sobote juz zaczelam na powaznie :D

    f2w3yx8d4t3m5xdt.png

    wrzesień 2018 - córcia <3 6cs

    listopad 2021 - corcia 10 cs <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lipca 2020, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulinaaa wrote:
    za 1 siku do nocnika kupilam jej balon z peppą i juz podjarana i tak zostalo.
    Na moją takie rzeczy nie działają jeszcze. 😊 Nie da się jej przekupić

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lipca 2020, 09:04

    pumka1990 lubi tę wiadomość

  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 10 lipca 2020, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mojego brata synek dostawał od babci cukierka za każdą kupę i też potrafił zrobić kilka na raz ^^ pamiętam że się klocil że 3x słyszał plusk w
    Kibelku więc ma dostać 3 cukierki :D
    Z perspektywy czasu uważam że to nie była dobra .metoda, przynajmniej z tego ci czytałam nie można tak naciskać na dzieci bo ich organizm nie jest jeszcze ukształtowany i wymuszanie zaciskania i wyprozbiania może mieć konsekwencje w dorosłym życiu związane z zaparciami i nietrzymaniem moczu. Także nie prowokowalabym aż tak skrajnych sytuacji że dziecko wymusza kupę ;)
    Natomiast pełen szacunek i gratulacje dla małej że tak super sobie świetnie radzi :D

    U nas hitem jest psi patrol, wczoraj kupiłam mu piżamke w Lidlu to kazał się odrazu ubrać w koszulkę z marszalem (nie wiem jak się pisze to imie) :)

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • 1ania1 Autorytet
    Postów: 1991 584

    Wysłany: 10 lipca 2020, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina super, że mała tak szybko załapała. Zamówiłam majtki treningowe i przynajmniej w upały Filip nie będzie się w pampersie gotował.
    U nas na topie teraz strażak sam i bing.

    o1483e5ehwc7f9hb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lipca 2020, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas ogólnie koty. 😐 Wszędzie tylko miau i miau.
    A ja 100% psiara.

    A Hania chyba prędzej nauczy się mówić po niemiecku niż polsku. Już ze żłobka wynosi więcej słów właśnie po niemiecku.. A co będzie dalej, gdy od września idzie do starszej grupy. Gdzie tam dzieciaki już ładnie mówią.

  • Eilleen Autorytet
    Postów: 3420 856

    Wysłany: 10 lipca 2020, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulinaaa wrote:
    tak nosila od razu zwykle, kupilam z peppa, kotkiem zeby ją jarały ;) od soboty nie mamy w ogole pampa, tylko na noc ;) gadalam dzis ze zlobkiem bo teraz ma te wakacje i od pon ma isc tam bez pampa tez, wiec jestem mega ciekawa;) wczoraj 1 wpadka, dzis zadnej, a kupilam dzis jeszcze nocnik z peppa ;p to 20 min wieczorem siedziala i na sile robila siku i kupe ;p nie wiem jak, ale dowalila 4 kupy w 20 min :D jej sie po prostu to mega spodobalo, dzis w galerii zawolala, to jak uciekalam z pepco do kibla to chyba 100 na h biegiem i zrobila kupe w męskim :D takze pierwszy raz i od razu w majtki poszlysmy zwyklasy ze smyka ;)
    Super :-) widocznie była gotowa :-)

    qb3ci09k96tb3ht7.png
    h44e3e3kl4vyek4m.png
  • Eilleen Autorytet
    Postów: 3420 856

    Wysłany: 10 lipca 2020, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój to ma szał na auta. Jak mu kupiłam zestaw resoraków to biegał po domu i się śmiał. Skakał i krzyczał auta auta. Wiedziałam że się ucieszy ale nie myślałam że aż tak

    qb3ci09k96tb3ht7.png
    h44e3e3kl4vyek4m.png
  • Paulinaaa Autorytet
    Postów: 1901 812

    Wysłany: 10 lipca 2020, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u nas pizama z peppa z lidla, tez szał, łazi caly dzien ;p
    u nas koty i peppa ;p

    za to mamy do dupy nocki ostatnio, CHYBA idzie jej 3, budzi sie nie spi po godzine i wiecej a wstaje codziennie 5.30 nawet jak przerwe w nocy miala 2 czy 3! h ...

    pare osob mi powiedzialo ze jak zabiore mm butle na noc to i w nocy przestanie sie budzic, ze to jest taka zaleznosc... ja nocna butle zabralam 2 tyg temu, zostala ta na noc, natomiast podczas tych 2,3 h pobudek jadła np banana bo zglodniala ;/ ;/
    czy ktores z waszych dzieci ma jeszcze butle, czy tylko moja taka duza i ma ;/ ??

    f2w3yx8d4t3m5xdt.png

    wrzesień 2018 - córcia <3 6cs

    listopad 2021 - corcia 10 cs <3
  • Paulinaaa Autorytet
    Postów: 1901 812

    Wysłany: 10 lipca 2020, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie mam juz pomyslu, a boje sie zabrac mm na noc, bo po 1 po butli zasypia, a po 2 z kolacja roznie jest ;/ ale mowią ze zacznie lepiej jesc kolacje jak sie skapnie ze nie ma butli, wiec moze juz czas sie ogarnac i z tym ..
    ja pracuje codziennie, nocki dramat, agata teraz ferie w zlobku, juz na rzesach chodze :D

    f2w3yx8d4t3m5xdt.png

    wrzesień 2018 - córcia <3 6cs

    listopad 2021 - corcia 10 cs <3
  • 1ania1 Autorytet
    Postów: 1991 584

    Wysłany: 10 lipca 2020, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina a może spróbuj stopniowo odstawiać mm? Filip pije teraz 3 miarki na 240 ml, zmniejszam mu stopniowo ilość miarek. Tylko u nas nie ma problemu z kolacją, mm w nocy pije raczej z przyzwyczajenia.

    Marta..a lubi tę wiadomość

    o1483e5ehwc7f9hb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lipca 2020, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm Emilia nie ma butli nocnej od chyba 8-10 mies zycia? Nawet juz nie pamietam ale daaaawno. Mala nigdy w nocy nie pila🤣 One takie niejadki ze w nocy tym bardziej nie jedza😀

    Paulina j niemiecki jest chyba latwiejszy niz polski. To sie przezuccie na niemiecki w domu😀 Ja juz glownie tak mowie, moje dzieci tez wybieraja glownie niem, potem angielski. Jakos polski byc trudna jezyk 🤣

  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 10 lipca 2020, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja Mia sobie wybiera jakie slowa jej lepiej po pl pasuja a jakie po niem i mowi mieszanie😂😂😂
    Pojdzie do przedszkola to pewnie bedzie przewaga niem...


    Paulina, moja ma jeszcze butle ;) i raczej nie z przyzwyczajenia, a z faktycznego glodu, bo ona sie nie budzi zawsze, nie budzi sie o stalych porach, a roznie, raz o polnocy, a innym razem 5 rano... do zasypiania ma mleko pomimo kolacji, ale... ona jak chce dojesc to je wypije, a jesli jest pelna, bo np caly dzien cos zajadala, to poprostu nie ruszy, albo zrobi dwa lyki i tyle...

    W nocy jesli sie obudzi, to zawsze wypije i idzie spac, ale to mowie, u niej to jest raczej glod, bo ona sie budzi max raz, o roznych porach i tez nie zawsze, bo ona sie np 3 noce budzi, pozniej potrafi dwie przespac od 19 do 8 czy 9 bez pobudki... mysle, ze z przyzwyczajenia budzilaby sie kazdej nocy w podobnym czasie

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • myszka 30 Autorytet
    Postów: 509 334

    Wysłany: 10 lipca 2020, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulinaa wydaje mi się ze butelka nie ma nic wspólnego z nocnym budzeniem sie. Moje chłopaki prawie zawsze wieczorem jedzą butle i śpią w nocy. Może poprostu mała tak ma i pewnie nie długo jej to przejdzie. Mój starszy syn jadl w nocy butelkę i budził się do ponad 2 lat. Już myślałam że to się nigdy nie skończy. Ale gdzieś koło 2.5 roku zaczął przesypiac całe noce. Może u Ciebie mała tez potrzebuje więcej czasu i sama już nie będzie chcieć

    relgi09kd6xm2d0n.png
    f2wl3e5e5qc78nw6.pngklz99vvjfs70t8uz.png
  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 10 lipca 2020, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój się budził na mleko i tak jak Ania napisała robiłam o 1 miarka mniej na taka sama ilość wody z tygodnia na tydzień i jak zostaliśmy na 1 miarce to przestał się budzić w nocy. Uważam że był nauczony że w nicy się je a jak stopniowo mniej jadł a więcej pil to przestał go głód budzić. Nadal pije butle na noc przed spaniem. Jest kapanie, mleko+bajka i spać.
    Trzymam się twardo czytania na noc. Pamiętam jak mi mama czytała i też chce mu to dac :) już się nauczył że jak zamykam książkę i mówię koniec to przykłada paluszek do buzi o mówi ciii, tak też pokazuje że ktoś śpi ^^

    Niecierpie niemieckiego :p ale na netflixie na telewizorze zmienił mi się język na angielski i nie mogę tego zmienić, więc moje dziecko ogląda psi patrol po angielsku teraz ;p może się oslucha :D

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lipca 2020, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mieszkam przy granicy niemieckiej więc u Nas to jakoś tego języka jest dużo. 😊😊 W sklepach, na ulicach czy właśnie żłobek.
    Hania ma w grupie 2 dzieci mieszkające po stronie niemieckiej.

    Hania nigdy nie piła butli 😂 a pobudki w nocy długo były. Nawet jak już byłam w zaawansowanej ciąży.
    U nas problemem był za krótki czas aktywności po drzemce.
    To pogarszało sen nocny. Niby zasypiała ok. Ale szybko budziła się wyspana.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lipca 2020, 15:41

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lipca 2020, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja poprosze sposoby jak nauczyc dziecko picia w nocy butli?😀 Uwazam ze maluchy powinny pic, bo tak jednak maja wiecej kalorii i dodatkowo plyny. Ja nadal probuje przekonac mala do butelki ale no slabo idzie. Duzo latwiej jest dac butle niz sie meczyc z karmieniem. Moja skonczyla 4 miesiace i je 3 posilki stale plus cycek ale to bez przekonania. I wez wyjdz gdzies na dluzej no nie da sie 🤦‍♀️

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lipca 2020, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja już nawet nie walczę o butle. 😊😊

    Minęły u nas zielone kupy przy mojej diecie z eliminacja białka mleka krowiego..
    Więc nawet mm bym się nie odważyła podać.

‹‹ 2469 2470 2471 2472 2473 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ