X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamusie 2018
Odpowiedz

Sierpniowe mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 grudnia 2020, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My z Hanią ubrałysmy choinkę 5 grudnia. 🎄 Nadal stoi. 😆 Chociaż już raz Leżała. Do dziwnych zabaw Hania młodą zachęca. 🤦🏻‍♀️

    Moja dostanie pod choinkę lalkę Baby born soft, ponoć lekka, miękki brzuszek, można sie z nią kąpać. To od Nas. ☺️
    Teściowa już nam dała wózek 3w1 żeby przekazać bo u niej w firmie dużo korony jest.
    I nie będziemy ryzykować. ☺️
    A moja mama zabawkę na ogród kupiła, taki ogródek aktywności. ☺️

    U nas czas pędzi jak szalony, obie dziewczyny mam ciągle w domu. Już czasami to mam ochotę wyjść i nie wracać. 🤦🏻‍♀️

    My mieliśmy na święta jechać wypocząć, to nieeee hotele pozamykali.
    Nie robimy świąt dla gości. Moja mama niedawno wyszła po kilku tygodniach pobytu w szpitalu.
    Dopiero zaczyna jeść i te świąteczne potrawy to już nigdy na jej stole nie staną.

    Więc nie mam dla kogo cokolwiek szykować. 🤷🏻‍♀️

  • Eilleen Autorytet
    Postów: 3420 856

    Wysłany: 20 grudnia 2020, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edytkaa93 wrote:
    Moja na mikołaja dostała skoczka- krowe i jak zobaczyła to powiedziała tylko: nie lubię! I krowa stoi w kącie:p

    W ogóle taka się rozbrykana zrobiła ostatnio że jej nie poznaje:p już pomine napady złości o pomarszczony dywan, posmarowany placek czy źle złożony koc. W zeszłym tygodniu dwa razy spadła z rogówki, raz się walnęła o głowę w stół tak że ma sińca do teraz i jeszcze długo bedzie, a drugi raz poleciała prosto na choinkę, zawisła na lampkach, po czym poleciała na podłogę, mąż zdążył tylko choinkę złapać. Zeżarła mazaki ostatnio. Nic nie chce jeść, nie wiem z czego ona żyje. No obłęd! Nie wiem jak ona w wigilię tyle przy stole wysiedzi, chyba ją przywiąże do krzesła;p najgorsze jest to że mogę ją o coś prosić, powtarzać tysiąc razy by np nie skakała po rogówce bo znowu spadnie czy nie latała po schodach to ta mi robi na złość i prawie robi to na co jej nie pozwalam. Prosze, powiedzcie że nie tylko ja tak mam i że to minie:p
    U nas to szatan wcielony. Biega, skacze. Tłumaczenia też nie pomagają. Co chwilę się obija o coś.

    qb3ci09k96tb3ht7.png
    h44e3e3kl4vyek4m.png
  • Eilleen Autorytet
    Postów: 3420 856

    Wysłany: 20 grudnia 2020, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Choinka od około tygodnia stoi. Pierniki zrobiliśmy ale Olek pomagał aż 5 minut a później była wojna o to że ja chcę ciasto rozwałkować a on je wrzucał w całości na blachę. Przy ubieranki choinki rozpakował drugi komplet lampek i rzucał nimi o podłogę

    qb3ci09k96tb3ht7.png
    h44e3e3kl4vyek4m.png
  • Eilleen Autorytet
    Postów: 3420 856

    Wysłany: 20 grudnia 2020, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My pierwsza jakby wigilię mamy za sobą z racji że rodzice wyjeżdżają więc prezenty już sobie daliśmy. A na tą prawidłową jedziemy do rodziny M. Od nas i rodziców bo się składaliśmy dostał kuchnie zamówiona z allegro. A poza tym puzzle, książki, misia itd. trochę tego jest.

    qb3ci09k96tb3ht7.png
    h44e3e3kl4vyek4m.png
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 20 grudnia 2020, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcela, my mamy tego wiekszegi, ale serio najlepiej wydana kasa! Krolik jest absolutnym hitem i jest z nami wszedzie! Mamy to ubrankonwiwc woesza sobie na przedramie i z nim zasuwa😂 nawet w wozku dla lalek go wozi, uprzednio lulajac na rekach😂

    Tego malego wlasnie kupilam pod choinke synkowi kuzynki meza, mam nadzieje, ze tez bedzie hit!
    Nasze male tez sie napewno dorobi, bo jestem mega zadowolona z niego!


    My choinke ubrana mamy od tygodnia..
    U nas obostrzebia od poniedzialku i nie qiadomo bylo, czy szkolki nadal veda mogly sprzedawac, wiec maz w poprzedni weekend byl kupic...

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • edytkaa93 Autorytet
    Postów: 2027 816

    Wysłany: 20 grudnia 2020, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cierpliwa a ty jak tam się czujesz?

    17.08.2018 M<33
    09.10.2020 A<33
  • misia-kasia Autorytet
    Postów: 1374 568

    Wysłany: 21 grudnia 2020, 00:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To u nas choinka już ubrana od 12.12 :) pierniczki dziś robiliśmy i byłam w szoku bo Agatka pomagała we wszystkim. Wsypywała, mieszała, ugniatała i wałkowała ciasto :) na koniec jeszcze wykrywała kształty. Jutro będziemy dekorować. Resztę rzeczy pewnie będę ogarniać od wtorku bo wzięłam urlop.

    Z prezentów od nas dostanie silikonową lamkę kotka. Od rodziny: nową huśtawkę, nowy zestaw modeliny i coś jeszcze od dziadków ale nie wiem bo się nie chwalili.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 grudnia 2020, 00:23

    17u9tv73c400zyd6.png
    l22n9vvjln9sss76.png
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 21 grudnia 2020, 00:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edytkaa93 wrote:
    Cierpliwa a ty jak tam się czujesz?
    Dziekuje😘 czuje sie poki co naprawde dobrze! Bylonyriche przygod jak chociazby te krwawienia na poczatku, ale teraz jest naprawde dobrze...

    Jutro mam obciazenie glukoza u diabeto w zwiazku z moimi podqyzszeniami na czczo w poprzedniej ciazy...

    Eilleen lubi tę wiadomość

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • Paulinaaa Autorytet
    Postów: 1901 812

    Wysłany: 22 grudnia 2020, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eilleen wrote:
    Nie zrażajcie się. A za pierwszym razem jak wam poszło?


    z Agata po pol roku zaszłam, teraz juz 9 czy 10 cykl bedzie ;/ wlasnie dostalam okres i serio mam juz nerwy na te starania ;/

    U nas prezenty: kuchnia z lidla, ekspres do kawy, gofrownica, zmywarka, zestaw do sprzatania ze smyka ;) takze podrzucam pomysly ;) mysle ze fajne :D haha
    U nas z agatka wszystko super : zdrowa, zlobkowa, rozgadana, no nie mam na co narzekac oprocz na pory wstawania... 5-5.30 dzien w dzien ;/ no ale co jej zrobie jak wstaje i mowi " mamusia wyspalam sie juz, bawimy sie " ? to pierwsze zdanie po przebudzeniuuuuuuuuuuuuuuuuu... no i nie chce sie bawic sama NIC, absorbujaca na maksa.
    poza tym aniol :D

    f2w3yx8d4t3m5xdt.png

    wrzesień 2018 - córcia <3 6cs

    listopad 2021 - corcia 10 cs <3
  • misia-kasia Autorytet
    Postów: 1374 568

    Wysłany: 22 grudnia 2020, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulinaaa wrote:
    U nas z agatka wszystko super : zdrowa, zlobkowa, rozgadana, no nie mam na co narzekac oprocz na pory wstawania... 5-5.30 dzien w dzien ;/ no ale co jej zrobie jak wstaje i mowi " mamusia wyspalam sie juz, bawimy sie " ? to pierwsze zdanie po przebudzeniuuuuuuuuuuuuuuuuu... no i nie chce sie bawic sama NIC, absorbujaca na maksa.
    poza tym aniol :D
    U nas na szczęście pory wstawania się poprawiły bo wychodzi zazwyczaj ok 7:30. Ale tak samo budzi się i mówi „Aga się już wyspała” Nachyla się na nami i pyta „mamo wyspałaś się?” Albo „wyciągamy nową karteczkę” z kalendarza adwentowego. To w dzieciakach jest takie urocze jak mówisz np ze jutro jedziemy do babci a ona się budzi rano i mówi jedziemy do babci ;)

    17u9tv73c400zyd6.png
    l22n9vvjln9sss76.png
  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 23 grudnia 2020, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My jutro dobieramy choinkę i wystawiamy na dwór bo bedziemy w rojazdach do sylwestra i by umarła :)

    Moje dziecko coraz więcej mówi, do tego chodzimy na angielski metoda teddy eddie i mówili po polsku i po angielsku ^^ dużo rozumie, zwierzątka po angielsku no szok. Do tego akcja odpieluchowanie w toku także mamy 1-3 wpadki.. zaczęliśmy 1z3 tygodnia temu. Dzisiaj wreszcie wszystkie kupy w nocnik za to siku 3x od rana w spodniach.. no ale wcześniej siku w nocniku a kupy w spodniach to ja wolę siku :D

    Wszystkiego dobrego mamuśki ;)

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • Eilleen Autorytet
    Postów: 3420 856

    Wysłany: 24 grudnia 2020, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super Marta :-) nasz się rozgadał. Ładnie mówi krótkie zdania. Czasem trudniej go zrozumieć ale już jest fajnie :-) z odpieluchowaniem u nas bez zmian. Nie chce siadać na nocnik ani toaletę

    qb3ci09k96tb3ht7.png
    h44e3e3kl4vyek4m.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 grudnia 2020, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkiego Najlepszego. 🎄

    Mnie tak pochłaniają dziewczyny, że masakra.
    Młoda czworakuje, cały dom zwiedza.
    Hania to nadal taki łobuziak idący swoją drogą.💕

    Jest co robić ze tak powiem.😜

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 grudnia 2020, 12:26

  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 25 grudnia 2020, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eilleen wrote:
    Super Marta :-) nasz się rozgadał. Ładnie mówi krótkie zdania. Czasem trudniej go zrozumieć ale już jest fajnie :-) z odpieluchowaniem u nas bez zmian. Nie chce siadać na nocnik ani toaletę

    Ja przeczytałam czesc książki mamo chce kupe! I uznałam ze mam inteligentne dziecko wiec dlaczego nie. Pierwszego dnia 21x zmieniałam spodnie.. pralam i suszyłam na grzejnikach. Ostatecznie w spodniach od piżamy chodzil. Następnego dnia juz z 7x i 1x w nocnik.. no a potem z dnia na dzien lepiej chociaż czasem gorzej. Po nocy ma sucha pieluchę, na drzemkę o ile zaśnie a może spal z 3x w domu od tego czasu nie sika, nie ma pieluchy ale wciskam mu podklad pod tyłek. Jeszcze go nie zaiskal. Także sprzedaje wielorazowe pieluchy, używam na noc 1 sztuki ktora wywalam sucha+na basen/angielski no iw żłobku panie mu zakladaja ale np ta ktora ma na wyjście mu ściągam w domu sucha i sika do nocnika w domu. W żłobku ponoć na wspólnym siedzeniu na nocniku ładnie korzysta ale sam z panią nie chce iść. Także jednak trzeba uwierzyc w dziecko :)
    Wczoraj zawołał pierwszy raz, dzisiaj raz zawołał ale nie zrobił niestety.. teraz czasem popusci w majtki i wola pupa, siadani kończy czy to siku czy dzisiaj wpadka z kupa. Ale kleksik w majtkach a wielka kupa w nocnik... tego pierwszego dnia przyvtylu zmianach odrazu przybiegał ze ma mokro.. nie zdarzyło mu się nasikac w majtki i tak się bawić czy coś.. pierwszego dnia dopiero pod wieczór 1x chyba usiadł mi na nocnik tak nie chciał ale nic nie zrobil, wiec zaczęliśmy na prawdę od zera :)

    Ale jestem twarda. Wierzę w niego i oprócz nocek i długich podróży aż nie zacznie sam wołać zero pieluch. Do moich rodziców jechaliśmy 1,5h założyłam mu pieluszkę i po podróży pomimo że zaliczył też 20min drzemki droga, pieluszka była sucha, siku zrobił na nocnik u dziadków :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 grudnia 2020, 22:26

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • nesssssa Autorytet
    Postów: 1906 800

    Wysłany: 27 grudnia 2020, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To nieźle Marta. U nas kupka w nocnik tylko, ale mamy problemy zaparciowe i niestety to nie jest zwykłe zrobienie kupy tylko czasem się czai dwa dni. To i tak dobrze, bo zanim włączyłam Dicopeg to co 4 dni i męczarnie. Staram się żeby dużo piła, ale kuźwa nie będę jej dawać non stop słodkiego do picia. Daję 2x dziennie żeby chociaz ten lek wypiła. No i te zaparcia to wg lekarza i mnie też od za małej ilości płynów...

    A siku woła na nocnik jak lata w piżamie. Jak ma pieluche to idzie w pieluche, jak ma majtki to idzie w majtki. Nie wiem jak to ogarnąć. Luźne spodnie bez majtek?? A Marta na dwór też wychodzi bez pieluszki?
    Jak się zrobi cieplej to pewnie nie będę mieć oporów, ale teraz to bym się bała o zapalenie pęcherza.

    w57vyx8dy9s6xggg.png

    zem38ribu7ozxy1q.png
  • e_mii Autorytet
    Postów: 1217 566

    Wysłany: 29 grudnia 2020, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny :) Przyszłam pochwalić swoją młodą i podziękować Marcie za ostatni wpis ;) Od trzech dni jesteśmy bez pieluchy (tylko na noc) i jest lepiej niż myślałam. Pierwszego dnia kilka wpadek i jeden raz na nocniku. Wczoraj już tylko jedna kupa w majtki, reszta na nocnik, ale wyłapana przeze mnie, a dzisiaj już 2 razy sama zawołała siusiu i żadnej wpadki do teraz. Gdyby nie Marta, to nawet bym nie próbowała, bo wcześniej na nocnik nawet siadać nie chciała.
    Teraz mamy jeszcze kilka spokojnych dni w domu, a od stycznia mała idzie do przedszkola, więc byłoby super gdyby udało się już bez pampersów.

    Łucja ostatnio zrezygnowała z drzemek w dzień, ale za to potrafi spać od 20 do 8. Pięknie sama się bawi, godzinami siedzi z pieskami z psiego patrolu, a o mamie przypomina sobie jak zgłodnieje :) Tylko z mową tak średnio, niby każdy wyraz powtórzy, nazywa praktycznie każdy przedmiot, ale zdania na razie tylko 2 wyrazowe.

    Marta..a lubi tę wiadomość

    v0o0onx.png
    z9pckld.png


  • squirrel Autorytet
    Postów: 1291 615

    Wysłany: 29 grudnia 2020, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też jestem w trakcie czytania tej książki co Marta mówiła i wkrótce zaczynamy odpieluchowywanie 🙂 Tylko troche przeraża mnie wizja pierwszych dni żeby dziecko chodziło nagie od pasa w dół u wyłapywani tych sikow i sadzania wtedy na nocnik. Emi też tak robilaś ?

    Ze spaniem w dzień też jest problem u nas. Praktycznie nie śpi. Niestety w nocy wcale nie jest lepiej. Znowu budzi się po 3 razy. Moja chyba nigdy nie będzie przesypiać nocy ☹️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 grudnia 2020, 15:40

    🌸 ❤️ sierpień 2018
    🐻❤️ maj 2021
  • edytkaa93 Autorytet
    Postów: 2027 816

    Wysłany: 29 grudnia 2020, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja to nie pamiętam kiedy ostatnio spała w dzień, ale za to o 20 już zawsze śpi. Idziemy się kąpać, potem do łóżka, kładzie się, trzy minuty i śpi. Bardzo się cieszę z tego powodu bo z młodszą mam problem z zasypianiem na noc, więc chociaż mam czas się nad nią wtedy skupić by zasnęła. Starszą obudzi mi się czasem w nocy jak chce jej się pić, zrobi parę łyków i śpi dalej. Pampersów już też dawno nie uzywamy, od czerwca jakoś. Tylko na noc, ale rano sobie sama zdejmuje suchego i wyrzuca.

    W ogóle wątek nam zanika, coś mi się wydaje. Paulina i Natalia to żyją w ogóle jeszcze? Chyba najbardziej się tu udzielały.

    17.08.2018 M<33
    09.10.2020 A<33
  • squirrel Autorytet
    Postów: 1291 615

    Wysłany: 29 grudnia 2020, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny chyba usunęły konta ?

    🌸 ❤️ sierpień 2018
    🐻❤️ maj 2021
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 29 grudnia 2020, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja juz od marca bez drzemek🙈 juz zapomnialam co to w ogole sa drzemki...
    Ale kladzie sie 18-19 (najczęściej 18:30) i wstaje kolo 8-8:30 wiec cos za cos, nie ma drzemek to jest dlugi wieczor

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
‹‹ 2507 2508 2509 2510 2511 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ