X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamusie 2018
Odpowiedz

Sierpniowe mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • marcela123 Autorytet
    Postów: 1221 658

    Wysłany: 31 grudnia 2020, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    squirrel wrote:
    Marcela my myślimy nad imieniem Staś dla synka 😀 Helenka podsłuchała rozmowę i teraz na pytanie o braciszka mówi że to jest Staś 🙈

    A ja dla dziewczynki chciałam Helenka, podobało mi się Hela i Staś 🙂 ja do Stasia nie byłam przekonana to bardziej mąż chciał, ale teraz nie wyobrażam sobie żeby miał inaczej na imię. Tyle skrótów, zdrobnień jest do tego imienia, drugi raz bym się już nie zastanawiała.

    Myszka a ja się tak łudziłam, że jak będą starsi to bardziej się dogadają 🤦‍♀️ przynajmniej Laura będzie większa i silnejsza i lepiej sobie poradzi przy jakoś awanturach bo teraz to taka bezbronna przy nim jest

    Aniołek 17.10.2017- 8t5d
    tb739vvjdr6gsxwh.png

    3i49hdgew2fq6tag.png
  • Eilleen Autorytet
    Postów: 3420 856

    Wysłany: 31 grudnia 2020, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    squirrel wrote:
    Ja chyba spróbuję najpierw bez majtek. Przugotuję sukienki i długie skarpetki za kolana. Chyba zaczynamy w sylwestra 🙈 wiem wiem znalazłam ekstra dzień ale wtedy akurat będziemy mieli z mężem dużo wolnego czasu żeby się w pełni temu poświęcić a i tak nigdzie nie wychodzimy 🙂 planujemu tylko zrobić swoją pizze na wieczor a ja wypiję jakiegoś bezalkoholowego grzańca 🙂
    Trzymajcie kciuki za nas, bo chociaż uważam swoje dziecko za mega mega inteligentne to jakoś z tym sikaniem tam gdzie trzeba nam nie po drodze i jakoś mnie ten temat przerasta.
    U nas podobnie. Jest naprawdę mądry chłopak a z tym to jakoś nie bardzo. My zresztą też sobie nie radzimy. Za duża presję robimy chyba

    qb3ci09k96tb3ht7.png
    h44e3e3kl4vyek4m.png
  • Eilleen Autorytet
    Postów: 3420 856

    Wysłany: 1 stycznia 2021, 00:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczęśliwego nowego roku :-)

    myszka 30 lubi tę wiadomość

    qb3ci09k96tb3ht7.png
    h44e3e3kl4vyek4m.png
  • squirrel Autorytet
    Postów: 1291 615

    Wysłany: 4 stycznia 2021, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny ! My już 5 dzień bez pieluchy w dzień. Sikanie na nocnik załapała już pierwszego dnia. W zasadzie mieliśmy tylko pierwsze siki na podłogę, a drugi raz jak zauważyłam że sika, to posadziłam ją na nocnik i od tego czasu już jak jej się zachce to woła siku. Jest z siebie bardzo dumna, wylewa do sedesu i z tym jest super, chociaż wydaje mi się że dość często robi siku. Mam nadzieję, że się to później jakoś unormuje. Problem jest jednak z kupą. Pierwszego dnia po zdjęciu pieluchy od razu zrobiła na podłogę, zanim jeszcze nauczyła się sikać na nocnik. Potraktowaliśmy to jako wpadkę i myślałam, że skoro z sikami wie już o co chodzi to zawola też o kupkę następnym razem. Niestety po fazie chodzenia pierwszego dnia z gołą pupą, gdy założyliśmy rajstopki to zrobiła kupę w rajstopy. Siku cały czas ładnie woła nawet w ubraniu. Na noc zakładamy pieluchę i 2 razy nie zasikała nic tylko w środku nocy obudziła się i zawołała siku. Przez tą kupę dzisiaj znowu puścilam ją z gołym tyłkiem, żeby uchwycić moment jak zacznie robić kupę i posadzić ją na nocnik ale jak na złość nie chce zrobić. Wydaje mi się że wstrzymuje, bo raz sikając jak ją podcierałam miała brudny tyłek ale nie chciała zrobić kupy.. ☹️ I w sumie nie wiem co z tym dalej robić. Pieluchy nie chce jej zakładać bo już wytłumaczyłam jej że pożegnaliśmy pieluchę w dzień i ona to rozumie i się cieszy z tego powodu i jak rano zdejmujemy to mówi papa pieluchomajtki, a z drugiej strony wyobrwźcie sobie że takie brudne rajstopy albo majtki idą od razu do kosza bo są całe w kupie.. do tego brudne nogi itp... wolałabym żeby miała wpadki w sikach a nie w kupie 🙂

    Pomóżcie , Jak u was było/ jest z kupą na nocnik ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 stycznia 2021, 15:17

    🌸 ❤️ sierpień 2018
    🐻❤️ maj 2021
  • 1ania1 Autorytet
    Postów: 1991 584

    Wysłany: 4 stycznia 2021, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    squirrel wrote:
    Cześć Dziewczyny ! My już 5 dzień bez pieluchy w dzień. Sikanie na nocnik załapała już pierwszego dnia. W zasadzie mieliśmy tylko pierwsze siki na podłogę, a drugi raz jak zauważyłam że sika, to posadziłam ją na nocnik i od tego czasu już jak jej się zachce to woła siku. Jest z siebie bardzo dumna, wylewa do sedesu i z tym jest super, chociaż wydaje mi się że dość często robi siku. Mam nadzieję, że się to później jakoś unormuje. Problem jest jednak z kupą. Pierwszego dnia po zdjęciu pieluchy od razu zrobiła na podłogę, zanim jeszcze nauczyła się sikać na nocnik. Potraktowaliśmy to jako wpadkę i myślałam, że skoro z sikami wie już o co chodzi to zawola też o kupkę następnym razem. Niestety po fazie chodzenia pierwszego dnia z gołą pupą, gdy założyliśmy rajstopki to zrobiła kupę w rajstopy. Siku cały czas ładnie woła nawet w ubraniu. Na noc zakładamy pieluchę i 2 razy nie zasikała nic tylko w środku nocy obudziła się i zawołała siku. Przez tą kupę dzisiaj znowu puścilam ją z gołym tyłkiem, żeby uchwycić moment jak zacznie robić kupę i posadzić ją na nocnik ale jak na złość nie chce zrobić. Wydaje mi się że wstrzymuje, bo raz sikając jak ją podcierałam miała brudny tyłek ale nie chciała zrobić kupy.. ☹️ I w sumie nie wiem co z tym dalej robić. Pieluchy nie chce jej zakładać bo już wytłumaczyłam jej że pożegnaliśmy pieluchę w dzień i ona to rozumie i się cieszy z tego powodu i jak rano zdejmujemy to mówi papa pieluchomajtki, a z drugiej strony wyobrwźcie sobie że takie brudne rajstopy albo majtki idą od razu do kosza bo są całe w kupie.. do tego brudne nogi itp... wolałabym żeby miała wpadki w sikach a nie w kupie 🙂

    Pomóżcie , Jak u was było/ jest z kupą na nocnik ?

    Hej. U nas z kupą był podobny problem, Filip wstrzymywał aż w końcu robił w majtki. Jak pierwszy raz zobaczył kupę w nocniku to już więcej nie chciał robić. Pomogło posadzenie na toaletę, bo Filip po zrobieniu jej nie widzi.
    Czasami mamy jeszcze problem z wstrzymywaniem, ale jest coraz lepiej.

    o1483e5ehwc7f9hb.png
  • squirrel Autorytet
    Postów: 1291 615

    Wysłany: 4 stycznia 2021, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No dobra to pochwalę się, że dzisiaj prawie udało się zdążyć z kupą na nocnik, ale zamiast do nocnika spadła obok 🙈 mimo to wykonaliśmy cały rytuał i wrzuciliśmy kupę do nocnika a potem spuściliśmy w sedesie. Pogratulowaliśmy że prawie się udało ale miejsce kupy jest w nocniku. Ogólnie problem jest też w tym że ona mówi, że kupa śmierdzi i jest ble fuj. Ale tłumaczymy jej że takie są kupy i każdy taką robi 🙈 Za jakieś 2 godz Helenka poszla sama na nocnik i zrobila drugą kupę 😀😀 mam nadzieję że teraz będzie tylko lepiej. Ale u nas widać że pomaga jej to, że się udało poerwszy raz i że ona tą kupę może wreszcie zobaczyć na własne oczy. Bo mam wrażenie, że dziecko na początku w ogóle nie rozumie co to znaczy zrobić kupę na nocnik dopóki to się nie stanie 🙂
    Także polecam również książkę Mamo chcę kupę ! 😀😀 dzięki Marta. Gdyby nie Twój wpis to chyba bym cały czas odwlekała temat pożegnania pieluch sądząc, że dziecko mam niegotowe, a jak się okazuje dobrze sobie radzi 🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 stycznia 2021, 22:45

    🌸 ❤️ sierpień 2018
    🐻❤️ maj 2021
  • myszka 30 Autorytet
    Postów: 509 334

    Wysłany: 5 stycznia 2021, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie mały przez miesiąc sikal do nocnika I mówił. Teraz znowu nie. Kupę tez kilka miesięcy temu bez problemu robił do nocnika teraz absolutnie tylko do pampersa. Także nie wiem kiedy się odpieluchuje, bo raz jest lepiej a za kilka dni znów tosamo

    relgi09kd6xm2d0n.png
    f2wl3e5e5qc78nw6.pngklz99vvjfs70t8uz.png
  • marcela123 Autorytet
    Postów: 1221 658

    Wysłany: 5 stycznia 2021, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas z kupa też był problem, na początku poszło gładko a po jakims czasie się zablokował i za nic nie chciał zrobić, widziałam że chodzi o go to męczy bo robił kilka prób dziennie, jak go posadziłam na sedes to zaraz chciał zejść. Tłumaczyłam mu ze zrobi kupie pa pa i będzie spuszczał wodę, raz mu pozwoliłam umyc sedes po wszystkim i teraz jak biegnie robić kupę to wola odrazu myju myju 🤦‍♀️, także musiałam kupic dla niego osobna szczotkę do sedesu, trudno może mu niedługo przejdzie to myju, myju.

    Squirrel Stasiek na początku robił praktycznie co 40 minut, później te odstępy się wydłużały i teraz spokojnie 3-4 h wytrzymuje bez robienia siku

    Aniołek 17.10.2017- 8t5d
    tb739vvjdr6gsxwh.png

    3i49hdgew2fq6tag.png
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 5 stycznia 2021, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chcialam Mie ostatnio zostawic bez pieluchy, bo nie chciala ubierac, mysle ok, lepiej dla mnie, niech biega bez, wkoncu jakis krok do przodu... ale coz... jak tylko jej gacie vez pieluchy zalozylam to odrazu sciagala i krzyk i panika bo ona chce pieluszke🙈
    Takze trzeba za jakis czas znow sprobowac

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 5 stycznia 2021, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas z kupą był też problem, dodatkowo jeszcze Filip w żłobku nie chciał wołać ani siku ani kupe... W domu pilnowałam, jak slyszeliśmy bąki to biegiem na nocnik, ale takim spokojnym biegiem :D zaparcia też były, podawałam wtedy lactulozę, żeby nie bał się robić kupy. Z tym że u nas Filip był zasafcynowany zawartością nocnika. Zrobił kupę i zaraz wstawał, jak szlam spuścić to robił dalej, ale bez nocnika 🙈 później już się nauczył, kupe robi tylko rano, czasami po żłobku. W żłobku nie robi, bo na to musi mieć czas, mówi jakie zabawki mu dać i sobie siedzi

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • squirrel Autorytet
    Postów: 1291 615

    Wysłany: 5 stycznia 2021, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie chcialabym żeby z tą kupą sie unormowało bo narazie to trochę strach wyjść z domu. U nas kupa jest co drugi dzień, ale pora dnia bliżej nieokreślona narazie 🙂 Czekam też co będzie z następną kupą po naszym ostatnim sukcesie 🙂 Poza tym mówiłam wam niedawno, że u nas skończyły się drzemki w dzień a od kilku dni jak akurat jedziemy samochodem to mi zasypia w aucie i potem jak przenoszę ją do domu i rozbieram z kurtki to jest praktycznie nieprzytomna. Odkładam na łózko i tak śpi 2 godz.. niestety potem nie chce spać prawie do godz. 23..

    A pochwalę się, że miałam wczoraj połówkowe usg i jest potwierdzony na 100% braciszek 😀

    Edit: kolejna kupa była dzisiaj bez problemu na nocnik 🙂 mega się cieszymy 🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2021, 22:18

    myszka 30, edytkaa93, misia-kasia, marcela123 lubią tę wiadomość

    🌸 ❤️ sierpień 2018
    🐻❤️ maj 2021
  • misia-kasia Autorytet
    Postów: 1374 568

    Wysłany: 5 stycznia 2021, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja Agatkę odpieluchowałam w sierpniu. Nie czytałam książek tylko obejrzałam webinar Komsty i poszłam za jej radą. 2 dni Agatka biegała bez majtek, w sukience, nie wychodziłyśmy na dwór. Chodziło o to żeby uwolnić mięśnie i głowę od pieluchy. Po 2 dniach, zakładałam luźne spodnie i spodenki, po kolejnych dniach wkroczyły majtki. Przez te pierwsze 2 dni były wpadki, nawet jakaś negacja do nocnika początkowo ale potem w zasadzie szybko zaczęła wołać, nie sikała ani nie robiła kupy w majtki tylko ewentualnie trochę popuszczała. Po kilku dniach nawet w nocy mimo pieluchy zaczęła wołać na nocnik. Obecnie w nocy dalej śpi z pieluchą ale nie pamietam już kiedy ostatnio była mokra. Czasem mam wrażenie ze ma większy pęcherz niż ja ;)

    To i ja się pochwałę, jestem już po prenatalnych i wszystko ok :) Czekam na wynik Nifty jeszcze.

    Zapytam jeszcze u Was jak bunt dwulatka? U nas znów się nasiliło i zaczyna mocno protestować jak np gdzieś mamy wyjść. Niezależnie czy to na spacer czy na wycieczkę. Wcześniej się cieszy i mówi ze z chęcią pójdzie ale jak przychodzi ten moment to mówi ze ona nie idzie i nie będzie się ubierać. Nie wiem już trochę co robić.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2021, 22:46

    17u9tv73c400zyd6.png
    l22n9vvjln9sss76.png
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 5 stycznia 2021, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Squirell, gratuluje synka!

    Misia, super ze prenatalne dobrze!


    Ja dzis tez wizyte mialam, 177g zdrowego maluszka, dostalam te zestawienia ryzyka z prenatalnych i wyszlo duuuuuuuuuzo lepiej jak wtedy z Mia, a przeciez jestem starsza, NT tez bylo odrobine wieksze... ale prawda taka ze nie bralam estrofemu i duzo mniej progesteronu... no mniej lekow caly poczatek...
    Plec nadal niepewna🙉 dziecko sie wcisnelo tak, ze czegokolwiek lekarz nie probowal, to bylo widac tylko bok i kregoslup🙈
    Zapytal czy chce wiedzieć, mowie, ze tak, a on pyta co mysle, to mu mowie, ze ostatnio mowil, ze nie da sie stwierdzic jednoznacznie, ale chyba chlopiec, to on patrzy i mowi, ze teraz powiedzialby odwrotnie, ale jak probuje sie przemknac, to faktycznie wyglada, ze chyba chlopiec... no ale dziecko tak sie ulozylo, ze naprawde ciezko bylo, ani w 2D, ani 3D i 4D nie dalo sie ani twarzy, ani porzadnie miedzy nogami zobaczyc...
    Wiec czekamy na polowkowe... jedne mam u mojego gina za 4tyg, a drugie za 5tyg w tym centrum diagnostyki prenatalnej, wiec moze wtedy juz bedzie wiadomo tak na 100%

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • squirrel Autorytet
    Postów: 1291 615

    Wysłany: 6 stycznia 2021, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia-kasia, Cierpliwa super że u was też wszytsko ok 🙂

    Misia-kasia nie czytałaś książki ale jak czytałam co napisałaś to sposób właśnie opisany z książki dokładnie takie same etapy 🙂 u nas bunt też się pojawia czasami, a czasami jest ok. Ale jak ma zły dzień to mam wrażenie, że nic nie mogę z nią zrobic bo wszystko jest na nie. Ja najczęściej jak już mi ręce opadają to siadam i zakrywam dłonią twarz a ona wtedy podchodzi i pyta co jest mamusiu. Mówię jej co mnie zesłościło i przez chwilę zachowuje się lepiej 😀

    🌸 ❤️ sierpień 2018
    🐻❤️ maj 2021
  • myszka 30 Autorytet
    Postów: 509 334

    Wysłany: 6 stycznia 2021, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tez bunt 2 lata pełna para. Tak samo nie chce się ubierać, awantury o byle co, wszystko chce na juz. Starszy chyba ma bunt 4 latka także czasami armagedon. Ręce mi opadaja a tu jeszcze niedlugo niemowlę i skoki rozwojowe.

    relgi09kd6xm2d0n.png
    f2wl3e5e5qc78nw6.pngklz99vvjfs70t8uz.png
  • edytkaa93 Autorytet
    Postów: 2027 816

    Wysłany: 6 stycznia 2021, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas to zależy od dnia. Czasem jest super aniołkiem, nauczyła się mówić dziękuję i mówi co chwilę, super się to słucha. Ale np nie da się poczesac, to w jakim stanie ma włosy to już nawet nie gadam, wybiera co ubrać, tej bluzki nie chce, tamtej też nie, jeść nie będzie, no trzy światy;p nie gadam już o tym że wiecznie poobijana bo co chwilę coś narobi

    17.08.2018 M<33
    09.10.2020 A<33
  • squirrel Autorytet
    Postów: 1291 615

    Wysłany: 6 stycznia 2021, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A z tym ubieraniem u nas to samo. Ja jakąś bluzkę wyciągam z szafy a ona mówi że nie tą i sobie sama wybiera. Czesać się też nie chce i często chodzi roztrzepana.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 stycznia 2021, 12:44

    🌸 ❤️ sierpień 2018
    🐻❤️ maj 2021
  • misia-kasia Autorytet
    Postów: 1374 568

    Wysłany: 6 stycznia 2021, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to widzę to samo co u mnie jak Was czytam, bluzka nie ta tylko inna, czesanie jest fuj. Rozpłacze się o byle co czasami. No ale czasami jest słodziak. Np mówię ze się na chwile położę bo boli mnie brzuch to podejdzie, pocałuje i zapyta „mamusiu boli jeszcze?” Ogólnie wygadana jest że hej ;)

    PS. Mam wyniki Nifty: kolejna dziewucha :D

    myszka 30, edytkaa93, Cccierpliwa, squirrel, marcela123, Eilleen, pumka1990 lubią tę wiadomość

    17u9tv73c400zyd6.png
    l22n9vvjln9sss76.png
  • squirrel Autorytet
    Postów: 1291 615

    Wysłany: 7 stycznia 2021, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kupiłam już pierwsze ubranka na 56 i normalnie jestem w szoku. Zapomniałam już jakie to dziecko jest małe po porodzie, a moja to i w 56 na początku trochę się topiła 🙂

    🌸 ❤️ sierpień 2018
    🐻❤️ maj 2021
  • squirrel Autorytet
    Postów: 1291 615

    Wysłany: 7 stycznia 2021, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia-kasia wrote:
    No to widzę to samo co u mnie jak Was czytam, bluzka nie ta tylko inna, czesanie jest fuj. Rozpłacze się o byle co czasami. No ale czasami jest słodziak. Np mówię ze się na chwile położę bo boli mnie brzuch to podejdzie, pocałuje i zapyta „mamusiu boli jeszcze?” Ogólnie wygadana jest że hej ;)

    PS. Mam wyniki Nifty: kolejna dziewucha :D

    Gratuluję córeczki 🙂 ja marzyłam o dwóch córkach 🙂 a tu niespodzianka - chłopiec 🙂 ale najważniejsze żeby zdrowe było wiadomo 🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2021, 10:44

    misia-kasia, pumka1990 lubią tę wiadomość

    🌸 ❤️ sierpień 2018
    🐻❤️ maj 2021
‹‹ 2509 2510 2511 2512 2513 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ