X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamusie 2018
Odpowiedz

Sierpniowe mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • squirrel Autorytet
    Postów: 1291 615

    Wysłany: 29 grudnia 2020, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas jak nie śpi w dzień to chodzi spać po 20 i śpi do 8 rano ale co z tego jak w nocy jeszcze 3-4 pobudki z noszeniem na rękach itp..

    🌸 ❤️ sierpień 2018
    🐻❤️ maj 2021
  • edytkaa93 Autorytet
    Postów: 2027 816

    Wysłany: 29 grudnia 2020, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Łał, moja się da dotknąć tylko gdy ją coś boli, to się przyjdzie utulić. Tak to mówi, nie całuj, nie tul nie lubię! Haha.
    Ostatnio ma rozkminy na temat dlaczego ona nie ma siusiaka, jakoś prędko już na te tematy schodzi.... I różnice między mama i tatą, co to jest mąż i żona, mowi że jej żoną będzie mama haha:p

    17.08.2018 M<33
    09.10.2020 A<33
  • e_mii Autorytet
    Postów: 1217 566

    Wysłany: 29 grudnia 2020, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Squirrel, nie, ja zakładam jej majteczki i spodenki. Ona bawi się głównie na podłodze i byłoby jej zimno i w ogóle niewygodnie na golaska.
    U nas był problem z zasypianiem jak walczyłam o drzemkę :) Usypiałam ją około 13, a później wieczorem starsza spała a ta szalała w łóżku. Odpuściłam drzemki i sama teraz pada.

    v0o0onx.png
    z9pckld.png


  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 29 grudnia 2020, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ten pierwszy etap zostawiłam mu spodnie bez majtek, zwykle dresy.. zresztą przy 21 zmianch miał na sobie jednego dnia wszystko co tylko wpadło mi w reke :p a po 3 dniach jakoś spróbowałam majtki czy czasem mu się z pieluszka nie skojarzą :) no i na dwor w majtkach tez. Ja nie dałam mu gołego tylka bo jak zasikal spodnie to reagował obrazu i uznałam ze ten etap golasa można pominąć po prostu.

    Na spacer wychodzimy w majtkach normalnie ale staram się nie oddalać jakoś bardzo.. zresztą przy tej kwarantannie teraz to i tak nie ma jak.. raz mu się zdarzyło zacząć robić kupę.. byliśmy na ogródku wiec wejście do domu to były 2min, posadzilam na nocnik, zrobił co miał, zmieniłam majtki tylko bo był mały kleks i spowrotem na dwor :)

    Ciesze się ze was zainspirowałam, mi tez książkę znajoma podrzuciła :D na razie nie wola za bardzo.. ale może nie daje mu szansy. Dzisiaj cały dzień w jednych spodniach i majtkach znowu, wszystko w nocnik ;)

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • Eilleen Autorytet
    Postów: 3420 856

    Wysłany: 29 grudnia 2020, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta..a wrote:
    Ja przeczytałam czesc książki mamo chce kupe! I uznałam ze mam inteligentne dziecko wiec dlaczego nie. Pierwszego dnia 21x zmieniałam spodnie.. pralam i suszyłam na grzejnikach. Ostatecznie w spodniach od piżamy chodzil. Następnego dnia juz z 7x i 1x w nocnik.. no a potem z dnia na dzien lepiej chociaż czasem gorzej. Po nocy ma sucha pieluchę, na drzemkę o ile zaśnie a może spal z 3x w domu od tego czasu nie sika, nie ma pieluchy ale wciskam mu podklad pod tyłek. Jeszcze go nie zaiskal. Także sprzedaje wielorazowe pieluchy, używam na noc 1 sztuki ktora wywalam sucha+na basen/angielski no iw żłobku panie mu zakladaja ale np ta ktora ma na wyjście mu ściągam w domu sucha i sika do nocnika w domu. W żłobku ponoć na wspólnym siedzeniu na nocniku ładnie korzysta ale sam z panią nie chce iść. Także jednak trzeba uwierzyc w dziecko :)
    Wczoraj zawołał pierwszy raz, dzisiaj raz zawołał ale nie zrobił niestety.. teraz czasem popusci w majtki i wola pupa, siadani kończy czy to siku czy dzisiaj wpadka z kupa. Ale kleksik w majtkach a wielka kupa w nocnik... tego pierwszego dnia przyvtylu zmianach odrazu przybiegał ze ma mokro.. nie zdarzyło mu się nasikac w majtki i tak się bawić czy coś.. pierwszego dnia dopiero pod wieczór 1x chyba usiadł mi na nocnik tak nie chciał ale nic nie zrobil, wiec zaczęliśmy na prawdę od zera :)

    Ale jestem twarda. Wierzę w niego i oprócz nocek i długich podróży aż nie zacznie sam wołać zero pieluch. Do moich rodziców jechaliśmy 1,5h założyłam mu pieluszkę i po podróży pomimo że zaliczył też 20min drzemki droga, pieluszka była sucha, siku zrobił na nocnik u dziadków :)
    To widzisz. A mojemu średnio to przeszkadzało że ma mokro czy ma kupę. Później zaczął wołać żeby go przebrać. Dzisiaj po raz pierwszy sam zawołał że chce usiąść na nocnik ale nic nie zrobił. Czekam aż będzie gotowy.

    qb3ci09k96tb3ht7.png
    h44e3e3kl4vyek4m.png
  • Eilleen Autorytet
    Postów: 3420 856

    Wysłany: 29 grudnia 2020, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulinaaa wrote:
    z Agata po pol roku zaszłam, teraz juz 9 czy 10 cykl bedzie ;/ wlasnie dostalam okres i serio mam juz nerwy na te starania ;/

    U nas prezenty: kuchnia z lidla, ekspres do kawy, gofrownica, zmywarka, zestaw do sprzatania ze smyka ;) takze podrzucam pomysly ;) mysle ze fajne :D haha
    U nas z agatka wszystko super : zdrowa, zlobkowa, rozgadana, no nie mam na co narzekac oprocz na pory wstawania... 5-5.30 dzien w dzien ;/ no ale co jej zrobie jak wstaje i mowi " mamusia wyspalam sie juz, bawimy sie " ? to pierwsze zdanie po przebudzeniuuuuuuuuuuuuuuuuu... no i nie chce sie bawic sama NIC, absorbujaca na maksa.
    poza tym aniol :D

    Mam nadzieję że wkrótce się uda :-)

    qb3ci09k96tb3ht7.png
    h44e3e3kl4vyek4m.png
  • Eilleen Autorytet
    Postów: 3420 856

    Wysłany: 29 grudnia 2020, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta..a wrote:
    Ja ten pierwszy etap zostawiłam mu spodnie bez majtek, zwykle dresy.. zresztą przy 21 zmianch miał na sobie jednego dnia wszystko co tylko wpadło mi w reke :p a po 3 dniach jakoś spróbowałam majtki czy czasem mu się z pieluszka nie skojarzą :) no i na dwor w majtkach tez. Ja nie dałam mu gołego tylka bo jak zasikal spodnie to reagował obrazu i uznałam ze ten etap golasa można pominąć po prostu.

    Na spacer wychodzimy w majtkach normalnie ale staram się nie oddalać jakoś bardzo.. zresztą przy tej kwarantannie teraz to i tak nie ma jak.. raz mu się zdarzyło zacząć robić kupę.. byliśmy na ogródku wiec wejście do domu to były 2min, posadzilam na nocnik, zrobił co miał, zmieniłam majtki tylko bo był mały kleks i spowrotem na dwor :)

    Ciesze się ze was zainspirowałam, mi tez książkę znajoma podrzuciła :D na razie nie wola za bardzo.. ale może nie daje mu szansy. Dzisiaj cały dzień w jednych spodniach i majtkach znowu, wszystko w nocnik ;)
    To muszę kupić tę książkę.

    qb3ci09k96tb3ht7.png
    h44e3e3kl4vyek4m.png
  • Eilleen Autorytet
    Postów: 3420 856

    Wysłany: 29 grudnia 2020, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drzemek już nie ma u Olka od jakiegoś czasu. Czasem bywa tak że pomimo braku drzemki to i tak idzie późno spać. Nie ma reguły. Zależy jak ma baterie naładowane ;-) z nocami jest różnie. Potrafi całą przespać co jest rzadkością. A tak to się budzi 1 czy 2x. Bo mleko chce. Średnio u nas z kolacjami bo nie chce za bardzo jeść. I to jest zapewne powód.

    qb3ci09k96tb3ht7.png
    h44e3e3kl4vyek4m.png
  • squirrel Autorytet
    Postów: 1291 615

    Wysłany: 29 grudnia 2020, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chyba spróbuję najpierw bez majtek. Przugotuję sukienki i długie skarpetki za kolana. Chyba zaczynamy w sylwestra 🙈 wiem wiem znalazłam ekstra dzień ale wtedy akurat będziemy mieli z mężem dużo wolnego czasu żeby się w pełni temu poświęcić a i tak nigdzie nie wychodzimy 🙂 planujemu tylko zrobić swoją pizze na wieczor a ja wypiję jakiegoś bezalkoholowego grzańca 🙂
    Trzymajcie kciuki za nas, bo chociaż uważam swoje dziecko za mega mega inteligentne to jakoś z tym sikaniem tam gdzie trzeba nam nie po drodze i jakoś mnie ten temat przerasta.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 grudnia 2020, 22:57

    🌸 ❤️ sierpień 2018
    🐻❤️ maj 2021
  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 30 grudnia 2020, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiedyś każde dziecko będzie bez pieluchy :) my nadal na noc zakładamy, ale od 5 dni sucho, jeszcze poczekamy i może pożegnamy nocna pieluchę, ale nie ma parcia.
    U mnie już jakoś 31 tydzień i mam dość... Ciężko mi cokolwiek samej zrobić...

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • edytkaa93 Autorytet
    Postów: 2027 816

    Wysłany: 30 grudnia 2020, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa to już tyle??!!! Nie wierzę:p gadaj, jak tam dziewczynki?

    17.08.2018 M<33
    09.10.2020 A<33
  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 30 grudnia 2020, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edytka, ciężko :p dużo odpoczywam, ale jeżdżę jeszcze sama samochodem :D chociaż bardzo ciężko mi przestawić fotel. Troszkę pochodzę i muszę odpoczywać, psychicznie ostatnio jestem w dołku, bo czuję się mocno uwięziona w domu... Teraz ważą ponad 1,5kg każda, więc mam nadzieję że do 2kg dobiją. Dzisiaj kurier przyniósł walizki i zacznę powoli pakowanie, bo ja to taka tykająca bomba :p i piorę te małe, rozkoszne ciuszki :)
    A czas mi strasznie szybko leci... Ta ciąża jakąś taka krótka jest :p nie wiem jeszcze jak zorganizować miejsce w szafie w sypialni... No ale to akurat mniejszy problem :)

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • myszka 30 Autorytet
    Postów: 509 334

    Wysłany: 30 grudnia 2020, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas odpieluchowanie tak sobie. Prawie cały grudzień mówił ze che siku i sikal do nocnika, kupa tylko do pampersa. Teraz trochę dłużej ostatnio był w pampersie i np. Dziś majtki zesikane i nie mówił ze chce. Także jak najmniej musi być w pampersie ale czasami się nie da.
    Justa mi już też ciężko się zginąć pomimo że ciąża pojedyncza :) wydaje mi się ze to chyba przez kształt brzucha ( jest inny niż w 2 poprzednich) w tamtych ciazach do samego końca nie miałam z niczym problemu a teraz jeszcze z 2 mce do końca a ciężko mi buty ubrać nie mówiąc o depilacji :) może jeszcze w tym tygodniu zabiorę się za pranie i prasowanie no i musze w końcu spakować walizke :) a w styczniu czeka mnie jeszcze remont także czarno to widzę

    relgi09kd6xm2d0n.png
    f2wl3e5e5qc78nw6.pngklz99vvjfs70t8uz.png
  • nesssssa Autorytet
    Postów: 1906 800

    Wysłany: 30 grudnia 2020, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dopiero 24 tydzień a ledwo się ruszam.... nie wiem jak dobiję do końca😂

    w57vyx8dy9s6xggg.png

    zem38ribu7ozxy1q.png
  • edytkaa93 Autorytet
    Postów: 2027 816

    Wysłany: 30 grudnia 2020, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa uwięziona w domu to dopiero będziesz:p
    No małe, rozkoszne ciuszki, u nas 68 już a za niedługo wkroczy 74, tak rośnie skubana:D więc ja się tymi małymi ciuszkami długo nie nacieszyłam;p
    Moja druga ciąża też mi tak zleciała że nie wiem kiedy;p pierwszą mogłam się cieszyć, a teraz przy starszej córce to nawet nie poczułam że w ciąży jestem, całe lato przebiegałam za nią, jeszcze tą koroną do tego, ale dobrze że to już za mną:)

    17.08.2018 M<33
    09.10.2020 A<33
  • squirrel Autorytet
    Postów: 1291 615

    Wysłany: 30 grudnia 2020, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja już praktycznie połowa ciązy, a dopiero co test ciążowy robiłam 🙂nawet nie ma czasu poleżeć i się pocieszyć ruchami dziecka 🙂

    🌸 ❤️ sierpień 2018
    🐻❤️ maj 2021
  • marcela123 Autorytet
    Postów: 1221 658

    Wysłany: 30 grudnia 2020, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny 🙂 ale Was tu już dużo z brzuszkami jest, będzie wysyp Maluszkow 🙂
    Jejku ja dopiero co rodziłam a Laura już ma prawie 9 miesięcy, siedzi, czworakuje i podnosi się na czym tylko może, maly armagedon czasami mamy bo Starszak na każdym kroku próbuje ja zaczepiać i nie raz oberwie od niego, ale mam nadzieję że to minie niedługo i będą się razem bawić, jak patrzę na nich jak Staś czasami ja karmi, głaska po głowie to zapomina się o wszystkim 🙂
    My bez pieluchy już około 2 miesięcy jesteśmy, ale na noc narazie nie ma opcji bez, czasami jest sucha a czasami pełna więc to jeszcze nie czas. Czy Wasze dzieci też miały kryzys po takim czasie? Ostatnio niby wola, że chce siku ale jak chce go zabrać do łazienki to ucieka a najgorzej jest z kupa bo widzę, że chce ale jakoś się blokuję, posiedzi chwilę i mówi że już i robi po kilka podejść zanim zrobi a myślałam że już mamy to z głowy

    Aniołek 17.10.2017- 8t5d
    tb739vvjdr6gsxwh.png

    3i49hdgew2fq6tag.png
  • squirrel Autorytet
    Postów: 1291 615

    Wysłany: 30 grudnia 2020, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcela my myślimy nad imieniem Staś dla synka 😀 Helenka podsłuchała rozmowę i teraz na pytanie o braciszka mówi że to jest Staś 🙈

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 grudnia 2020, 22:17

    🌸 ❤️ sierpień 2018
    🐻❤️ maj 2021
  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 30 grudnia 2020, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam rodzic mojego aniołka na początku stycznia. Pewnie 13.01 przerycze cały.. ale nie udaje się zajsc w nasteona niestety.

    U nas nie ma jeszcze kryzysu bo odpiekuchowanie w toku. Od marca chce go dać do przedszkola a jako 2,5 latek musi byc odpieluchiwany. Ale.. najważniejsze to wierzyć w swoje dziecko :) moj potrafi ułożyć 70 elementowe puzzle z mala pomocą to dlaczego ma nie ogarnac sikania i kupy ;)

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • myszka 30 Autorytet
    Postów: 509 334

    Wysłany: 30 grudnia 2020, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcela u nas im są starsi to gorzej. Od rana wrzaski I biją się o byle co. Starszy dokucza mlodszemu a i młodszy tez nie lepszy bo zaczepia a później płacze, że starszy go bije. Owszem potrafią się razem bawić ale zazwyczaj psoca a tak to ciągle się szarpie o cos

    relgi09kd6xm2d0n.png
    f2wl3e5e5qc78nw6.pngklz99vvjfs70t8uz.png
‹‹ 2508 2509 2510 2511 2512 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ