X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamusie 2018
Odpowiedz

Sierpniowe mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • Existenz Autorytet
    Postów: 997 881

    Wysłany: 24 marca 2018, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justa1509 wrote:
    Mi lekarz wpisał do karty każdy lek jaki wypisał. Powiedzcie mi jak to jest z ruchami na początku. Był czas ze było czuć przez brzuch, mąż dostał nawet kopniaka w głowę :p a teraz aż tak nie czuje. Głównie jak siedzę to coś tam w środku czuje.
    Zalezy jak dziecko sie ulozy. Ja czuje rano i woeczorem w dzien czasami ale pewnie nie zwracam uwagi. Litry pepsi pochlaniam moze dlatego taka nadpobudliwa. Ale nie moge sie opamietac.

    10.08. Irenka. 3700 i 56
    9m -9kg. 2 zabki.
    13m - 10.300 kg. 6 zabkow 80r
  • DobrejMysli Ekspertka
    Postów: 176 267

    Wysłany: 24 marca 2018, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justa1509 wrote:
    Powiedzcie mi jak to jest z ruchami na początku. Był czas ze było czuć przez brzuch, mąż dostał nawet kopniaka w głowę :p a teraz aż tak nie czuje. Głównie jak siedzę to coś tam w środku czuje.

    Ja tak mam/miałam. Na początku super, euforia, czuje ruchy prawie co chwila (dla mnie to nowość więc skupiałam się na nich mocno), natomiast teraz rano raz czuje przy śniadaniu, innym razem nie. Co prawda codziennie czuje ruchy o różnych porach więc ok ale na razie nie widzę regularnosci kopniaczków. Pytałam dwóch lekarzy i na regularnosc mamy jeszcze czas. W okolicach 25-26 tygodnia można już chyba zacząć czuć coś regularnie.
    Mój lekarz ginekolog powiedział,że i tak wcześnie czuje ruchy. Dał mi do zrozumienia że to maleństwo co ma teraz 400g nie ma jeszcze ani mięśni ani siły by dawać mocne kopniaki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2018, 21:16

    klz9df9hzzd4pe9c.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 marca 2018, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam w kartę ciąży wszystkie leki wpisane, które gin wypisywała + lek na tarczyce + insulinę.. :D uważam że info o lekach jest disc istotne.. :)

    Z tymi ruchami to ja czuje je na razie tak tylko wewnętrznie. Jak przyloze rękę to jest cisza i spokój.
    Moja mała lobuziara trzyma w brzuchu sobie budzik. Bo pierwsze tańce rozpoczyna o 5 rano.. :O

    LondyńskieSerduszko lubi tę wiadomość

  • squirrel Autorytet
    Postów: 1291 615

    Wysłany: 24 marca 2018, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też te ruchy przez ostatnie 2 dni jakieś słabsze.. przez cały ten tydzień na prawdę mogłam już fajnie poczuć tak, że brzuch drgał. Wczoraj mniej ale naliczyłam kilkanaście. Dzisiaj raptem kilka i to bardziej jakieś muśnięcia, a sporo leżałam. Myślałam, że im dalej to będą silniejsze, a nie że będą dni że prawie wcale nie czuję.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2018, 21:37

    🌸 ❤️ sierpień 2018
    🐻❤️ maj 2021
  • Qumish Autorytet
    Postów: 317 220

    Wysłany: 24 marca 2018, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poliś bardzo współczuje i myślami jestem z tobą.. nie było mnie chwile, a tu takie smutne wieści :( trzymam kciuki za was!

    h84fwn15k5y02vr6.png
  • Leticia Autorytet
    Postów: 1973 1864

    Wysłany: 24 marca 2018, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie przejmujcie się tym, że czujecie ruchy nieregularnie i odstępy są duże. Dzieciaki są jeszcze maleńkie i mają mnóstwo miejsca. Jak ułożą się nogami do kręgosłupa i tam sobie kopią, to nie ma szans, żebyście to czuły. Ale to tylko do czasu ;)

    polkosia lubi tę wiadomość

    km5se6yd8tj60462.png
    km5stv73q64rb58y.png
  • LondyńskieSerduszko Autorytet
    Postów: 275 229

    Wysłany: 24 marca 2018, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laski ja sobie nie wyobrażam robić zastrzyków w uda :/ ja robię w „boczki” bo skóra na brzuchu jest napięta ze nie dam rady złapać fałdu. Także robię ciagle w boczki. A sińcow żadnych. Chyba ze trafie na żyłę. Ale staram się je zauważać i omijam :)

    3jgx9jcgsbc0lwer.png
    3jvzjw4zl5cjzvox.png
    03.08.2017 [*] Aniołek 8tc+3
    mthfr677, Pai1-4G, Vr2 —> metyle+ heparyna 0,4mg
    Hashimoto, niedoczynność—> euthyrox 75/100
  • Leticia Autorytet
    Postów: 1973 1864

    Wysłany: 24 marca 2018, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A propos kopania... Byłam dziś z mężem w restauracji, najadłam się po kokardy, ale wygląda na to, że moja córka jako obiekt kopania wybrała sobie dziś żołądek. I wykopała właśnie część kolacji :D Może jej ciasno było, mściwej bestii :D

    km5se6yd8tj60462.png
    km5stv73q64rb58y.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 25 marca 2018, 06:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1. Karta ciazy - powinny byc w nia.wpisane wszystki leki jaki przyjmujecie, jesli jest to inna forma kw.foliowego to tez. Karte powinno sie miec zawsze przy sobie na wszelki wypadek : wypadek, zaslabiecie, nagle skurcze czy cokwiek. Wtedy lekarz ktory nas.przyjmie wie wszystko.i.kieruje sie tym.co w karcie ciazy.

    2. Kopniaki - jesli sa.nieregularne na tym.etapie to norma, jesli ich tzw nieregularnosc sie zmniejszyla to trzeba sprawdzic, jesli Was cos.niepkoi to trzeba sprawdzic. Matka wie najlpiej, a lepiej 10 razy odwiedzic IP niz raz za malo. Sama w.pierwszej ciazy w 30 tyg spedzilam 3 dni w.szpitali bo maly sie nie.ruszal ani po slodkim ani po.coli i jakos.to dla mnie dlugo trwalo. Na.szczescie tylko.spal,.ale babka w szpitu i tak mowila.ze powinnam natyciast przyjechac a nie czekac.w.dom na reakcje dziecka po.jedzeniu.

    pumka1990 lubi tę wiadomość

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 25 marca 2018, 06:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy gdzies w Polsce jest wiosna? Jesli tak przekazcie ze w centrum na nia czekamy :)
    Zimno brr.

    Milej niedzieli :)

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • DobrejMysli Ekspertka
    Postów: 176 267

    Wysłany: 25 marca 2018, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca 2018, 08:13

    klz9df9hzzd4pe9c.png
  • DobrejMysli Ekspertka
    Postów: 176 267

    Wysłany: 25 marca 2018, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękujemy , nawzajem :)

    Kurcze, ale źle dziś spałam.. całą noc się męczyłam, kręciłam i udało mi się zasnąć dopiero ok. 2 czy 3 w nocy.. niestety długo nie pospałam bo rano pies obudził chcąc na dwór.. eh :(

    Dzień zapowiada się piękny - jestem umówiona dziś na spacer po parku z przyjaciółką :) nareszcie wiosna :) trzeba korzystać zanim się znów ochłodzi :p

    Hej, ja też jestem centrum ale liczę dziś na piękną pogodę.
    Błękitne niebo i słoneczko na razie mi wystarcza :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca 2018, 11:38

    klz9df9hzzd4pe9c.png
  • misia-kasia Autorytet
    Postów: 1374 568

    Wysłany: 25 marca 2018, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odnośnie ruchów to ja na razie czułam dwa razy ale oba po obiedzie w pozycji siedzącej. Za każdym razem chce więcej bo to cudowne odczucie ale pewnie pod koniec ciąży będę myśleć odwrotnie jak mi maleństwo zasądzi kopniaka w kręgosłup albo żołądek ;)
    Ja w karcie ciąży tez mam wpisane leki oraz konflikt serologiczny włącznie z przyczepionym wynikiem grupy krwi.

    17u9tv73c400zyd6.png
    l22n9vvjln9sss76.png
  • nesssssa Autorytet
    Postów: 1906 800

    Wysłany: 25 marca 2018, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justyna14 wrote:
    Czy gdzies w Polsce jest wiosna? Jesli tak przekazcie ze w centrum na nia czekamy :)
    Zimno brr.

    Milej niedzieli :)

    Wrocław dzisiaj słoneczny i piękny :) ma być 9 stopni więc mi na początek wystarczy :D
    ale właśnie dostałam powiadomienie o smogu haha, nie można mieć wszystkiego

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca 2018, 08:57

    w57vyx8dy9s6xggg.png

    zem38ribu7ozxy1q.png
  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 25 marca 2018, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedzi :) ruchy takie porzadniejsze czuje raz dziennie, albo i to nie. Czasem tak bardziej w środku. A przez brzuch też coś czuć, ale rzadko. Jak mąż pierwszy raz poczuł to chyba miał łzy w oczach, ale się nie przyznał :p

    justyna14, DobrejMysli lubią tę wiadomość

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 marca 2018, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie mała kopie jak wariatka. Szykuje się kopia brataa :/ Jak leżę wieczorem to mąż po przyłożeniu ręki normalnie wyczuwa ruchu. Z USG mała ma tydzień do przodu.

  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 25 marca 2018, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba mi infekcja nie przechodzi... Jest dobrze jak biorę globulki, przestałam, 2 dni spokoju i znowu. Lekarz twierdzi że mąż nie mogę mnie zarazić, ewentualnie jak objawy to clotrimazolum smarować i tyle... Już nie wiem co mam robić :(

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • nesssssa Autorytet
    Postów: 1906 800

    Wysłany: 25 marca 2018, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justa1509 wrote:
    Chyba mi infekcja nie przechodzi... Jest dobrze jak biorę globulki, przestałam, 2 dni spokoju i znowu. Lekarz twierdzi że mąż nie mogę mnie zarazić, ewentualnie jak objawy to clotrimazolum smarować i tyle... Już nie wiem co mam robić :(

    Ale mąż się leczy z Tobą?
    Bo u mnie niezależnie od tego czy partner ma objawy to kupuje sobie swoją tubkę clotrimazolu i leci 2x dziennie przez cały czas kiedy ja się leczę. No i wtedy abstynencja.
    Akurat u nas jakoś bez większych problemów teraz, aż dziwne. Przed ciążą miałam gorzej.
    Ale kupuję sobie regularnie lactovaginal no i szybkie mycie po seksie.
    Może jakieś probiotyki doustne powinnaś brać dodatkowo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca 2018, 10:20

    w57vyx8dy9s6xggg.png

    zem38ribu7ozxy1q.png
  • dusia89 Ekspertka
    Postów: 129 172

    Wysłany: 25 marca 2018, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się w 6 miesiącu ciąży :)
    Mam pytanko. Czy macie juz wózki? Tzn wiem że wiele z was ma już swoje typy itp ale pytam czy macie już w domu tzn czy kupiliście już . My dziś jedziemy kupić bo nam się okazja trafiła. Mąż nie ma żadnych wątpliwości a ja z tyłu głowy mam przeczucie, że trochę za wcześnie jeszcze (wiem... zabobony) . A Wy jak sądzicie??

    PS U nas dziś piękna wiosna:) Niestety od wtorku ma być podobno zima :(

    siuLa lubi tę wiadomość

    wnidmg7y3r7e3nug.png

    ex2b8u699a8qowv6.png

    26.01.2018 - 6,91 cm szczęścia
  • Zolza_ Autorytet
    Postów: 1098 784

    Wysłany: 25 marca 2018, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa mam podobnie. Chwilowo mam jeszcze 2 nystatyny ale boje się że jak skończę to znowu wróci. Ale na następnej wizycie tak czy siak poproszę lekarza o posiew. Nie wiem z czym to jest związane.

    iv099vvj1wzlmrpz.png
‹‹ 540 541 542 543 544 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ