X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne ❤️ Sierpniowe mamusie 2020 ❤️
Odpowiedz

❤️ Sierpniowe mamusie 2020 ❤️

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2020, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi oststsnio ogólne badanie moczu wyszło ok a w badaniu osadu wsyztsko źle :) pije sok z żurawiny od tyg i teraz będę właśnie powtarzać badanie i w razie czego będę robić Posiew

  • Mirabelka02 Autorytet
    Postów: 805 779

    Wysłany: 24 lutego 2020, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ostatnio nie robiłam badań, bo mój lekarz stwierdził, że poprzednie to była "poezja", więc nie wymagał na ostatnią wizytę. W poprzedniej ciąży robiłam zawsze co miesiąc, nawet jak nie mialam zaleceń, morfologię i mocz, ale teraz stwierdziłam, że za dużo z tym zachodu, poza tym ja ciągle odlatuje na tym pobieraniu i jak mogę tego uniknąć to unikam. Obym na tym źle nie wyszła.

    Także niestety nie pomogę, ale jeśli wyszły jakieś bakterie to daj to na posiew dla świętego spokoju, będziesz już miała dla lekarza wszystkie wyniki:) w poprzedniej ciąży tak robiłam raz.

    0d1y3e3kd67pqxfy.png
    ijpbdf9htcioseuj.png
  • Mirabelka02 Autorytet
    Postów: 805 779

    Wysłany: 24 lutego 2020, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ogóle czy któraś z Was też tak miała, że nie robiła badań na każdą wizytę? Zastanawiam się czy kontynuować ten proceder czy wrócić do mojej zapobiegliwości.

    0d1y3e3kd67pqxfy.png
    ijpbdf9htcioseuj.png
  • Kropka4 Autorytet
    Postów: 1015 736

    Wysłany: 24 lutego 2020, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała_Gwiazdka wrote:
    cały czas nad tym myślę :) wczoraj się cieszyłam, że dzisiaj wracam do pracy. A rano jak budzik zadzwonił przed 6tą to juz taka szczęśliwa nie byłam

    Ale tak naprawdę zależy trochę od córki, kiedy znowu złapie coś w przedszkolu i od stanu mojej szyjki. W pierwszej ciąży pracowałam do 27 tygodnia, po czym po 3 dniach w domu trafiłam do szpitala. Więc tym razem chciałabym tego uniknąć, a znowu mam bakterie i grzybice które musze wyleczyć :( No i w pracy jestem wielką niewiadomą z chorobami córki. Tydzień pracuje, 2 tygodnie jestem z nią w domu bo chora :(

    To faktycznie jesteś uzależniona od córki, niestety małe dzieci często chorują... W tej ciąży też jest ryzyko, że szyjka Ci się będzie skracać ?

    mhsvj44jaatf8jcr.png

    "Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego"(Łk 1,35-37)


  • AsIuLa2020 Ekspertka
    Postów: 175 111

    Wysłany: 24 lutego 2020, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie, miałam ostatnio wykonane badanie śluzu i wyszło idealni,a za to mocz wyszedł z bateriami.. hmmm...
    Wizyta w czwartek, więc zobaczymy co lekarz powie

    f2w39n73bboy892q.png
  • zazu Autorytet
    Postów: 1065 1311

    Wysłany: 24 lutego 2020, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirabelka02 wrote:
    W ogóle czy któraś z Was też tak miała, że nie robiła badań na każdą wizytę? Zastanawiam się czy kontynuować ten proceder czy wrócić do mojej zapobiegliwości.
    Zależy jak często masz wizytę. Raz w miesiącu powinno się morfologię i mocz zrobić w ciąży. Jak mam wizytę co 4 tygodnie to na każdej mam zlecane, jak co 2-3 to na co drugiej. Lepiej tego pilnować bo to że wyniki są super nie znaczy że takie będą za miesiąc. Hemoglobina może polecieć w krótkim czasie w dół, można się dorobić bezobjawowej infekcji moczu która trzeba leczyć...

    agniecha2101, tym_janek lubią tę wiadomość

    ❤️Synek 2017
    💔 5/6 hbd 2019
    ❤️Córeczka 26 lipca 2020
    ♥️ Córeczka 12 czerwca 2023
    👩🏻 32 👦🏼 31 👩‍❤️‍👨 2010 👰🏻‍♀️🤵🏼‍♂️ 2014
  • AsIuLa2020 Ekspertka
    Postów: 175 111

    Wysłany: 24 lutego 2020, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy infekcja dróg moczowych jest bezpieczna dla płodu? Miałyście jakieś ?

    Uspokójcie mnie proszę

    f2w39n73bboy892q.png
  • zazu Autorytet
    Postów: 1065 1311

    Wysłany: 24 lutego 2020, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AsIuLa2020 wrote:
    Czy infekcja dróg moczowych jest bezpieczna dla płodu? Miałyście jakieś ?

    Uspokójcie mnie proszę
    Nieleczona może być niebezpieczna. Dlatego trzeba pilnować tych badań moczu jednak. A coś się dzieje?

    tym_janek lubi tę wiadomość

    ❤️Synek 2017
    💔 5/6 hbd 2019
    ❤️Córeczka 26 lipca 2020
    ♥️ Córeczka 12 czerwca 2023
    👩🏻 32 👦🏼 31 👩‍❤️‍👨 2010 👰🏻‍♀️🤵🏼‍♂️ 2014
  • Malutka_94 Autorytet
    Postów: 585 683

    Wysłany: 24 lutego 2020, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirabelka ja mam zlecane na każdej wizycie, przynajmniej mocz i morfo. W poprzedniej ciąży też tak było. I to prawda że morfologia może polecieć bardzo szybko, Mąż mi kiedyś kupił inne witaminy niż zwykle i nawet mi nie przyszło do głowy sprawdzić skład, po 3 tygodniach miałam już anemię :/

    Lepiej sprawdzać

    Malutka_94
    qb3c3e5eiy8bwivw.png
    85993e3k7v040zv7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2020, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AsIuLa2020 wrote:
    Czy infekcja dróg moczowych jest bezpieczna dla płodu? Miałyście jakieś ?

    Uspokójcie mnie proszę
    Ja za każdym razem mam nieliczne bakterie w moczu a posiew wychodzi ok i lekarz mówi żeby się tym nie stresować, więc może zrób dla świętego spokoju posiew

  • AsIuLa2020 Ekspertka
    Postów: 175 111

    Wysłany: 24 lutego 2020, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zazu wrote:
    Nieleczona może być niebezpieczna. Dlatego trzeba pilnować tych badań moczu jednak. A coś się dzieje?

    Właśnie nie mam żadnych objawów typu swędzenie pieczenie czy ból. Nic a nic.
    Tak naprawdę teraz miałam badania kontrolne u swojego lekarza i wyszło, że mam b.liczne bakterię. A wizyta w czwartek u lekarza

    f2w39n73bboy892q.png
  • Mirabelka02 Autorytet
    Postów: 805 779

    Wysłany: 24 lutego 2020, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zazu wrote:
    Zależy jak często masz wizytę. Raz w miesiącu powinno się morfologię i mocz zrobić w ciąży. Jak mam wizytę co 4 tygodnie to na każdej mam zlecane, jak co 2-3 to na co drugiej. Lepiej tego pilnować bo to że wyniki są super nie znaczy że takie będą za miesiąc. Hemoglobina może polecieć w krótkim czasie w dół, można się dorobić bezobjawowej infekcji moczu która trzeba leczyć...

    Sęk w tym, że moja morfologia nawet po porodzie była ok, przez całą poprzednią ciążę też ani razu nie było nic niepokojącego, wręcz przeciwnie. Wiem, że to żadne wytłumaczenie i mało rozsądne, bo z racji obciążeń rodzinnych jestem przewrażliwiona na punkcie badań krwi, ale tym razem dziwnie odpuściłam. Chyba jednak wrócę do badań co wizytę, dla świętego spokoju. Wizyty mam co 4 tygodnie. Bardziej mnie martwią te infekcje układu moczowego, bo mam do tego tendencje.

    0d1y3e3kd67pqxfy.png
    ijpbdf9htcioseuj.png
  • Mirabelka02 Autorytet
    Postów: 805 779

    Wysłany: 24 lutego 2020, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AsIuLa2020 wrote:
    Czy infekcja dróg moczowych jest bezpieczna dla płodu? Miałyście jakieś ?

    Uspokójcie mnie proszę
    Może powtórz badania moczu. Naprawdę często wychodzą przy tym jakieś nieprawidłowości. Trzeba pilnować sposobu pobrania moczu i zawsze warto powtórzyć. To nic nie boli i szybko robią, więc dla świętego spokoju można powtórzyć.

    AsIuLa2020 lubi tę wiadomość

    0d1y3e3kd67pqxfy.png
    ijpbdf9htcioseuj.png
  • Mała_Gwiazdka Autorytet
    Postów: 686 784

    Wysłany: 24 lutego 2020, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka4 wrote:
    To faktycznie jesteś uzależniona od córki, niestety małe dzieci często chorują... W tej ciąży też jest ryzyko, że szyjka Ci się będzie skracać ?
    nie wiem. Na razie jest ok jeżeli chodzi o długość. W pierwszej ciąży miałam mięśniaka, który miał duży wpływ na jej skrócenie.

    Tym razem mam bakterię i grzybicę, których nie mogę wyleczyć więc zawsze coś :(

    ale trzymam się nadziei że ta ciąża będzie inna i przejdę ją pod tym względem na spokojnie :)

    mhsv3e5eyqrqhx0e.png
    3i49df9hz44horru.png
  • polin Autorytet
    Postów: 451 577

    Wysłany: 24 lutego 2020, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AsIuLa2020 wrote:
    Właśnie nie mam żadnych objawów typu swędzenie pieczenie czy ból. Nic a nic.
    Tak naprawdę teraz miałam badania kontrolne u swojego lekarza i wyszło, że mam b.liczne bakterię. A wizyta w czwartek u lekarza


    U mnie też nic nie piekło, nie bolało byłam zdziwiona jak na badaniu wyszły bardzo liczne bakterie.
    Robiłam szybko posiew i wyszedł GBS w moczu - dostałam antybiotyk. Niestety bakterie w moczu mogą być bardzo niebezpieczne. Nie czekaj na wizytę tylko od razu rób posiew - na wyniki czeka się min. 3 dni więc lepiej to załatwić szybko, może na czwartek będą wyniki i jak pójdziesz do lekarza a coś będzie nie tak, to od razu wypisze Ci receptę.

    A tak czekając do czwartku tylko wydłużysz tylko proces, bo lekarz na bank będzie kazał zrobić powiew i znowu 3-4 dni czekania. Czyli minie ponad tydzień kiedy nie będziesz przyjmowała antybiotyku.

    Oczywiście życzę Ci aby te bakterie wyszły tylko bo np. źle pobrana próbka była a nie, że coś wyrośnie:)

    zazu, tym_janek lubią tę wiadomość

    02.01.2015 puste jajo płodowe
    marzec 2016 córa

    7u22gov3o7mn8ymo.png
  • Mała_Gwiazdka Autorytet
    Postów: 686 784

    Wysłany: 24 lutego 2020, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirabelka02 wrote:
    W ogóle czy któraś z Was też tak miała, że nie robiła badań na każdą wizytę? Zastanawiam się czy kontynuować ten proceder czy wrócić do mojej zapobiegliwości.
    ja. Na razie miałam tylko jedno skierowanie po pierwszej wizycie u gin. Aczkolwiek teraz chyba badanie moczu sama zrobię w sobotę tak kontrolnie

    mhsv3e5eyqrqhx0e.png
    3i49df9hz44horru.png
  • Mirabelka02 Autorytet
    Postów: 805 779

    Wysłany: 24 lutego 2020, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malutka_94 wrote:
    Mirabelka ja mam zlecane na każdej wizycie, przynajmniej mocz i morfo. W poprzedniej ciąży też tak było. I to prawda że morfologia może polecieć bardzo szybko, Mąż mi kiedyś kupił inne witaminy niż zwykle i nawet mi nie przyszło do głowy sprawdzić skład, po 3 tygodniach miałam już anemię :/

    Lepiej sprawdzać

    A masz w swoich witaminach żelazo?

    0d1y3e3kd67pqxfy.png
    ijpbdf9htcioseuj.png
  • Flara Autorytet
    Postów: 1073 843

    Wysłany: 24 lutego 2020, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AsIuLa2020 wrote:
    Właśnie nie mam żadnych objawów typu swędzenie pieczenie czy ból. Nic a nic.
    Tak naprawdę teraz miałam badania kontrolne u swojego lekarza i wyszło, że mam b.liczne bakterię. A wizyta w czwartek u lekarza

    To zrób jutro posiew albo powtórz badanie moczu. Tylko zadbaj o właściwe pobranie próbki moczu, tu jest to dobrze opisane:
    https://www.alablaboratoria.pl/9400-jak-przygotowac-sie-do-pobrania-moczu%3F

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lutego 2020, 14:09

    2017 - listopad - córka :)
    2020 - sierpień - córka :)
  • zazu Autorytet
    Postów: 1065 1311

    Wysłany: 24 lutego 2020, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirabelka02 wrote:
    Sęk w tym, że moja morfologia nawet po porodzie była ok, przez całą poprzednią ciążę też ani razu nie było nic niepokojącego, wręcz przeciwnie. Wiem, że to żadne wytłumaczenie i mało rozsądne, bo z racji obciążeń rodzinnych jestem przewrażliwiona na punkcie badań krwi, ale tym razem dziwnie odpuściłam. Chyba jednak wrócę do badań co wizytę, dla świętego spokoju. Wizyty mam co 4 tygodnie. Bardziej mnie martwią te infekcje układu moczowego, bo mam do tego tendencje.

    No tak ale każda ciąża jest inna. To że w poprzedniej miałaś dobre wyniki to nic nie znaczy. Dla mnie ta morfologia i mocz to podstawa. Zwłaszcza jak masz tendencję do infekcji to już w ogóle bym tego pilnowała bo takie nieleczone stany zapalne mogą potem się przenieść do dróg rodnych i już bezpośrednio zagrażać dziecku. I to głównie chodzi o wyłapanie tych bezobjawowych infekcji bo jak piecze to jakoś sprawniej chodzimy na badania i do lekarza.
    Także no ja bym radziła jednak co wizytę się badać. Wiele to nie kosztuje a może uratować zdrowie 🙂

    ❤️Synek 2017
    💔 5/6 hbd 2019
    ❤️Córeczka 26 lipca 2020
    ♥️ Córeczka 12 czerwca 2023
    👩🏻 32 👦🏼 31 👩‍❤️‍👨 2010 👰🏻‍♀️🤵🏼‍♂️ 2014
  • zazu Autorytet
    Postów: 1065 1311

    Wysłany: 24 lutego 2020, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AsIuLa2020 wrote:
    Właśnie nie mam żadnych objawów typu swędzenie pieczenie czy ból. Nic a nic.
    Tak naprawdę teraz miałam badania kontrolne u swojego lekarza i wyszło, że mam b.liczne bakterię. A wizyta w czwartek u lekarza
    Ja bym zrobiła tak jak już dziewczyny radziły. Rano powtórne badanie ogólne moczu i od razu też zrobić posiew. Może źle pobrana próbka no a jeśli nie to będziesz miała szybciej wyniki i wdrożone leczenie. Nie ma co panikować ale też nie powinno się zwlekać 😉

    ❤️Synek 2017
    💔 5/6 hbd 2019
    ❤️Córeczka 26 lipca 2020
    ♥️ Córeczka 12 czerwca 2023
    👩🏻 32 👦🏼 31 👩‍❤️‍👨 2010 👰🏻‍♀️🤵🏼‍♂️ 2014
‹‹ 402 403 404 405 406 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ