X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamy 2023
Odpowiedz

Sierpniowe mamy 2023

Oceń ten wątek:
  • Mellow Autorytet
    Postów: 694 487

    Wysłany: 31 maja 2023, 00:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ada.d wrote:
    Kupujecie, używałyście przy poprzednich dzieciaczkach szumiasie?

    Bo czytałam ostatnio sporo na ten temat, i o tym jakie różnice są między białym a różowym szumem. Okazuje się, że te popularne wydry czy whisbear są bardzo szkodliwe dla dzieci.
    My dostaliśmy szumisia wydrę, ale zastanawiam się czy nie kupic moonie, bo tylko on ma nagrane naturalnie dźwięki, a nie wytworzone przez komputer.

    Co myślicie? 🙈

    Chciałam używać, ale dziecko nie chciało, miało gdzieś Szumisia. Sobie włączalam dzwięk deszczu na zszargane nerwy i mi pomagał 😀

    age.png

    Mum, wife, lawyer 👨‍👩‍👧‍👧👜
    08.2019 👧
    07.2023 👧
  • Mellow Autorytet
    Postów: 694 487

    Wysłany: 31 maja 2023, 00:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ogole byłam dziś kupić stanik - normalny nie laktacyjny miękciuch, póki jeszcze 2 mce jestem kobietą, a nie dojną krówką - i przeraził mnie mój rozmiar🙈 75F! Mniejsze były za małe w misce. Przed ciążą nosiłam 75D i wydawało mi się, że dużo nie urosły ekhm... 🫢

    age.png

    Mum, wife, lawyer 👨‍👩‍👧‍👧👜
    08.2019 👧
    07.2023 👧
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 31 maja 2023, 05:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arjada wrote:
    Mnie dzisiaj przyjeli na oddział, bo cały dzień gdzieś czułam skurcze. Na szczęście ktg ok, podali magnez i nospe i obserwacja
    Przy córce właśnie pierwsza akcja porodowa zaczęła mi się w 31 tyg także wolałam dmuchać na zimne. Szyjka długa i zamknięta. Młody waży ponad 1900g.. wymiarowo lekarka powiedziała że wygląda na 33 tydz. Ale to już wymiary. Ja to się az boje jego wagi końcowej. Z badań wynika że to po prostu uwarunkowania genetyczne.
    duzo odpoczywaj, najważniejsze ze nie pisza sie skurcze u szyjka nie zaczela sie skracac . Mi pierwsze skurcze pojawiły sie w 29 tc i zaczela skracac szyjka ,dostalam luteine i narazie wyciszyky sie ale dzisiaj mam odstawic luteine zobaczymy jak beezie .

    Arjada lubi tę wiadomość

    age.png
  • ada.d Autorytet
    Postów: 579 601

    Wysłany: 31 maja 2023, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macie jakieś pomysły dla swoich mężów/partnerów na prezent z okazji Dnia Ojca?

    Kocia i Psia mama 😺🐶
    👰‍♀️🤵‍♂️ 18.04.2015r
    age.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 31 maja 2023, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas pierwszy dzien ojca byl jak corka miala nie caly miesiac wtedy poprostu bykismy razem , jak miala corka rok ze względu ze pracuje jako kierowca dostal brylok z napisem "tausiu zawsze do nas wracaj" a na kolejne swieta corka robila cos od siebie ja tylko dokupywalam czekoladki . My ustaliliśmy z mezem ze nie kupujemy jakis spxejlanych prezentow na te swieta .

    Mamitka ja mam teraz wiekszy zjazd emocjonalny niz w pierwszym trym . Często placze bez powodu .

    Dzisiaj pierwszy raz wystraszyłam sie ze jak dalej tak bedzie nie bede mogla jezdzic samochodem. Woze corke 20 km do przedszkola codziennie dzisiaj w polowie drogi zrobilo mi sie slabo duszno musialam wysiasc z samochodu i troche pochodzic na dworze. Teraz przyjechalam do domu mialam pakowac corki prezent i nie moge bo zaraz mi duszno ciezko oddychac.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 maja 2023, 08:29

    Mamitka lubi tę wiadomość

    age.png
  • Mamitka Autorytet
    Postów: 317 231

    Wysłany: 31 maja 2023, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też się zastanawiam ile jeszcze autem dam radę sama bez strachu jeździć. Co prawda nie mam tak jak Ty jakiś duszności ale myślę że w dalsze trasy sama będę się już poprostu bała jeździć a z drugiej strony nie wyobrażam sobie nie 😅 Ostatnio znajoma była w szoku że ja jeszcze prowadzę 🤔 mam pas dla kobiet w ciąży i czuje się z nim bezpiecznie.

    age.png
    18.07.2023 - córeczka Maja 👶
  • adukow Autorytet
    Postów: 362 244

    Wysłany: 31 maja 2023, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ada.d wrote:
    Macie jakieś pomysły dla swoich mężów/partnerów na prezent z okazji Dnia Ojca?

    oo, podpinam się! Dodatkowo u nas rocznica ślubu :) chętnie przyjmę pomysły!

    age.png
  • adukow Autorytet
    Postów: 362 244

    Wysłany: 31 maja 2023, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurier ma dziś w doręczeniu koszule Dolce Sonno :) Zobaczymy czy trafiłam z rozmiarem.
    1) gdzie kupujecie pieluszki tetrowe/muślinowe/bambusowe? Najlepiej jakiś wielopak.
    2) witamina D w kropelkach - Devikap/Vigantol czy może jakaś inna?
    3*) do dziewczyn z Poznania: przychodnia i pediatra godny polecenia?

    No i jak tam Dziewczyny po sesjach :> macie już efekty?

    Mamitka lubi tę wiadomość

    age.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 31 maja 2023, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamitka moja znajoma tez sie dziwila, brzuch w jezdzie mi nie przeszkadza wygodnie jest mi tak samo z pasem. Ale odkąd mlody sie przekręcił zaczely sie takie napady duszności do tego dosc niskie cisnienie . Do konca czerwca musze byc moblina caly czas w lipcu juz mniej .
    Mlody tak sie teraz wypina ze w jednym miejscu robi sie taka gora aa na dole plasko:d

    Adukow ja kupowalam w sklepie bobaskowo , tetre zawsze wybieram gruba ta lux bo jest wytrzymala.

    age.png
  • Mellow Autorytet
    Postów: 694 487

    Wysłany: 31 maja 2023, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zamierzam jezdzic do porodu, w pierwszej ciazy prowadzilam do 41 tc. Teraz rozważam mocno jechać z Misią nad morze sama na tydzień 300 km, bo mąż nie może wziąć urlopu, a mnie już nosi w mieście przy takiej pięknej pogodzie. Ej ciąża to nie jest niepełnosprawość, no bez przesady. Jak ktos nie czuje niepewnie, to wiadomo, ze lepiej odpuscic, zeby nie zagrazac innym uczestnikom ruchu, ale jak sie czuje normalnie, to nie bede przeciez taksowek zamawiac, zeby skoczyc do rodziców czy do galerii 🤪

    age.png

    Mum, wife, lawyer 👨‍👩‍👧‍👧👜
    08.2019 👧
    07.2023 👧
  • Mellow Autorytet
    Postów: 694 487

    Wysłany: 31 maja 2023, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jeszcze czekam na foty z sesji, do 2 tyg mają być. Wit. D u nas od zawsze Vigantol tylko i wyłącznie. Pieluszki polecam stacjonarnie w Pati i Maksie kupić albo w Akpolu. Pediatry nie polecę, bo mam z Suchego Lasu, nie z Pzn

    age.png

    Mum, wife, lawyer 👨‍👩‍👧‍👧👜
    08.2019 👧
    07.2023 👧
  • Maura Ekspertka
    Postów: 183 68

    Wysłany: 31 maja 2023, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    adukow wrote:
    Kurier ma dziś w doręczeniu koszule Dolce Sonno :) Zobaczymy czy trafiłam z rozmiarem.
    1) gdzie kupujecie pieluszki tetrowe/muślinowe/bambusowe? Najlepiej jakiś wielopak.
    2) witamina D w kropelkach - Devikap/Vigantol czy może jakaś inna?
    3*) do dziewczyn z Poznania: przychodnia i pediatra godny polecenia?

    No i jak tam Dziewczyny po sesjach :> macie już efekty?

    To ja czekam na informację, jak ta koszula :) daj znać czy wzięłaś rozm. większy, czy sprzed ciąży. Chciałam zamówić w poniedziałek i mojego koloru nie ma, więc czekam na dostawę:D

    Ja kupiłam pieluszki na allegro bambusowe i tetrowe (w tym 2 droższe te lux, ale udalo mi sie też w wielopaku lux dostać, 4 szt. za 30 zł), a muślinowe i flanelowe w sklepie motherhood, bo brakowało mi tam kwoty do darmowej dostawy, tam były za grosze.
    Co do witaminy to dostałam polecajkę na D-Vitum Twist-off. Jeszcze podpytam jak spotkam się z położną, czy już teraz kupić i czy te konkretne warto. Albo od Was się dowiem :)

    age.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 31 maja 2023, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze co do jazdy to mysle ,ze tez duzo zalezy od samochodu , ja na codzień jeżdżę honda tam sa wysokie siedzenia a jak miesiac temu wsaidlam do audi w naszym sa siedzenia niskie i takie kubelkowe i tym samochodem ja juz bym nie mogla jedzic bo tam wadzilam brzuchem o kierownice bo musialam byc bardzo blisko dosunieta fotelem .


    Maura te lux sa naprawdę wytzrymale mam pare w używaniu od 5 lat i sa cale jedynie zrobily sie troche szare bo teraz piore je z ręcznikami, a takie zwykle pieluszki tetrowe wyrzuciłam bardzo szybko

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 maja 2023, 12:01

    Maura lubi tę wiadomość

    age.png
  • adukow Autorytet
    Postów: 362 244

    Wysłany: 31 maja 2023, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo Wam dziękuję! 😄 dam znać co z koszulą. Też jeszcze czekam na foty z sesji.

    Maura lubi tę wiadomość

    age.png
  • Arga Autorytet
    Postów: 1323 508

    Wysłany: 31 maja 2023, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam toyotę awensis, starą już i od tygodnia dotykam brzuchem kierownicy 🤣 ale muszę jeździć dobrze końca bo nie wyobrażam sobie teraz autobusem z dwójką zapierdzielać cały czas.

    age.png
  • adukow Autorytet
    Postów: 362 244

    Wysłany: 31 maja 2023, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maura wrote:
    To ja czekam na informację, jak ta koszula :) daj znać czy wzięłaś rozm. większy, czy sprzed ciąży. Chciałam zamówić w poniedziałek i mojego koloru nie ma, więc czekam na dostawę:D

    Ja kupiłam pieluszki na allegro bambusowe i tetrowe (w tym 2 droższe te lux, ale udalo mi sie też w wielopaku lux dostać, 4 szt. za 30 zł), a muślinowe i flanelowe w sklepie motherhood, bo brakowało mi tam kwoty do darmowej dostawy, tam były za grosze.
    Co do witaminy to dostałam polecajkę na D-Vitum Twist-off. Jeszcze podpytam jak spotkam się z położną, czy już teraz kupić i czy te konkretne warto. Albo od Was się dowiem :)

    Wzięłam rozmiar sprzed ciąży (S). Jest dobra, ale myślę, że bardziej polubiłabym się z Mką 😄 Przy czym ja z tych co węższa w talii, szersza w biodrach. No i w bioderkach mogłoby być luźniej. Na plus kieszenie, materiał 100% bawełna, ale chyba jednak odeślę 🙈

    age.png
  • ada.d Autorytet
    Postów: 579 601

    Wysłany: 31 maja 2023, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja śmigam sama i mam nadzieję, że to się nie zmieni. Ciągle mam jakieś wizyty u lekarzy i nie wyobrażam sobie ciągać na nie męża, a na taxi wydałabym majątek. Już i tak co poniedziałek jeżdżę do szpitala onkologicznego taxówką, bo tam dramat z parkowaniem, a po za tym po chemii lekko śnięta jestem.

    3 miesiące temu mąż naciskał żebyśmy się na samochody zmienili, ja jeździłam takim miejskim maluszkiem Oplem Adamam, a teraz wsiadłam w wielkiego suva i nie powiem, żeby mi się to podobało. Pewnie będzie mnie czekała zmiana samochodu, bo mój mąż coraz częściej wspomina, żeby mojego Opla wymienić na coś większego. Bo do niego to ja nawet wózka nie zapakuje 😸

    Mamitka lubi tę wiadomość

    Kocia i Psia mama 😺🐶
    👰‍♀️🤵‍♂️ 18.04.2015r
    age.png
  • Maura Ekspertka
    Postów: 183 68

    Wysłany: 31 maja 2023, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    adukow wrote:
    Wzięłam rozmiar sprzed ciąży (S). Jest dobra, ale myślę, że bardziej polubiłabym się z Mką 😄 Przy czym ja z tych co węższa w talii, szersza w biodrach. No i w bioderkach mogłoby być luźniej. Na plus kieszenie, materiał 100% bawełna, ale chyba jednak odeślę 🙈

    Oj, to ja chyba wezmę M, bo mi biust poszybował z rozmiarem, a tu jeszcze trochę czasu, a w zasadzie ma mi służyć później do karmienia. Dzięki bardzo!

    Czy Wasze maluszki też mają tak często czkawkę? Ruchy u mnie też się zmieniły, teraz czuję poza kopniaczkami, takie przesuwanie, ale nie potrafię jeszcze wyłapać co konkretnie się odznacza, gdybamy sobie z mężem co to może być:) brzuch faluje;)

    age.png
  • Vilka Autorytet
    Postów: 806 443

    Wysłany: 31 maja 2023, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po trzecich prenatalnych i mamy 1415g :) Wszystko dobrze u malutkiej. Pięknie pokazała buzię w 3d... Nasze cudo kochane :) I nie żałowała mamusi kopniaków podczas badania. A w pewnym momencie lekarz pokazał na USG jej stopkę nakierowaną na mnie i mówi: gotowa do kopnięcia mamusi. 😁😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 maja 2023, 14:32

    Maura, Arga, ada.d, adukow, Agak, Mamitka lubią tę wiadomość

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • Edyta1 Koleżanka
    Postów: 47 36

    Wysłany: 31 maja 2023, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny od rana wydaje mi się, że nie czuję ruchów. Czy mam panikować czy jeszcze poczekać?

    preg.png
‹‹ 221 222 223 224 225 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ