X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamy 2023
Odpowiedz

Sierpniowe mamy 2023

Oceń ten wątek:
  • ada.d Autorytet
    Postów: 579 601

    Wysłany: 31 maja 2023, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edyta1 wrote:
    Dziewczyny od rana wydaje mi się, że nie czuję ruchów. Czy mam panikować czy jeszcze poczekać?

    Zjedz coś słodkiego i jak to nie pomoże to pojedź na IP dla własnego spokoju.

    Ale ja dziś też słabiej ruchy czuje, właśnie miała pytać jak to jest u Was. Czy liczycie ruchy? Po 30 tygodniu powinno ich być 10 na godzinę, ale u mnie w jednej godzinie mały jest bardziej aktywny, a w innej wręcz w ogóle.

    Kocia i Psia mama 😺🐶
    👰‍♀️🤵‍♂️ 18.04.2015r
    age.png
  • Mamitka Autorytet
    Postów: 317 231

    Wysłany: 31 maja 2023, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ada.d wrote:
    Zjedz coś słodkiego i jak to nie pomoże to pojedź na IP dla własnego spokoju.

    Ale ja dziś też słabiej ruchy czuje, właśnie miała pytać jak to jest u Was. Czy liczycie ruchy? Po 30 tygodniu powinno ich być 10 na godzinę, ale u mnie w jednej godzinie mały jest bardziej aktywny, a w innej wręcz w ogóle.
    Ja się pytałam swojego lekarza bo też miałam tak 2 tygodnie temu że nie czułam jej cały dzień nawet jak zjadłam coś słodkiego, ale nastepnego dnia mialam wizytę i oczywiście było wszystkie ok już od samego rana szalała w brzuchu. Lekarz powiedział żeby się tym nie przejmować.
    Ja znów gdzieś czytałam że po zjedzeniu do godziny powinna być aktywna i wtedy liczy się te ruchy od 6 do 10
    Ale pewności nie mam czy to jest ok co piszę.

    age.png
    18.07.2023 - córeczka Maja 👶
  • Mamitka Autorytet
    Postów: 317 231

    Wysłany: 31 maja 2023, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    adukow wrote:
    Kurier ma dziś w doręczeniu koszule Dolce Sonno :) Zobaczymy czy trafiłam z rozmiarem.
    1) gdzie kupujecie pieluszki tetrowe/muślinowe/bambusowe? Najlepiej jakiś wielopak.
    2) witamina D w kropelkach - Devikap/Vigantol czy może jakaś inna?
    3*) do dziewczyn z Poznania: przychodnia i pediatra godny polecenia?

    No i jak tam Dziewczyny po sesjach :> macie już efekty?
    Ja dziś otrzymałam 60 zdjęć i muszę z tego wybrać 15 do obróbki ale już wiem że chyba będę musiała dopłacić bo 15 to za mało 😅 nie mogę się zdecydować bo są piękne wszystkie 😍

    adukow lubi tę wiadomość

    age.png
    18.07.2023 - córeczka Maja 👶
  • Edyta1 Koleżanka
    Postów: 47 36

    Wysłany: 31 maja 2023, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny to poczekam do wieczora, może się zacznie ruszać.

    preg.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 31 maja 2023, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tak mialam wczoraj tez troszke zaczelam sie martwic bo zawsze rano zanim wstane czuje ruchy a tu nic do tego brzuch spiety zjadlam dwa obfite sniadania 2 batony i dalej nic ale jak wypilam kawe to byl bardzo aktywny ale większość dnia i tak te ruchy byly takie stumione, za to dzisiaj szaleje :)

    age.png
  • Salea Autorytet
    Postów: 360 228

    Wysłany: 31 maja 2023, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edyta1 wrote:
    Dzięki dziewczyny to poczekam do wieczora, może się zacznie ruszać.
    U mnie też bywa różnie, raz kopie jak szalony a innym razem długa cisza i spokój, nawet i pół dnia. Nie wyobrażam sobie badać systematyczności ruchów bo co chwila bym panikowała. Z tym liczeniem ilości ruchów dziecka też jakoś dziwnie, bo wszędzie są napisane inne wytyczne. Jedni mówią 10 na godzine (u mnie na godzinę to bywa od 0 do 40-50 nawet jeśli liczyć każdy mały kopniak i zmianę położenia/wypinanie) a inni że 10 w ciągu dnia 🤷🏼‍♀️

  • Vilka Autorytet
    Postów: 806 443

    Wysłany: 31 maja 2023, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja myślę że najrozsądniej skupić się na tym by było 10 kopniaków w ciągu dnia. Tak mi mówiła doświadczona położna. I nie zaprzątać sobie głowy bo można zwariować. Gdybym miała się tak do tego przykładać to bym chyba co drugi dzień jeździła na IP. U mnie mała wariuje o świcie, potem w ciągu dnia roznie bywa. Jeden dzień jest intensywny, drugi nie. I u mnie niekoniecznie po posiłku, ona się rusza kiedy i jak jej się podoba. Ciekawy charakterek 😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 maja 2023, 19:29

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • Salea Autorytet
    Postów: 360 228

    Wysłany: 31 maja 2023, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ada.d wrote:
    Zjedz coś słodkiego i jak to nie pomoże to pojedź na IP dla własnego spokoju.

    Ale ja dziś też słabiej ruchy czuje, właśnie miała pytać jak to jest u Was. Czy liczycie ruchy? Po 30 tygodniu powinno ich być 10 na godzinę, ale u mnie w jednej godzinie mały jest bardziej aktywny, a w innej wręcz w ogóle.
    Ruchy po 30tym tygodniu podobno zmieniają charakter i z nagłych kopniaków mogą zrobić się płynne, rozciągające, które trudniej wyczuć. Mój jest ułożony chyba nadal główką do góry i większość ruchów wyczuwam jednak na wysokości pępka i niżej, ale nie liczę żeby nie stresować się i nie panikować. Gdybym nie czuła cały dzień nic to pewnie wtedy zaczęłabym odczuwać dyskomfort, ale zwykle jak usiądę spokojnie z kawą/książką apbo po jedzeniu to jednak mniej lub bardziej ten brzuszek faluje.

  • Salea Autorytet
    Postów: 360 228

    Wysłany: 31 maja 2023, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, co do koszul Dolce Sonno mi wczoraj przyszły dwie, zamówiłam s-ki, przed ciążą nosiłam xs, teraz standardowe s. Pasują świetnie, są bardzo wygodne, ładnie wykonane i przyjemne w dotyku. Wzięłam rozpinane na całej długosci i wygladają troszkę jak domowe sukienki. Mam jeszcze troche zapasu na powiększający sie brzuszek, ale nawet gdyby miały być trochę opięte do czasu porodu to i tak nastawiam się, że jednak dłużej będą mi służyć po porodzie, do karmienia. Mam też jedną tanią koszulę z sinsay w groszki (chyba jeszcze dostępna jakby ktoś chciał), z kopertowym dekoltem, i musze powiedzieć że również jest mega wygodna i miła w dotyku. I bardzo rozciągliwa, wiec spokojnie rozmiar s pomiesciłby też dziewczynę m-kę, bo gumka pod biustem jest bardzo luźna. Jeśli któraś trafiła jeszcze na jakiś fajny niedrogi model to dajcie znać, ja z tych co musza na tyłku miec gacie do spania, bo koszula mi podjeżdża pod pachy, więc pewnie szybko z nich zrezygnuję i nie chcę płacić 150zł za kolejną śliczną koszulę, której użyję przez miesiąc :-)

    Maura lubi tę wiadomość

  • Mellow Autorytet
    Postów: 694 487

    Wysłany: 1 czerwca 2023, 00:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Reserved jest dużo taniuśkich, np. te
    https://www.reserved.com/pl/pl/koszula-nocna-z-bawelna-organiczna-1572r-48x

    Arjada, Salea lubią tę wiadomość

    age.png

    Mum, wife, lawyer 👨‍👩‍👧‍👧👜
    08.2019 👧
    07.2023 👧
  • Mania30 Autorytet
    Postów: 537 316

    Wysłany: 1 czerwca 2023, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny z cukrzyca. A te cukry to już do końca ciąży w tym dzienniczku trzeba zapisywać pomimo że nie mam skoków? Wizytę teraz mam u diabetologa 14.06 i tak właśnie mnie zastanawia.

    Mamitka lubi tę wiadomość

  • Arjada Ekspertka
    Postów: 163 114

    Wysłany: 1 czerwca 2023, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edyta1 wrote:
    Dziewczyny od rana wydaje mi się, że nie czuję ruchów. Czy mam panikować czy jeszcze poczekać?
    I jak z ruchami? Wszystko ok?
    Ja mam sprawdzać ruchy po posiłkach ale mój syn nie należy do leniwych...wiec nie muszę tego jakos bardzo pilnować. Wypisali mnie wczoraj. Dali Luteine gdybym znowu czuła skurcze. Reszta w normie.

  • Mellow Autorytet
    Postów: 694 487

    Wysłany: 1 czerwca 2023, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamy kilkulatków, jakie macie plany na dziś? Dzieciaki w przedszkolu czy robicie im wagary?😊 Moja bardzo chciała pójść, ale planuję odebrać ją wcześniej i się zastanawiam właśnie gdzie ją zabrać. Zapowiada się dziś mega upał, więc lekko nie będzie 🙈

    age.png

    Mum, wife, lawyer 👨‍👩‍👧‍👧👜
    08.2019 👧
    07.2023 👧
  • adukow Autorytet
    Postów: 362 244

    Wysłany: 1 czerwca 2023, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamitka wrote:
    Ja dziś otrzymałam 60 zdjęć i muszę z tego wybrać 15 do obróbki ale już wiem że chyba będę musiała dopłacić bo 15 to za mało 😅 nie mogę się zdecydować bo są piękne wszystkie 😍

    Mamitka, u mnie selekcja trwała tydzień! 😂 Z puli 116 musiałam zjechać do 12 sztuk 😅
    Dziś pierwszy dzień dziecka naszych bąbelków 🧸 w ogóle uwielbiam czereśnie, wiecie czy już są? :> to się wybiorę na ryneczek

    age.png
  • Chantell88 Autorytet
    Postów: 421 268

    Wysłany: 1 czerwca 2023, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też jeszcze czekam na fotosy z sesji.. myślę że najwcześniej za tydzień beda.

    Dziewczyny,wchodzicie w swoje ciuchy letnie?
    Bo u Nas faktycznie dzis gorąco i prawie 40 min nie wiedziałam w co się ubrać.. większość sukienek mam w rozmiarze S i albo są za małe na brzuchu albo za krótkie przez brzuch... a tu jeszcze 2 miesiące do porodu.. szkoda mi kupować nowe ciuchy na 2 miesiące..

    10.2013-synek👶🩵
    07.2023-synek👶💙
    01.19- 6/7 tc mój Aniołek 💔
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 1 czerwca 2023, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mellow moja poszla do przedszkola bo dzisiaj miala wycieczke. Rano dostala mini torta (dzisiaj ma urodziny) ,jak maz wroci z pracy mamy jechac na lody i pizze . W niedziele jedzie na wycieczke do magicznych ogrodów ze wzgledu na moja ciążę jedzie z ulubiona ciocia.


    Adukow penie sa juz bo marketach byly ale ceny kosmiczne , ja wczoraj patrzyłam na sowje to mysle ze tak dwa tygodnie i Będa:)


    Chantel ja mieszczę sie tylko w sukienki dlugie i spodnice, mi udalo sie kupic dwie pary spodenek ciazowych na lumpach i i sukienki ktore po ciazy beda dobre, moim zdaniem najlepiej poszukac moze na vinted ciazowych letni , sukienki z lidla mam przed ciaza byly dobre i w ciazy sa dobre. A najlepsze sa dlugie luzne i pomieszcza brzuch

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 czerwca 2023, 10:30

    age.png
  • Mellow Autorytet
    Postów: 694 487

    Wysłany: 1 czerwca 2023, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chantell88 wrote:
    Ja też jeszcze czekam na fotosy z sesji.. myślę że najwcześniej za tydzień beda.

    Dziewczyny,wchodzicie w swoje ciuchy letnie?
    Bo u Nas faktycznie dzis gorąco i prawie 40 min nie wiedziałam w co się ubrać.. większość sukienek mam w rozmiarze S i albo są za małe na brzuchu albo za krótkie przez brzuch... a tu jeszcze 2 miesiące do porodu.. szkoda mi kupować nowe ciuchy na 2 miesiące..

    Noszę ciuchy z pierwszej ciąży, wtedy też rodziłam latem i mam dużo luźnych sukienek z tamtego okresu 🙂 teraz kupiłam kilka kiecek typu bodycon, takich obcisłych bez rękawów i głównie w nich śmigam. Gorszy problem mam z butami, we wszelkich balerinach, conversach, espadrylach itd. mi ciasno, noszę praktycznie tylko Birkenstocki 🙈

    age.png

    Mum, wife, lawyer 👨‍👩‍👧‍👧👜
    08.2019 👧
    07.2023 👧
  • Mamitka Autorytet
    Postów: 317 231

    Wysłany: 1 czerwca 2023, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mania30 wrote:
    Dziewczyny z cukrzyca. A te cukry to już do końca ciąży w tym dzienniczku trzeba zapisywać pomimo że nie mam skoków? Wizytę teraz mam u diabetologa 14.06 i tak właśnie mnie zastanawia.
    Ja myślę że do wizyty dobrze byłoby żebyś mierzyła. Ja też mierze po każdym posiłku ale mi na szczęście aplikacja to automatycznie zapisuje.

    age.png
    18.07.2023 - córeczka Maja 👶
  • Mamitka Autorytet
    Postów: 317 231

    Wysłany: 1 czerwca 2023, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chantell88 wrote:
    Ja też jeszcze czekam na fotosy z sesji.. myślę że najwcześniej za tydzień beda.

    Dziewczyny,wchodzicie w swoje ciuchy letnie?
    Bo u Nas faktycznie dzis gorąco i prawie 40 min nie wiedziałam w co się ubrać.. większość sukienek mam w rozmiarze S i albo są za małe na brzuchu albo za krótkie przez brzuch... a tu jeszcze 2 miesiące do porodu.. szkoda mi kupować nowe ciuchy na 2 miesiące..
    Ja właśnie dziś stanęłam na wagę z myślą że przytyłam bo fajnie zaczyna mi być widać brzuszek ale mam -3kg czyli schudłam jeszcze 0,5kg. Nie wiem jak to jest możliwe ale dzięki temu nie mam problemów z ciuchami😅

    age.png
    18.07.2023 - córeczka Maja 👶
  • Salea Autorytet
    Postów: 360 228

    Wysłany: 1 czerwca 2023, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś w nocy obudziły mnie silne kłucia w brzuchu. Przestraszyłam się mocno, ale nie rozpoznałam w nich nic ze skurczów i postanowiłam odczekać do rana, po godzinie przeszły i wróciły ranem. Okazało się (chyba) ze to pełny pęcherz dawał się we znaki a kłucia, tak myślę, to oznaka bardzo małej ilosci miejsca przy tym już naprawdę sporym brzuchu. Od jakiegoś czasu nie czuję typowego parcia na pęcherz, znajomego uczucia "chce mi się siku", tylko właśnie jakieś dziwne naciagania brzucha, jakby było w nim za mało miejsca na powiększony pęcherz moczowy, któras się z tym spotkała? Zadzwonię popołudniu do mojej lekarki dopytać o tą sytuację, mam nadzieję że to nic niepokojacego 🤔

‹‹ 222 223 224 225 226 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ