X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamy 2023
Odpowiedz

Sierpniowe mamy 2023

Oceń ten wątek:
  • ada.d Autorytet
    Postów: 579 601

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Salea wrote:
    Dobrze jest czytać że prenatalne u was w porządku :-) ja jeszcze czekam do 6 lutego, choć wczoraj widziałam malucha (3,8 cm) na usg, to też już bym chciała wiedzieć, że na pewno wszystko ok. Cieszę się, że nadal wszystkie jesteśmy w komplecie! Z każdym tygodniem będzie już chyba mniej stresu, co?

    Sama jestem ciekawa czy teraz będą już spokojniejsza. Dotychczas wizyty miałam co na tygodnie, ze względu na wcześniejsze straty, a teraz kolejna za miesiąc. Nie wiem jak tyle wytrzymam, najchętniej chodziłabym na USG co dwa dni 😂


    Kocia i Psia mama 😺🐶
    👰‍♀️🤵‍♂️ 18.04.2015r
    age.png
  • Arga Autorytet
    Postów: 1323 508

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę, mój lekarzy jakoś nie obchodzi się ze mną inaczej przez wcześniejsze poronienia ani przez mój wiek 🤣😅 no ale to z jednej strony dobrze bo serio jak wszystko jest dobrze to on nie przesadza a w pierwszej ciąży toć mi wręcz inny kazał nie chodzić wręcz boję miałam twardy brzuch a ja się super czułam. Sądzę, że dawał mi za dużo leków i córa miała zbyt duże napięcie mięśniowe przez to. Druga ciąża była spoko bo i nie kazał mi odstawić córki, nic mi nie nie przepisywał z dziwnych leków i nie panikował tylko wszystko dobrze to się cieszyć 😅

    age.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arga u nas to samo bylo przez dluza ilosc lekow corka miala duze problemy z napieciem mięśniowym ktore ktore zostawilo problmy do teraz. Ja napocztaku mialam co dwa tygodnie teraz mam pierwszy raz po 3 tygodniach i super bo balam sie ze bede musiala caly czas chodzic co dwa tygodnie

    age.png
  • Usiasia Autorytet
    Postów: 580 172

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Keglemegle wrote:
    Duży kamień z serca ze rozwija się dobrze. Na ile starczy mi jednak tego spokoju to nie wiem 😂 teraz czekanie na wyniki badań z krwi.
    Mi spokoju po prenatalnych wystarczyło jakoś na 3 dni. Po tym czasie stwierdziłam że kupuję detektor bo nie wytrzymam do 16.02 do wizyty. Ja mam wizyty co miesiąc i ciężko mi zawsze tak długo wytrzymać 🙈

    Pracuje ciągle, Miałam w poniedziałek rozmawiać z szefem ale się zacięłam i nie podjęłam tematu więc pewnie w nastepny poniedziałek mu powiem, we wtorek już wyniki prenatalnych z krwi będą do odbioru więc będę musiała znów wyskoczyć z pracy a to ostatnio czesto się zdaża więc trzeba jakoś wytłumaczyć.

    Odnośnie tego braku brzucha to u mnie też cycki się średnio powiększyły 😄 Praktycznie wogóle nie bolą co też potęguje niepokój. Za to wymioty postanowiły o sobie przypomnieć. Wiem już teraz że jak któregoś dnia znów będę miała apetyt to będę jeść na zapas, zamiast się martwić że coś jest nie tak.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2023, 16:30

    preg.png

    28.11.2022 - II
    21.12.2022 - jest 💓
  • Mamitka Autorytet
    Postów: 317 231

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie mi również po prenatalnych spokoju starczyło na parę dni. Od tego tygodnia jakoś mam stres i się nakręcam ale to przez to że nic nie czuje i brzucha jeszcze nie widzę 😅🙄
    Wizytę mam w poniedziałek ale jeszcze ze stresem bo zmieniam lekarza 🙈 ale i tak się nie mogę doczekać wizyty. Mamy nadzieję że już nam powie na tej wizycie czy faktycznie będzie dziewczynka zy jednak chłopiec. Mąż uparł się że idzie ze mną, chyba mu się spodobało po prenatalnych 😅

    Usiasia lubi tę wiadomość

    age.png
    18.07.2023 - córeczka Maja 👶
  • Aly078 Koleżanka
    Postów: 57 5

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, chciałam się przywitać i dołączyć do forum. Też zostanę mamą w sierpniu:))
    Od razu chciałabym zapytać, może któraś z was wie, czy na NFZ przysługują badania USG w pierwszym trymestrze?

  • ada.d Autorytet
    Postów: 579 601

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamitka wrote:
    Dokładnie mi również po prenatalnych spokoju starczyło na parę dni. Od tego tygodnia jakoś mam stres i się nakręcam ale to przez to że nic nie czuje i brzucha jeszcze nie widzę 😅🙄
    Wizytę mam w poniedziałek ale jeszcze ze stresem bo zmieniam lekarza 🙈 ale i tak się nie mogę doczekać wizyty. Mamy nadzieję że już nam powie na tej wizycie czy faktycznie będzie dziewczynka zy jednak chłopiec. Mąż uparł się że idzie ze mną, chyba mu się spodobało po prenatalnych 😅

    Mój dziś był pierwszy raz, widziałam że bardzo jest przejęty. Chyba mu się podobało, bo na koniec wizyty zapytał Panią Doktor czy za miesiąc też może przyjść 😂

    Po badaniu pojechaliśmy jeszcze do galerii na małe zakupu, każdej ekspedientce mówił, że będzie miał synka 🥰

    Salea, Usiasia, Arga, Vilka, zasada lubią tę wiadomość

    Kocia i Psia mama 😺🐶
    👰‍♀️🤵‍♂️ 18.04.2015r
    age.png
  • Maggie_So Nowa
    Postów: 3 2

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc 😊 ja rowniez chciałam się przywitać, jestem nowa zarówno w watku, jak i na forum w ogóle :) czytam Was już dłuższy czas, ale postanowiłam dziś napisać, bo może którejś z Was moja historia pomoże w niedługim czasie - pewnie wszystkie jesteśmy teraz w okolicach badan prentalanych
    Usg prenatalne miałam wczoraj, z zapisu wynika ze było to 12w3d. Moja Pani doktor kazała mi przyjść na usg już z wynikami testu PAPPA i BHCG, wiec zrobiłam je już 17.01, bo w Diagnostyce na stronie było napisane ze na wyniki czeka się aż 5 dni 🙈
    Już jak dostałam te wyniki (zreszta po jednej dobie, a nie tak jak pisali po 5 dniach…) to już wiedziałam ze coś jest nie tak, nie mieściły się w minimalnej granicy podanej przez laboratorium. Jak Pani Doktor wrzuciła je do systemu, to porażka, ZD ryzyko 1:60. Bez wyników z biochemii ryzyko 1:2591, wiec tez wcale nie jakieś rewelacyjne, chociaż chyba parametry usg w normie. No i kolejny stres oczywiście, badania kazała powtórzyc bo podobno zrobiłam za wcześnie i za daleko od terminu usg. Mam nadzieje ze dzisiejsze wyniki będą już lepsze, ale znowu muszę czekać do kolejnej środy, jak będzie w przychodni to ma je wprowadzić do systemu. W międzyczasie jak się załamałam wynikiem z pappy, zrobiłam tez NIFTY Plus, na które tez czekam, wiec mam nadzieje ze coś się jeszcze wyjaśni. O kosztach tej mojej pomyłki, a raczej nadgorliwości lepiej nie mówić..
    Także dziewczyny w razie czego pamiętajcie ze odstęp pomiędzy pobraniem krwi do pappa a usg nie może być za duży, w moim wypadku był to tydzień. Może to oczywiste, ale ja o tym nie wiedziałam 😥

    Marrud88 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Salea Autorytet
    Postów: 360 228

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ada.d wrote:
    Mój dziś był pierwszy raz, widziałam że bardzo jest przejęty. Chyba mu się podobało, bo na koniec wizyty zapytał Panią Doktor czy za miesiąc też może przyjść 😂

    Po badaniu pojechaliśmy jeszcze do galerii na małe zakupu, każdej ekspedientce mówił, że będzie miał synka 🥰
    Mój jak został niespodziewanie zawołany przez panią doktor do gabinetu, to serce mu stanęło że coś się stało, ale jak zapytała czy chce obejrzeć dzidziusia to widać było trochę wzrusz 🙂 a jak szukała przez brzuch dobrego obrazu to wstrzymywał razem ze mną powietrze 😅

    Usiasia, ada.d lubią tę wiadomość

  • Maggie_So Nowa
    Postów: 3 2

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aly078 wrote:
    Cześć, chciałam się przywitać i dołączyć do forum. Też zostanę mamą w sierpniu:))
    Od razu chciałabym zapytać, może któraś z was wie, czy na NFZ przysługują badania USG w pierwszym trymestrze?
    Cześć, wydaje mi się ze w ramach NFZ można zrobić badania prenatalne tylko jeśli spełnia się określone warunki, m.on chyba powyżej 35 roku życia. Wtedy kierują tez zdaje się na test pappa i bhcg. A jeśli chodzi o zwykle usg to niestety nie wiem, ale zakładam ze tak, żeby chociażby potwierdzić ciąże. Kiedyś słyszałam za na NFZ przysługują 3 usg, ale jeśli lekarz z NFZ ma w gabinecie aparat to może i robić na każdej wizycie. Ale chyba znajdziesz sporo artykułów w necie z lista wszystkich badan przysługujących na NFZ

    preg.png
  • Salea Autorytet
    Postów: 360 228

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maggie_So wrote:
    Czesc 😊 ja rowniez chciałam się przywitać, jestem nowa zarówno w watku, jak i na forum w ogóle :) czytam Was już dłuższy czas, ale postanowiłam dziś napisać, bo może którejś z Was moja historia pomoże w niedługim czasie - pewnie wszystkie jesteśmy teraz w okolicach badan prentalanych
    Usg prenatalne miałam wczoraj, z zapisu wynika ze było to 12w3d. Moja Pani doktor kazała mi przyjść na usg już z wynikami testu PAPPA i BHCG, wiec zrobiłam je już 17.01, bo w Diagnostyce na stronie było napisane ze na wyniki czeka się aż 5 dni 🙈
    Już jak dostałam te wyniki (zreszta po jednej dobie, a nie tak jak pisali po 5 dniach…) to już wiedziałam ze coś jest nie tak, nie mieściły się w minimalnej granicy podanej przez laboratorium. Jak Pani Doktor wrzuciła je do systemu, to porażka, ZD ryzyko 1:60. Bez wyników z biochemii ryzyko 1:2591, wiec tez wcale nie jakieś rewelacyjne, chociaż chyba parametry usg w normie. No i kolejny stres oczywiście, badania kazała powtórzyc bo podobno zrobiłam za wcześnie i za daleko od terminu usg. Mam nadzieje ze dzisiejsze wyniki będą już lepsze, ale znowu muszę czekać do kolejnej środy, jak będzie w przychodni to ma je wprowadzić do systemu. W międzyczasie jak się załamałam wynikiem z pappy, zrobiłam tez NIFTY Plus, na które tez czekam, wiec mam nadzieje ze coś się jeszcze wyjaśni. O kosztach tej mojej pomyłki, a raczej nadgorliwości lepiej nie mówić..
    Także dziewczyny w razie czego pamiętajcie ze odstęp pomiędzy pobraniem krwi do pappa a usg nie może być za duży, w moim wypadku był to tydzień. Może to oczywiste, ale ja o tym nie wiedziałam 😥
    Cześć Maggie_So, fajnie że napisałaś 🙂 na pewno bardzo się stresujesz, ale pamiętaj, że jak dostaniesz wynik Nifty pro ,to będzie to już wiarygodne źródło informacji a nie wynik prawdopodobienstwa. Mam nadzieję, że te drugie wyniki pappy dadzą Ci trochę spokoju i wyjdą dobrze. Trzymam mocno kciuki i ściskam! Koniecznie daj znać jak dowiesz się wiecej!

  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maggie_So wrote:
    Czesc 😊 ja rowniez chciałam się przywitać, jestem nowa zarówno w watku, jak i na forum w ogóle :) czytam Was już dłuższy czas, ale postanowiłam dziś napisać, bo może którejś z Was moja historia pomoże w niedługim czasie - pewnie wszystkie jesteśmy teraz w okolicach badan prentalanych
    Usg prenatalne miałam wczoraj, z zapisu wynika ze było to 12w3d. Moja Pani doktor kazała mi przyjść na usg już z wynikami testu PAPPA i BHCG, wiec zrobiłam je już 17.01, bo w Diagnostyce na stronie było napisane ze na wyniki czeka się aż 5 dni 🙈
    Już jak dostałam te wyniki (zreszta po jednej dobie, a nie tak jak pisali po 5 dniach…) to już wiedziałam ze coś jest nie tak, nie mieściły się w minimalnej granicy podanej przez laboratorium. Jak Pani Doktor wrzuciła je do systemu, to porażka, ZD ryzyko 1:60. Bez wyników z biochemii ryzyko 1:2591, wiec tez wcale nie jakieś rewelacyjne, chociaż chyba parametry usg w normie. No i kolejny stres oczywiście, badania kazała powtórzyc bo podobno zrobiłam za wcześnie i za daleko od terminu usg. Mam nadzieje ze dzisiejsze wyniki będą już lepsze, ale znowu muszę czekać do kolejnej środy, jak będzie w przychodni to ma je wprowadzić do systemu. W międzyczasie jak się załamałam wynikiem z pappy, zrobiłam tez NIFTY Plus, na które tez czekam, wiec mam nadzieje ze coś się jeszcze wyjaśni. O kosztach tej mojej pomyłki, a raczej nadgorliwości lepiej nie mówić..
    Także dziewczyny w razie czego pamiętajcie ze odstęp pomiędzy pobraniem krwi do pappa a usg nie może być za duży, w moim wypadku był to tydzień. Może to oczywiste, ale ja o tym nie wiedziałam 😥

    Ostatnio moj lekarz mowil o podobnym przypadku u pacjentki usg ok a wyniki z pappy fatalne,zrobila Nifty i tam wyszlo ze dziecko jest zdrowe a te komorki odpowiednie za zd znajdowaly sie w lozysku i przez to pappa wyszla laszywa. Dziexko urodziło sie zdrowe .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2023, 18:25

    age.png
  • Salea Autorytet
    Postów: 360 228

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka wrote:
    Ostatnio moj lekarz mowil o podobnym przypadku u pacjentki usg ok a wyniki z pappy fatalne,zrobila Nifty i tam wyszlo ze dziecko jest zdrowe a te komorki odpowiednie za zd znajdowaly sie w lozysku i przez to pappa wyszla laszywa. Dziexko urodziło sie zdrowe .
    Dokładnie, dwa miesiące temu moja koleżanka miała podobną sytuację, wyniki pappy dramat, wysokie ryzyka pomimo młodziutkiego wieku, zrobili Harmony i same dobre wieści. Ja zrobilam nifty przed prenatalnymi, żeby jak najbardzoej skrócić to oczekiwanie...

  • Maggie_So Nowa
    Postów: 3 2

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za dobre słowo :) staram się myśleć o czymś innym, czas leci szybko, wiec mam nadzieje ze tydzień szybko minie i będzie coś wiadomo. A za te z Was, które są przed usg trzymam kciuki!

    Usiasia lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Vilka Autorytet
    Postów: 808 444

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robię prenatalne prywatnie i pobranie krwi do Pappa miałam 25.01 a USG mam 08.02 więc jest spory odstęp czasowy, ale tak narzucili z góry więc chyba wiedzą co robią ...

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • Marrud88 Autorytet
    Postów: 329 157

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O kurde...aż się boję jakie u mnie wyjdzie pappa przy moim wywiadzie i wieku...
    Ja nie pytałam o płeć na prenatalnych bo się zapatrzyłam czy są rączki i nóżki:D

    preg.png
  • Marrud88 Autorytet
    Postów: 329 157

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny widać mój suwak czy tylko link?

    preg.png
  • Usiasia Autorytet
    Postów: 580 172

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marrud88 wrote:
    Dziewczyny widać mój suwak czy tylko link?
    Link tylko. Trzeba chyba to drugie skopiować (url)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2023, 21:35

    Marrud88 lubi tę wiadomość

    preg.png

    28.11.2022 - II
    21.12.2022 - jest 💓
  • Mellow Autorytet
    Postów: 694 487

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas jeśli potwierdzi się córcia, to będzie Pola ❤️ Ja mam wizytę jutro, 10 dni od prenatalnych. Nie wyobrażam sobie wizyt co miesiąc, chyba bym osiwiała do reszty😮

    A czemu dziewczyny nie możecie chodzić częściej jak Was to stresuje, przecież lekarz Was chyba nie wyrzuci?

    Boję się jutro opierniczu od mojego gina, bo ostatnio w ogóle się nie oszczędzam, dzis miałam urlop i 12h sprzątałam mieszkanie, skacząc po stołkach i myjąc zakamarki na kolanach, bo od soboty nam się zmienia najemca. Ostatnio wzielismy pania do sprzatania, to jakosc jej pracy była fatalna i teraz postanowilismy ze starym ogarnac to sami. Jestem paaadnięta.

    W nowym domu tez mamy wciaz poł rzeczy w kartonach, stolarze ciagle przesuwaja terminy i jestesmy bez wielu mebli, do tego moi klienci dzwonia z coraz to nowymi problemami. Mam ochote ostatnio uciec na jakąś bezludną wyspę 😅 Plus w tym wszystkim, ze nie stresuje sie ciąża, bo nie mam czasu. Przy corce rozkminiałam wszystko tak jak Wy, to jednak uroki pierwszego bobasa🥲 Teraz licze, ze jakos samo będzie się kulało i dociagne do porodu bez wiekszych kryzysow

    age.png

    Mum, wife, lawyer 👨‍👩‍👧‍👧👜
    08.2019 👧
    07.2023 👧
  • Usiasia Autorytet
    Postów: 580 172

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mellow, bardzo ładne imię Pola. Też je rozważałam. Kiedyś mi się podobały xupełnie inne imiona np. Blanka.

    Mi dzisiaj przyszedł detektor. Prawie go uszkodziłam przed pierwszym użyciem, komedia. Z wrażenia zamiast usunąć folie ochronną próbowałam zdjąć takie plastikowe kółko które jest końcówką głowicy 🙈 Później zaczęłam szukać gdzieś koło pępka, przerywało co chwila i nieco niższe tętno było. Udało się w końcu znaleźć odpowiednie miejsce. Tętno w granicy 150-160 czyli chyba ok.

    preg.png

    28.11.2022 - II
    21.12.2022 - jest 💓
‹‹ 84 85 86 87 88 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ