X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamy 2023
Odpowiedz

Sierpniowe mamy 2023

Oceń ten wątek:
  • Aly078 Koleżanka
    Postów: 57 5

    Wysłany: 28 stycznia 2023, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arjada wrote:
    W pierwszej ciąży dowiedziałam się że będzie dziewczynka dopiero na połówkowym. Lekarz nie chciał mi wcześniej powiedzieć bo nie był pewny. Teraz zrobiłam nifty więc w wyniku DNA będę mieć płeć, dopiero w poniedziałek mam prenatalne wiec nie wiem czy na usg już widać czy nie. Jeżeli chodzi o pappe to wykonuję się ją z usg prenatalnym. Plus minus kilka dni, ale tylko w łacznym zestawieniu bo dane muszą być wprowadzone w program z parametrami usg żeby wynik był miarodajny. A dlaczego chcesz zrobić pappe?

    W sumie raczej dla siebie, jeszcze się zastanawiam czy warto, bo to spory koszt. W pierwszej ciąży nie robiłam, ale teraz już ponad 30 na karku, więc myślę o tym.
    Na wizycie NFZ lekarz wręcz mówił, że to konieczne, ale płatne i koniecznie muszę to zrobić w jego prywatnym gabinecie. Jeszcze chamsko wkleił swoją wizytówkę w kartę ciąży.

  • eweljina Ekspertka
    Postów: 215 168

    Wysłany: 28 stycznia 2023, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sama Pappa i beta nie są drogie

    E
    age.png
  • Salea Autorytet
    Postów: 360 228

    Wysłany: 28 stycznia 2023, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eweljina wrote:
    Sama Pappa i beta nie są drogie
    My właśnie płaciliśmy w diagnostyce niecałe 250 zł. Usg wyjdzie pewnie koło trzystu zł. Nie wiem jak w innych miejscach, ale ja czytałam wcześniej że właśnie trzeba się przygotować na koszt łącznie koło pięciu stówek. Uważam, że jak już wydawać kasę prywatnie to dobrze znaleźć naprawdę dobre miejsce, z dobrym sprzętem i doświadczonymi lekarzami, gdzie w razie czego ma się konsultację u genetyka. Ja w Krakowie polecam Dobre Usg, warto też poczytać na ich stronie pytania i odpowiedzi oraz opis badania, na co warto zwrócić uwagę wybierając placówkę. Ja miałam możliwość wykonania badania nieodpłatnie na NFZ ale zdecydowałam poszukać rzetelnego miejsca które od razu na jednej wizycie da nam opis badania i odpowiedzi na wszystko.

  • Salea Autorytet
    Postów: 360 228

    Wysłany: 28 stycznia 2023, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamitka wrote:
    Ja dzisiaj również zaczęłam II trymestr 😊 Mam wrażenie że czas przyspieszył odkąd się dowiedzieliśmy o dzidzi. Oczekiwanie od badań do badań i od wizyty do wizyty I chyba dlatego ten czas teraz płynie inaczej. A jak jest u Was też macie wrażenie że ta ciąża szybko przeleci? 😅
    Mi leci straaasznie wolno, od wizyty do wizyty się dłuży niemiłosiernie, a jak patrze w aplikacji ile dni zostało do porodu to o matko! Jeszcze tak dłuuugo?? :-)

  • Usiasia Autorytet
    Postów: 580 172

    Wysłany: 28 stycznia 2023, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aly078 wrote:
    W sumie raczej dla siebie, jeszcze się zastanawiam czy warto, bo to spory koszt. W pierwszej ciąży nie robiłam, ale teraz już ponad 30 na karku, więc myślę o tym.
    Na wizycie NFZ lekarz wręcz mówił, że to konieczne, ale płatne i koniecznie muszę to zrobić w jego prywatnym gabinecie. Jeszcze chamsko wkleił swoją wizytówkę w kartę ciąży.

    Ciekawe od czego to zależy. U mnie na NFZ normalnie zrobili test podwójny czyli USG+PAPPa i wolne bHcg. Sprawdzałam to wg wytycznych nie łapałam się na żadne kryterium darmowego i wydaje mi się że u nas to po prostu standard.

    Czas mi leci bardzo wolno, choć teraz 2 tygodnie od prenatalnych dość szybko zleciały. Nadal większość czasu przesypiam więc pewnie dlatego i niestety chyba jestem w niechlubnym gronie osób którym w 2 trymestrze nie przechodzą mdłości.

    preg.png

    28.11.2022 - II
    21.12.2022 - jest 💓
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2023, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, co u Was słychać? Kiedy jakieś wizyty.
    Stwierdzam, że detektor potrafi uszczęśliwić to uspokoić, ale jednocześnie potrafi zasmucić i wystraszyć. Dwa dni temu wszystko było ok znalazłam idealne bicie. A dziś nie znalazłam nic, i już się denerwuje czy jest dobrze wszystko. W tym tygodniu powinnam chyba już bez problemu zawsze znaleźć. Co myślicie? Też wam się zdarza, że w późniejszych już tygodniach nie znajdujecie?

  • Mellow Autorytet
    Postów: 694 487

    Wysłany: 29 stycznia 2023, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciąża2023 wrote:
    Cześć, co u Was słychać? Kiedy jakieś wizyty.
    Stwierdzam, że detektor potrafi uszczęśliwić to uspokoić, ale jednocześnie potrafi zasmucić i wystraszyć. Dwa dni temu wszystko było ok znalazłam idealne bicie. A dziś nie znalazłam nic, i już się denerwuje czy jest dobrze wszystko. W tym tygodniu powinnam chyba już bez problemu zawsze znaleźć. Co myślicie? Też wam się zdarza, że w późniejszych już tygodniach nie znajdujecie?

    Ja ostatnio nie mogłam w 14 tygodniu znaleźć przez 3 dni z rzędu, aż się zaczęłam stresować. Poszłam do lekarza w piątek i dzidek jak ta lala, machał łapką i fikał 🙂 Lekarz powiedział, że jak mam zrosty po CC i łożysko na przedniej ścianie, to zupełnie normalne, że trudno złapać tętno detektorem. Głowa do góry 🙂

    Co porabiacie w niedzielę? Ja usiluje namowic męża po tour po sklepach wnętrzarskich, bo potrzebujemy jeszcze stolika kawowego, stolikow nocnychz hokerów, ale się na razie skutecznie opiera 😄

    age.png

    Mum, wife, lawyer 👨‍👩‍👧‍👧👜
    08.2019 👧
    07.2023 👧
  • Vilka Autorytet
    Postów: 804 442

    Wysłany: 29 stycznia 2023, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My wczoraj byliśmy na pysznych burgerach :D Dzisiaj chyba kino. Trochę mnie gardło boli, na dworze jest piekielnie zimno, a mi dużo nie trzeba ... jutro rano jadę na morfologię, mocz itp, a o 16:40 mam wizytę u gin. Mój partner jedzie ze mną pierwszy raz. Nie mogę się doczekać i modlę się, żeby wszystko było ok, bo ostatni raz byłam 30.12

    Ciąża2023 lubi tę wiadomość

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • Arga Autorytet
    Postów: 1323 508

    Wysłany: 29 stycznia 2023, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sobie leżę i odpoczywam. Partner pojechał na dwa tygodnie więc znowu sama wszystko ogarniam.
    Będę zmieniać dzieciom przedszkole bo znalazłam inne, bliżej nas.
    Jutro robię badania a w środę wizyta.

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2023, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mellow wrote:
    Ja ostatnio nie mogłam w 14 tygodniu znaleźć przez 3 dni z rzędu, aż się zaczęłam stresować. Poszłam do lekarza w piątek i dzidek jak ta lala, machał łapką i fikał 🙂 Lekarz powiedział, że jak mam zrosty po CC i łożysko na przedniej ścianie, to zupełnie normalne, że trudno złapać tętno detektorem. Głowa do góry 🙂

    Co porabiacie w niedzielę? Ja usiluje namowic męża po tour po sklepach wnętrzarskich, bo potrzebujemy jeszcze stolika kawowego, stolikow nocnychz hokerów, ale się na razie skutecznie opiera 😄

    Hmmm. Trochę mnie uspokoilas. Mam nadzieję że masz rację, w czwartek mam wizytę po której chcemy powiedzieć rodzicom, także liczę że wszystko będzie dobrze :) choć by mnie uspokoiło znalezienie tętna choćby na sekundę.

    My dzisiaj napewno podjedziemy gdzieś do serduszko z WOŚP i może skoczymy na jakieś kulki z małą, niestety coś zaczęły jej ropieć oczy i kaszle nocą, biedactwo się męczy



  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2023, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vilka wrote:
    My wczoraj byliśmy na pysznych burgerach :D Dzisiaj chyba kino. Trochę mnie gardło boli, na dworze jest piekielnie zimno, a mi dużo nie trzeba ... jutro rano jadę na morfologię, mocz itp, a o 16:40 mam wizytę u gin. Mój partner jedzie ze mną pierwszy raz. Nie mogę się doczekać i modlę się, żeby wszystko było ok, bo ostatni raz byłam 30.12


    Faktycznie długo wytrzymałaś :) masz jeszcze jakieś objawy ?

  • Vilka Autorytet
    Postów: 804 442

    Wysłany: 29 stycznia 2023, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciąża2023 wrote:
    Faktycznie długo wytrzymałaś :) masz jeszcze jakieś objawy ?

    Wrażliwe piersi, lekko zaokrąglony brzuszek, linea negra, apetyt na porządne żarcie typu kebab, burger, pizza :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 stycznia 2023, 09:56

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 29 stycznia 2023, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dzisiaj gry i puzzle ,po poludniu jedziemy na wosp na kucyki:) my zaczynamy ferie od poniedziałku mam nadzieje ze uda nam sie w tym czasie corke zaszczepic na ospe.

    Argq czesto tak Twoj maz wyjezdza ? Moj wyjezdza ale sa to krotkie delegacje 2-3dni

    age.png
  • Arga Autorytet
    Postów: 1323 508

    Wysłany: 29 stycznia 2023, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka wrote:
    My dzisiaj gry i puzzle ,po poludniu jedziemy na wosp na kucyki:) my zaczynamy ferie od poniedziałku mam nadzieje ze uda nam sie w tym czasie corke zaszczepic na ospe.

    Argq czesto tak Twoj maz wyjezdza ? Moj wyjezdza ale sa to krotkie delegacje 2-3dni
    Mój jest kierowcą i teraz jeździ na dwa tygodnie i dwa tygodnie w domu. Wcześniej jeździł na 4 tygodnie i 2 w domu. S jeszcze wcześniej 3 tygodnie na 1 w domu. Pewnie w marcu wróci na dłuższe wyjazdy jeśli się uda bi jednak wolałbym aby po urodzeniu trzeciego dziecka był w domu częściej to niech teraz trochę więcej popracuje aby później było nam łatwiej 😅

    age.png
  • Chantell88 Autorytet
    Postów: 421 268

    Wysłany: 29 stycznia 2023, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wizytuje w piątek, mam nadzieję że na dniach będą też wyniki pappy i muszę jeszcze w tym tygodniu krew i mocz ogarnąć.

    Dzis jakiś szczególnych planów nie mamy..póki co ogarniam troche chatę:D a pozniej może przysiądę bo chcielibyśmy w kwietniu wyskoczyć na jakieś mini wakacje i zacznę cos szukać.

    10.2013-synek👶🩵
    07.2023-synek👶💙
    01.19- 6/7 tc mój Aniołek 💔
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 29 stycznia 2023, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arga wrote:
    Mój jest kierowcą i teraz jeździ na dwa tygodnie i dwa tygodnie w domu. Wcześniej jeździł na 4 tygodnie i 2 w domu. S jeszcze wcześniej 3 tygodnie na 1 w domu. Pewnie w marcu wróci na dłuższe wyjazdy jeśli się uda bi jednak wolałbym aby po urodzeniu trzeciego dziecka był w domu częściej to niech teraz trochę więcej popracuje aby później było nam łatwiej 😅
    Faktycznie ciezko ,ale oewnie kwestia przyzwyczajenia . Moj tez jest kierowca ale jako przedstawiciel wiec tez nie ma stalych godzin czesto wraca pozno i co jamis czas ma wlasnie takie delgacje paro dniowe

    age.png
  • Salea Autorytet
    Postów: 360 228

    Wysłany: 29 stycznia 2023, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A my powoli przyzwyczajamy dię do myśli że trzeba będzie przemeblować życie i zaczynamy orientować się w wózkach, przewijakach, fotelikach... Dla nowicjusza jest tego duuużo, a my zieloni jak szparagi 🙆🏼‍♀️ korzystamy z jeszcze luźnego czasu z psem i dzisiaj byliśmy na tropieniu a wczoraj na długim wybieganiu w lesie. Za pół roku z tym czasem i zaangażowaniem dla niego będzie już na pewno dużo ciężej 🤷🏼‍♀️ mam nadzieje że nie znienawidzi swojego brata lub siostry ;-)

  • Arga Autorytet
    Postów: 1323 508

    Wysłany: 29 stycznia 2023, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Salea wrote:
    A my powoli przyzwyczajamy dię do myśli że trzeba będzie przemeblować życie i zaczynamy orientować się w wózkach, przewijakach, fotelikach... Dla nowicjusza jest tego duuużo, a my zieloni jak szparagi 🙆🏼‍♀️ korzystamy z jeszcze luźnego czasu z psem i dzisiaj byliśmy na tropieniu a wczoraj na długim wybieganiu w lesie. Za pół roku z tym czasem i zaangażowaniem dla niego będzie już na pewno dużo ciężej 🤷🏼‍♀️ mam nadzieje że nie znienawidzi swojego brata lub siostry ;-)
    Na początku z noworodkiem chodzi się na długie spacery bo wtedy śpi 😅 chociaż mój drugi nawet w lesie chciał co chwilę cycka więc tak go sobie nosiłam i spacerowałam.
    Do psa polecam też chustę dla dziecka a później nosidło to wtedy wszędzie można pójść bez ograniczeń i może piesek nie będzie aż taki zazdrosny.

    Salea lubi tę wiadomość

    age.png
  • Arga Autorytet
    Postów: 1323 508

    Wysłany: 29 stycznia 2023, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka wrote:
    Faktycznie ciezko ,ale oewnie kwestia przyzwyczajenia . Moj tez jest kierowca ale jako przedstawiciel wiec tez nie ma stalych godzin czesto wraca pozno i co jamis czas ma wlasnie takie delgacje paro dniowe

    Zaraz będą dwa lata od kiedy tak jeździ i w sumie się już trochę przyzwyczaiłam. Na początku było mi trudno bo jednak zawsze był i dzieci go uwielbiają więc trochę są na tym stratne ale przynajmniej jak wraca jest dla nich.

    age.png
  • Arjada Ekspertka
    Postów: 163 114

    Wysłany: 29 stycznia 2023, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj nie wstaje z łóżka. Młoda dostała wczoraj gorączki, chyba grypa ją rozkłada więc spała ze mną i automatycznie nocka z głowy... a miałam taki piękny plan lepienia pierogów 😅 jutro mam na 9 prenatalne i cały czas czekam na wynik nifty. Ja wczoraj przez cały dzień nie mogłam znaleźć tętna, dopiero całkiem wieczorem się udało. Też zaczynamy teraz ferie i jak na złość choroba dopadła. Ja na razie nie patrze na rzeczy dla dzieci, jakoś mnie jeszcze nie ciągnie 😅 może jak poznam płeć to prędzej. Jedyne co to wiem że kupimy babysense monitor oddechu i zastanawiamy się nad materacem od nich. Poprzednio mieliśmy angelsound czy jakoś tak.

‹‹ 87 88 89 90 91 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ