Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamy 2024
Odpowiedz

Sierpniowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • Agata91 Ekspertka
    Postów: 122 260

    Wysłany: 16 kwietnia 2024, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evvee27 wrote:
    No ta torba za 500 zł to fakt mega kosztowna dlatego chc wkupić podróbę która podobno też jest super , a z racji tego że nawet moja torba na siłownię jest cała w dziurach ani nie mam walizeczki na kółkach to muszę coś kupić 🥹
    Ewentualnie spakuje się do dwóch toreb z biedronki i przyjdę jak cyganka 🤣🤣🤣

    Haha 😄 ja chyba właśnie ostatnim razem wzięłam torbę na siłownie a że w szpitalu byłam 2 tyg i mąż mi co chwile coś dowoził to wychodziłam właśnie jak cyganka z kilkoma różnymi torbami takimi sklepowymi 🤣
    kupiłam tą mommy bag i użytkowałam podczas 3 podróży póki co. Jest mega pojemna, spakowałam naszą trójkę na 4 dniowy wyjazd i fajny materiał, ciężko poplamić🤣 w środku ma matę do przewijania. ale cena robi negatywne wrażenie. Mam zamiar ją wykorzystać na maxa.

    preg.png
  • Agata91 Ekspertka
    Postów: 122 260

    Wysłany: 16 kwietnia 2024, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evvee27 wrote:
    Ja właśnie na torbie oszczędzę ale mam zamiar kupić chustę kółkowa z the sling 🥰🥰🥰 też mnie mój mąż namówił bo mówił że nie ma co oszczędzać akurat na takiej rzeczy która ma mi pomóc 🥹


    Jejku, też myślałam o chuście z the slings ale córka była zupełnie antychustowa więc chcę poczekać jak już mała (nadal brak imienia🤣) będzie na świecie i wtedy spróbuję pożyczyć od koleżanki i zobaczymy 😁

    preg.png
  • Paprota9418 Autorytet
    Postów: 1724 3030

    Wysłany: 16 kwietnia 2024, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suprive wrote:
    A ja za tą wyprawke apteczna nie mogę się zabrać... może byś mogła pokazać zawartość Twojego koszyka? Bo co zaczynam klikać to odpuszczam i nie wiem co wybrać.. coraz bardziej wyprawka mnie przeraża, nie mam na nią zupełnie planu.. większość ciuszków mam, komodę i przewijak. Wybrane łóżeczko i materac oraz wozek i fotelik, no ale to by było na tyle..

    Jasne nie ma problemu tylko że ja to tak na czuja na podstawie list z internetu, trochę forum i opinii bratowej która dwójkę dzieci odchowała :)
    Nie wiem w jakiej formie wolisz czy listy czy screenów?
    Mam też wydrukowaną listę wyprawkowa z białego motylka, wyglądała mi na całkiem sensowną.
    A jeżeli chodzi o firmy to na postawie właśnie opinii mam z mojego otoczenia :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 kwietnia 2024, 21:28

    👩👨‍🦱 30 lat 🐕
    💒17.09.2022

    IUI 8.12🙏🍀
    31.08 17:59 Henio na świecie 🦖 2950g 51cm szczęścia 🍀🍀


    age.png
  • enpe Autorytet
    Postów: 1088 635

    Wysłany: 16 kwietnia 2024, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też myślę o chuście kółkowej z the slings. Czekam też na zajęcia z fizjoterapeutką na szkole rodzenia to zapytam co sądzi o chustonoszeniu 😄. Mi się idea wydaje fajna.

    ONA:
    PCOS, insulinooporność, drożne jajowody
    💊 metformina + inozytol (Fertistim), 3-7 dc NAC, oleje: do owulacji z wiesiołka, po owulacji lniany

    ON:
    teratozoospermia, fragmentacja: 14%, USG ok
    💊 Profertil, Fertistim, NAC, L-karnityna, wit. D 4000 j., koenzym Q10, wit. A + E

    11.12.2023 ⏸️
    08.2024 mała A. 👸🏻 🩷

    age.png
  • Suprive Ekspertka
    Postów: 231 439

    Wysłany: 16 kwietnia 2024, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paprota9418 wrote:
    Jasne nie ma problemu tylko że ja to tak na czuja na podstawie list z internetu, trochę forum i opinii bratowej która dwójkę dzieci odchowała :)
    Nie wiem w jakiej formie wolisz czy listy czy screenów?
    Mam też wydrukowaną listę wyprawkowa z białego motylka, wyglądała mi na całkiem sensowną.
    A jeżeli chodzi o firmy to na postawie właśnie opinii mam z mojego otoczenia :)

    Jak będzie Ci wygodniej! Podaje maila [email protected] i jestem mega wdzięczna!!

  • Evvee27 Autorytet
    Postów: 1460 761

    Wysłany: 16 kwietnia 2024, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja żyje z nadzieją że ta chusta kółkowa się sprawdzi , boję się że to ciągle noszenie maluszka na rękach może pogorszyć stan mojego kręgosłupa a trzeba się zająć moimi chłopakami 🥺 z resztą kurczę ta bliskość w tej chuście tak do mnie przemawia głośno haha 😛

    Agata91 no ta torbę jednak cena do czegoś zobowiązuje haha , ja się muszę zadowolić tą z shein 🤣 ogólnie budowa , na szybko wykończenie domu , raczej nie pozwala mi na szarpnięcie się na coś takiego 😵‍💫

    A co do zgagi tam dziewczyny wyżej pisały, właśnie mi też się ulewa szczególnie jak robię w ogrodzie .. i w nocy , tej nocy nic nie spałam tylko wymiotowałam takim kwasem 😩 mam i tabletki i syrop na to więc łagodzą to bardzo mocno chociaż tyle

  • Paprota9418 Autorytet
    Postów: 1724 3030

    Wysłany: 16 kwietnia 2024, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suprive wrote:
    Jak będzie Ci wygodniej! Podaje maila [email protected] i jestem mega wdzięczna!!

    Postaram się jutro siąść nad tym i zrobić listę razem z firmami :)
    Fajną listę miała tu też Beata :) (wysyłała na maila)
    Ja ją trochę okroiłam :)

    Bettti03 lubi tę wiadomość

    👩👨‍🦱 30 lat 🐕
    💒17.09.2022

    IUI 8.12🙏🍀
    31.08 17:59 Henio na świecie 🦖 2950g 51cm szczęścia 🍀🍀


    age.png
  • Paprota9418 Autorytet
    Postów: 1724 3030

    Wysłany: 16 kwietnia 2024, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szukam jakiegoś fajnego kocyka.. najlepiej bawełniany, bambusowy macie jakieś sklepy do polecenia ? :)

    👩👨‍🦱 30 lat 🐕
    💒17.09.2022

    IUI 8.12🙏🍀
    31.08 17:59 Henio na świecie 🦖 2950g 51cm szczęścia 🍀🍀


    age.png
  • enpe Autorytet
    Postów: 1088 635

    Wysłany: 16 kwietnia 2024, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak będziecie kupować śpiworek to ile ToG będziecie kupować / już kupiłyście? Ja kupiłam 1,5 , ale nie wiem czy nie za ciepły będzie na lato 🫠. A raczej końcówkę lata, chociaż wrzesień też bywa różny.

    ONA:
    PCOS, insulinooporność, drożne jajowody
    💊 metformina + inozytol (Fertistim), 3-7 dc NAC, oleje: do owulacji z wiesiołka, po owulacji lniany

    ON:
    teratozoospermia, fragmentacja: 14%, USG ok
    💊 Profertil, Fertistim, NAC, L-karnityna, wit. D 4000 j., koenzym Q10, wit. A + E

    11.12.2023 ⏸️
    08.2024 mała A. 👸🏻 🩷

    age.png
  • Małgosiagosia Autorytet
    Postów: 3027 2203

    Wysłany: 16 kwietnia 2024, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy kupujecie kamerkę? Jest to niezbędne? Monitor oddechu mam.

    🍒 fertistim, cynk
    🤰🏼 magnez, omega, d3, b12, jod, cholina, mio-inozytol, kwas foliowy 5-MTHF, B6, wapń, żelazo, witamina C
  • Ewappp Autorytet
    Postów: 886 989

    Wysłany: 16 kwietnia 2024, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paprota9418 wrote:
    Szukam jakiegoś fajnego kocyka.. najlepiej bawełniany, bambusowy macie jakieś sklepy do polecenia ? :)

    Colorado stories i lullalove - sprawdzone kocyki bambusowe, dużo osób w rodzinie ma i poleca. Ja też zakupiłam 2 i wydają się super, po praniu nic im się nie stało:)

    Paprota9418 lubi tę wiadomość

  • Ewappp Autorytet
    Postów: 886 989

    Wysłany: 16 kwietnia 2024, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Małgosiagosia wrote:
    A czy kupujecie kamerkę? Jest to niezbędne? Monitor oddechu mam.

    Ja kupiłam na allegro kamerkę Alecto powystawową za 250 zł zamiast 700 :) a trafiłam mi się zupełnie nową, nawet z foliami fabrycznymi więc poszczęściło się :)

    Małgosiagosia lubi tę wiadomość

  • Bettti03 Autorytet
    Postów: 882 900

    Wysłany: 16 kwietnia 2024, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewappp wrote:
    Ja też dołączam do klubu Roan Ivi, na moje trudne tereny spacerowe nawet nie polecali nam innego wózka, a byliśmy w 3 sklepach. Tez wybralam cocoa rose gold 😍 podobal mi sie jeszcze sezam ale byl tylko z czarnym stelazem a jednak zlota rama kusila 😅 Cybex moim zdaniem jest przereklamowany, a venicci może i ładny choć uważam że cena jest za torbę a'la Kors 😅 ale jakościowo moim zdaniem przy roanie wymięka.

    Teraz nie wiem co zrobić z fotelikiem, bo dostaliśmy od znajomych samą łupinę Maxi cosi pebble pro ale bez bazy, w sklepie odradzali nam kontynuowanie tego fotelika dla większego dziecka więc nie wiem czy jest sens kupować sama bazę żeby potem kupować od nowa cały zestaw.

    A co do wyprawki to ja już mam wszystkie ubranka do rozmiaru 80 tak żeby nie stresować się ze będę musiała na szybki kupować kolejne rozmiary i teraz czekają mnie rzeczy apteczne ale czekam aż wstawia nam meble do nowej łazienki żeby wszystko od razu sobie układać. Zabrałam się za pranie i prasowanie tych ubranek to powiem Wam że dzisiaj cały dzień prasuje i dopiero przebrnęłam przez kocyki, różki , śpiworki i pieluchy 😅 dobrze że zaczęłam wczesniej 😅
    My też team roan ivi :) chciałam podpytać dlaczego odradzali fotelik dla starszego po maxi cosi peble pro ? Nas właśnie mocno namawiali zarówno na ten dla noworodka i później następny dla starszego bo ponoć ta baza wysuwana robi robotę…. Kurde teraz już sama głupieje… w jakim sklepie byłaś?

    30 lat
    niedoczynność tarczycy
    Ur. 15.07.2024 Staszek 👦❤️
    age.png
  • Bettti03 Autorytet
    Postów: 882 900

    Wysłany: 16 kwietnia 2024, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evvee27 wrote:
    Kochane wyślecie mi jeszcze listę wyprawkowa ? Byłam przekonana że się zgłaszałam 😵
    [email protected]
    Poszło :) może ją przeoczyłam wiadomość… jak coś to pisz :)

    30 lat
    niedoczynność tarczycy
    Ur. 15.07.2024 Staszek 👦❤️
    age.png
  • Bettti03 Autorytet
    Postów: 882 900

    Wysłany: 16 kwietnia 2024, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Małgosiagosia wrote:
    Jeju jak was czytam to jestem przerażona. Ja prawie nic nie mam. 😅 Może na zwolnieniu szybciej to ogarnę, bo mój nie jest z tym w ogóle pomocny.
    Nie przejmuj się, ja też nic nie mam 🫣 jakieś pojedyncze ciuszki i kilka pieluch😅 położna mi powiedziała, żeby zacząć kompletować po majówce więc tego się trzymam :) przerażają mnie te paragony grozy…

    Małgosiagosia lubi tę wiadomość

    30 lat
    niedoczynność tarczycy
    Ur. 15.07.2024 Staszek 👦❤️
    age.png
  • Asiasia1 Autorytet
    Postów: 864 1260

    Wysłany: 17 kwietnia 2024, 06:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do pakowania się do szpitala to ja miałam małą torbę jak na siłownię na salę porodową i walizkę na pobyt (połowa dla mnie, połowa dla bejbi i było ok )

    @Agata91, tak, warto najpierw zobaczyć czy dziecko będzie w ogóle chustę tolerować, moj syn nienawidził i okropnie ryczał, chustę dostałam po przyjaciółce więc nie wyrzuciłam kasy w błoto ale serio warto przetestować 😁

    @Paprota9418, kocyk Le Pampuch polecam, nic się nie dzieje pomimo prania, ale o Color stories też słyszałam dobre opinie.

    @Małgosiagosia, kamerki ani monitora nie kupuję, mały śpi w swoim pokoju ale mamy mieszkanie, koleżanka mieszka w domu i sobie kamerkę chwaliła jak mała spala na górze, a ona na dole coś robiła.

    @enpe, ja ten najmniejszy mam cieplejszy bo mały z grudnia więc będę kupować nowy pewnie całoroczny lekki 1,5 tog, lubię z babybaj. Koniec sierpnia może być różny a takie maluszki nie mają układu termoregulacyjnego dobrze wykształconego i lubią ciepło, a jak będzie upał to ubiorę w rampersy czy body z krótkim rękawem zamiast piżamki do spania by nie przegrzać i będzie ok

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 kwietnia 2024, 06:07

    enpe, Małgosiagosia, Paprota9418 lubią tę wiadomość

    👫33 lata
    🐕2019
    👶12.2022 💙
    👶08.2024 💙
  • Evvee27 Autorytet
    Postów: 1460 761

    Wysłany: 17 kwietnia 2024, 06:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bettti03 wrote:
    Poszło :) może ją przeoczyłam wiadomość… jak coś to pisz :)
    Super dziękuję dostałam ! Jeny ile tego jest szok !


    Kurczę dziewczyny od wczoraj coś się nie bardzo czuję , mam takie raz na dzień dość mocne bóle podbrzusza, wczoraj wieczorem wymiotowałam .. tragedia 😩

  • Małgosiagosia Autorytet
    Postów: 3027 2203

    Wysłany: 17 kwietnia 2024, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bettti03 wrote:
    Nie przejmuj się, ja też nic nie mam 🫣 jakieś pojedyncze ciuszki i kilka pieluch😅 położna mi powiedziała, żeby zacząć kompletować po majówce więc tego się trzymam :) przerażają mnie te paragony grozy…
    No kilka tysięcy pójdzie. 😅

    🍒 fertistim, cynk
    🤰🏼 magnez, omega, d3, b12, jod, cholina, mio-inozytol, kwas foliowy 5-MTHF, B6, wapń, żelazo, witamina C
  • Małgosiagosia Autorytet
    Postów: 3027 2203

    Wysłany: 17 kwietnia 2024, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evvee27 wrote:
    Super dziękuję dostałam ! Jeny ile tego jest szok !


    Kurczę dziewczyny od wczoraj coś się nie bardzo czuję , mam takie raz na dzień dość mocne bóle podbrzusza, wczoraj wieczorem wymiotowałam .. tragedia 😩
    Może wybierz się z tym do lekarza?

    🍒 fertistim, cynk
    🤰🏼 magnez, omega, d3, b12, jod, cholina, mio-inozytol, kwas foliowy 5-MTHF, B6, wapń, żelazo, witamina C
  • Lolcia37 Autorytet
    Postów: 1171 947

    Wysłany: 17 kwietnia 2024, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Małgosiagosia wrote:
    A czy kupujecie kamerkę? Jest to niezbędne? Monitor oddechu mam.
    Używałam kamerki przy synu i mi się sprawdziła bo ja sobie tak założyłam, że syn będzie spać jedynie w łóżeczku ze szczebelkami zarówno w dzień jak i w nocy. Nie miałam przenośnego łóżeczka, kokonu, kuszą Mojżesza itp. Jak go odkładałam na drzemkę to szłam np do łazienki się myć albo do kuchni zrobić jedzenie to na kamerce miałam podgląd. U mnie wchodzenie do pokoju i sprawdzenie czy syn śpi powodowało jego wybudzanie. Moim zdaniem przydatność kamerki zależy od tego jakie masz preferencje spędzania dnia z maluchem.

    04.2020 synek 💙
    08.2024 córeczka 🩷
    04.2026 córeczka 🩷
‹‹ 202 203 204 205 206 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suplementacja w ciąży a wytyczne ekspertów. Dlaczego skład Prenasolu to odpowiedź na potrzeby przyszłej mamy?

Ciąża to czas, w którym zapotrzebowanie na konkretne składniki odżywcze gwałtownie rośnie. Przyszła mama musi dostarczyć je nie tylko sobie, ale przede wszystkim rozwijającemu się maluchowi. Niestety, współczesna dieta często nie wystarcza, by pokryć te zwiększone potrzeby. Właśnie dlatego Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników (PTGiP) przygotowało konkretne rekomendacje dotyczące dodatkowego wsparcia organizmu. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając odpowiedni preparat? Czy każda kobieta w ciąży potrzebuje suplementów?

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ