X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamy 2024
Odpowiedz

Sierpniowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • Bettti03 Autorytet
    Postów: 742 733

    Wysłany: 1 lipca, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eveee, cudowny synek!! Wygląda jak z okładki i jest naprawdę duży 😍

    Suprive, trzymam kciuki za spokojną noc! Na pewno sobie świetnie poradzisz ❤️

    Ja właśnie wróciłam ze szpitala. Pisałam Wam, że od rana źle się czuję. Doszły skurcze w dole brzucha co kilkanaście minut. Nie pomogła kąpiel, nie pomogła nospa więc pojechaliśmy na IP. Trafiłam akurat na lekarkę, którą poznałam na szkole rodzenia. Cudowna kobieta 🥰 na szczęście szyjka jeszcze zamknięta, wszystko ok. Prawdopodobnie macica się obniżyła i zaczęłam po prostu czuć te wszystkie ruchy już w podbrzuszu i stąd ten ból. Ucieszyłam się też strasznie bo udało mi się zapisać do tego szpitala na cc też na 25 lipca (jednak zdecydowałam się na zmianę szpitala ze względu na opinie, które ostatnio zaczęły do mnie docierać o szpitalu mojego pierwszego wyboru). Dzisiejsza wizyta na IP też przebiegła bardzo sprawnie i w miłej atmosferze. Zdecydowanie wszystkim dziewczynom z Warszawy i okolicy będę polecać Szpital Praski. Nie zawiedli mnie jak dotąd ani razu 😍.
    A mały waży już 2900g. Także u mnie dzień pełen wrażeń.

    Mamma-mia, MumAgain, Lolcia37, Emzet92 lubią tę wiadomość

    30 lat
    niedoczynność tarczycy
    Ur. 15.07.2024 Staszek 👦❤️
    age.png
  • Asiasia1 Autorytet
    Postów: 656 958

    Wysłany: 1 lipca, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Evvee27, cudne maleństwo i faktycznie jaki jasny blondasek 😁😍

    @Suprive, powodzenia! 🤞😁

    @Bettti03, oj to miałaś dziś dzień pełen wrażeń 😬 ale ważne, że wszystko ok no i fajnie, że znalazłaś szpital, w którym się dobrze czujesz. IP przetestowane, to jak się zacznie akcja będziesz wiedzieć na spokojnie gdzie się kierować itp ☺️ a maluch niech jeszcze grzecznie siedzi 😁

    Bettti03 lubi tę wiadomość

    👫33 lata
    🐕2019
    👶12.2022 💙
    👶08.2024 💙
  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 3125 2197

    Wysłany: 2 lipca, 00:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Betti, dobrze że nic złego jednak się nie dzieje :) i fajnie, że są jakieś dodatkowe plusy tej wizyty 😀 komfort psychiczny jest cholernie istotny.
    Jeju, ale masz dużego bąbla już! Mój trzeci synek tyle miał, jak się urodził 😊


    Mnie znowu boli tyłek i krocze 😳🤷🏻‍♀️ od 1,5 dnia mi to nawraca. Niby paracetamol na to na razie działa na szczęście, ale jednak trochę to denerwujace. Chyba jutro poproszę o badanie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lipca, 00:04

    Bettti03 lubi tę wiadomość

    age.png
  • Evvee27 Autorytet
    Postów: 1421 750

    Wysłany: 2 lipca, 05:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suprive wrote:
    Ojeju, jaki cudny chłopak!!

    A przed nami pierwsza wspólną noc! Strach ogromny, chyba snu nie będzie
    Oooo jak cudownie że pierwsza noc ! Daj znać czy wszystko w porządku! Mocno trzymam kciuki zaciśnięte 😋🥰

  • Evvee27 Autorytet
    Postów: 1421 750

    Wysłany: 2 lipca, 05:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bettti03 wrote:
    Eveee, cudowny synek!! Wygląda jak z okładki i jest naprawdę duży 😍

    Suprive, trzymam kciuki za spokojną noc! Na pewno sobie świetnie poradzisz ❤️

    Ja właśnie wróciłam ze szpitala. Pisałam Wam, że od rana źle się czuję. Doszły skurcze w dole brzucha co kilkanaście minut. Nie pomogła kąpiel, nie pomogła nospa więc pojechaliśmy na IP. Trafiłam akurat na lekarkę, którą poznałam na szkole rodzenia. Cudowna kobieta 🥰 na szczęście szyjka jeszcze zamknięta, wszystko ok. Prawdopodobnie macica się obniżyła i zaczęłam po prostu czuć te wszystkie ruchy już w podbrzuszu i stąd ten ból. Ucieszyłam się też strasznie bo udało mi się zapisać do tego szpitala na cc też na 25 lipca (jednak zdecydowałam się na zmianę szpitala ze względu na opinie, które ostatnio zaczęły do mnie docierać o szpitalu mojego pierwszego wyboru). Dzisiejsza wizyta na IP też przebiegła bardzo sprawnie i w miłej atmosferze. Zdecydowanie wszystkim dziewczynom z Warszawy i okolicy będę polecać Szpital Praski. Nie zawiedli mnie jak dotąd ani razu 😍.
    A mały waży już 2900g. Także u mnie dzień pełen wrażeń.

    Dzięki Bogu nic strasznego, niech wypoczywa w brzuszku i rośnie !
    Ooooo wielki chłopak 🥰 taki fajny do ponoszenia będzie już po porodzie 🥹

  • Evvee27 Autorytet
    Postów: 1421 750

    Wysłany: 2 lipca, 05:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamma-mia wrote:
    @Betti, dobrze że nic złego jednak się nie dzieje :) i fajnie, że są jakieś dodatkowe plusy tej wizyty 😀 komfort psychiczny jest cholernie istotny.
    Jeju, ale masz dużego bąbla już! Mój trzeci synek tyle miał, jak się urodził 😊


    Mnie znowu boli tyłek i krocze 😳🤷🏻‍♀️ od 1,5 dnia mi to nawraca. Niby paracetamol na to na razie działa na szczęście, ale jednak trochę to denerwujace. Chyba jutro poproszę o badanie.
    A nie masz żylaków pochwy ?

  • Suprive Ekspertka
    Postów: 131 341

    Wysłany: 2 lipca, 05:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evvee27 wrote:
    Oooo jak cudownie że pierwsza noc ! Daj znać czy wszystko w porządku! Mocno trzymam kciuk


    było w miarę spokojnie, dziękuję! Chociaż teraz mam kryzys snu, czekam z utęsknieniem jak mąż przyjdzie

  • Ewappp Autorytet
    Postów: 779 851

    Wysłany: 2 lipca, 05:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suprive wrote:
    Evvee27 wrote:
    Oooo jak cudownie że pierwsza noc ! Daj znać czy wszystko w porządku! Mocno trzymam kciuk


    było w miarę spokojnie, dziękuję! Chociaż teraz mam kryzys snu, czekam z utęsknieniem jak mąż przyjdzie

    Udało się chociaż chwilę przespać? Wyobrażam sobie jakie to musiały być emocje. Wspaniale że malutka robi takie postępy ❤️

    Ja nie mogę spać od 4, próbowałam wstrzymywać siku bo mam dzisiaj badania moczu i krwi ale mała mi sprzedała w końcu takiego kopa w pęcherz że prawie posikałam się do łóżka 🤣 no i przełożyłam pobranie w luxmedzie z 9 na 7, żeby się siki nie zmarnowały 🤣 a wczoraj byłam taka padnięta na koniec dnia że myślę sobie "oooo nieee muszę wstać o 8 żeby jechać na pobranie". Tak sobie można zaplanować odpoczynek z naszymi bąblami 😄

  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 3125 2197

    Wysłany: 2 lipca, 06:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa, ojej nigdy tak nie rób. Normalnie wstajesz, jak musisz w środku nocy i sikasz. Wstrzymywanie naprawdę mogę narobić wiele złego, a do badania nie musi być mocz, który stał w pęcherzu pół doby czy 1/3 doby :) w nocy się mało pije więc nerki i tak wolniej filtrują, można oddawać mocz późniejszy. A tak naprawdę z to jak jest zakażenie czy inny problem, to wyjdzie z moczu o każdej porze dnia.

    @Eve, mam, ale nie boli mnie od tamtej strony. Z żylakami miałam problem jakieś 2 miesiące temu i wtedy najbardziej mi dokuczały, np. jak na toalecie sikalam, ale na szczęście minęło 🙏🏻 chyba nawet wtedy obie miałyśmy z tym problem. Teraz to jest inne miejsce i ból inaczej odczuwam. Ból jest taki, jak przy skurczu (wtedy też czuje taki rozwierajacy ból krocza i tyłka). Mam podejrzenia, że ona tam głowa teraz tak nisko siedzi i mi ucisk robi... 😩


    Dzień dobry. My pod ktg. Chce do domu 🙈

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lipca, 08:13

    age.png
  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 3125 2197

    Wysłany: 2 lipca, 07:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wpadłam na ciekawy filmik na TT. Jest o wpływie obecnosci partnera przy porodzie - analiza wg badań naukowych. Jak któraś zainteresowana to nick profilu @psycholog okołoporodowy
    A filmik nazywa się "facet przy porodzie"
    :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lipca, 07:04

    age.png
  • Suprive Ekspertka
    Postów: 131 341

    Wysłany: 2 lipca, 07:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś 2110g!

    Mamma-mia, Paprota9418, enpe, Papapatka, Ewappp, Bettti03, Cerva, Emiliia, Betkaa, justinas, Asiasia1, Bunkierka, Ewczixx, Kinia197, Emzet92 lubią tę wiadomość

  • Evvee27 Autorytet
    Postów: 1421 750

    Wysłany: 2 lipca, 07:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamma-mia wrote:
    Ewa, ojej nigdy tak nie rób. Normalnie wstajesz, jak musisz w środku nocy i sikasz. Wstrzymywanie naprawdę mogę narobić wiele złego, a do badania nie musi być mocz, który stał w pęcherzu pół doby 1/3 doby :) w nocy się mało pije więc nerki i tak wolniej filtrują, można oddawać mocz późniejszy. A tak naprawdę z to jak jest zakażenie czy inny problem, to wyjdzie z moczu o każdej porze dnia.

    @Eve, mam, ale nie boli mnie od tamtej strony. Z żylakami miałam problem jakieś 2 miesiące temu i wtedy najbardziej mi dokuczały, np. jak na toalecie sikalam, ale na szczęście minęło 🙏🏻 chyba nawet wtedy obie miałyśmy z tym problem. Teraz to jest inne miejsce i ból inaczej odczuwam. Ból jest taki, jak przy skurczu (wtedy też czuje taki rozwierajacy ból krocza i tyłka). Mam podejrzenia, że ona tam głowa teraz tak nisko siedzi i mi ucisk robi... 😩


    Dzień dobry. My pod ktg. Chce do domu 🙈

    Ja miałam taki ucisk w ostatnich tygodniach, bardzo nisko główka była wtedy , trzymaj się kochana ! Ja też chcę do domu 😔

  • MumAgain Autorytet
    Postów: 704 456

    Wysłany: 2 lipca, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamma-mia wrote:
    @Betti, dobrze że nic złego jednak się nie dzieje :) i fajnie, że są jakieś dodatkowe plusy tej wizyty 😀 komfort psychiczny jest cholernie istotny.
    Jeju, ale masz dużego bąbla już! Mój trzeci synek tyle miał, jak się urodził 😊


    Mnie znowu boli tyłek i krocze 😳🤷🏻‍♀️ od 1,5 dnia mi to nawraca. Niby paracetamol na to na razie działa na szczęście, ale jednak trochę to denerwujace. Chyba jutro poproszę o badanie.

    Zgłaszałaś im to? Ja miałam tak przy skracaniu szyjki.


    Evvee cudny Maluszek. ❤️
    Suprive mam nadzieje, ze nocka udana.
    Betti dobrze , że pojechałaś. Jestem zdania , że lepiej sprawdzić o raz za dużo, niż potem żałować.

    Bettti03 lubi tę wiadomość

    age.png
  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 3125 2197

    Wysłany: 2 lipca, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evvee27 wrote:
    Ja miałam taki ucisk w ostatnich tygodniach, bardzo nisko główka była wtedy , trzymaj się kochana ! Ja też chcę do domu 😔
    No myślę, że przy tym rozwarciu, co miałas i co ja mam to tsk odczucia właśnie są już spotęgowane.... :/
    Trochę się obawiam co będzie w domu, bo jednak tutaj mam choćby toaletę 2 metry od łóżka 🙈 a ten sam metraż dużo większy i pewnie młoda będzie jeszcze bardziej cisnąć, jak będę chodzić.


    W piątek już 35 i tak sobie odliczam, do przodu 🥳 Chciałabym, żeby tym razem bobas się urodził w takiej kondycji, żeby nie było już żadnych problemów, 3 dni pobytu i heja do domu, a nie znowu leżeć i leżeć.
    Mały za mną baardzo tęskni. Mąż mówi, że zrobił się strasznie płaczliwy, ciągle chce na ręce, a on nie ma jak tak go nosić.

    age.png
  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 3125 2197

    Wysłany: 2 lipca, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MumAgain wrote:
    Zgłaszałaś im to? Ja miałam tak przy skracaniu szyjki.


    Evvee cudny Maluszek. ❤️
    Suprive mam nadzieje, ze nocka udana.
    Betti dobrze , że pojechałaś. Jestem zdania , że lepiej sprawdzić o raz za dużo, niż potem żałować.
    Jasne. Widzą też po zapisach ktg, że są skurcze. Teraz na szyjkę już się nie patrzy jakoś szczególnie, inaczej jednak było kilka tygodni temu. Moja jest skrócona i rozwarta.m już troche - zależy kto badał, ale wychodził im palec lub palec i opuszek czyli 2/3 cm. Pytają tylko czy wody się sącza albo czy występuje plamienie (krew), bo to by znaczyło, że się bardziej rozwiera.
    Chciałabym, żeby mój gin mnie przebadał, lepiej jak robi to jedna osoba a nie 5 różnych... ale właśnie nie wiadomo kto dziś będzie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lipca, 08:36

    age.png
  • Bettti03 Autorytet
    Postów: 742 733

    Wysłany: 2 lipca, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewappp wrote:
    Udało się chociaż chwilę przespać? Wyobrażam sobie jakie to musiały być emocje. Wspaniale że malutka robi takie postępy ❤️

    Ja nie mogę spać od 4, próbowałam wstrzymywać siku bo mam dzisiaj badania moczu i krwi ale mała mi sprzedała w końcu takiego kopa w pęcherz że prawie posikałam się do łóżka 🤣 no i przełożyłam pobranie w luxmedzie z 9 na 7, żeby się siki nie zmarnowały 🤣 a wczoraj byłam taka padnięta na koniec dnia że myślę sobie "oooo nieee muszę wstać o 8 żeby jechać na pobranie". Tak sobie można zaplanować odpoczynek z naszymi bąblami 😄
    Ja też dzisiaj mam pobranie w luxmedzie ale na 10 😂 Dobrze, że Mamma Mia napisała, że z moczem nic się nie stanie bo wstrzymywałam tak jak Ty 🫣

    30 lat
    niedoczynność tarczycy
    Ur. 15.07.2024 Staszek 👦❤️
    age.png
  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 3125 2197

    Wysłany: 2 lipca, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bettti03 wrote:
    Ja też dzisiaj mam pobranie w luxmedzie ale na 10 😂 Dobrze, że Mamma Mia napisała, że z moczem nic się nie stanie bo wstrzymywałam tak jak Ty 🫣
    Normalnie do kibelka, a do pojemnika mocz np. z 9 rano. Tylko nie pij dużo do tej godziny 😉

    age.png
  • justinas Autorytet
    Postów: 457 370

    Wysłany: 2 lipca, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bettti03 dobrze, że jesteś czujna i pojechałaś do szpitala. Będziesz spokojniejsza. Super, że nie było potrzeby zostawać i mogłaś wrócić do domku :) A przy okazji obczaiłaś szpital i git.

    Suprive malutka pięknie przybiera, jesteście bardzo dzielne Dziewczyny :)

    Mamma-mia obyś jak najszybciej doszła do stanu zdrowia pozwalającego wrócić do domku, do synków, najlepiej już do porodu w min. 38 tc :) Nawet w szpitalu nie jest tak prosto poprawić te wyniki krwi. Myślałam, że po tych wlewach, kroplówkach będzie lepszy efekt u Ciebie, ech

    Evvee27 bądź dobrej myśli, już niedługo może uda się wrócić do domku i być w komplecie, czego Wam życzę :)

    Ja dziewczyny moczu nie wstrzymuję przed badaniem, nie dałabym rady. Sikam później.


    Mamma-mia lubi tę wiadomość

    event.png
  • Bunkierka Autorytet
    Postów: 2315 1313

    Wysłany: 2 lipca, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pojemnik z moczem można też jakiś czas trzymać w lodówce 😉

    Dziewczyny słyszałyście o ćwiczeniach/ przygotowaniu się do CC przed i po?

    Ja mam bardzo mieszane uczucia co będzie dla nas najlepsze 😑 póki co ułożenie miednicowe🤔
    I SN i CC brzmią strasznie 😔

    💓 39+0

    age.png
  • Ewappp Autorytet
    Postów: 779 851

    Wysłany: 2 lipca, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bettti03 wrote:
    Ja też dzisiaj mam pobranie w luxmedzie ale na 10 😂 Dobrze, że Mamma Mia napisała, że z moczem nic się nie stanie bo wstrzymywałam tak jak Ty 🫣

    Ja nie wstrzymywałam jakoś mocno bo wiadomo że to niezdrowo ale jak tak trochę mi się chce a mam badania to zawsze staram się to mądrze rozplanowc żeby jednak ten mocz był po dłuższym odpoczynku, bo akurat moj lekarz zaleca zeby do takich comiesięcznych kontroli to nie byly pierwsze lepsze siki (co lekarz to inna teoria pewnie, ja sie wole słuchać swojego) i zawsze mi się krzyżują plany bo albo się budzę w nocy 100 razy na sikanie albo się obudzę za wcześnie albo w ogóle pójdę do łazienki i zapomnę nasikac do kubeczka 🤣 mnóstwo razy już dowoziłam mocz następnego dnia przez to 🤣 w sumie dobrze że pojechałam na 7 bo akurat wróciłam przed najgorszymi korkami i teraz sobie pospałam 2 godzinki 😁

‹‹ 365 366 367 368 369 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Super produkty na okres ciąży, czyli 9 produktów szczególnie polecanych dla kobiet w ciąży

Zapoznaj się z produktami, które są wyjątkowo cenne dla rozwijającego się maleństwa i Twojego nadwyrężonego ciążą organizmu. Postaraj się, aby takie produkty jak kasze, żurawina i migdały w okresie ciąży na stałe zagościły w Twoim menu.

CZYTAJ WIĘCEJ