X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamy 2024
Odpowiedz

Sierpniowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • MumAgain Autorytet
    Postów: 699 453

    Wysłany: 22 lipca, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinia mam nadzieję że wsio ok. Daj znać.

    @mamma-mia odezwij się.

    Ja wczoraj miałam tragiczny dzień. Jak nie puchne to ręce mi dretwieją. Znaczy dłonie.
    Zmęczona jestem. Ale to pewnie jak każda z nas.

    age.png
  • natala Autorytet
    Postów: 289 364

    Wysłany: 22 lipca, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry, dzień dobry!

    @Suprive świetne zdjęcie! A mała jest przesłodka 🤗

    @Malgosiagosia my też nie mamy jeszcze wszystkiego, miismy problem z lozeczkiem, więc musieliśmy zwracać, zamawiać nowe, więc trochę to trwało. Nie mamy komody dla małej ani przewijaka... myślałam też o koszu na zużyte pieluchy, więc też muszę zamówić.

    Plusem jest ze walizka wreszcie spakowana! 😁

    Dzisiejszą noc to u mnie kompletna porażka, mąż robił mi chłodne okłady, skurcz w nocy mimo tego że biorę Aspargin, aż boję się pomyśleć co by było gdybym go nie brała 😐 Jak do tej pory czułam się dobrze to mam wrażenie że z dnia na dzień nastąpiła diametralna zmiana...

    👩29 lat
    ● Letrox 100/125

    8 grudnia 2023 r. ⏸️❤️🤰

    ❤️ 22 sierpnia 2024 r.

    preg.png
  • Agata91 Ekspertka
    Postów: 122 260

    Wysłany: 22 lipca, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny ❤️
    Na obchodzie pani doktor (nie moja prowadząca) się upierała, że usg w środę i dopiero później decyzja, zaraz zadzwoniłam do mojej ginki czy jest na dyżurze bo dosłownie mnie zmroziło z nerwów i ta mi potwierdziła, że jutro ma dyżur, jutro robi mi usg, jutro kwalifikuje mnie na środę do cięcia. Tak jak pisałam Wam wcześniej przepływ informacji między lekarzami tutaj pozostawia wiele do życzenia…

    Kinia jak tam?

    preg.png
  • Paprota9418 Autorytet
    Postów: 1538 2858

    Wysłany: 22 lipca, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinia197 wrote:
    No właśnie jadę. Skurcze jak miałam tak mam, dalej nieregularne. Po prysznicu na chwilę się wyciszyły

    Trzymam kciuki 🤞 powodzenia !

    My mamy wszystko gotowe, jedyne co to nieubrane łóżeczko żeby się nie kurzyło i mąż musi kupić te adaptery z wózka do fotelika :)
    Do torby wszystko gotowe trzeba tylko wsadzić i dokupić przekąski :)

    Małgosiagosia ja tak czasem mam jakby mi się rwa zaczynała i za chwilę przechodzi może to młody jakoś się układa i naciska.

    Małgosiagosia lubi tę wiadomość

    👩👨‍🦱 28 lat 🐕
    💒17.09.2022

    IUI 8.12🙏🍀
    31.08 17:59 Henio na świecie 🦖 2950g 51cm szczęścia 🍀🍀


    age.png
  • justinas Autorytet
    Postów: 449 367

    Wysłany: 22 lipca, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinia197 wrote:
    No właśnie jadę. Skurcze jak miałam tak mam, dalej nieregularne. Po prysznicu na chwilę się wyciszyły

    Powodzenia! Oby się wyjaśniło, co się dzieje :)

    event.png
  • justinas Autorytet
    Postów: 449 367

    Wysłany: 22 lipca, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agata91 wrote:
    Dzięki dziewczyny ❤️
    Na obchodzie pani doktor (nie moja prowadząca) się upierała, że usg w środę i dopiero później decyzja, zaraz zadzwoniłam do mojej ginki czy jest na dyżurze bo dosłownie mnie zmroziło z nerwów i ta mi potwierdziła, że jutro ma dyżur, jutro robi mi usg, jutro kwalifikuje mnie na środę do cięcia. Tak jak pisałam Wam wcześniej przepływ informacji między lekarzami tutaj pozostawia wiele do życzenia…

    Kinia jak tam?

    To dobrze. Ważne, że masz dobry kontakt ze swoją prowadzącą. Trzymam kciuki za powodzenie akcji.

    Ze starszą córeczką na pewno nadrobicie zaległości. Może jeszcze jeden tort symbolicznie zamówcie, jak wyjdziesz ze szpitala. Pewnie by się ucieszyła, że ma jakby podwójne urodziny.

    Agata91 lubi tę wiadomość

    event.png
  • justinas Autorytet
    Postów: 449 367

    Wysłany: 22 lipca, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Małgosiagosia wrote:
    🍀 Suprive, śliczna mała. 🥰

    Strasznie mnie martwi, że pojawiły się u mnie bóle krzyżowe. 😢 Czytałam, że mogą one zwiastować poród i że są bardzo bolesne. Mam je tylko po prawej stronie, promieniują w stronę nogi. Póki co nie są jeszcze bardzo dotkliwe, ale pogarszają się.
    Macie już złożone łóżeczko/dostawkę? My nie mamy nic. Wkurza mnie, że muszę tak dyrygować mężem, on sam na nic nie wpadnie. Wszystko leży gdzieś po kątach. Ja tylko zbieram i piorę, a on nic eh.


    A może to jakiś po prostu ból kręgosłupa od obciążenia? U mnie też jakieś nowe rodzaje bólu się pojawiają, boli i cierpnie krocze, bolą plecy, biodro, podbrzusze, ale sama nie wiem, czy to przedporodowe, czy związane z przeciążeniem mięśni, kręgosłupa...

    Łóżeczko u mnie jeszcze na strychu nieogarnięte po starszym synu. Trzeba podokręcać, odświeżyć itp. ale mam ciasno w pokoju i nie spieszę się z tym. W ostateczności po porodzie mąż będzie musiał zwiększyć obroty. Resztę gratów z grubsza mam ogarnięte, ale jeszcze trzeba generalne porządki zrobić.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lipca, 10:10

    Małgosiagosia lubi tę wiadomość

    event.png
  • justinas Autorytet
    Postów: 449 367

    Wysłany: 22 lipca, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamm-mia i Evee dajcie znać, co tam u Was, bo się martwimy ...

    Klaudia jak po nocy z Oskarkiem?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lipca, 10:12

    event.png
  • Małgosiagosia Autorytet
    Postów: 2824 2117

    Wysłany: 22 lipca, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    enpe wrote:
    Nie mam nic rozpakowanego, złożonego i poukładanego dla małej 😬. Całą sypialnię musimy poskładać meblowo, komody dla małej też nie mamy, bo chcemy po złożeniu wszystkiego zobaczyć jak z miejscem będzie i co na jej rzeczy wymyślimy. Także ciekawie biorąc pod uwagę czas jaki został 🫣.
    To może ja niepotrzebnie panikuje. W sumie zdążymy ze wszystkim, jedyny problem to jakby zaczęło się wcześniej.

    ⏸️ 28.11.23
    Termin porodu: 07.08.24 ❤️

    👩🏼👱🏻‍♂️ 34

    🗣️ pcos, hashimoto
    💊 metformina, euthyrox
    🍒 fertistim, cynk
    🤰🏼 magnez, omega, d3, b12, jod, cholina, mio-inozytol, kwas foliowy 5-MTHF, B6, wapń, żelazo, witamina C

    age.png
  • Małgosiagosia Autorytet
    Postów: 2824 2117

    Wysłany: 22 lipca, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiasia1 wrote:
    @Małgosiagosia, nie mam, wszystkie rzeczy, które są na liście męża typu przyniesienie i skręcenie dostawki, research i kupno dostawki do wózka itp są niezrobione. On ma czas 😁😂
    Ah ci faceci… 😅

    Asiasia1 lubi tę wiadomość

    ⏸️ 28.11.23
    Termin porodu: 07.08.24 ❤️

    👩🏼👱🏻‍♂️ 34

    🗣️ pcos, hashimoto
    💊 metformina, euthyrox
    🍒 fertistim, cynk
    🤰🏼 magnez, omega, d3, b12, jod, cholina, mio-inozytol, kwas foliowy 5-MTHF, B6, wapń, żelazo, witamina C

    age.png
  • Betkaa Ekspertka
    Postów: 231 280

    Wysłany: 22 lipca, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinia197 wrote:
    Ja od wczoraj wieczór mam skurcze jak na okres, dodatkowo mała jest bardzo ruchliwa. Nie wiem czy nie pojadę dzisiaj na izbę przyjęć. Jest szansa że tam nie zostanę jak wszystko jest w porządku?
    Spałam 3h i czuję się tragicznie nawet przez sen czułam te skurcze
    Jak wszystko będzie w porządku to myślę, że nie powinni Cię trzymać. No chyba, że już poród się zaczyna to wiadomo :) czekam na wieści, co u Ciebie bo mamy termin przy sobie.
    Ja jestem właśnie po wizycie i szyjka się przygotowuje, skrócona i rozwarcie tak na 2,5 cm, zapis KTG prawidłowy 🫢🥰

    Emzet92 lubi tę wiadomość

    👶 4.02.2020 synek 💙
    👼 25.12.2022 poronienie zatrzymane 13 tc 💔
    ⏸️ 26.11.2023 💝
    👶 1.08.2024 córeczka 🩷

    📋 niedoczynność tarczycy, V Leiden
    💊 Euthyrox, Clexane40, Acard150, Duphaston, Nospa, Mg, wit
    age.png
  • Małgosiagosia Autorytet
    Postów: 2824 2117

    Wysłany: 22 lipca, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asieek wrote:
    Coś Mamma-mia się nie odzywa? O Eveee to już nie wspomnę. Chyba macierzyństwo pochłonęło. Mam nadzieję, że wszystko w porządku!!
    Też właśnie ostatnio o nich obu pomyślałam. Dziewczyny dajcie znać czy wszystko ok.

    ⏸️ 28.11.23
    Termin porodu: 07.08.24 ❤️

    👩🏼👱🏻‍♂️ 34

    🗣️ pcos, hashimoto
    💊 metformina, euthyrox
    🍒 fertistim, cynk
    🤰🏼 magnez, omega, d3, b12, jod, cholina, mio-inozytol, kwas foliowy 5-MTHF, B6, wapń, żelazo, witamina C

    age.png
  • Małgosiagosia Autorytet
    Postów: 2824 2117

    Wysłany: 22 lipca, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MumAgain wrote:
    Mam wsio. Dosłownie wsio. Łóżeczko. Dostawka. Wszystkie klamoty na komodzie. Przewijak. Nawet kosmetyki w pojemnikach rozstawione. Walizka i torba spakowane. Nawet torba z ubraniami dla nas obojga na wyjście.

    Mówiłam że mam ADHD 🤣
    No i super, gdyby to ode mnie zależało to też bym tak miała. 😀

    MumAgain lubi tę wiadomość

    ⏸️ 28.11.23
    Termin porodu: 07.08.24 ❤️

    👩🏼👱🏻‍♂️ 34

    🗣️ pcos, hashimoto
    💊 metformina, euthyrox
    🍒 fertistim, cynk
    🤰🏼 magnez, omega, d3, b12, jod, cholina, mio-inozytol, kwas foliowy 5-MTHF, B6, wapń, żelazo, witamina C

    age.png
  • Papapatka Autorytet
    Postów: 1372 1592

    Wysłany: 22 lipca, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam gotowe prawie wszystko… zostaje dostawkę ułożyć odpowiednio ale to już po narodzinach musimy zobaczyć jak będzie nam najwygodniej.

    I jeszcze wózek muszę odswiezyc. I od Teściów zabrać wanienkę, fotelik samochodowy oraz bujaczek.
    Czekam na piątkowa wizytę u mojego ginekologa.

    córka w domu, mąż ten tydzień ma urlop. Powiem Wam ze jakieś nerwy mam już. Córka przeżywa na swój sposób i rysuje ciagle siebie z bratem, brata w kołysce, brat ze smoczkiem, brat i ona na placu zabaw, w wodzie… czuje taka ogromna presję od niej ze aż mnie ściska. A wczoraj wieczorem zapytała czy Ignas urodzi się cały i zdrowy. Mówię ze tak, mam nadzieje ze tak. A ona bo jak byliśmy na cmentarzu to tam są takie małe groby bobasów. Normalnie mnie zmroziło… na spokojnie wytłumaczyłam jej ze i tak czasem bywa itp ale powiem Wam ze mi psychika siada już czasem.

    Zosia! Spełnienie marzeń...km5scwa1f3mt6hq0.png
  • Małgosiagosia Autorytet
    Postów: 2824 2117

    Wysłany: 22 lipca, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MumAgain wrote:
    Jak promieniuje w nogę/pośladek to podejrzewałabym rwę kulszową.
    Tylko to nie jest bardzo silny ból, pojawia się momentami i wtedy dość zaboli, ale potem mija i jest ok. Może przesadzam. Ale czuje, że po prostu młody uciska na jakiś nerw koło kręgosłupa.

    ⏸️ 28.11.23
    Termin porodu: 07.08.24 ❤️

    👩🏼👱🏻‍♂️ 34

    🗣️ pcos, hashimoto
    💊 metformina, euthyrox
    🍒 fertistim, cynk
    🤰🏼 magnez, omega, d3, b12, jod, cholina, mio-inozytol, kwas foliowy 5-MTHF, B6, wapń, żelazo, witamina C

    age.png
  • Małgosiagosia Autorytet
    Postów: 2824 2117

    Wysłany: 22 lipca, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natala wrote:
    Dzień dobry, dzień dobry!

    @Suprive świetne zdjęcie! A mała jest przesłodka 🤗

    @Malgosiagosia my też nie mamy jeszcze wszystkiego, miismy problem z lozeczkiem, więc musieliśmy zwracać, zamawiać nowe, więc trochę to trwało. Nie mamy komody dla małej ani przewijaka... myślałam też o koszu na zużyte pieluchy, więc też muszę zamówić.

    Plusem jest ze walizka wreszcie spakowana! 😁

    Dzisiejszą noc to u mnie kompletna porażka, mąż robił mi chłodne okłady, skurcz w nocy mimo tego że biorę Aspargin, aż boję się pomyśleć co by było gdybym go nie brała 😐 Jak do tej pory czułam się dobrze to mam wrażenie że z dnia na dzień nastąpiła diametralna zmiana...
    No w sumie kupione to mamy wszystko (kosz na pieluchy też mamy), ale ja bym składała już dostawkę, trochę pod nią przesunęła łóżko itp. 😅 Trochę jestem w gorącej wodzie kąpana.

    ⏸️ 28.11.23
    Termin porodu: 07.08.24 ❤️

    👩🏼👱🏻‍♂️ 34

    🗣️ pcos, hashimoto
    💊 metformina, euthyrox
    🍒 fertistim, cynk
    🤰🏼 magnez, omega, d3, b12, jod, cholina, mio-inozytol, kwas foliowy 5-MTHF, B6, wapń, żelazo, witamina C

    age.png
  • Ewunia209 Znajoma
    Postów: 30 1

    Wysłany: 22 lipca, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Możecie polecić Ninie elektroniczne? 🙂 właśnie zastanawiam się nad zakupem i wybór jest ogromny. Z góry dziękuję

  • justinas Autorytet
    Postów: 449 367

    Wysłany: 22 lipca, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betkaa wrote:
    Jak wszystko będzie w porządku to myślę, że nie powinni Cię trzymać. No chyba, że już poród się zaczyna to wiadomo :) czekam na wieści, co u Ciebie bo mamy termin przy sobie.
    Ja jestem właśnie po wizycie i szyjka się przygotowuje, skrócona i rozwarcie tak na 2,5 cm, zapis KTG prawidłowy 🫢🥰

    O proszę :) Organizm szykuje się na akcje :) A ile maluszek waży?

    event.png
  • Betkaa Ekspertka
    Postów: 231 280

    Wysłany: 22 lipca, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justinas wrote:
    O proszę :) Organizm szykuje się na akcje :) A ile maluszek waży?
    Nie miałam dziś usg, tydzień temu ważyła 2800 więc szacuję na ten moment coś w okolicy 3 kg 🙂

    justinas lubi tę wiadomość

    👶 4.02.2020 synek 💙
    👼 25.12.2022 poronienie zatrzymane 13 tc 💔
    ⏸️ 26.11.2023 💝
    👶 1.08.2024 córeczka 🩷

    📋 niedoczynność tarczycy, V Leiden
    💊 Euthyrox, Clexane40, Acard150, Duphaston, Nospa, Mg, wit
    age.png
  • Kinia197 Autorytet
    Postów: 305 322

    Wysłany: 22 lipca, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Generalnie przyjęli mnie na oddział ze względu na skurcze na ktg. Mała waży 3500. I mam się sugerować terminem z pierwszego USG to znaczy, że termin mam na 27.07. Bardzo nie chce tu być i myślałam że uda mi się pójść do domu no ale cóż

    Emzet92 lubi tę wiadomość

    age.png
‹‹ 446 447 448 449 450 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ