X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamy 2024
Odpowiedz

Sierpniowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • Emiliia Ekspertka
    Postów: 210 243

    Wysłany: 30 lipca, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolcia37 wrote:
    Super wynik, u mnie balonik poprzednim razem nie dał żadnego rozwarcia, mam nadzieję, że tym razem w sobotę rozkręci rozwarcie jak u Ciebie.
    Powodzenia i kciuki za szybki i bezbolesny poród 🤞💪😘

    Trzymam kciuki, żeby balonik dał efekt !!! Ja czułam rozpieranie, był nawet moment, że pojawiły się skurcze co 15 minut, po czym wypadł. Teraz jeszcze to gorsze 5 cm 🙈 i czekanie na wolną salę… Zaspa jest oblężona 😫

    Lolcia37 lubi tę wiadomość

    age.png
  • baby33 Przyjaciółka
    Postów: 104 170

    Wysłany: 30 lipca, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cerva wrote:
    A masz teraz jeszcze jakaś wizytę zaplanowaną?

    🌿Monia halo, zdecydowałaś się pójść gdzieś prywatnie podejrzeć Dzidzię? 😉

    Mam na 1 sierpnia 😏 powiem wam że nie sądziłam że to może tak męczyć, te oczekiwanie. I w sumie rozczarowanie-bo wczoraj myślałam że już się naprawdę zaczyna a tu dupa 🥲

    18.11.2023 ⏸️
    20.11.2023 Beta 99,8
    22.11.2023 Beta 217
    26.11.2023 Beta 1446
    01.12.2023 Beta 9855
  • MumAgain Autorytet
    Postów: 699 453

    Wysłany: 30 lipca, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    baby33 wrote:
    @Cerva, nic się u mnie nie rozkręciło, dzwoniła do mnie położna i mówiła żeby nie jechać do szpitala jeszcze tylko czekać na skurcze 🙄 wczoraj je miałam ale nie jakieś mocne i regularne więc nie jechałam, liczyłam na to że w nocy się ruszy - przespałam całą noc a teraz totalnie 0 objawów 🥲 więc chyba jeszcze poczekam na dzidzię

    U mnie to samo . Kropka w kropkę. Tak dobrze jak dziś, nie czułam się już bardzo dawno.

    age.png
  • baby33 Przyjaciółka
    Postów: 104 170

    Wysłany: 30 lipca, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MumAgain wrote:
    U mnie to samo . Kropka w kropkę. Tak dobrze jak dziś, nie czułam się już bardzo dawno.

    Może to cisza przed burzą 😂

    MumAgain lubi tę wiadomość

    18.11.2023 ⏸️
    20.11.2023 Beta 99,8
    22.11.2023 Beta 217
    26.11.2023 Beta 1446
    01.12.2023 Beta 9855
  • Ewappp Autorytet
    Postów: 779 851

    Wysłany: 30 lipca, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudiaaa wrote:
    Pięknie, gratulacje! 💗
    To jestem teraz przerażona jeszcze bardziej, w czwartek jadę na indukcję na Żelazną, słyszałam ostatnio że jest tam niesamowite obłożenie ale myślałam że może się coś unormowało 🙈

    Wczoraj wszystkie porodówki były puste, a w niedziele ustawiała się kolejka więc to chyba zależy jak wiatr zawieje. 😅 Nas przenieśli koło południa wczoraj na normalną salę, mam 2 osobową i jest mega komfortowo. Sale rodzinne są w remoncie i nie można wynajmować jak coś.

  • MumAgain Autorytet
    Postów: 699 453

    Wysłany: 30 lipca, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    baby33 wrote:
    Może to cisza przed burzą 😂

    Niech będzie u was. U was już chyba donoszona?
    Ja do niedzieli muszę się kulać. A potem niech się dzieje wola nieba.

    age.png
  • MumAgain Autorytet
    Postów: 699 453

    Wysłany: 30 lipca, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewappp wrote:
    Wczoraj wszystkie porodówki były puste, a w niedziele ustawiała się kolejka więc to chyba zależy jak wiatr zawieje. 😅 Nas przenieśli koło południa wczoraj na normalną salę, mam 2 osobową i jest mega komfortowo. Sale rodzinne są w remoncie i nie można wynajmować jak coś.

    Fajnie. Najgorsze za wami. Teraz już tylko do domu.
    U nas nowy budynek otworzyli rok temu , we wrześniu. Salę tylko 2 osobowe. Na każdej łazienka. Więc w porównaniu z tym co było jest luksusowo. 🤣

    age.png
  • baby33 Przyjaciółka
    Postów: 104 170

    Wysłany: 30 lipca, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MumAgain wrote:
    Niech będzie u was. U was już chyba donoszona?
    Ja do niedzieli muszę się kulać. A potem niech się dzieje wola nieba.

    Tak, dzisiaj 40+1 więc donoszona już dawno. A do niedzieli też szybko zleci. Trzymam za nas kciuki

    MumAgain lubi tę wiadomość

    18.11.2023 ⏸️
    20.11.2023 Beta 99,8
    22.11.2023 Beta 217
    26.11.2023 Beta 1446
    01.12.2023 Beta 9855
  • Bunkierka Autorytet
    Postów: 2315 1313

    Wysłany: 30 lipca, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zostawię decyzję lekarzom, mam konsultacje , zobaczę co dr powie. Dzisiaj już jest lepiej, działam i walczę, aby opryszczkę zniwelować 🤞 mam nadzieję że się uda, dzisiaj już była mniejsza. W aptece dokupie plastry, aby mimo wszystko zabezpieczyć nawet jak już będzie lepiej. Pilnuję się bardzo, aby tego nie dotykać i nie roznieść dalej. Jak pech to pech:/ a że się nie leczy zębów, czy tak jak piszesz nie możesz uczestniczyć w operacji, aby nie zarazić to rozumiem. A myślicie że córka mimo wszystko ma jakieś przeciwciała? Bo w ciąży też raz mi się zdarzyło mieć. Ale nie pierwszy raz, bo zawsze jak mi wyskakiwało to w zimie:/ a tu na wiosnę i teraz pewnie przez stres związany z CC i nową sytuacją...

    💓 39+0

    age.png
  • Monia• Autorytet
    Postów: 545 804

    Wysłany: 30 lipca, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cerva wrote:
    A masz teraz jeszcze jakaś wizytę zaplanowaną?

    🌿Monia halo, zdecydowałaś się pójść gdzieś prywatnie podejrzeć Dzidzię? 😉
    Nie poszłam w końcu , ale umówiłam się do dentysty bo mnie okropnie zaczęły boleć 3 zęby po bokach od 2tygodni. Tak bardzo że nie mogę nic ugryźć, przegryzam wszystko przodnimi 😂

    👩🏼27 👨🏽26
    4x🐈🐈‍⬛🐈🐈‍⬛
    •Podejrzenie endometriozy
    2 cs ❤️
    ⏸️ 23.12.2023
    27.12,2023 - beta hcg 332,86 mIU/ml
    30.12.2023 - beta hcg 1076,36 mIU/ml
    19.01.2023 - usg, jest kropek 1,20cm i serduszko 😻
    26.04.2024 - połówkowe, 484g dziewczynki 👧🏼🩷
    27.06.2024 - III badania prenatalne, 1512g 🩷
    29.08.2024 - sn na świat przyszła Sara🥰

    age.png
  • MumAgain Autorytet
    Postów: 699 453

    Wysłany: 30 lipca, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    baby33 wrote:
    Tak, dzisiaj 40+1 więc donoszona już dawno. A do niedzieli też szybko zleci. Trzymam za nas kciuki

    Kciuki zawsze przydatne ❤️

    baby33 lubi tę wiadomość

    age.png
  • Papapatka Autorytet
    Postów: 1371 1592

    Wysłany: 30 lipca, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po ktg, zapis super, skurczy brak.
    Za to po nocy brzuch mi się opuścił i wypadło kawałek czopa- galaretka o jasnożółtej barwie, ale mało.
    Także byle do niedzieli, tak jak MumAgain- w niedziele będzie u mnie tez ciąża donoszona 💪💪💪

    Lolcia37, Monia• lubią tę wiadomość

    Zosia! Spełnienie marzeń...km5scwa1f3mt6hq0.png
  • MumAgain Autorytet
    Postów: 699 453

    Wysłany: 30 lipca, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Papapatka wrote:
    Ja po ktg, zapis super, skurczy brak.
    Za to po nocy brzuch mi się opuścił i wypadło kawałek czopa- galaretka o jasnożółtej barwie, ale mało.
    Także byle do niedzieli, tak jak MumAgain- w niedziele będzie u mnie tez ciąża donoszona 💪💪💪

    No to już niedługo. Damy radę.

    Papapatka lubi tę wiadomość

    age.png
  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 3106 2186

    Wysłany: 30 lipca, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Emilia, mega! 😁 To już półmetek. 🎉
    Trzymam kciuki za dalszą część ✊🏻💪🏻
    Papapatka wrote:
    Ja bym uważała z opryszczka, jeżeli jest możliwość, to żeby przesunąć zabieg.
    Niestety, moja Córka zaraziła się od kogoś opryszczka jak miała rok i 9 miesięcy. Skonczylo się na opryszczkowym zapaleniu jamy ustnej, dziąseł migdałków i gardła. Nikomu tego nie życzę. Była odwodniona, ledwo udało nam się uniknąć szpitala. Odmawiała jedzenia. Miała tak spuchnięte dziąsła ze nie widać było jej zębów, a jak tylko wykrzywiała twarz to jej bąble w buzi pękały i leciała z ust strużka krew… dostała wtedy lek przeciwwirusowy, i jadła tylko lody. Nosiłam ja 24h/dobre do tego stopnia ze uszkodziłam sobie łąkotkę w kolanie…
    Popieram, mój najstarszy jak miał rok to zaraził się od opiekunki w żłobku i miał dokładnie taki przebieg, jak piszesz...

    @Asiasia, ooo dzięki. A będziesz testować ją teraz z gondolą? Czy dopiero jak urodzisz? Pytam, bo ja dalej nic nie kupiłam, a dziś był ten dzień, kiedy by się przydało coś mieć...
    Co do dzieciaków z to dziękuję :) średniak dziś na szczęście już zdrowy, więc poszedł do przedszkola, starszak się kuruje do wyjazdu,młody na razie bez gorączki, ale on od ndz ma jakiś tak dziwnie, że tylko 2 x dziennie. Młody na razie mniej piszczy, może dzięki temu, że średniego nie ma i nie ma się z kim pokłócić 🙈
    On jest taki kochany do tej malej... Szkoda mi, że dalej ich trzeba separować. Na chwilę dzisiaj usiadłam na kanapie, to przyszedł i usiadł obok, zaczął ją po głowie glaskac i mówić, że dzidzia robi mniam. Wczoraj pokazywał na moje cycki i też mówił, że to jest dzidzi mniam 😂 heh a jeszcze w lutym jego karmiłam.

    Emiliia lubi tę wiadomość

    age.png
  • klaudia_23 Autorytet
    Postów: 2380 4620

    Wysłany: 30 lipca, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Mamma-mia lub inne dziewczyny, czy macie mkze jakies sposoby na bolacy brzuszek bobasa? To nie kolki tylko bol spowodowany niedojrzalym ukladem pokarmowym. Pomaga lezenie na brzuszku, wiec w dzien duzo tak lezy, jednak na noc nie mozna zostawiac dzieci na brzuszku, a gdy tylko sie polozy Oskara na pleckach to sie wygina, prezy, kweka. Probuje mu ruszac nozkami, machac bioderkami, zginac nozki do brzuszka ale niezbyt pomaga. W szpitalu mowili, ze mozna podawac espumisan wiec kupilismy i wczoraj podalam, ale mniej niz na ulotce i niezbyt podzialal. Dzis sprobuje podac mu zalecana dawke i zobaczymy czy pomoze. Ale tak sie zastanawiam czy moze jest jeszcze jakis sposob 🤔 on nie placze wcale, ale widac ze sie meczy mocno i mi sie serce kraje 😩 Polozna mowila, ze to normalne no i trzeba po prostu przetrwac

    11.12 ⏸️
    03.06 Synek na świecie 🥰 (28+5)
  • Bettti03 Autorytet
    Postów: 742 733

    Wysłany: 30 lipca, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamma-mia wrote:
    Dziewczyny, które już rodziły - jak było u Was z krwawieniem ok 2 tyg od porodu?
    Ja zużyłam już 7 albo 8 opakowań tych podkładów (podpasek) poporodowych. Próbowałam wczoraj przejść na podpaski maxi, ale się nie da :/ Jak leci to tak, że przecieka od razu, a ogólnie leci tak "falami" - trochę ciszy i nagle jakby ktoś odkręcił kurek. Brzuch mnie dzisiaj też znowu boli. Wkurzają mnie już te podkłady 🙄
    U mnie jest już krwawienie jak podczas zwykłego okresu, no ale ja jestem po cc więc pewnie nie ma co porównywać… zauważyłam za to, że to krwawienie przychodzi takimi falami. Pół dnia nic i nagle jakby ktoś kran odkręcił.

    30 lat
    niedoczynność tarczycy
    Ur. 15.07.2024 Staszek 👦❤️
    age.png
  • Lolcia37 Autorytet
    Postów: 771 566

    Wysłany: 30 lipca, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudia_23 wrote:
    @Mamma-mia lub inne dziewczyny, czy macie mkze jakies sposoby na bolacy brzuszek bobasa? To nie kolki tylko bol spowodowany niedojrzalym ukladem pokarmowym. Pomaga lezenie na brzuszku, wiec w dzien duzo tak lezy, jednak na noc nie mozna zostawiac dzieci na brzuszku, a gdy tylko sie polozy Oskara na pleckach to sie wygina, prezy, kweka. Probuje mu ruszac nozkami, machac bioderkami, zginac nozki do brzuszka ale niezbyt pomaga. W szpitalu mowili, ze mozna podawac espumisan wiec kupilismy i wczoraj podalam, ale mniej niz na ulotce i niezbyt podzialal. Dzis sprobuje podac mu zalecana dawke i zobaczymy czy pomoze. Ale tak sie zastanawiam czy moze jest jeszcze jakis sposob 🤔 on nie placze wcale, ale widac ze sie meczy mocno i mi sie serce kraje 😩 Polozna mowila, ze to normalne no i trzeba po prostu przetrwac
    Niestety polozna ma racje, bo to tylko czas i cierpliwość. Ja się starałam odkładać choć na chwilę przed jedzeniem na brzuchu, na spacer do wózka też kładłam na brzuchu i wtedy był najbardziej spokojny na spacerze. Tak samo w domu też dużo na brzuchu ale to trzeba pilnować wtedy więc wiadomo nie zawsze się da. Espumisan trochę pomagał mu, ale ja go nie podobałam regularnie, tylko jak widziałam że bardzo się pręży, więc na takie sytuacje pomagał , nie w 100% ale było na pewno lepiej. Próbowałam jeszcze bio gai i delicol ale to bez efektu, bo syn nie miał kolek tylko takie problemy trawienne, które z czasem minęły same.

    klaudia_23 lubi tę wiadomość

    04.2020 synek 💙
    08.2024 córeczka 🩷
  • MumAgain Autorytet
    Postów: 699 453

    Wysłany: 30 lipca, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudia_23 wrote:
    @Mamma-mia lub inne dziewczyny, czy macie mkze jakies sposoby na bolacy brzuszek bobasa? To nie kolki tylko bol spowodowany niedojrzalym ukladem pokarmowym. Pomaga lezenie na brzuszku, wiec w dzien duzo tak lezy, jednak na noc nie mozna zostawiac dzieci na brzuszku, a gdy tylko sie polozy Oskara na pleckach to sie wygina, prezy, kweka. Probuje mu ruszac nozkami, machac bioderkami, zginac nozki do brzuszka ale niezbyt pomaga. W szpitalu mowili, ze mozna podawac espumisan wiec kupilismy i wczoraj podalam, ale mniej niz na ulotce i niezbyt podzialal. Dzis sprobuje podac mu zalecana dawke i zobaczymy czy pomoze. Ale tak sie zastanawiam czy moze jest jeszcze jakis sposob 🤔 on nie placze wcale, ale widac ze sie meczy mocno i mi sie serce kraje 😩 Polozna mowila, ze to normalne no i trzeba po prostu przetrwac

    Masaże ? Odgazowanie? Koleżanka rodzila z styczniu. Ratowała się masażami i tymi całymi rurkami do odgazowania.

    age.png
  • Lolcia37 Autorytet
    Postów: 771 566

    Wysłany: 30 lipca, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emiliia wrote:
    Trzymam kciuki, żeby balonik dał efekt !!! Ja czułam rozpieranie, był nawet moment, że pojawiły się skurcze co 15 minut, po czym wypadł. Teraz jeszcze to gorsze 5 cm 🙈 i czekanie na wolną salę… Zaspa jest oblężona 😫
    Dzięki, oby szybko sala się znalazła dla Ciebie.

    04.2020 synek 💙
    08.2024 córeczka 🩷
  • Lolcia37 Autorytet
    Postów: 771 566

    Wysłany: 30 lipca, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    baby33 wrote:
    Mam na 1 sierpnia 😏 powiem wam że nie sądziłam że to może tak męczyć, te oczekiwanie. I w sumie rozczarowanie-bo wczoraj myślałam że już się naprawdę zaczyna a tu dupa 🥲
    Zgadzam się czekanie bardzo męczy😞

    04.2020 synek 💙
    08.2024 córeczka 🩷
‹‹ 482 483 484 485 486 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gdzie rodzić - wybór szpitala do porodu

Poród to wyjątkowa chwila. Wraz ze zbliżającym się terminem porodu, wiele kobiet zastanawia się gdzie rodzić. Warto poświęcić trochę czasu na wybór szpitala, w którym chciałabyś aby przyszło na świat Twoje dziecko. Przeczytaj jak się do tego dobrze przygotować, czym się kierować przy wyborze szpitala i jakie informacje zebrać na temat wybranej placówki.   

CZYTAJ WIĘCEJ