X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamy 2024
Odpowiedz

Sierpniowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • Papapatka Autorytet
    Postów: 1373 1593

    Wysłany: 6 sierpnia, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My zaraz do domu ❤️🎉🎉🎉

    Małgosiagosia, Asiasia1, enpe, Monia•, Paprota9418, Jagoda2023, justinas, Nietypowa30, Emzet92, Bettti03, Kinia197, Lolcia37, Agata91 lubią tę wiadomość

    Zosia! Spełnienie marzeń...km5scwa1f3mt6hq0.png
  • justinas Autorytet
    Postów: 452 367

    Wysłany: 6 sierpnia, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MumAgain wrote:
    Oluś ur 15.22
    3100g 52cm

    A cc to niech piekło pochłonie. Nie lubię 🤣

    Gratulacje!!! 🎉🎊

    Niech Oluś rośnie zdrowo! Cieszcie się sobą 🙂

    event.png
  • justinas Autorytet
    Postów: 452 367

    Wysłany: 6 sierpnia, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrykotka wrote:
    Cześć dziewczyny. 5 sierpnia o godzinie 11.40 w 37tyg przez CC przyszła na świat Magdalena. Waga 2920g. Oliczanie zakończone 😁 Wszystkim mamom przyszłym i obecnym życzę zdrowia.

    Witaj Magdalenko! Gratulacje! Wszystkiego dobrego dla Was! 😘

    Patrykotka lubi tę wiadomość

    event.png
  • justinas Autorytet
    Postów: 452 367

    Wysłany: 6 sierpnia, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jej, jak tu wchodzę i czytam o kolejnych narodzinach, powrotach do domu to płacz mnie ogarnia ze wzruszenia. Aż ciężko uwierzyć, dobiero co watek powstał...

    Nas wczoraj wypuścili 😃 Szymonek w dniu wypisu z wagą jak wyścigowa gęś - 2790 g. Taki jest drobniutki jak okruszek. I pomyśleć, ze się martwilam kiedyś, ze będzie grubasek przez moją cukrzycę. Na izbie przyjęć oszacowali go przed porodem o 400 g za dużo.

    W nocy dał nam trochę popalić, ale nie ma to jak w domu. W dwójkę to inna opieka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 sierpnia, 13:38

    Cerva, Małgosiagosia, Emzet92, Asiasia1, Bettti03, Paprota9418, enpe, Agata91 lubią tę wiadomość

    event.png
  • Emzet92 Autorytet
    Postów: 833 877

    Wysłany: 6 sierpnia, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justinas wrote:
    Jej, jak tu wchodzę i czytam o kolejnych narodzinach, powrotach do domu to płacz mnie ogarnia ze wzruszenia. Aż ciężko uwierzyć, dobiero co watek powstał...

    Nas wczoraj wypuścili 😃 Szymonek w dniu wypisu z wagą jak wyścigowa gęś - 2790 g. Taki jest drobniutki jak okruszek. I pomyśleć, ze się martwilam kiedyś, ze będzie grubasek przez moją cukrzycę. Na izbie przyjęć oszacowali go przed porodem o 400 g za dużo.

    W nocy dał nam trochę popalić, ale nie ma to jak w domu. W dwójkę to inna opieka.
    Szymon, daj żyć 😁 Ale to pewnie syndrom drugiej doby 😱 wtedy dzieci mają trudny czas, niedługo się ustabilizuje 😁
    Gratulacje dziewczyny! Witajcie maluszki na świecie 😍
    My dziś byliśmy u pediatry 💪 Szymson bardzo grzeczny, wszystko okej na ten moment. Już 3940 chłopa bez kikuta pępowinowego 😱😱

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 sierpnia, 14:08

    Asiasia1, Małgosiagosia, klaudia_23, Nietypowa30, Paprota9418, justinas, enpe lubią tę wiadomość

    Trudna droga IVF
    01.2021 ❄❄
    03.2021 FET 2BC 9tc z. Turnera
    08.2021 FET :(
    11.2021 ❄❄❄
    11.2021 ET :(
    01.2022 FET 3BB,1BB🎉
    09.22 - bliźniaczki, A. 1600g, S. 2200g
    11. 2023 - SZOK, naturalny cud
    07.2024 Sz. 3885g

  • Asiasia1 Autorytet
    Postów: 654 953

    Wysłany: 6 sierpnia, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super, że część z Was już po wypisach i że z maluchami wszystko ok❤️ a jak idą indukcje? Która została na placu boju?

    @Cerva, jak się czujesz? Jaki jest plan na Ciebie? Dalsza obserwacja?

    A ja się melduję po wizycie. Młody ma ok. 3350, a odkąd przekroczyłam 37 tc to stała się magia i mi wszelkie skurcze itp minęły. Brzuch twardnieje ale nie jest to jak rpzez poprzednie 3 tygodnie, że z bólu nie mogłam się ruszać. Do tego odkąd zaczęłam się więcej ruszać bo samopoczucie pozwala, sprzątać i zaczęłam z mężem akcję wyganiania to mi się szyjka wydłużyła 🤯 pozdrawiam swój organizm 😂

    Bettti03, Cerva, Emzet92, Nietypowa30, justinas, enpe, Lolcia37, Monia•, Emiliia lubią tę wiadomość

    👫33 lata
    🐕2019
    👶12.2022 💙
    👶08.2024 💙
  • Patrykotka Przyjaciółka
    Postów: 80 145

    Wysłany: 6 sierpnia, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiasia1 wrote:
    @Patrykotka, gratulacje 😍 jak się czujecie?

    @Lolcia37, ojej 😍 co za słodka kruszynka i te włoski czarne ❤️❤️❤️ no cudo 😍


    Ja zmęczona bo akcja zaczęła się 5 sierpnia o 1 w nocy, od tamtej pory przespałam 2 godziny🤭 Mała spoko, dużo śpi, mało je bo dużo śpi 😉

    👱‍♀️1989
    02/2021 🥰 początek starań
    04/2023 ⏸️ciąża naturalna
    06/2023 💔poronienie samoistne 10tc
    11/2023 👀diagnostyka
    Morfologia 👌
    HyCoSy 👌
    Mthfr homo
    Pai-1 homo
    ANA ujemne
    AMH 0,92 😥
    TSH 1,813
    FSH 5,62
    LH 2,31
    11/2023 👨‍⚕️decyzja o IVF
    InviMed, dr Gizler
    15/12/23 ⏸️ naturalna 😱
    18/12/23 2 pęcherzyki 4t3d
    18/12/23 bhcg 513
    20/12/23 bhcg 1325
    Heparyna
    🧔‍♂️ 1987
    Nasienie 👌
  • Cerva Autorytet
    Postów: 2649 4764

    Wysłany: 6 sierpnia, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiasia1 wrote:
    Super, że część z Was już po wypisach i że z maluchami wszystko ok❤️ a jak idą indukcje? Która została na placu boju?

    @Cerva, jak się czujesz? Jaki jest plan na Ciebie? Dalsza obserwacja?

    A ja się melduję po wizycie. Młody ma ok. 3350, a odkąd przekroczyłam 37 tc to stała się magia i mi wszelkie skurcze itp minęły. Brzuch twardnieje ale nie jest to jak rpzez poprzednie 3 tygodnie, że z bólu nie mogłam się ruszać. Do tego odkąd zaczęłam się więcej ruszać bo samopoczucie pozwala, sprzątać i zaczęłam z mężem akcję wyganiania to mi się szyjka wydłużyła 🤯 pozdrawiam swój organizm 😂

    Obserwacja i tyle. KTG + pomiary ciśnienie, które na razie odpukać jest w normie chociaż przed każdym pomiarem czuję jak mam serce w gardle i ciężko to opanować. 😐
    Dziś były badania krwi i moczu jeszcze. Jeśli będą ok to jest szansa, że mnie jeszcze puszczą do domu, ale nie wiem kiedy. 🤷🏼‍♀️ Także leżę, czuję się super, leków żadnych nie dostaje. Mam nadzieję, że jednak mnie puszczą i będzie szansa na samoistny początek... 😥

    Co do zwiastunów porodu to u mnie to samo. Wszystko się zatrzymało. 🤣

    31 🙋🏼‍♀️
    👶🏼 2024
  • Emzet92 Autorytet
    Postów: 833 877

    Wysłany: 6 sierpnia, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiasia1 wrote:
    Super, że część z Was już po wypisach i że z maluchami wszystko ok❤️ a jak idą indukcje? Która została na placu boju?

    @Cerva, jak się czujesz? Jaki jest plan na Ciebie? Dalsza obserwacja?

    A ja się melduję po wizycie. Młody ma ok. 3350, a odkąd przekroczyłam 37 tc to stała się magia i mi wszelkie skurcze itp minęły. Brzuch twardnieje ale nie jest to jak rpzez poprzednie 3 tygodnie, że z bólu nie mogłam się ruszać. Do tego odkąd zaczęłam się więcej ruszać bo samopoczucie pozwala, sprzątać i zaczęłam z mężem akcję wyganiania to mi się szyjka wydłużyła 🤯 pozdrawiam swój organizm 😂
    Asia, jakbym czytała swoją historię 🤣 choć mi szyjka się nie wydłużyla 🥴 Matka, kawal dziecia się szykuje 💪

    Trudna droga IVF
    01.2021 ❄❄
    03.2021 FET 2BC 9tc z. Turnera
    08.2021 FET :(
    11.2021 ❄❄❄
    11.2021 ET :(
    01.2022 FET 3BB,1BB🎉
    09.22 - bliźniaczki, A. 1600g, S. 2200g
    11. 2023 - SZOK, naturalny cud
    07.2024 Sz. 3885g

  • Ewappp Autorytet
    Postów: 779 851

    Wysłany: 6 sierpnia, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolcia37 wrote:
    Moja malutka 🥳🥳🥳
    https://zapodaj.net/plik-k1Uso31JVb

    Jaka urocza i kolejna bujna czupryna 🥹😍

    Lolcia37, Minevra Mg. lubią tę wiadomość

  • Paprota9418 Autorytet
    Postów: 1538 2858

    Wysłany: 6 sierpnia, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje dla wszystkich 🥰
    Super się czyta ze już większość w domkach 🥰

    Ja poproszę i miłego kciuka za dzisiejszą wizytę 🤞

    Miałam dziś w nocy taką zgagę jak nigdy w życiu :0
    Nic nie dawało rady dopiero jak naukładałam poduszek.. chociaż i tak nie spałam bo wtedy mnie bolą plecy jak mam głowę wyżej :/
    Ale machnęliśmy z 🐶 całkiem pokaźny spacerek.. niby 22 stopnie a lekko się zmachaliśmy :)

    enpe, Kinia197, justinas, Emzet92, Asiasia1, Papapatka, Małgosiagosia lubią tę wiadomość

    👩👨‍🦱 28 lat 🐕
    💒17.09.2022

    IUI 8.12🙏🍀
    31.08 17:59 Henio na świecie 🦖 2950g 51cm szczęścia 🍀🍀


    age.png
  • Ewappp Autorytet
    Postów: 779 851

    Wysłany: 6 sierpnia, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamy które miały do czynienia z żołtaczką. Jak wypisali nas w niedzielę Ala była różowiutka jak prosiaczek oprócz buzi bo nie była naświetlana. Bilirubina spadła z 18.5 na 11.5 przez niecałe 2 doby naswietlania. Wypisali nas w 7 dobie życia. Dzisiaj wydaje mi się że córeczka jest bardziej żółta na rączkach i klatce piersiowej. Czy żółtaczka może wrócić? Dopiero jutro przychodzi do nas położna i po południu mamy wizytę u pediatry a nie wiem co robić, boję się żeby jej się nie pogorszyło. Na wadze ładnie przybiera. Nie jest ospala, sama budzi się co 2-3h na karmienie

    Emzet92 lubi tę wiadomość

  • MumAgain Autorytet
    Postów: 702 454

    Wysłany: 6 sierpnia, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @ewapp może wrócić.

    age.png
  • Pauli05 Przyjaciółka
    Postów: 94 77

    Wysłany: 6 sierpnia, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie jutro wybije 38tc a dziś mam tak że praktycznie co się spionizuje to mała tak strasznie się rozpycha i rozkopuje że nie mogę stać. Jak siedzę/leżę to normalnie się rusza. Może któraś tak miała?

  • Emzet92 Autorytet
    Postów: 833 877

    Wysłany: 6 sierpnia, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewappp wrote:
    Mamy które miały do czynienia z żołtaczką. Jak wypisali nas w niedzielę Ala była różowiutka jak prosiaczek oprócz buzi bo nie była naświetlana. Bilirubina spadła z 18.5 na 11.5 przez niecałe 2 doby naswietlania. Wypisali nas w 7 dobie życia. Dzisiaj wydaje mi się że córeczka jest bardziej żółta na rączkach i klatce piersiowej. Czy żółtaczka może wrócić? Dopiero jutro przychodzi do nas położna i po południu mamy wizytę u pediatry a nie wiem co robić, boję się żeby jej się nie pogorszyło. Na wadze ładnie przybiera. Nie jest ospala, sama budzi się co 2-3h na karmienie
    Niechcący polajkowalam. Może wrócić, choć z tego co słyszałam to przy wysokim poziomie dziecko się nie wybudza na posilki. Ale może to mit 😶 Pewnie tylko badanie prawdę powie. Jeśli masz jutro pediatrę to może lepiej zrobić badania z krwi rano? Odezwalabym się do położnej i zapyta jej o zdanie. Ona Cię pokieruje.

    Trudna droga IVF
    01.2021 ❄❄
    03.2021 FET 2BC 9tc z. Turnera
    08.2021 FET :(
    11.2021 ❄❄❄
    11.2021 ET :(
    01.2022 FET 3BB,1BB🎉
    09.22 - bliźniaczki, A. 1600g, S. 2200g
    11. 2023 - SZOK, naturalny cud
    07.2024 Sz. 3885g

  • Kinia197 Autorytet
    Postów: 305 322

    Wysłany: 6 sierpnia, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pauli05 wrote:
    U mnie jutro wybije 38tc a dziś mam tak że praktycznie co się spionizuje to mała tak strasznie się rozpycha i rozkopuje że nie mogę stać. Jak siedzę/leżę to normalnie się rusza. Może któraś tak miała?

    To ja z kolei mogę stać i leżeć, ale niekoniecznie na bokach i kiedy siedzę 😂

    Pauli05 lubi tę wiadomość

    age.png
  • Lolcia37 Autorytet
    Postów: 771 566

    Wysłany: 6 sierpnia, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiasia1 wrote:
    Super, że część z Was już po wypisach i że z maluchami wszystko ok❤️ a jak idą indukcje? Która została na placu boju?

    @Cerva, jak się czujesz? Jaki jest plan na Ciebie? Dalsza obserwacja?

    A ja się melduję po wizycie. Młody ma ok. 3350, a odkąd przekroczyłam 37 tc to stała się magia i mi wszelkie skurcze itp minęły. Brzuch twardnieje ale nie jest to jak rpzez poprzednie 3 tygodnie, że z bólu nie mogłam się ruszać. Do tego odkąd zaczęłam się więcej ruszać bo samopoczucie pozwala, sprzątać i zaczęłam z mężem akcję wyganiania to mi się szyjka wydłużyła 🤯 pozdrawiam swój organizm 😂
    Jak ten czas szybko leci, dopiero co musiałaś leżeć na początku, a teraz już końcówka i wyganianie malucha. A dużo Ci się szyjka wydłużyła ?

    04.2020 synek 💙
    08.2024 córeczka 🩷
  • Asiasia1 Autorytet
    Postów: 654 953

    Wysłany: 6 sierpnia, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolcia37 wrote:
    Jak ten czas szybko leci, dopiero co musiałaś leżeć na początku, a teraz już końcówka i wyganianie malucha. A dużo Ci się szyjka wydłużyła ?

    0,5 cm, chyba nie ma tragedii ale liczyłam, że się skróci a nie 🤷 no czas leci 😂 dla mnie to codziennie szok, że dopiero co zaczęłyśmy tu rozmawiać a już ponad połowa ma przy sobie bobasy. Zaraz będziemy gadać o tym, jak która świętuje roczek 😂 z hitów, teściowa chce wpaść bo będzie 60 km od nas na urlopie od niedzieli do 21.08 (mam tp na 22.08). Pyta się kiedy nam pasuje, jak mąż coś zaproponował to nie wie i da znać. Jak się spytał to kiedy jej pasuje to ona też nie wie, bo to taki turnus odchudzający i nie wie jak z zajęciami itp. ja nie wiem czy już przez końcówkę robię się nerwowa czy co ale coś takiego doprowadza mnie do szału. Lubię konkrety, a nie będę teraz czekać kiedy się ogarnie i przyjedzie. Plus jakoś wizja teściowej w ostatnim tygodniu ciąży (oby) jakoś mnie przerasta 😅 bo już czuję te pytania jak się czuję, teksty czy brzuch duży, czy będziemy razem rodzić i czy młody zostanie w domu bo przecież żłobek to koniec świata i na bank coś przywlecze bobo2.

    Swoją drogą @Mamma-mia, piąteczka. Młodemu albo coś zaszkodziło albo ma jelitowkę 😅 a moja pierwsza myśl? Jak złapię to w sumie spoko, pomoże na zaparcia 😂 lecę obejrzeć finał Rodu smoka, pewnie obudzę się w środku nocy to zajrzę, czy któraś nie przyjdzie z dobrą nowiną ;p

    👫33 lata
    🐕2019
    👶12.2022 💙
    👶08.2024 💙
  • Paprota9418 Autorytet
    Postów: 1538 2858

    Wysłany: 6 sierpnia, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melduję po wizycie Heniek wyzamykany na milion spustów nie zapowiada się narazie żeby coś miało ruszyć :)
    Waży 2800g :)
    16.08 mamy pierwsze KTG
    Dziś była ostatnia wizyta :)

    Lolcia37, Asiasia1, enpe, Nietypowa30, justinas, justinas, Emzet92 lubią tę wiadomość

    👩👨‍🦱 28 lat 🐕
    💒17.09.2022

    IUI 8.12🙏🍀
    31.08 17:59 Henio na świecie 🦖 2950g 51cm szczęścia 🍀🍀


    age.png
  • Lolcia37 Autorytet
    Postów: 771 566

    Wysłany: 6 sierpnia, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiasia1 wrote:
    0,5 cm, chyba nie ma tragedii ale liczyłam, że się skróci a nie 🤷 no czas leci 😂 dla mnie to codziennie szok, że dopiero co zaczęłyśmy tu rozmawiać a już ponad połowa ma przy sobie bobasy. Zaraz będziemy gadać o tym, jak która świętuje roczek 😂 z hitów, teściowa chce wpaść bo będzie 60 km od nas na urlopie od niedzieli do 21.08 (mam tp na 22.08). Pyta się kiedy nam pasuje, jak mąż coś zaproponował to nie wie i da znać. Jak się spytał to kiedy jej pasuje to ona też nie wie, bo to taki turnus odchudzający i nie wie jak z zajęciami itp. ja nie wiem czy już przez końcówkę robię się nerwowa czy co ale coś takiego doprowadza mnie do szału. Lubię konkrety, a nie będę teraz czekać kiedy się ogarnie i przyjedzie. Plus jakoś wizja teściowej w ostatnim tygodniu ciąży (oby) jakoś mnie przerasta 😅 bo już czuję te pytania jak się czuję, teksty czy brzuch duży, czy będziemy razem rodzić i czy młody zostanie w domu bo przecież żłobek to koniec świata i na bank coś przywlecze bobo2.

    Swoją drogą @Mamma-mia, piąteczka. Młodemu albo coś zaszkodziło albo ma jelitowkę 😅 a moja pierwsza myśl? Jak złapię to w sumie spoko, pomoże na zaparcia 😂 lecę obejrzeć finał Rodu smoka, pewnie obudzę się w środku nocy to zajrzę, czy któraś nie przyjdzie z dobrą nowiną ;p
    Dobrze, że nie wiele się wydłużyła, chyba niektóre dzieciaczki się nie pchają na świat, a inne pędzą jak szalone.
    Teściowa zloto 😂 , może akurat będziesz rodzić wtedy.

    04.2020 synek 💙
    08.2024 córeczka 🩷
‹‹ 510 511 512 513 514 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ