X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamy 2024
Odpowiedz

Sierpniowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 3132 2202

    Wysłany: Dzisiaj, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiasia1 wrote:
    @Papapatka, słodziak 😍

    @justinas, na IG fizjomommy są fajne przeglądy zabawek dla dzieci w zależności od wieku, może tam też znajdziesz jakąś inspirację 😁

    @Lolcia37, minimalne pocieszenie, że się śmieje a nie drze 😬 aczkolwiek przy obu człowiek nie zaśnie i idzie oszaleć 🙈 myślałaś o chuście? Ja chyba spróbuję, może młodszy zaakceptuje bo też nie mam jak zrobić czegokolwiek 🥲

    My byliśmy na bioderkach dzisiaj i wszystko ok, wizyta 3 min i za 4 tyg kontrola. Wieczorem wpadła położna, młody tyje jak pączek, średnio zaczął po ponad 70 g dziennie 😳 z brzuszkiem jazda, może od tego, że go przekarmiam? Ale serio nic nie działa, noszenie, tulenie, bujanie, nic. Wymiękam 🥲 położna sugerowała by po zakończeniu karmienia zaczekać chociaż 1,5 h do kolejnego (tyle się trawi mleko) by trochę brzuszek odpoczął ale sama już nie wiem. Czasem karmię częściej bo tak płacze 🙈 no i przez to jego ciągłe żarcie mam hiperlaktację. Dlaczego kp na początku jest takie trudne? 🙈
    U nas też tak niektórzy mówili (mała miała przyrosty nawet 60g/dzień, teraz od niedawna zeszła na 42g/dzień), ale 1 - po w takich sytuacjach 1 nie szło jej uspokoić inaczej niż piersią, więc łatwo się komuś mówi, po 2 - no kurde sama nie chciałabym się męczyć z głodu... I jedna CDL mówiła, że w tej kwestii są 2 szkoły, kłócące się ze sobą, więc prawdę mówiąc nie ma dobrej i złej opcji. Także ja nie wydłużałam czasu pomiędzy kp. Wiem, że to ogólnie jest trudne patrzeć jak malucha boli brzuzek, ale niestety to jest taki czas.... I on minie. U nas od niedawna jest duuuzo lepiej. Myślę, że po 3 miesiącu problemu już nie będzie.
    U nas przerwy od kp są dłuższe, jak ją noszę (w chuście). Może i u Was to byłoby rozwiązanie?

    age.png
  • Lolcia37 Autorytet
    Postów: 775 567

    Wysłany: Dzisiaj, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MumAgain wrote:
    Dziewczyny co jest z tymi brzuszkami? U nas tak samo. Olek jak je to dosłownie kwiczy przy połykaniu jak osioł. Tak jakby nie nadążał łykać. Brzuch ma jak dziecko z Somalii. O czym to może świadczyć?
    Ostatnie dni robi kupę ale to takie kleksy. Myślę o delicolu.
    Ewidentnie ma problem z bączkami bo jak spi, to nagle zaczyna się wicie. Wije się chwile. I idzie bączek. I spokój. A po chwili na nowo.
    Teraz do tego to coś... czuję się jak debil. Nie wiem co robić. On nie ma nosa zakitowanego. Tylko tam dalej mu furkocze. Odciagam to normalnie białe, jak mleko...
    Oczyszczacz powietrza chodzi cały czas. Przedwczoraj mąż wyłączył i zaraz coś zaczęło się w nosie dziać.
    Chyba dietę muszę ogarnąć. Bo zaczynam się bać powtórki z rozrywki.
    U mojej też teraz etap kwiczenia przy jedzeniu i duże nerwy, ale ja zauważyłam że jak miała pierwszy skok rozwojowy to nastąpił regres z jedzenie , kwiczenie krzyki, prężenie, próbowałam wtedy z delicolem było jeszcze gorzej po nim, mi akurat pediatra polecał kolzym to to samo tylko ma inną substancje w składzie, ale nie było w aptece i kupiłam delicol. Odstawiłam delicol i przeszło , brzuszek się uspokoił, teraz weszła w 2 skok rozwojowy i znowu regres z jedzeniem 🙈 No ale tym razem nic nie podaje czekam aż minie.

    04.2020 synek 💙
    08.2024 córeczka 🩷
  • Lolcia37 Autorytet
    Postów: 775 567

    Wysłany: Dzisiaj, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MumAgain wrote:
    Powiedzcie mi kiedy możemy stwierdzić że dziecko ulewa za dużo? Olek dużo je i często. Ale ulewa. Często jak wezmę do odbicia to np 3 razy mu się odbije i 3 razy uleje. Czasem zarzyga mi plecy po sam tyłek. I to nie jest przetrawiony pokarm.
    Chyba musisz pogadać z pediatrą żeby dał ci skierowanie na usg brzucha, żeby sprawdzić czy to refluks.

    04.2020 synek 💙
    08.2024 córeczka 🩷
  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 3132 2202

    Wysłany: Dzisiaj, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MumAgain wrote:
    Dziewczyny co jest z tymi brzuszkami? U nas tak samo. Olek jak je to dosłownie kwiczy przy połykaniu jak osioł. Tak jakby nie nadążał łykać. Brzuch ma jak dziecko z Somalii. O czym to może świadczyć?
    Ostatnie dni robi kupę ale to takie kleksy. Myślę o delicolu.
    Ewidentnie ma problem z bączkami bo jak spi, to nagle zaczyna się wicie. Wije się chwile. I idzie bączek. I spokój. A po chwili na nowo.
    Teraz do tego to coś... czuję się jak debil. Nie wiem co robić. On nie ma nosa zakitowanego. Tylko tam dalej mu furkocze. Odciagam to normalnie białe, jak mleko...
    Oczyszczacz powietrza chodzi cały czas. Przedwczoraj mąż wyłączył i zaraz coś zaczęło się w nosie dziać.
    Chyba dietę muszę ogarnąć. Bo zaczynam się bać powtórki z rozrywki.
    Generalnie to im więcej maluch je, tym więcej może ulewac, ale jeśli albo są problemy z przyrostem masy ciała, mimo, że karmień jest dużo, albo rzeczywiście widzisz, że maluchowi pokarm często się cofa też do nosa, chrapie, pokasluje, pokarm wylewa się nie strawiony czy chlusta, to wtedy mysle, że warto zgłosić pediatrze.
    Ogólnie ja u swojej widzę poprawę w kwestii refluksu. Natomiast u mnie jest problem też z bardzo, bardzo szybkim wypływem pokarmu, który nie zmienia się z czasem, czyli do końca karmienia tak mam. Właśnie teraz w pon w poradni laktacyjnej babka też to zauważyła. Mówiła, że przeważnie jest tak, że bardzo szybki wypływ jest na początku, a później już zmniejsza tempo, a u mnie raz za razem przez całe karmienie tak jest. Mimo, że nigdy w życiu nie miałam żadnych samoistnych wycieków z piersi, nie używałam wkładek laktacyjnych i moje piersi są trudno reagujące na ściąganie laktatorami. Przez ten wypływ, mała jak jest głodna i zmęczona zarazem, to często w czasie jedzenia kopie, kręci się, stęka, wierci odchyla, puszcza itd. i szybki zasypia ze zmęczenia, a po 10 min się budzi, bo jednak dalej głodna i znowu chce jeść. U mnie taki szybki wpływ jest nawet wtedy, gdy karmiłam godzinę temu. Jestem już w okresie stabilizacji laktacji, piersi mi nie twardnieją tak często, są ogólnie bardziej miękkie itd., ale na tę chwilę ten wypływ dalej taki mam.
    W czasie poprzednich karmień miałam taki szybki tylko na początku jedzenia dziecka i właśnie jak przyszła faza stabilizacji to jakby prawie w ogóle już tak szybko nie leciało.

    age.png
  • Evvee27 Autorytet
    Postów: 1431 753

    Wysłany: Dzisiaj, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MumAgain wrote:
    Powiedzcie mi kiedy możemy stwierdzić że dziecko ulewa za dużo? Olek dużo je i często. Ale ulewa. Często jak wezmę do odbicia to np 3 razy mu się odbije i 3 razy uleje. Czasem zarzyga mi plecy po sam tyłek. I to nie jest przetrawiony pokarm.
    U nas jest ta sama sytuacja , dlatego daje mu mniejsze porcje a częściej , tak mi zleciła pediatra

‹‹ 619 620 621 622 623
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ