X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniówki 2019 !!!
Odpowiedz

Sierpniówki 2019 !!!

Oceń ten wątek:
  • Pierniczkowa Autorytet
    Postów: 993 1257

    Wysłany: 22 lipca 2019, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niebieska Gwiazda wrote:
    Jak się wykonuje taki masaż.Na czym polega.Sama robisz czy ktoś robi.Też chce,napisz coś więcej.
    Moja mama użyła sposobu swojej babci. Linomag krem babydream na pierś, i mocnym rucham obie dłonie w taką jakby spirale w kierunku sutka i tam mocny ścisk żeby poszło mleko. Jak poleci i czujesz ulgę to odciagasz i Potem okład z kapusty u jak znowu twardnieje to powtarzasz całą dobę. Do tego szklanka (jedna) szałwi zeby trochę zmniejszyć laktację.
    Dziś mleko samo cieknie, młoda dzisiaj dopija 20 ml butli, gdzie wczoraj to było 90ml.jutro już będzie tylko na cycu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lipca 2019, 12:24

    Misi@, Niebieska Gwiazda lubią tę wiadomość

    16.07.2019 - Karolinka 3477 i 52 cm . Moje cudowne tęczowe dziecię.

    atdchdgezzwqbf17.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lipca 2019, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam do Was pytanie o wynik posiewu - dzis odebralam i o ile GBS mi nie wyszedl ani z pochwy, ani z odbytu, to pojawila sie bakteria enterococcus faecalis +++ 🙁 Orientujecie sie - zwlaszcza te, ktore juz rodzily - czy to sie leczy jeszcze przed porodem czy dopiero okoloporodowo?
    Czekam na info od gina, ale jak go znam to na 99% da mi antybiotyk. Ech, ze tez sie musialo to paskudztwo przypaletac

  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 22 lipca 2019, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Wszystkim rozpakowanym gratuluje, tym w dwupaku zycze wytrwalosci :)

    Kayama biedaku przeczytalam co tam u Ciebie, bardzo wspolczuje. Dobrze, ze sie wreszcie ktos zainteresowal bardziej Twoim stanem.
    Aha, nie lubie ,,dobrych rad'', zwlaszcza, jak o nie nie prosze i pewnie Ty tez nie, ale chce Ci powiedziec, ze po cc prawdopodobnie troche potrwa zanim bedziesz mogla cokolwiek zaczac dzialac zeby sie podleczyc. Niby oczywiste ale potem przychodzi zdziwienie :P Moze kojarzysz, ze tez sie bardzo zle w ciazy czulam i zdychalam w sumie od samego poczatku. Dzien cc to byl dla mnie wybawieniem no bo wreszcie skonczy sie ta zasrana ciaza a potem duuuze zdziwko bo bylam jak kaleka dobrych 10 dni, ledwo chodzilam, wszystko bolalo, porazka. Pozniej nawet jak sie lepiej poczulam tez trzeba bylo sie oszczedzac, w sumie caly czas trzeba. Ja glupia myslalam, ze zaraz wroce do sportu zeby sie rozruszac haha :D
    Dobra koncze juz te moje wywody.. Chce Ci tylko powiedziec, ze po porodzie bedzie ulga ale nie wszystko da sie zalatwic od razu. Pamietaj o tym i staraj sie nie dolowac!


    Sorry za te ,,oczywiste oczywistosci'' ale ja niby tez to wiedzialam a sie bardzo zdziwilam po porodzie i troche dola przez to mialam, dlatego pisze. Trzymaj sie :*

    Xgirl dzięki , każda rada cenna :) No tak, rozumiem, liczę tylko na to że puści to napięcie góry brzucha od razu bo macica pusta i.chyba od razu trochę opada, czy się mylę? I nie będą ciągnęły tak plecy bo brzuch zmięknie jak lokatorka wyjdzie ;) Zobaczę jak to będzie bo ja całą obolała jestem. Nie sądzę aby ból blizny był gorszy niż to co przeżywam teraz.
    Będę sobie dochodzić do siebie powoli. Pewnie dalej będę kontynuować rehabilitację to mnie poprowadzą.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lipca 2019, 12:25

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • Bobby29 Autorytet
    Postów: 1748 2195

    Wysłany: 22 lipca 2019, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    baileys wrote:
    Mam do Was pytanie o wynik posiewu - dzis odebralam i o ile GBS mi nie wyszedl ani z pochwy, ani z odbytu, to pojawila sie bakteria enterococcus faecalis +++ 🙁 Orientujecie sie - zwlaszcza te, ktore juz rodzily - czy to sie leczy jeszcze przed porodem czy dopiero okoloporodowo?
    Czekam na info od gina, ale jak go znam to na 99% da mi antybiotyk. Ech, ze tez sie musialo to paskudztwo przypaletac

    A to nie jest bakteria która przecież bytuje sobie normalnie w odbycie? Kiedyś w posiewie pochwy miałam - i to jest oczywiście niedobrze, bo to znaczy że przeniosłam sobie np przy podcieranii z jednej dziurki do drugiej, mówiąc obrazowo, i na to mialam antybiotyk przed którymś transferem. Ale jeśli przy pobieraniu gbs miało się nontym samym patyczkiem brane, to wydaje mi się to całkiem fizjologiczne że ta bakteria wyszla. Ale zobaczymy co lekarz odpisze, daj znać!

    baileys, Applejoy lubią tę wiadomość

    ♥️ Matylda jest z nami od 15.08.2019 ♥️

    Novum ICSI
    Czynnik męski (azoospermia -> cryptozoospermia)
    Punkcja 17.06.2017 -> 6 zapłodnionych komórek = 6 zarodków
    ET 20.06.2017 :(
    Crio 31.10.2018 :(
    Crio 01.12.2018 Beta - 9dpt 109 - 11dpt 370 - 26dpt <3 Harmony OK. Dziewczynka <3
    2 mrożaki
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lipca 2019, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bobby29 wrote:
    A to nie jest bakteria która przecież bytuje sobie normalnie w odbycie? Kiedyś w posiewie pochwy miałam - i to jest oczywiście niedobrze, bo to znaczy że przeniosłam sobie np przy podcieranii z jednej dziurki do drugiej, mówiąc obrazowo, i na to mialam antybiotyk przed którymś transferem. Ale jeśli przy pobieraniu gbs miało się nontym samym patyczkiem brane, to wydaje mi się to całkiem fizjologiczne że ta bakteria wyszla. Ale zobaczymy co lekarz odpisze, daj znać!

    Nie mialam tym samym patyczkiem, gin uzyl dwa inne z roznymi koncowkami, wiem bo sama je potem nioslam w pojemniczkach do rejestracji😜 No nic, zobacze co odpisze. Ale w tej mojej klinice raczej każa leczyc przed porodem, bo nie ufaja lekarzom szpitalnym, ze antybiotyk rzeczywiscie zostanie podany podczas akcji

  • Sylvka Autorytet
    Postów: 2192 1770

    Wysłany: 22 lipca 2019, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Larissa ja po prostu się popłakałam jak przeczytałam Twój opis... Czasami jak wyobrażam sobie swoje pierwsze spotkanie z dzidziulkiem to też płaczę. Tyle na niego czekałam, że jeszcze wczoraj miałam takie rozkminy, że nie dowierzałam że On jest!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lipca 2019, 13:18

    Misi@, Marcelina85, werni, Matyldaaa, Larissa90 lubią tę wiadomość

    3.08.22r. Anielka 🍼👶🥰
    5.09.21r. Antosia 11 +3 tc [*] 💔👼
    27.08.20r. [*]
    27.07.19r. Błażej 🍼👶🥰
    7.07.16r. [*]
    3.08.15r. [*]




  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 22 lipca 2019, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kayama wrote:
    Xgirl dzięki , każda rada cenna :) No tak, rozumiem, liczę tylko na to że puści to napięcie góry brzucha od razu bo macica pusta i.chyba od razu trochę opada, czy się mylę? I nie będą ciągnęły tak plecy bo brzuch zmięknie jak lokatorka wyjdzie ;) Zobaczę jak to będzie bo ja całą obolała jestem. Nie sądzę aby ból blizny był gorszy niż to co przeżywam teraz.
    Będę sobie dochodzić do siebie powoli. Pewnie dalej będę kontynuować rehabilitację to mnie poprowadzą.
    To napiecie powinno puscic. Ja w ostatnich tygodniach mialam tak napiete wszystko na gorze brzucha ze masakra, mialam juz tam zaburzenia czucia, klulo wszystko jakby mi Mala szpilki wbijala i to wszystko minelo dosc szybko.

    Co do tego, ze nie moze byc gorzej- trzy pierwsze dni po CC tesknilam za ciaza😂😂 Ale wiesz u Ciebie nie musi tak byc. Ja jakas lewa jestem, dziewczyny z mojego watku czuly sie o wiele lepiej po CC niz ja🤷 Tego Ci zycze💞

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lipca 2019, 12:44

    kayama lubi tę wiadomość

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Panna_Justyna Autorytet
    Postów: 282 184

    Wysłany: 22 lipca 2019, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Xgirl aż zgłupiałam , co mi się w kartach poprzestawiało , ze Ty mi nagle wbsierpniowkach wyskoczyłaś :D

    xgirl lubi tę wiadomość

    7v8r3e3kkmc46f7u.png

    23.08.2018 [*] Nasza Dziewczynka (11+0 tc)
    23.08.2017 [*] Nasz Chłopczyk (8+5 tc)

    Dodatnie ANA
    MTHFR 1298A (homozygota)
    PAI-1 4G/5G
    Fatalne cytokiny
  • Vampire Autorytet
    Postów: 291 272

    Wysłany: 22 lipca 2019, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kayama, to faktycznie nie ma sensu jeździć po szpitalach. Oby jak najszybciej Ci ulżyło i maluszek wynagrodził wszystkie bóle!

    Baileys, to zależy gdzie Ci wyszła obecność (pochwa czy odbyt) i w jakiej ilości. Często powoduje zapalenie cewki moczowej i pęcherza z tego co pamiętam. Maluszki do roku czasu tez są podatne na zakażenie. Niegroźna jest tylko w dolnym odcinku układu pokarmowego. Jeżeli masz E. faecalis w pochwie to zapewne dostaniesz antybiotyki.

    Pytam o tę miednicę, bo filigranowa nie jestem, ale moje biodra szerokie nie są. Za to Mała na USG w 30 t.c. miała obwód główki tydzień do przodu, brzuszek prawie w terminie, za to kość udowa i szerokość główki o 2 tyg. do przodu. Wizytę miałam tydzień temu i żadnego pomiaru miednicy nie miałam, następna wizyta w 39 t.c. Chciałabym rodzić naturalnie, bo we mnie panikę rodzi każda myśl o operacji. :D Jeśli miałabym mieć CC, to wolałabym się psychicznie przygotować. :P

    baileys lubi tę wiadomość

    l22nroeqpi96shdn.png

    Ur. 9.08.2019 r. 💕
  • Frida91 Autorytet
    Postów: 6310 5001

    Wysłany: 22 lipca 2019, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała aktualizacja ;)

    Ja i mój 8my pasażer przy końcu podróży ;)

    dd6e80b90007.jpg

    Mam wrażenie że ten brzuch tak mocno sterczy do przodu że wchodzi chyba z metr przede mną :P Ale już jest dużo niżej niż był,wcześniej zaczynał się od razu pod biustem a teraz jednak trochę opadł.

    zielonooka7, Chimera, Misi@, xgirl, Nacha, DrzewkoPomarańczowe, Mary Magdalena, menka2, wiki2, werni, Marcelina85, MDW, Bobby29, OlaWi, Limerikowo, kayama, E_linka2, emi2016, Ania95, Sylvka, Vampire, trzydziecha lubią tę wiadomość

    Córeczka 08.2019 ❤️
    Synek 10.2022 💙
  • Domi_tur Autorytet
    Postów: 3774 8197

    Wysłany: 22 lipca 2019, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale laska 😍

    Frida91 lubi tę wiadomość

    mhsvi09k7inxyf5l.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lipca 2019, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frida, super brzunio ❤ Ja mam wiekszy, mimo ze jestem ponad tydzien do tylu, ale taki bardziej rozlany, nie mam go tak bardzo z przodu. I widze po Tobie, ze jednak mam wciaz wysoko. A kiedy Ci sie tak widocznie obnizyl?

    Mnie gin ostatnio pytal czy zauwazylam obnizenie brzucha i nie umialam mu odp, bo moim zdaniem on jest wciaz w tym samym miejscu..

    Frida91 lubi tę wiadomość

  • Frida91 Autorytet
    Postów: 6310 5001

    Wysłany: 22 lipca 2019, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny. U mnie od początku sterczal bardzo do przodu ale ostatnio chyba jeszcze mocniej. Obniżył się jakoś w ciągu tygodnia. Najbardziej zauważyłam to po pępku, że jest niżej i od góry to już ledwo go widzę no i pod brzuchem aż taka jakby zmarszczka się robi. Aha no i poczułam że łatwiej trochę się oddycha i sikam non stop :P Często ledwo umyje ręce i wyjdę z toalety i znowu mnie ciśnie...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lipca 2019, 13:51

    Córeczka 08.2019 ❤️
    Synek 10.2022 💙
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lipca 2019, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frida, piękna Ty 😍

    Frida91 lubi tę wiadomość

  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 22 lipca 2019, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylvka wrote:
    Larissa ja po prostu się popłakałam jak przeczytałam Twój opis... Czasami jak wyobrażam sobie swoje pierwsze spotkanie z dzidziulkiem to też płaczę. Tyle na niego czekałam, że jeszcze wczoraj miałam takie rozkminy, że nie dowierzałam że On jest!

    Ja mam ostatnio to samo. Tyle lat starań i wkoncu się udało. I że niedługo zobaczę synka.

    Marcelina85, Sylvka lubią tę wiadomość

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • DrzewkoPomarańczowe Autorytet
    Postów: 1685 2555

    Wysłany: 22 lipca 2019, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frida, wyglądasz super! 😍

    Frida91 lubi tę wiadomość

    aadd84dc14.png[/url]
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 22 lipca 2019, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frida super brzuszek. Tez mam wrażenie ze mi brzuch sterczy. :) ciekawe kiedy zauważe ze mi się obniży bo narazie ciężko mi oddychać.

    Frida91 lubi tę wiadomość

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • plinka89 Autorytet
    Postów: 1015 737

    Wysłany: 22 lipca 2019, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzis ok 16 cc! Przyjeli mnie z 4cm. Trzymajcie kciuki!

    Misi@, Frida91, MDW, Chimera, Bobby29, Domi_tur, DrzewkoPomarańczowe, Marcelina85, werni, OlaWi, kayama, AnaKwiat, E_linka2, emi2016, natty85, wiki2, Mary Magdalena, Ania95, redken, Larissa90, Niebieska Gwiazda, zielonooka7, Vampire lubią tę wiadomość

    3jgx3e3kie55f15r.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lipca 2019, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    plinka89 wrote:
    Dzis ok 16 cc! Przyjeli mnie z 4cm. Trzymajcie kciuki!
    👊👊

  • MDW Autorytet
    Postów: 1506 2728

    Wysłany: 22 lipca 2019, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Plinka, czekam na relacje i mam nadzieję, że trafisz na inną anestezjolog niż ja ;)

    2019 IUI, CC 40 tc
    2022 IVF, CC 36+1 tc
‹‹ 1076 1077 1078 1079 1080 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ