X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniówki 2019 !!!
Odpowiedz

Sierpniówki 2019 !!!

Oceń ten wątek:
  • Chimera Autorytet
    Postów: 1751 2252

    Wysłany: 23 września 2019, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierniczkowa trzymam za Was bardzo kciuki! A w którym szpitalu leżycie?
    Jak ktoś przyjdzie Was odwiedzić, to może niech się zajmie Karoliną, a Ty spróbuj się zdrzemnąć troszkę.

  • Agagusia Autorytet
    Postów: 1554 2677

    Wysłany: 23 września 2019, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baileyes - śliczna masz malutka, te oczka i wloski🥰
    My kochany babybjorna, staram sie z nim nie przesadzać, bo to w koncu leżak, ale jak trzeba to usiedzi i 20 min bez zabawiania.
    Kocyk to Mallino - firma mojej kolezanki, waflowany len. Na insta mozna obejrzec ich rzeczy, sprzedaja tez chyba w Baby by Ann.
    Pierniczkowa, odezwij sie koniecznie po obchodzie, mysle o Was caly czas. A jak tylko mala zasnie to Ty tez marsz spac!

    Kalija, baileys lubią tę wiadomość

    qdkkanliorueictt.png
    Wojtek(2012), Adaś(2015)
    20.07.2019 - jest z nami Krzyś :) - 37t2d, 2600g, 52cm
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2019, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas noc całkiem ok. Młody po karmieniu ok. Chyba 1 zasnął sam i spał gdzieś do 5. Zeby nie było, ja tyle nie spałam - bo Danusia jadła po nim i obudziła się szybciej. Bo koło 4. Ale i tak jest nieźle.

    Pierniczkowa, oby szybko znaleźli przyczynę. Wczoraj szukałam czegoś w necie o zachowaniu mojego synka i trafiłam,ze jak dzieci nie chciały jeść to było to spowodowane tym, że miały nietolerancje laktozy (specjalne mleko pomagało) albo coś z napięciem miesniowym - że jedzenie je bolało.

    Odnośnie lezaczkow - ja nie mam i na razie nie kupuje. Ale układam dzieci na rogalu - jak muszę nakarmić 2 na raz. Zdarza się, że przysna na nim i nie chce ruszać, żeby coś zrobić. Myślicie, że taka pozycja w rogalu to też jest niewskazana? Sama. Się zastanawiam na ile to bezpieczne.

  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 23 września 2019, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierniczkowa wrote:
    Jeszcze nie było obchodu. Dzisiaj mamy mieć zrobione badania. Ja spałam 2h od wczoraj, i nie zapowiada się że dzisiaj będę mieć szansę się przespać.
    O 18 będę mieć już laktator, jest progres bo dzisiaj ręcznym ściągnęłam 30 w 5.min bo więcej nie miałam czasu.
    Nie wiem już co mam robić, nie da się w nią wlać mleka i koniec jak próbuję to jest wrzask. Teraz udało mi się podać 30 mojego i 35 mieszanki więc jest jakiś sukces. Za ścianą 2tygodniowy noworodek zjada 70tki więc u.nas szału nie ma :(

    Edit:
    Mała zaczęła spadać z wagi mimo tego że je. Nie wiedzą co się dzieje dalej będą szukać. Ten tydzień.na pewno tu spędzimy.
    Twoja raczej spada z wagi bo nie je dostatecznych ilosci.2-3 mc to 120ml x6 karmien
    na pewno usg brzuszka zrobia.u nas dobrze wyszlo
    nasza druga corka tez jadla 50-70ml wg dzienika ktory prowadzilismy
    wiecej nie chciala
    podczas jedzenia prezyla sie plakala baczki ja, rozrywaly na bol
    jedzenie kojarzyla z bolem brzucha i wolalanie jesc tak nam wytlumaczyl specjalista z klinicznego gdzie byla na kroplowkach
    mielismy i bebilon pepti.ostatecznie nutramigen na recepte i sab simplex.moze ciut lepiej bylo
    niestety najlepsza metoda to przeczekanie kolek do 4mca
    u nas klopoty wyniknely z kolizji pepowinowej i przyduszenia przy porodzie oraz resusytacji

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • Domi_tur Autorytet
    Postów: 3774 8197

    Wysłany: 23 września 2019, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierniczkowa, ciągle o Was myślę ♥️ wierzę, że szybko znajdą jakąś banalną przyczynę i zdrowe wrócicie szybciutko do domu♥️♥️

    Elinka, my komisyjnie zrobiliśmy Małemu jedną butelkę przed snem, spał od 22 do 3 😳
    Ale to zapewne zbieg okoliczności bo po całym dniu płakania już był zmęczony. Potem już spał z nami w łóżku, pięknie się odgazowywał aż mnie budziły te bączki 😂 później pobudka 5-7-9 i teraz śpi na środku naszego łóżka jak lord i mruczy 😂

    Wiecie co mnie strasznie bawi? Kiedyś położna powiedziała mi, że każdą kobietę po porodzie dotyka matczyna hipokryzja - w ciąży się zarzekamy, że czegoś nie będziemy na pewno robić a później bez zastanowienia po to sięgamy 😂 Ja akurat zarzekałam się jedynie, że nie będziemy Małego brali do łóżka 😂😂😂 dobry żart 😂😂😂

    Ale wiele z nas tu nie chciało dawać smoczka itd a potem życie nas zweryfikowało , ważne żeby nie mieć wyrzutów bo to dopiero początek tych drudnych decyzji😂

    mhsvi09k7inxyf5l.png
  • DrzewkoPomarańczowe Autorytet
    Postów: 1685 2555

    Wysłany: 23 września 2019, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierniczkowa, kciuki zacisniete! Informuj nas na bieżąco w miarę możliwości. Spróbuj troszkę wypocząć.

    U mnie dziwna noc. Kazik obudził się o 2, wzięłam go do lozka, przystawilam do lewej piersi i więcej nie pamietam 🙈. Obudził mnie znowu o 5. Ja cycki na wierzchu, pościel w mleku. Nie wiem ile on zjadł o tej 2, zasnęłam snem kamiennym. Staram się nie zasypiać przy karmieniu bo to trochę niebezpieczne przy takim maluchu ale stało się 🤷🏻‍♂️

    aadd84dc14.png[/url]
  • Applejoy Autorytet
    Postów: 1273 926

    Wysłany: 23 września 2019, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierniczkowa kciuki ✊🏼✊🏼✊🏼 Matus ile to się nacierpicie po porodzie kochana, tule mocno 😗

    1bab7e35e8.png[/url]
  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 23 września 2019, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierniczkowa, mocne kciuki ❤

    U nas super noc 😀 Miki spał od 20 do 2 😀 potem godzinka aktywności i kolejne 2 godzinki przespane. Czuję się naprawdę wyspana ☺
    Dzisiaj to nieszczęsne szczepienie 😭 jak ja to przeżyję 😛

    trzydziecha lubi tę wiadomość

  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 23 września 2019, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ogóle muszę się pochwalić, że moje dziecko wczoraj zrobiło swoje dwa pierwsze obroty z brzuszka na plecki! 😀❤ jestem w szoku i niesamowicie dumna, że tak szybko się uczy 😍

    Limerikowo, Applejoy, Domi_tur, menka2, Frida91, Agagusia, trzydziecha, Marcelina85 lubią tę wiadomość

  • Domi_tur Autorytet
    Postów: 3774 8197

    Wysłany: 23 września 2019, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania95 wrote:
    Pierniczkowa, mocne kciuki ❤

    U nas super noc 😀 Miki spał od 20 do 2 😀 potem godzinka aktywności i kolejne 2 godzinki przespane. Czuję się naprawdę wyspana ☺
    Dzisiaj to nieszczęsne szczepienie 😭 jak ja to przeżyję 😛

    Będzie Dobrze!
    My w piątek byliśmy u pediatry zgłosić ten nieutulony płacz, zobaczymy może będziemy mieć resztę 5w1 refundowane choć lekarka stwierdziła, że nie był to NOP bo byłyby jeszcze inne objawy. Najprawdopodobniej zbiegła się w czasie kolka z jakimś bólem poszczepiennym lub układ nerwowy był u naszego wrażliwca pobudzony i atak kolki spowodował taki armagedon 🙄
    Jestem w stanie w to uwierzyć bo rzeczywiście poza bólem brzuszka po doustnej nie mieliśmy ani podniesionej temperatury ani nic

    mhsvi09k7inxyf5l.png
  • menka2 Autorytet
    Postów: 428 595

    Wysłany: 23 września 2019, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DrzewkoPomarańczowe wrote:
    Pierniczkowa, kciuki zacisniete! Informuj nas na bieżąco w miarę możliwości. Spróbuj troszkę wypocząć.

    U mnie dziwna noc. Kazik obudził się o 2, wzięłam go do lozka, przystawilam do lewej piersi i więcej nie pamietam 🙈. Obudził mnie znowu o 5. Ja cycki na wierzchu, pościel w mleku. Nie wiem ile on zjadł o tej 2, zasnęłam snem kamiennym. Staram się nie zasypiać przy karmieniu bo to trochę niebezpieczne przy takim maluchu ale stało się 🤷🏻‍♂️

    mój mąż się właśnie dziwi dlaczego nie karmię w łóżku jak starszą tylko zapomniał, że to było jak była już większa i sama się do piersi przystawiała - teraz próbowałam dwa razy ale całe łóżko w mleku więc stwierdziłam że szkoda mleka :D a dwa za łądnie śpi w swoim łóżeczku żebym ją "psuła" :D


    4c3tvfxm6n339zea.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2019, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierniczkowa duuuzo siły dla was ❤️
    Tytus w nocy dużo sie wierci bo akurat cisną go gazy. Rano taka kupap po jedzeniu poszła ze az poł pleców ufajdana. I dzis troche śpi po jedzeniu. Teraz nawet dał sie odłożyć do lozeczka 😎 ja zamiast kimac to grzebie w necie 🤦‍♀️

  • DrzewkoPomarańczowe Autorytet
    Postów: 1685 2555

    Wysłany: 23 września 2019, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Menka, mi bardziej o bezpieczeństwo chodzi. Przy Julku wstawałam i karmiłam w fotelu jak był taki malutki.

    Mi tez się udało uśpić młodego, ale długo to nie trwało bo starszy rozpętał takie piekło ze mózg staje 😐.

    Julek ma ostatnio ciężki czas i chyba trochę nie umiemy mu z mezem pomoc. Ma napady histerii, również w nocy. W dzień trzeba mu poświęcac 100% uwagi, nie ma szans ze sam się chwile pobawi, nawet ciężko jest porozmawiać bo krzyczy na nas ze nie rozmawiamy z nm. W domu pierdolnik wiecznie, wczoraj nam się udało coś poogarniac ekspresem. Niby tylko dwoje dzieci, ale takich ze nie ma kiedy się po tylku podrapać 😅

    aadd84dc14.png[/url]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2019, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi_tur wrote:
    Elinka, my komisyjnie zrobiliśmy Małemu jedną butelkę przed snem, spał od 22 do 3 😳
    Ale to zapewne zbieg okoliczności bo po całym dniu płakania już był zmęczony. Potem już spał z nami w łóżku, pięknie się odgazowywał aż mnie budziły te bączki 😂 później pobudka 5-7-9 i teraz śpi na środku naszego łóżka jak lord i mruczy 😂

    Ja też jestem przekonana, że ten sen to jedynie zasługa zmęczenia wieczornym płaczem :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2019, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mojej córci dzisiaj zaczęło ropieć jedno oczko🙁 Przemywam solą fizjologiczną, ale to nic nie daje. Czy któraś z Was miała taki problem? co pomogło?

    Bez pediatry pewnie się nie obejdzie echh, a w przychodni na pewno masa chorych dzieci😐

  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 23 września 2019, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    baileys wrote:
    Mojej córci dzisiaj zaczęło ropieć jedno oczko🙁 Przemywam solą fizjologiczną, ale to nic nie daje. Czy któraś z Was miała taki problem? co pomogło?

    Bez pediatry pewnie się nie obejdzie echh, a w przychodni na pewno masa chorych dzieci😐
    my mialysmy kiedys
    do oczka byly krople z antybiotykiem przepisane i przeszlo

    baileys lubi tę wiadomość

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • Agagusia Autorytet
    Postów: 1554 2677

    Wysłany: 23 września 2019, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baileyes - kup swietlik w torebkach, normalnie w aptece i przemywaj od zewnętrznego kącika do wewnątrz. U nas po 2 dniach przeszło całkowicie. Jeśli przemywasz oba oczka to osobnym gazikiem.

    baileys lubi tę wiadomość

    qdkkanliorueictt.png
    Wojtek(2012), Adaś(2015)
    20.07.2019 - jest z nami Krzyś :) - 37t2d, 2600g, 52cm
  • DrzewkoPomarańczowe Autorytet
    Postów: 1685 2555

    Wysłany: 23 września 2019, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julkowi często ropieją oczy i najlepiej pomaga rumianek. Przemywać trzeba od zewnetrznego kącika do wewnętrznego.

    baileys lubi tę wiadomość

    aadd84dc14.png[/url]
  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 23 września 2019, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamy przesunięte szczepienie na za dwa tygodnie, bo po szczepionce na gruźlicę Miki ma czerwoną gulę i to może być przeciwwskazaniem do szczepienia 😉 pediatra przepisała mi jakieś tabletki na to. Mam ja łykać skoro karmię piersią 🙂

  • IGA.G Autorytet
    Postów: 3251 2460

    Wysłany: 23 września 2019, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam taki wypływ mleka że mała się krztusi, CDL poradziła odciągać troszkę przed karmieniem, a ja nic nie mogę ściągnąć, laktator pracuje na pełnej mocy a leci kilka kropel... Ironia losu narmalnie, muszę działać reka

    tb73vcqgi58cup9y.png
    zpbndf9hspql3zw5.png
‹‹ 1365 1366 1367 1368 1369 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ