X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniówki 2019 !!!
Odpowiedz

Sierpniówki 2019 !!!

Oceń ten wątek:
  • Niezapominajka5 Autorytet
    Postów: 3114 2603

    Wysłany: 20 lutego 2020, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania95 wrote:
    Ja też od zawsze czuję wypływ, ale pojawia się od razu jak tylko mały zacznie ssać. Karmię go mniej więcej co dwie godziny i jak tylko przychodzi godzina karmienia, to nagle piersi mi mrowieją i czuję jak mleko wycieka. Jak nie ma mnie wtedy w domu to dzwonię do męża, że ma Mikołaja nakarmić, bo na pewno jest głodny 😅 raz to się sprawdziło na imprezie jak teściowa została z młodym. Poczułam to specyficzne mrowienie i tak mi przyszło na myśl, żeby zadzwonić i zapytać jak tam z małym, a teściowa mówi, że właśnie podgrzewa mleko, bo Miki głodny 😁
    Cos w tym jest przy regularnych porach karmień :)
    Kilka razy czułam coś takiego jak Mela jeszcze spała 🙈 myślałam wtedy "oho, zaraz się obudzi".
    Mi to się jednak zdarza bardzo rzadko.

    Tyle przeszliśmy, że wciąż nie wierzę, że Was mam..
    Nigdy się nie poddawaj, bo warto walczyć.


    km5sp07wycc10ujp.png
    Naturalsik ❤️
    wnid9vvjhnimte9l.png
    Po latach walki 💝
  • Marcelina85 Autorytet
    Postów: 924 728

    Wysłany: 20 lutego 2020, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czuję wypływ, też zazwyczaj dopiero po dłuższym czasie. Mam piersi o dużej gęstości tkanek i wg CDL, utrudnia to Małej ich opróżnianie, ale ma na tyle silne ssanie, że daje radę. Czasem się wkurza, że mleko nie płynie od razu, dlatego staram się ją karmić od razu gdy marudzi, zamiast czekać aż zapłacze.

    Dziś udało mi się złapać jej siuśki do pojemniczka. Kryzys zażegnany, dziś temp. 36,7. Troszkę jej pociekł z noska wodnisty katarek, dosłownie 2 krople z każdej dziurki. Za to mnie coś drapie w gardle...😏

    "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"
    - Janusz Korczak

    PAI-1 4G (heterozygota), ANA2 1:320, niedoczynność tarczycy, hiperprolaktynemia
    7t1d (*)
  • DrzewkoPomarańczowe Autorytet
    Postów: 1685 2555

    Wysłany: 20 lutego 2020, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka5 wrote:
    Czyli u Ciebie tak to zawsze wygląda?
    Mleko idzie tylko wypływem, oproznia się do końca i później jest pusto?
    U mnie ubywa tyle ile ściągnie mała albo laktator. Przestaje ciągnąć, to przestaje lecieć i reszta zostaje.
    Ale za to od zawsze mam kłopoty z kanalikami, bo jak długo pierś nie jest oprozniana, to się zatykają. Na szczęście odetkanie zajmuje mi już raptem kilka sekund. Inaczej chyba bym się wykończyła.. A już na pewno do tej pory bym nie karmila.

    Tak, zawsze u mnie tak jest, jak kończy się wypływ to kończy się mleko. Coś tam może kapie ale to tao bardziej żeby wkurzyć ;). Bardzo wyraźnie to widać z laktatorem. Jak kiedyś musiałam uzbierać mleka na 8 h nieobecności to ściągałam codziennie wieczorem, ok 3 h po zaśnięciu małego. Laktator potrzebował jakieś 2 min żeby uruchomić wypływ i w kolejne 2 min sciągał jakieś 70-80 ml z jednej piersi. Drugiej już nie ruszałam bo wiedziałam, ze zaraz młody się obudzi i jak cycki będą puste to będzie pol h walki. A jak próbowałam ściągać pokarm po karmieniu to dobre 20 min musiałam czekać na wypływ i potem znowu w dwie minuty odciągało porcje, ale już mniejsza niż po 3 h przerwy od karmienia.
    Zastanawia mnie tylko czemu od ponad miesiąca w nocy są takie problemu z tym wypływem. Może moje cycki postanowiły odzwyczaić Kazika od jedzenia w nocy 😀

    aadd84dc14.png[/url]
  • Chimera Autorytet
    Postów: 1751 2252

    Wysłany: 20 lutego 2020, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DrzewkoPomarańczowe wrote:
    Zastanawia mnie tylko czemu od ponad miesiąca w nocy są takie problemu z tym wypływem. Może moje cycki postanowiły odzwyczaić Kazika od jedzenia w nocy 😀
    Żeby się nie zdziwiły 😅😅

  • Niezapominajka5 Autorytet
    Postów: 3114 2603

    Wysłany: 20 lutego 2020, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    werni wrote:
    Niezapominajka moj mały dopiero niedawno polubił na brzuchu leżeć ale to też nie za długo.
    Ja ją tak odkladalam jak już spała i budząc się na brzuchu, szybko polubila taka pozycje :)
    Chimera uśmiałam się z tym braniem tchu 🙈

    Gdyby nie nasze problemy brzuszkowe, to pewnie do tej pory nie odkladalabym jej tak do spania.
    A z nowości, ostatnio się przekreca w czasie spania. Jeszcze kilka tygodni temu tego nie robiła. Odwraca się na boczki, a później znowu wraca na brzuszek :)

    Tyle przeszliśmy, że wciąż nie wierzę, że Was mam..
    Nigdy się nie poddawaj, bo warto walczyć.


    km5sp07wycc10ujp.png
    Naturalsik ❤️
    wnid9vvjhnimte9l.png
    Po latach walki 💝
  • Niezapominajka5 Autorytet
    Postów: 3114 2603

    Wysłany: 20 lutego 2020, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DrzewkoPomarańczowe wrote:
    Tak, zawsze u mnie tak jest, jak kończy się wypływ to kończy się mleko. Coś tam może kapie ale to tao bardziej żeby wkurzyć ;). Bardzo wyraźnie to widać z laktatorem. Jak kiedyś musiałam uzbierać mleka na 8 h nieobecności to ściągałam codziennie wieczorem, ok 3 h po zaśnięciu małego. Laktator potrzebował jakieś 2 min żeby uruchomić wypływ i w kolejne 2 min sciągał jakieś 70-80 ml z jednej piersi. Drugiej już nie ruszałam bo wiedziałam, ze zaraz młody się obudzi i jak cycki będą puste to będzie pol h walki. A jak próbowałam ściągać pokarm po karmieniu to dobre 20 min musiałam czekać na wypływ i potem znowu w dwie minuty odciągało porcje, ale już mniejsza niż po 3 h przerwy od karmienia.
    Zastanawia mnie tylko czemu od ponad miesiąca w nocy są takie problemu z tym wypływem. Może moje cycki postanowiły odzwyczaić Kazika od jedzenia w nocy 😀
    Jeny, jak widać każda z nas ma zupełnie inaczej :)
    Nie ma złotej recepty na karmienie. A szkoda..

    Tyle przeszliśmy, że wciąż nie wierzę, że Was mam..
    Nigdy się nie poddawaj, bo warto walczyć.


    km5sp07wycc10ujp.png
    Naturalsik ❤️
    wnid9vvjhnimte9l.png
    Po latach walki 💝
  • trzydziecha Autorytet
    Postów: 1041 662

    Wysłany: 20 lutego 2020, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze z tymi termometrami to faktycznie różnie, nam też coś za wysoką temperaturę pokazywał dotykowy w porównaniu do zwykłego pod pachą. W ogóle położna nam polecała najbardziej taki najzwyklejszy.

    Tomcio miał fazę na spanie na brzuszku jakos 2 miesiące temu ale teraz już nie ma szans :)

    Starania od 06.2017
    12.12.2018 - 2 kreski + beta 308
    04.01.2019 - mamy serduszko <3
    22.08.2019 - Tomuś jest już z nami <3 <3 <3

    n59y9vvj275r1f8v.png
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 20 lutego 2020, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, dziś zjadłam 1 paczka i paczkę faworków ;)
    Wika ostatnio też w nocy się przekręca, zasypia czasami na brzuchu, ale chyba nie jest jej zbyt wygodnie bo za jakiś czas marudzi. Przekręca się wtedy sama na bok a i na plecy potrafi! Także lata już na wszystkie strony. Najbardziej lubi spać na prawym boczku. I zwykle bierze sobie jakąś przytulankę ;) ma kilka położonych w łóżeczku.
    Ja dziś byłam u fryzjera, nowy kolor, podciecie, od razu lepsze samopoczucie.
    Dziewczyny, jak ktoś ma aplikację w Rossmanie sa za 1 grosz szczoteczki edukacyjne do 1 zębów i dziąseł, już mam :) Z nieba mi spadły bo logopeda tymi właśnie zalecana nam cwiczenia jamy ustnej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lutego 2020, 21:36

    trzydziecha, Camelia lubią tę wiadomość

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • Frida91 Autorytet
    Postów: 6310 5001

    Wysłany: 20 lutego 2020, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kayama no właśnie od kiedy są te szczoteczki? Bo ja mam apke a nic takiego nie dostałam...

    Córeczka 08.2019 ❤️
    Synek 10.2022 💙
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 20 lutego 2020, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frida dostałam maila 3 lutego A promocja trwa do 3 kwietnia.

    Frida91 lubi tę wiadomość

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 20 lutego 2020, 23:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ciąży kupiłam szczoteczkę na palec ale ani razu jej nie użyłam. Właśnie się zastanawiam od kiedy można.

    Musze zobaczyć na pocztę czy ja dostałam meila.

    Edit znalazłam to jutro pójdę do rosmana :)
    Duzo słoiczków w promocji 3+1 gratis

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lutego 2020, 00:02

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 21 lutego 2020, 00:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W sobotę wracam w końcu do siebie. Moglibyśmy jutro ale rodzice chcą jeszcze zajechac do brata a on jest dopiero dostępny w weekend.

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • Chimera Autorytet
    Postów: 1751 2252

    Wysłany: 21 lutego 2020, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde, za dużo dzisiaj chciałam dobrego. Dziecko śpi, więc postanowiłam sobie najzwyczajniej siąść na dupie i napić się herbaty w spokoju. Postawiłam na stole w kuchni kubek żeby dolac sobie syropu imbirowego i jak chciałam już się przenieść na kanapę, tak zamiast wziąć normalnie ten kubek, to traciłam go ręką i cała herbata się wylała na stół, krzesło, podłogę i najgorsze na ścianę 🤦 I zamiast sobie siedzieć w spokoju, to musiałam to wszystko powycierac, a potem jeszcze umyć, bo przecież ten syrop imbirowy się klei jak nie wiem, mimo że to tylko łyżeczka 🙆 Trzeba było siedzieć o suchym pysku, to się herbaty zachciało...kurde mole. Dobrze, że od tego rabanu się dziecko jeszcze nie obudziło, bo to by już była przesada.

    Ja nie dostałam z rosmana maila o tych łyżeczkach...mam obawę, że mogłam go skasować bez czytania 🤔🙄

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 marca 2020, 16:10

  • Marcelina85 Autorytet
    Postów: 924 728

    Wysłany: 21 lutego 2020, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe ja w podobny sposób wylałam Karmi, to dopiero było sprzątanie, taki ulepek...

    "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"
    - Janusz Korczak

    PAI-1 4G (heterozygota), ANA2 1:320, niedoczynność tarczycy, hiperprolaktynemia
    7t1d (*)
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 21 lutego 2020, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Był u mnie kolega. Pokazał mi jak go mam brać na ręce jak odkładać itd. Prawą stronę ma lekka asymetrie. Ale jak będę na przemiennie nosiła to powinno być ok.

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 21 lutego 2020, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chimera nie musisz pokazywać maila, jak dostałas to w aplikacji przy płaceniu wyskoczy zniżka. Ale nie każdemu podobno wysyłają i nie każdy ma zniżkę.

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • Frida91 Autorytet
    Postów: 6310 5001

    Wysłany: 21 lutego 2020, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tym rossmannem to ja nie dostaje większości maili a zniżkę mam :/ Z Pampersami tak mi weszło mimo ze nie dostałam maila i z oliwka Babydream Mama jak przypadkowo zorientowałam się przy płaceniu że kosztuje 1gr. Muszę iść po te szczoteczki i zobaczyć czy się załapię.

    Córeczka 08.2019 ❤️
    Synek 10.2022 💙
  • Chimera Autorytet
    Postów: 1751 2252

    Wysłany: 21 lutego 2020, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak wyglądają te szczoteczki?

    Spamu to jakoś potrafią rozesłać w 3 dupy 🤷

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lutego 2020, 16:13

    Frida91 lubi tę wiadomość

  • Frida91 Autorytet
    Postów: 6310 5001

    Wysłany: 21 lutego 2020, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echh minusem rozszerzenia diety są 💩 💩 💩...
    Teraz przewijanie to już nie jest taka "przyjemność" 😜

    Córeczka 08.2019 ❤️
    Synek 10.2022 💙
  • Frida91 Autorytet
    Postów: 6310 5001

    Wysłany: 21 lutego 2020, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chimera wrote:
    A jak wyglądają te szczoteczki?

    Spamu to jakoś potrafią rozesłać w 3 dupy 🤷
    A jakaś silikonowa na palec a druga to nie wiem. W sumie co za różnica skoro dają za darmo 🤣🤣🤣

    Córeczka 08.2019 ❤️
    Synek 10.2022 💙
‹‹ 1648 1649 1650 1651 1652 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ