X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniówki 2019 !!!
Odpowiedz

Sierpniówki 2019 !!!

Oceń ten wątek:
  • Vampire Autorytet
    Postów: 291 272

    Wysłany: 19 lutego 2020, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DrzewkoPomarańczowe wrote:
    My z mezem byliśmy ciutkę chorzy. Ale to tylko trochę kataru, dzieci oszczędziło. Jak słuchamy znajomych z dziećmi żłobkowymi i przedszkolnymi to jest jakiś pogrom :(.

    Ja gorączkę sprawdzam ustami na czole i wasze wiem czy ma. A ile to już wróżenie z tymi termometrami. Bardzo ważne żeby zwracać uwagę na raczki przy wys gorączce są zimne.

    Chimera, wykurujesz się i mleko wróci. Jak Robus?
    Marcelina, jak u Was noc?

    Jak to jest z tymi rączkami? Pola po meningo miała ciepłe, a nawet bardzo ciepłe.

    Kayama, ja myślę że większy zagrożeniem jest zwykła grypa ś nie koronawirus, ale producenci maseczek mają trochę utargu. 😁😁

    Frida91, kayama lubią tę wiadomość

    l22nroeqpi96shdn.png

    Ur. 9.08.2019 r. 💕
  • Domi_tur Autorytet
    Postów: 3774 8197

    Wysłany: 19 lutego 2020, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gorączka na zęby to zabobon głupich matek, ale dawanie 4miesiecznemu dziecku kości do ciumkania to szczyt inteligencji 🤦‍♀️

    Frida91, Marcelina85, Myszk@, Nacha, trzydziecha, werni lubią tę wiadomość

    mhsvi09k7inxyf5l.png
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 19 lutego 2020, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wyczytałam ze może być gorączka przy zabkowaniu ale nie wyższa niż 37,8 i nie dużej niż 3 dni. Jak jest inaczej to raczej infekcja.

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 19 lutego 2020, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kayama wrote:
    Ja wyczytałam ze może być gorączka przy zabkowaniu ale nie wyższa niż 37,8 i nie dużej niż 3 dni. Jak jest inaczej to raczej infekcja.

    Gorączka zaczyna się od 38 stopni 🙂 między 37 a 38 to stan podgorączkowy.

    Ja tam nie wiem o czym Wy piszecie, bo u nas jeszcze ani jednego zęba nie ma i się nawet nie zanosi 😁

  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 19 lutego 2020, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja zawsze uważałam że stan podgoraczkowy jest do 37,5. I nas też daleko do zębów :) Może to i dobrze.

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 19 lutego 2020, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cholercia Wika śpi już ponad 2 godziny, aż zaglądałam czy oddycha 8-) Aż nie wiem co z wolnym czasem zrobić hahaha. Obiad w spokoju zjedliśmy.

    Camelia, Vampire lubią tę wiadomość

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • DrzewkoPomarańczowe Autorytet
    Postów: 1685 2555

    Wysłany: 19 lutego 2020, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vampire wrote:
    Jak to jest z tymi rączkami? Pola po meningo miała ciepłe, a nawet bardzo ciepłe.

    Kayama, ja myślę że większy zagrożeniem jest zwykła grypa ś nie koronawirus, ale producenci maseczek mają trochę utargu. 😁😁

    Miała wysoka gorączkę?
    Te raczki i stopy są zimne bo naczynia się kurczą, żeby zapobiegać wychłodzeniu a krew obwodowa koncentruje się „bliżej” źródła infekcji czy jakoś tak, mogłam coś pokręcić bo dawno mi to tłumaczono. W każdym razie u moich dzieci się sprawdza.

    Vampire lubi tę wiadomość

    aadd84dc14.png[/url]
  • Frida91 Autorytet
    Postów: 6310 5001

    Wysłany: 19 lutego 2020, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mi pediatra mówił ze u takich maluchów do 37 to jest normalna temperatura. Moja Rozi to ma normalnie 37 albo nawet i do 37,2 i tj podobno ok.

    Córeczka 08.2019 ❤️
    Synek 10.2022 💙
  • Marcelina85 Autorytet
    Postów: 924 728

    Wysłany: 19 lutego 2020, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To by się zgadzało, bo właśnie wieczorem po kąpieli miała zimne rączki, więc ja, głupia matka, przysunelam ją na bujaczku bliżej grzejnika 🤦 A że była wesolutka, z apetytem i gaworzyła, rumiane gorące pućki nie dały mi do myślenia i z początku myślałam że przesadziłam ze zbyt długim wygrzewaniem 🤷 Dopiero gdy ją tuliłam do snu, zmartwiło mnie, że nadal jest rozpalona i zmierzyłam temp.

    Ostatnia nasza szczepionka to była 5w1 miesiąc temu.

    Hmm to ja widoczne obracam się w kręgach niedouczonych, ale bardziej doświadczonych ode mnie matek, bo wszyscy dookoła łączą fakt ostatnich dwóch incydentów gorączkowych właśnie z ząbkowaniem...

    Tej nocy byłam w trybie czuwania, a w dzień jestem zombie. Czopek zbił gorączkę, ale pobudził ją do robienia kupki i zafajdała całe łóżko 😉 nad ranem miała dreszcze i płakała, temp. 39, znów podałam paracetamol, a po godzinie Was doczytałam i zmierzyłam elektronicznym w pupce i miała 38. Pojechaliśmy szybko do przychodni, pediatra stwierdziła że jak nie ma innych objawów, to prawdopodobnie faktycznie trzydniówka, więc czekamy aż ją wysypie, a w międzyczasie mamy zbadać mocz i w piątek z wynikami na kontrolę. Dziś dużo śpi, ale ma apetyt.

    Niezapominajka, ja się zapisałam do newslettera dietetyczki Zuzi Anteckiej i dostałam 2 ebooki o rozszerzeniu diety: https://www.subscribepage.com/materialyBLW#

    Mam też 2 książki alaantkowe blw i tam są fajne przepisy na szybkie dania.

    "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"
    - Janusz Korczak

    PAI-1 4G (heterozygota), ANA2 1:320, niedoczynność tarczycy, hiperprolaktynemia
    7t1d (*)
  • Myszk@ Autorytet
    Postów: 1533 1230

    Wysłany: 19 lutego 2020, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U starszej trzydniówka połączyła się z wyjściem zęba, więc wtedy faktycznie miała temperaturę, a tak to przeważnie katar trwający 2-3 dni i stan podgorączkowy. Ale dzieci są różne, jedne ząbkują bezobjawowo, inne mają odparzoną pupę a jeszcze inne mogą mieć gorączkę 🤷‍♀️

    Na głowę upadłam, robimy pączki 🤦‍♀️

    age.png
    age.png
    age.png
    06.07.2016 [*] Aniołek
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 19 lutego 2020, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kayama wrote:
    Cholercia Wika śpi już ponad 2 godziny, aż zaglądałam czy oddycha 8-) Aż nie wiem co z wolnym czasem zrobić hahaha. Obiad w spokoju zjedliśmy.

    Kayama mój ostatnio w dzień tez przesypia 2 godziny SZOK hehe
    A gdzie chodzilas do logopedy? Na NFZ?

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 19 lutego 2020, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    werni wrote:
    Kayama mój ostatnio w dzień tez przesypia 2 godziny SZOK hehe
    A gdzie chodzilas do logopedy? Na NFZ?

    Byłam na Radzyminskiej ale nazwiska nie pamiętam, chyba Kucharska. Wydawała się w porządku więc do neurologopedy na razie nie idę.

    werni lubi tę wiadomość

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 19 lutego 2020, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frida91 wrote:
    A mi pediatra mówił ze u takich maluchów do 37 to jest normalna temperatura. Moja Rozi to ma normalnie 37 albo nawet i do 37,2 i tj podobno ok.

    Moja ma poniżej, 36,5, albo i mniej jak mierzyłam. We mnie się wdała :) bo ja jestem niskotemperaturowa.

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • Chimera Autorytet
    Postów: 1751 2252

    Wysłany: 19 lutego 2020, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszka ja miałam robić faworki, ale po tych sensacjach żołądkowych odpuszczam...ale może sobie zrobię tłusty weekend 🤔🤔🤔

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2020, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytanie. Używałyscie poduszek klin? Macie dalej? My mielismy od początku. I teraz mnie naszło zeby sie tego pozbyć. Jak mały śpi w moim wyrku to i tak na płasko

  • Frida91 Autorytet
    Postów: 6310 5001

    Wysłany: 19 lutego 2020, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chimera tlusty weekend haha :D

    Ja nie mogę się doczekać jutrzejszych pączków 🤣 Napcham się chyba za wszystkie czasy

    werni lubi tę wiadomość

    Córeczka 08.2019 ❤️
    Synek 10.2022 💙
  • DrzewkoPomarańczowe Autorytet
    Postów: 1685 2555

    Wysłany: 19 lutego 2020, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się nawpitalałam paczkow w weekend u moich rodziców 😋. Moja mama smażyła - niebo w ziemi 😁.
    A tak btw to nie chwaliłam się Wam, ale robiłam sobie ostatnio 4 tygodniowy czelendż bezslodyczowy. Skończył się wczoraj. Miałam do wykorzystania dwa dni dyspensy - kitrałam je aż do ostatniego weekendu bo wiedziałam ze mama usmaży paczki 😂.
    No i generalnie okazało się, ze da się żyć kompletnie bez słodyczy 🤷🏼‍♂️. Ale co to za życie... 😅

    aadd84dc14.png[/url]
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 19 lutego 2020, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podobno potrzeba 2 miesiące bez słodyczy i cukru aby się odzwyczaić. Ale właśnie smutne takie życie bez słodyczy ;) Poza tym czy nie wystarczy jeden pączek aby znów wrócić do nałogu ?:) To nie ma to sensu. Ja jestem uzależniona.

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • Marcelina85 Autorytet
    Postów: 924 728

    Wysłany: 19 lutego 2020, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wygląda na to, że nasza "trzydniówka" trwała jeden dzień 🤔 Ostatni raz dałam jej paracetamol o 13, spała od 15 do 19 z przerwą na spicie dwóch cycków i wstała jak nowonarodzona, a gorączka już nie wróciła (od 19 ma ciągle ok. 37). Zjadła kaszkę, znowu zapiła cyckiem, a na deser pobawiła się brokułem i makaronem, bo z tego wszystkiego przegapiła obiad 😉 Dzisiaj wypiła 30ml wody z B-Boxa, co dla niej stanowi rekordową ilość. Liczę, że jutro rano pobieranie moczu pójdzie mi lepiej niż ostatnim razem, kiedy wszystko mi się wylało z woreczka. 😏

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2020, 22:01

    Niezapominajka5, Vampire lubią tę wiadomość

    "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"
    - Janusz Korczak

    PAI-1 4G (heterozygota), ANA2 1:320, niedoczynność tarczycy, hiperprolaktynemia
    7t1d (*)
  • Frida91 Autorytet
    Postów: 6310 5001

    Wysłany: 19 lutego 2020, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ostatnio też mam ciągle chęć na słodkie. Ale tez staram się hamować. Jutro nie zamierzam 😅 Tak na codzień to staram się nie jeść aż tak i nie codziennie. No i nadal staram się ćwiczyć chociaż chwilę dziennie.

    Córeczka 08.2019 ❤️
    Synek 10.2022 💙
‹‹ 1646 1647 1648 1649 1650 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ