X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniówki 2019 !!!
Odpowiedz

Sierpniówki 2019 !!!

Oceń ten wątek:
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 18 lutego 2020, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szukam fizjoterapeuty w rodzinnym mieście i jedna matka poleciła jedną osobę. Nią jest kolega z liceum. Odrazu napisałam do niego. Powiedział ze dla koleżanki z liceum zobaczy syna mimo że ma ciężki tydzień. Do jednej dzwoniłam to chciała 90zl.

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • Marcelina85 Autorytet
    Postów: 924 728

    Wysłany: 18 lutego 2020, 23:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli wierzyć termometrowi dousznemu Brauna, to Pola ma prawie 40 stopni gorączki!! Pierwszy pomiar ok. 39 stopni, po sekundzie pokazuje 40, ja oczywiście przerażona 😧 A dzisiaj była cały dzień wesolutka, zjadła z apetytem poranną kaszkę, na obiad puree z batata, na kolację znowu kaszkę, dużo gaworzyła, nie ma kataru ani kaszlu. Wieczorna drzemka zamiast standardowych 40min, trwała godzinę, o 19 już chciała spać na noc i wyjątkowo łatwo usnęła, ale jakoś dziwnie stękała przez sen i wydawała mi się gorąca. Albo to od zębów,albo trzydniówka.

    Ja to mam pecha...przez cały weekend wstępnie pakowałam nas na Maltę, żeby o niczym ważnym nie zapomnieć, a tu chyba nici z wyjazdu 😔

    "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"
    - Janusz Korczak

    PAI-1 4G (heterozygota), ANA2 1:320, niedoczynność tarczycy, hiperprolaktynemia
    7t1d (*)
  • Marcelina85 Autorytet
    Postów: 924 728

    Wysłany: 18 lutego 2020, 23:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiedy godzinę temu przebudziłam ją żeby zmierzyć temperaturę i dałam czopek paracetamolu, też się uśmiechała. Ehh chyba dziś nie zasnę...😔

    "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"
    - Janusz Korczak

    PAI-1 4G (heterozygota), ANA2 1:320, niedoczynność tarczycy, hiperprolaktynemia
    7t1d (*)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2020, 00:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcelina85 wrote:
    Kiedy godzinę temu przebudziłam ją żeby zmierzyć temperaturę i dałam czopek paracetamolu, też się uśmiechała. Ehh chyba dziś nie zasnę...😔

    Czujesz że jest wyraźnie ciepła? Bo ja tym termometrom to do końca nie wierzę. Jak mierzyłam raz Joziowi to wychodziło od 36 do 42 (mimo wszystko mam inny termometr). Pamiętam jednak, że jak miały gorączkę po szczepieniu to wyraźnie to czułam,ze coś jest nie tak - główki były ciepłe.

  • Niezapominajka5 Autorytet
    Postów: 3114 2603

    Wysłany: 19 lutego 2020, 00:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobietki, a w jakiej postaci podajecie szpinak?
    Kupujecie mrożony? A może świeży?
    Jak przygotowujecie? :)
    A może gdzieś są słoiczki? 🙃
    Skąd czerpiecie pomysły na rozszerzenie diety?
    Bo ja robię to jakoś na czuja i trochę średnio się z tym czuje.

    Tyle przeszliśmy, że wciąż nie wierzę, że Was mam..
    Nigdy się nie poddawaj, bo warto walczyć.


    km5sp07wycc10ujp.png
    Naturalsik ❤️
    wnid9vvjhnimte9l.png
    Po latach walki 💝
  • Chimera Autorytet
    Postów: 1751 2252

    Wysłany: 19 lutego 2020, 00:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przez te wymioty się odwodniłam 😕 Czuje się okropnie, jestem słaba, mam podwyższoną temperaturę, boli mnie głowa, chce mi się pić, a jak się napije, to robi mi się niedobrze, masakra. Mąż rano się obudził zdrowy, a ja jak z krzyża zdjęta 😔 Najgorsze, że mi produkcja siadła i musiałam w ciągu dnia dać mm, bo po prostu nie było czym dziecka nakarmić.

  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 19 lutego 2020, 01:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to patrzę na policzki czy są ciepłe bo główkę to ciągle ma ciepłą.

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • Niezapominajka5 Autorytet
    Postów: 3114 2603

    Wysłany: 19 lutego 2020, 01:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcelina85 wrote:
    Kiedy godzinę temu przebudziłam ją żeby zmierzyć temperaturę i dałam czopek paracetamolu, też się uśmiechała. Ehh chyba dziś nie zasnę...😔
    Może to faktycznie ząbki? :( oby.
    Ja też nie wierzę naszemu termometrowi. Rozstrzał o 1 pełny stopień bardzo często się zdarza.
    Paracetamol powinien pomoc.
    A mieliście może szczepienie? Czy niespodziewanie temp wzrosła?

    Tyle przeszliśmy, że wciąż nie wierzę, że Was mam..
    Nigdy się nie poddawaj, bo warto walczyć.


    km5sp07wycc10ujp.png
    Naturalsik ❤️
    wnid9vvjhnimte9l.png
    Po latach walki 💝
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 19 lutego 2020, 01:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcelina85 wrote:
    Kiedy godzinę temu przebudziłam ją żeby zmierzyć temperaturę i dałam czopek paracetamolu, też się uśmiechała. Ehh chyba dziś nie zasnę...😔

    A masz zwykły termometr ? Zmierz jej w pupie, ja w te wynalazki nie wierzę. Czytałam testy elektronicznych termometrow, każdy inaczej pokazywał i różnice były duże, chyba do 2 stopni.
    Moja ma główkę zawsze ciepłą, podobno przy gorączce sa czerwone gorace policzki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2020, 01:20

    Vampire, werni lubią tę wiadomość

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • Niezapominajka5 Autorytet
    Postów: 3114 2603

    Wysłany: 19 lutego 2020, 01:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chimera wrote:
    Ja przez te wymioty się odwodniłam 😕 Czuje się okropnie, jestem słaba, mam podwyższoną temperaturę, boli mnie głowa, chce mi się pić, a jak się napije, to robi mi się niedobrze, masakra. Mąż rano się obudził zdrowy, a ja jak z krzyża zdjęta 😔 Najgorsze, że mi produkcja siadła i musiałam w ciągu dnia dać mm, bo po prostu nie było czym dziecka nakarmić.
    Współczuję :(
    Trzymaj się :( jutro na pewno będzie lepiej.
    Laktacja wróci do normy, ale staraj się odciągać,zeby pobudzać.

    Tyle przeszliśmy, że wciąż nie wierzę, że Was mam..
    Nigdy się nie poddawaj, bo warto walczyć.


    km5sp07wycc10ujp.png
    Naturalsik ❤️
    wnid9vvjhnimte9l.png
    Po latach walki 💝
  • Pierniczkowa Autorytet
    Postów: 993 1257

    Wysłany: 19 lutego 2020, 01:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po mojej widać gorączkę. Ma od razu czerwone pucki i główka robi się gorąca. Do tego ma szkliste oczy.

    16.07.2019 - Karolinka 3477 i 52 cm . Moje cudowne tęczowe dziecię.

    atdchdgezzwqbf17.png

  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 19 lutego 2020, 04:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka5 wrote:
    Może to faktycznie ząbki? :( oby.
    Ja też nie wierzę naszemu termometrowi. Rozstrzał o 1 pełny stopień bardzo często się zdarza.
    Paracetamol powinien pomoc.
    A mieliście może szczepienie? Czy niespodziewanie temp wzrosła?
    temperatura na zeby?!.stary zabobon rozpowszechniany przez niedouczone mamki
    jak wlosy rosna to tez wasze dzieci goraczkuja?!

    40stop w uchu u niemowlaka to wskazanie byzwinac sie od razu do szpitala na bad crp

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • Vampire Autorytet
    Postów: 291 272

    Wysłany: 19 lutego 2020, 05:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcelina, też radzę ci zmierzyć normalnym termometrem w pupie. Kiedyś mi pielęgniarka mówiła, że bezdotykowe często szwankuja i nawet go nie kupowałam. Zresztą widzę na wizytach u lekarza jak czasem miała 37 z kawałkiem lub 35 i lekarz chował pomiar bełkoczac coś pod nosem. 😁 I faktycznie temperaturę dziecka czuć, po meningok. się przekonałam.

    Dziewczyny współczuję, jest taki czas chorobowy, że masakra! U mnie i męża bol gardła i zatkany nos, a Pola ma coś furczacego w nosku mimo, że nic się nie odciąga. Chciałam dokupić maseczki, żeby jej nie zarażać ale przez koronawirus wszystkie wykupione!! 🙆 Ponoć i w hurtowniach braki. I żeby to jeszcze działało na zwykłą grype, a tu lipa i niektóre szkoły mają puste klasy, bo dzieciaki chorują.

    l22nroeqpi96shdn.png

    Ur. 9.08.2019 r. 💕
  • Niezapominajka5 Autorytet
    Postów: 3114 2603

    Wysłany: 19 lutego 2020, 06:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Limerikowo wrote:
    temperatura na zeby?!.stary zabobon rozpowszechniany przez niedouczone mamki
    jak wlosy rosna to tez wasze dzieci goraczkuja?!
    ??? 🙄

    Tyle przeszliśmy, że wciąż nie wierzę, że Was mam..
    Nigdy się nie poddawaj, bo warto walczyć.


    km5sp07wycc10ujp.png
    Naturalsik ❤️
    wnid9vvjhnimte9l.png
    Po latach walki 💝
  • Chimera Autorytet
    Postów: 1751 2252

    Wysłany: 19 lutego 2020, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja teraz zrobiłam test tego termometru. Zmierzyłam tradycyjnym rtęciowym i 38,2, natomiast bezstykowy na twarzy wyrzucił wyniki w zakresie 36,3-37,8 🤷 gówno warte te termometry, a nie chciałam kupować takiego, tylko mój mąż się wziął i to jest jego jedyny samodzielny zakup do wyprawki 😅😅

    Vampire lubi tę wiadomość

  • DrzewkoPomarańczowe Autorytet
    Postów: 1685 2555

    Wysłany: 19 lutego 2020, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My z mezem byliśmy ciutkę chorzy. Ale to tylko trochę kataru, dzieci oszczędziło. Jak słuchamy znajomych z dziećmi żłobkowymi i przedszkolnymi to jest jakiś pogrom :(.

    Ja gorączkę sprawdzam ustami na czole i wasze wiem czy ma. A ile to już wróżenie z tymi termometrami. Bardzo ważne żeby zwracać uwagę na raczki przy wys gorączce są zimne.

    Chimera, wykurujesz się i mleko wróci. Jak Robus?
    Marcelina, jak u Was noc?

    aadd84dc14.png[/url]
  • Chimera Autorytet
    Postów: 1751 2252

    Wysłany: 19 lutego 2020, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drzewko wesolutki jak zawsze i w nocy zaczyna spać lepiej, chyba jednak te samodzielne zasypianie coś daje 👍 Co prawda od 3 lub 4 już zaczyna się wiercenie i częste pobudki, ale póki co nie mam siły do walki i ładuje cycka 🙄

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 marca 2020, 16:18

  • DrzewkoPomarańczowe Autorytet
    Postów: 1685 2555

    Wysłany: 19 lutego 2020, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chimera wrote:
    Drzewko Robuś wesolutki jak zawsze i w nocy zaczyna spać lepiej, chyba jednak te samodzielne zasypianie coś daje 👍 Co prawda od 3 lub 4 już zaczyna się wiercenie i częste pobudki, ale póki co nie mam siły do walki i ładuje cycka 🙄

    Kazik, tez od kilku nocy śpi lepiej. Może to jakiś skok był 🤔. Wczoraj pierwsze nocne karmienie o 23.30, ale ja jeszcze nie spałam wiec nie liczę tego jako pobudki 😅. Potem 2.40, 4.30, 6.40 i 7.50 nowy dzień. Zjadał i zasypiał. Dla mnie taka noc to luksus 😀

    aadd84dc14.png[/url]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2020, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jednak jestem w stanie sobie to wyobrazić ze jak idą zeby to moze byc gorączka. Mnie nigdy nie bolało jak jakas 8 wychodziła ale mam znajomych którzy by w łożku z tego powodu leżeli i latali do apteki po maści bo nie mogli tego znieść. To jak dorosłego powala to czemu mie dziecko

  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 19 lutego 2020, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hm nas na szczęście coś choroby teraz omijają odpukać! A ten koronawirus to serio jest zagrożenie u nas??
    My dziś byliśmy u logopedy, spoko babka, wiedzidelko w porządku i podniebienie też. Za to ma bardzo słaby odruch ssania.. Ale za to bardzo ładny gryzienia. Mogę już dawać grudki :) Na buzię poleciła ćwiczenia ze szczoteczka, dawać twarde rzeczy do gryzienia, musi sobie mięśnie wyrobić. Smoczek niewskazany :/ Zabierać jak zaśnie i domykać buzię. Można dawać w silikonowym gryzaku fajne bo właśnie przeszedł i będziemy testować :) Siateczkowe odradzała.

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
‹‹ 1645 1646 1647 1648 1649 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ