X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniówki 2019 !!!
Odpowiedz

Sierpniówki 2019 !!!

Oceń ten wątek:
  • Marcelina85 Autorytet
    Postów: 924 728

    Wysłany: 30 marca 2020, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś odkryłam, że pokazały się nam nie tylko górne jedynki, ale jednocześnie wyszły również dwie górne dwójki... dzisiaj było dużo płaczu.

    "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"
    - Janusz Korczak

    PAI-1 4G (heterozygota), ANA2 1:320, niedoczynność tarczycy, hiperprolaktynemia
    7t1d (*)
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 30 marca 2020, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O kurcze wszystko na raz. Już się boję jak to u nas będzie jak wkoncu wyjdą zęby.

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • Chimera Autorytet
    Postów: 1751 2252

    Wysłany: 30 marca 2020, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcelina niezłe combo u was 🙈

    Mój od wczoraj zaczął sobie ostrzyć zęby na moim sutku, ja pierdziele, już mam strupki na sutku i nie wiem czy od tego zrobił mi się zastój, bo dawno nie miałam 🙄

  • Vaniliowa Autorytet
    Postów: 281 126

    Wysłany: 30 marca 2020, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie kayama, jakie dajesz porcję mleka ? Podobno do roku może dziecko ulewac, ale w mniejszych ilościach i rzadziej niż powiedzmy w 2 miesiącu. I'm dziecko starsze tym powinno mniej ulewac.
    Druga kwestia tj. dziewczyny pisały... Refluks.

    My mamy ciężko.... W dzień i wieczorem....
    W dzień to jego stale wstawanie, a Wieczorek płacz.... Nie wiem czy zęby czy co, ale nie chce iść spać..
    Od jakiejś dziewczyny mały też tak wstaje ?
    Mnie Adaś zaczął od razu po skończeniu 7 miesiaca, więc się zastanawiam czy to nie trochę szybko ?

    No a co do rozmiaru to my już wskoczyliśmy w 80tke.

  • Niezapominajka5 Autorytet
    Postów: 3114 2603

    Wysłany: 31 marca 2020, 00:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcelina, o rany, ale miałaś niespodzianke 🙈

    Chimera, ja właśnie tego się boje- że zacznie mnie gryźć albo ostrzyć zęby 🤦‍♀️ na razie szefowa jest dla mnie względnie łaskawa 🤫

    Tyle przeszliśmy, że wciąż nie wierzę, że Was mam..
    Nigdy się nie poddawaj, bo warto walczyć.


    km5sp07wycc10ujp.png
    Naturalsik ❤️
    wnid9vvjhnimte9l.png
    Po latach walki 💝
  • Chimera Autorytet
    Postów: 1751 2252

    Wysłany: 31 marca 2020, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydawałoby się, że dolne jedynki w czasie jedzenia powinny być pod językiem...cóż za zdziwienie 🙈🙈🙈

    Znalazłam w domu próbkę purelan z medeli i tubkę lanomaści z ziaji, mam nadzieję, że to mnie poratuje oraz że mimo bólu wreszcie mi odsetka tego cycka...

    Vaniliowa u nas też rozmiar 80(smyk, pepco i h&m) chociaż kurtkę nosi 68 🤷🏻

    Wstawać jeszcze nie staje, póki co jesteśmy na etapie szybkiego pełzania i bujania na czworakach.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 marca 2020, 08:29

  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 31 marca 2020, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vaniliowa wrote:
    Właśnie kayama, jakie dajesz porcję mleka ? Podobno do roku może dziecko ulewac, ale w mniejszych ilościach i rzadziej niż powiedzmy w 2 miesiącu. I'm dziecko starsze tym powinno mniej ulewac.
    Druga kwestia tj. dziewczyny pisały... Refluks.

    My mamy ciężko.... W dzień i wieczorem....
    W dzień to jego stale wstawanie, a Wieczorek płacz.... Nie wiem czy zęby czy co, ale nie chce iść spać..
    Od jakiejś dziewczyny mały też tak wstaje ?
    Mnie Adaś zaczął od razu po skończeniu 7 miesiaca, więc się zastanawiam czy to nie trochę szybko ?

    No a co do rozmiaru to my już wskoczyliśmy w 80tke.

    Kurczę :( Mleka daje po 160-170 ml. Za dużo? Ulewa oczywiście mniej niż kilka miesięcy temu, ale praktycznie każde położenie na brzuszek tak się kończy. Czasami mniej czasami więcej. Po zwykłym jedzeniu też ulewa :( czyli po kaszce czy obiadku. A co się robi na refluks to się jakoś leczy?
    Druga sprawa mi.coś się porobiło, od wczoraj dzwoni mi w lewym uchu :(( Mam takie uczucie jakbym wate miała, nie pływalam, nie nurkowalam ..:) I trochę kręci mi się w głowie. Obawiam się ze to z chronicznego niewyspania, muszę jeszcze zaraz zmierzyć ciśnienie. Chyba podzwonie po przychodniach może są jakieś dyżury tel lekarzy. Łatwo się mówi matki nie śpią do 2 roku życia dziecka, ale cholera to nie jest obojętne dla zdrowia...
    I Wiktoria ciągle nie raczkuje i nie siedzi :/Siadać nawet nie próbuje a za chwilę 8 miesięcy .. Rehabilitant pokazywał mi jak ja stymulować do siadania ale nie umiem, nie wychodzi to mi z ruchliwych dzieckiem i w ogóle coś nie tak :( Ona potrzebuje normalnej rehabilitacji na żywo

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 marca 2020, 10:00

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • Pierniczkowa Autorytet
    Postów: 993 1257

    Wysłany: 31 marca 2020, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kayma nie przejmuj się raczkowania i siadaniem. Moja zaraz ma 9 i rehabilitant mówił żebym nie naciskała. Ona ma swoje tempo, pełza sobie po mieszkaniu, czasem podkuli nogi pod dupkę i radośnie ryje buzią po ziemi. No i nauczyła się mówić nie. Bardzo głośno wyraźnie i dobitnie :D jak jej mówię nie wolno to krzyczy w koło nie nie nie i się śmieje. A potem znajduje ja obdzierajaca psa z futra. A ten gapa leży jak martwy nawet się nie rusza., Nie wiem czy to taktyka na niedźwiedzia czy co.

    kayama, Chimera, werni lubią tę wiadomość

    16.07.2019 - Karolinka 3477 i 52 cm . Moje cudowne tęczowe dziecię.

    atdchdgezzwqbf17.png

  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 31 marca 2020, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierniczkowa wrote:
    Kayma nie przejmuj się raczkowania i siadaniem. Moja zaraz ma 9 i rehabilitant mówił żebym nie naciskała. Ona ma swoje tempo, pełza sobie po mieszkaniu, czasem podkuli nogi pod dupkę i radośnie ryje buzią po ziemi. No i nauczyła się mówić nie. Bardzo głośno wyraźnie i dobitnie :D jak jej mówię nie wolno to krzyczy w koło nie nie nie i się śmieje. A potem znajduje ja obdzierajaca psa z futra. A ten gapa leży jak martwy nawet się nie rusza., Nie wiem czy to taktyka na niedźwiedzia czy co.

    Nieźle ;) Chyba jej dużo mówisz "Nie" haha. Moja mówi tylko "da" ale raczej bez zrozumienia. Za to fajnie powtarza, ale nie wszystko. No to trochę mnie uspokoiłas, moja podnosi pupke i na kolankach i lokciach się podpiera, i buja. Ale jak zabawka dalej leży to wyciąga ręce potem krzyczy a potem rezygnuje. Nie próbuje podpelznac :/

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • Kalija Autorytet
    Postów: 1140 1234

    Wysłany: 31 marca 2020, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kayama moja też nie czworakuje ani nie siedzi, ledwo zaczęła pełzać a jest miesiąc starsza😉 wszystko w swoim czasie.

    W temacie spania to ja nie pamiętam kiedy ciągiem przespałam 3h🙄 do tego dosc późno się kładę, bo przy Małej to jednak za dużo się nie zrobi. Dzisiejsza noc oraz dwie wstecz to masakra pobudki co 40-50 min, spanie przy piersi,marudzenie🙈 chodzę jak zombie

    kayama lubi tę wiadomość

    dqprgu1royghdo7j.png
  • Vaniliowa Autorytet
    Postów: 281 126

    Wysłany: 31 marca 2020, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja rozmawiałam z moją koleżanką, która jest fizjo, bo mówię nie wiem czy to dobrze że Adaś już tak wstaje i ma tylko to w głowie.. mówiła że nie ma się co martwić, bo każde dziecko robi poszczególne czynności jak jest gotowe, więc widocznie mój synek był gotów. Poza tym koleżanka była zobaczyć mi małego jak miał 2/3 miesiące i już wtedy mówiła że będzie szybko chodził - okaże się.
    Mój mąż już biegał jak miał 9 miesięcy.
    Byle nie przyspieszać dziecka.

    Mój mały też mówi nie... Tzn u niego to jest "neee". Mówię nie wolno a on "neeee" i taki ryk że sąsiedzi chyba słyszą, po czym olewa mnie i wstaje bądź obgryza matę itp.
    Mam już kilka dziur na macie bo Adaś uwielbia wszystko gryźć.
    Wczorajszy wieczór to był koszmar... Ostatecznie daliśmy paracetamol i sam zasnął... Tak się darł, nic nie pomagało. Myślimy że albo zęby, albo brzuch... 🤷🤦

  • Vaniliowa Autorytet
    Postów: 281 126

    Wysłany: 31 marca 2020, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaaa i Adaś ostatnio coś chrapie 🙈 oby mu to przeszło. Już wystarczy, że jak mąż zacznie to się nie da spać. 😤

  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 1 kwietnia 2020, 00:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kalija wrote:
    Kayama moja też nie czworakuje ani nie siedzi, ledwo zaczęła pełzać a jest miesiąc starsza😉 wszystko w swoim czasie.

    W temacie spania to ja nie pamiętam kiedy ciągiem przespałam 3h🙄 do tego dosc późno się kładę, bo przy Małej to jednak za dużo się nie zrobi. Dzisiejsza noc oraz dwie wstecz to masakra pobudki co 40-50 min, spanie przy piersi,marudzenie🙈 chodzę jak zombie

    Kurcze to masz zdrowie ;) Ja nie przespałam ciągiem więcej niż 6 godzin ale to zdecydowanie mniej razy, zwykle śpię 5. Niestety u mnie 7 godzin snu to jest minimum , tyle spałam przed ciążą. Dziś do wieczora to dzwonienie i "wata" w uchu mi przeszło, zauważyłam wieczorem że jest już w porządku. Myślę że to zdecydowanie przemęczenie :/ Na szczęście Wikunia dziś łaskawa była ;), mało marudziła, dużo się ładnie sama bawiła.
    Zamawiacie coś w aptekach? Zamówienie z Gemini szło mi 2 tygodnie... Kurierzy rzucają pudło pod drzwiami i uciekają ;) Pudło spsikane stoi teraz do jutra i wietrzy się z wirusów haha. Podobno na tekturze to świństwo żyje do 3 dni..

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • Niezapominajka5 Autorytet
    Postów: 3114 2603

    Wysłany: 1 kwietnia 2020, 01:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dawno nic nie zamawialam, ale muszę się zebrać, bo słyszałam właśnie, że długo się czeka.

    U nas czas aktywności w pełni. Ostatnia rozrywka Meli? Wyrywanie psu sierści z ogona 🙈 muszę wymyślec jakiś sposób na to, bo pies zacznie pokazywać, że mu się to nie podoba🤭
    A z gorszych rzeczy- mała znowu złapała infekcję, albo katarek od zębów? Na razie sporadycznie pokasluje jak wcześniej.

    Tyle przeszliśmy, że wciąż nie wierzę, że Was mam..
    Nigdy się nie poddawaj, bo warto walczyć.


    km5sp07wycc10ujp.png
    Naturalsik ❤️
    wnid9vvjhnimte9l.png
    Po latach walki 💝
  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 1 kwietnia 2020, 07:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj Adaś był na rączkach u babci,usiadłam obok,starszy władował się na kolano.Czasem sadzam ich obu na kolanko i mówię:jedno kolanko Jerzolka,a drugie Adasia.Adaś podkówka i w płacz.Podobno mnie nóżką zaczepiał.Natychmiast trafił na drugie kolano i wycałowaliśmy go ze starszakiem.O tyle dziwi mnie ta sytuacja,bo przecież u babci też jest super.
    Adaś jak zostaje sam nie płacze tylko woła E...E...Ej...Ej,coraz głosniej.Śmieszne to.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 kwietnia 2020, 07:18

  • Marcelina85 Autorytet
    Postów: 924 728

    Wysłany: 1 kwietnia 2020, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też miałam takie szumienie w uchu, trwało to miesiąc, czekałam czy rozwinie się z tego zapalenie ucha, ale innych objawów nie miałam i zapomniałam o tym aż samo przeszło. U mnie snu zdecydowanie brakuje, jakbym przespała 3h jednym ciągiem, byłabym zadowolona 😉

    "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"
    - Janusz Korczak

    PAI-1 4G (heterozygota), ANA2 1:320, niedoczynność tarczycy, hiperprolaktynemia
    7t1d (*)
  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 1 kwietnia 2020, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamy 7 zęba.Prawa górna dwójka.Czekamy na drugą górną dwójkę i liczę na dłuższą przerwę przed czwórkami.

    Pierniczkowa, Marcelina85, werni lubią tę wiadomość

  • Myszk@ Autorytet
    Postów: 1532 1230

    Wysłany: 1 kwietnia 2020, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niebieska Gwiazda wrote:
    Mamy 7 zęba.Prawa górna dwójka.Czekamy na drugą górną dwójkę i liczę na dłuższą przerwę przed czwórkami.
    7 zębów? Jak? Kiedy? 😲 My jeszcze bezzebni... Ja wiem, Adasiowi się do schabowtch spieszy 🤣

    kayama lubi tę wiadomość

    age.png
    age.png
    age.png
    06.07.2016 [*] Aniołek
  • Marcelina85 Autorytet
    Postów: 924 728

    Wysłany: 1 kwietnia 2020, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas już 6 sztuk, ale ile bólu gdy idą cztery jednocześnie...nie polecam 😟

    "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"
    - Janusz Korczak

    PAI-1 4G (heterozygota), ANA2 1:320, niedoczynność tarczycy, hiperprolaktynemia
    7t1d (*)
  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 1 kwietnia 2020, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas idą czyery górne jednocześnie tzn.wszystkie wyjdą w ciągu tygodnia

‹‹ 1701 1702 1703 1704 1705 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ