Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś dodająca otuchy historia Danuty i Adama

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniówki 2019 !!!
Odpowiedz

Sierpniówki 2019 !!!

Oceń ten wątek:
  • Chimera Autorytet
    Postów: 1751 2252

    Wysłany: 28 marca 2021, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak to wynika z obserwacji to inna sprawa. Ja mówiłam, pediatrze, że nie zaobserwowałam żeby to miało związek z jakimkolwiek pokarmem, a ona tak nakręcona na te mleko, że dajcie spokój.
    Skoro zmiany łagodnieją, a nie znikają, to może warto wykluczyć coś z przetworów mlecznych zgodnie z drabiną mleczną? Jeśli byłaby to alergia na bmk, to zarówno jogurt naturalny jak i mm je zawierają (a do tego pierdylion innych rzeczy, jak np. wędliny 🤦🏻‍♀️).
    Zamiast jogurtu naturalnego mlecznego można kupić w lidlu kokosowe lub owsiane w biedronce (moim zdaniem te drugie smakiem bardziej są zbliżone do normalnego jogurtu).
    Trzymam kciuki żeby się udało wyprowadzić skórę na prostą, bo wiem jakie upierdliwe są takie zmiany i ciężkie do zaleczenia. U nas skończyło się na maści ze sterydem i syropie antyhistaminowym na codzień, ale przynajmniej się nie drapie, śpi spokojniej w nocy. Maść zaleczyła zmiany i teraz smarujemy 2-3 razy dziennie emolientem Latopic i to cała nasza pielęgnacja.

  • Pierniczkowa Autorytet
    Postów: 993 1257

    Wysłany: 29 marca 2021, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola ma AZS ale nie odstawiam nic. Samo przechodzi po jakimś czasie, emolient jedynie do kąpieli, nie smaruje jej niczym.
    A do tego zaczęłam stymulację. Na razie jest 16 jajek. We wtorek kolejny podgląd kurnika.

    werni, Niezapominajka5 lubią tę wiadomość

    16.07.2019 - Karolinka 3477 i 52 cm . Moje cudowne tęczowe dziecię.

    atdchdgezzwqbf17.png

  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 29 marca 2021, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierniczkowa wrote:
    Karola ma AZS ale nie odstawiam nic. Samo przechodzi po jakimś czasie, emolient jedynie do kąpieli, nie smaruje jej niczym.
    A do tego zaczęłam stymulację. Na razie jest 16 jajek. We wtorek kolejny podgląd kurnika.

    Dawaj na bierząco znać co tam w kurniku.Bardzo wam kibicuję.Myślałam ostatnio co u ciebie,bo wizytę miałaś mieć końcem stycznia w klinice i cisza.Będzie dobrze,może bliźniaki?

  • Mooniika Przyjaciółka
    Postów: 97 38

    Wysłany: 29 marca 2021, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam jak tam mowa waszych dzieci? Czy już składają zdania czy nadal są to pojedyncze słowa?

    Mooniika
  • Chimera Autorytet
    Postów: 1751 2252

    Wysłany: 29 marca 2021, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mowa jest tak indywidualną sprawą w tym wieku. Moje dziecko mówi całe dwa słowa(jajo i tata), poza tym trochę onomatopei, łącznie jest tego około 15 zwrotów i neurologopeda twierdzi, że to się mieści "w widełkach" dla tego wieku. Są i dzieci, które w tym wieku mówią już zdaniami. Nie mam pojęcia od czego to zależy. Czytałam te różne mądralińskie blogi, webinary i co tam jeszcze, ale moje dziecko nie chce się rozgadać. Żadne książeczki, rymowanki, piosenki. On rozumie, ale z jakiejś przyczyny woli pokazać niż powiedzieć czy powtórzyć cokolwiek 🤷🏻 Jestem cierpliwa i czekam, nie cisnę go, bo boje się że to przyniesie jeszcze gorszy skutek

    werni, Niezapominajka5 lubią tę wiadomość

  • Pierniczkowa Autorytet
    Postów: 993 1257

    Wysłany: 29 marca 2021, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja gada po swojemu, ale żeby było śmieszniej to już rozumiem ten jej chiński. :d
    Niebieska , będziemy brali tylko jeden zarodek, dwójka mi w zupełności wystarczy

    16.07.2019 - Karolinka 3477 i 52 cm . Moje cudowne tęczowe dziecię.

    atdchdgezzwqbf17.png

  • Frida91 Autorytet
    Postów: 6310 5001

    Wysłany: 29 marca 2021, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas z mową mega ostatnio mała ruszyła do przodu. Codziennie prawie jakieś nowe słowo mówi i to całkiem wyraźnie. Czasem zlepi jakieś 2 wyrazy razem ale przeważnie nmowi to osobno i my musimy dopowiadać całe zdanie a ona mówi TAK 😅 A sporo słów też przekręca po swojemu ale też już dobrze ją raczej rozumiemy. Np. Długopis to gupap, jajo to łałał. Hitem jest ze ostatnio zaczęła nawet rozróżniać kolory. Sama mówi ziółty i wszędzie go wskazuję, ale rozróżnia też czerwony niebieski i zielony. Bawiłyśmy się często w łączenie kolorowych patyczków w pary, potem z czasem wkładała je do miseczki tego samego koloru. I ostatnio widac że załapała. Z nocnikiem też coraz lepiej. W dzień chodzi po domu bez pieluchy. Zakładam jej ba spacer i do spania. Czasem się posika oczywiście zdarza się, ale już coraz rzadziej i coraz częściej sama wola 😃
    Za to nocy nadal ani jednej przespanej do rana... 🤷🏼‍♀️

    Niezapominajka5 lubi tę wiadomość

    Córeczka 08.2019 ❤️
    Synek 10.2022 💙
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 29 marca 2021, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chimera wrote:
    Jak to wynika z obserwacji to inna sprawa. Ja mówiłam, pediatrze, że nie zaobserwowałam żeby to miało związek z jakimkolwiek pokarmem, a ona tak nakręcona na te mleko, że dajcie spokój.
    Skoro zmiany łagodnieją, a nie znikają, to może warto wykluczyć coś z przetworów mlecznych zgodnie z drabiną mleczną? Jeśli byłaby to alergia na bmk, to zarówno jogurt naturalny jak i mm je zawierają (a do tego pierdylion innych rzeczy, jak np. wędliny 🤦🏻‍♀️).
    Zamiast jogurtu naturalnego mlecznego można kupić w lidlu kokosowe lub owsiane w biedronce (moim zdaniem te drugie smakiem bardziej są zbliżone do normalnego jogurtu).
    Trzymam kciuki żeby się udało wyprowadzić skórę na prostą, bo wiem jakie upierdliwe są takie zmiany i ciężkie do zaleczenia. U nas skończyło się na maści ze sterydem i syropie antyhistaminowym na codzień, ale przynajmniej się nie drapie, śpi spokojniej w nocy. Maść zaleczyła zmiany i teraz smarujemy 2-3 razy dziennie emolientem Latopic i to cała nasza pielęgnacja.

    Dzięki. Kurcze to i mm odstawić trzeba? I tak w ogóle bez mleka, a nie będzie jakichś niedoborów? Kokosowe jogurty znam też czasami je, chociaż ona woli te mleczne, owsianych nie znam muszę spróbować. A na bmk można zrobić jakieś testy? Czy to w ogóle to?
    W ogóle to masakra i załamka bo dziś miała mieć szczepienie na ospe 3 razy przekładane i wczoraj wieczorem dostała gorączki 38 i kataru, normalnie jak na złość.... Jestem lekko załamana, nie mogę dziecka zaszczepić, a już kolejne szczepienia czekają w kolejce ☹️ Po paracetamolu szybko przeszło i dziś bez gorączki, rozrabia o czuje się nieźle, chrypi i chyba gardło ją boli ale psikam sprayem. Chyba obejdzie się bez lekarza, ale muszę się o tak zgłosić w związku z tą alergia.
    Jak tam u waszych dzieci z mowa? 🙂 Wika wzbogaciła słownik o "dzidzia", "pa pa", "baba" (ale się babcie ciesza), "wow wow" czyli piesek. Śpiewa głosno, idziemy z nią ulica za ręce a ta śpiewa ludzie się patrza i śmieją 😁 Boi się obcych, chowa za nas i patrzy bardzo podejrzliwie. Ale zaczepia wszystkie dzieci, podchodzi i się gapi z uśmiechem 😉

    Dopiero teraz przeczytałam wszystko, że o mówieniu piszecie 🙂 Wika też po chińsku mówi i to dużo, z intonacja 😉 Niestety jej nie rozumiem, czasami coś wyłapie, Jsk coś chce to nadal dominuje eee, i krzyki. Raz spytałam co chce to powiedziała "hu hu" czyli sowę z półki 😃

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 marca 2021, 21:12

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 29 marca 2021, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierniczkowa wrote:
    Moja gada po swojemu, ale żeby było śmieszniej to już rozumiem ten jej chiński. :d
    Niebieska , będziemy brali tylko jeden zarodek, dwójka mi w zupełności wystarczy

    Zawsze mogą być bliźniaki jednojajowe:)
    Powodzenia,to się uda:)

  • Chimera Autorytet
    Postów: 1751 2252

    Wysłany: 29 marca 2021, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kayama wiem że można zrobić badania z krwi pod kątem alergii, to się nazywa panel pediatryczny, są też testy skórne, myśmy mieli właśnie te skórne u alergologa, ale czytałam później w internecie, że niby takim małym dzieciom mogą wyjść fałszywie ujemne 🤷🏻 Taki panel pediatryczny z krwi to koszt w okolicach 200-300 zł, bo podejrzewam, że pediatra nie zleci takiego badania 😒

    Ja w tym czasie owsianki itp. robiłam na mleku owsianym z wapniem (w lidlu kupowałam), piszą że lepsze takie, bo ponoć soja też często uczula 🤷🏻 chciałam kozi ser, ale ponoć to też często jest powiązane, że jak ktoś ma na bmk to koziego też nie może🤦🏻‍♀️. Najlepiej poczytać w internetach jak zbilansować dietę przy odstawieniu nabiału.

    kayama lubi tę wiadomość

  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 29 marca 2021, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierniczkowa powodzenia 😃 16 to dużo. Ja się doczekałam po prawie roku wizyty u gina na NFZ, pobrał cytologię i zrobił usg i okazało się że ja owulacje mam a myślałam, że juz menopauza raczej się zbliża 🙃 Powiedział że jeszcze daleko. A tu już prawie 50 na karku... Ale teraz to strach bo ciąży nie chce absolutnie. Innym kibicuje 🙂

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 30 marca 2021, 04:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierniczkowa żeby udało Ci się nawet z jednym. 16 to sporo :)

    Co do mowy od niedawna zaczął mówić "kwa kwa" i przy tym się śmieje, "kum kum" i wczoraj próbował udawać indyka oglądając książeczkę ze zwierzętami. Nawet go nagrałam. Tak to podobnie gada po swojemu przy tym gestykuluje. Niestety go nie rozumie przeważnie. Ale jak coś chce to pokazuje to wtedy wiem o co chodzi.
    Mówi też dużo "papa" jak ktoś wychodzi i buziaki wysyła. Tak robimy ostatnio jak mąż zanosi od nas do jego pokoju do spania i macha do mnie mówi papa i buziaka mi wysyła. :)

    Co do młodszego wczoraj była położna. Wszystko z nim ok. Nie ropieja oczka. Ładnie przybiera na wadze. Ma teraz 4kg. Przestały mi piersi boleć. Szczególnie prawa. Długo mnie bolała. I wkoncu uspokoiło się z zastojami. Późno mamy szczepienia :( w następnym tygodniu mamy bioderka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 marca 2021, 04:20

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • Pierniczkowa Autorytet
    Postów: 993 1257

    Wysłany: 30 marca 2021, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W kurniku nie ma szaleństwa, zwiększam dawki leków i modlę się żeby estradiol w końcu poszedł do góry. Punkcja pewnie po świętach. Staram się o tym nie myśleć.

    16.07.2019 - Karolinka 3477 i 52 cm . Moje cudowne tęczowe dziecię.

    atdchdgezzwqbf17.png

  • Mooniika Przyjaciółka
    Postów: 97 38

    Wysłany: 30 marca 2021, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas jest bardzo dużo słów, Ale nadal nie mówi k i g, zastępuje sobie przeważnie t np. Zamiast kotek mówi totet zamiast tak mówi tat.
    Zawsze jak coś bierze to mówi mówi "moje".
    Jak chce gdzieś pójść to mówi "chodź" i ciągnie nas za ręce.
    Potrafi nazwać części ciała.
    Na każde pytania odpowiada "nie wiem

    Mooniika
  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 30 marca 2021, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika a jak u was z główką?Pisałaś kiedyś,że za mała i mieliście skierowanie do specjalisty.Jak jest teraz?

  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 30 marca 2021, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierniczkowa wrote:
    W kurniku nie ma szaleństwa, zwiększam dawki leków i modlę się żeby estradiol w końcu poszedł do góry. Punkcja pewnie po świętach. Staram się o tym nie myśleć.

    Myślałam,że taki wynik to jest super.

  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 30 marca 2021, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas noc tragedia.Młody obudził się o 1 i płakał.Ululałam,uśpiłam i o 2 znów pobudka.Rzucał się w łóżeczku,na rękach prężył.Przytrzymałam na siłę i dałam ibufen,dopiero jak ból puszczał to się uspokoił i przytulał.Spać poszliśmy o 3.Ostatnio na topie końcówka piątek.Idą i idą i wyjść nie mogą.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 marca 2021, 15:56

  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 30 marca 2021, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kayama wrote:
    Pierniczkowa powodzenia 😃 16 to dużo. Ja się doczekałam po prawie roku wizyty u gina na NFZ, pobrał cytologię i zrobił usg i okazało się że ja owulacje mam a myślałam, że juz menopauza raczej się zbliża 🙃 Powiedział że jeszcze daleko. A tu już prawie 50 na karku... Ale teraz to strach bo ciąży nie chce absolutnie. Innym kibicuje 🙂

    Nie wiem ile masz lat,ale pamiętam zdjęcia z majówki 2019 chyba z zamku i wyglądałaś jak 30+,a nie przed 50.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 marca 2021, 15:57

  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 30 marca 2021, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajko co u was?Miałaś młodą posłać do żłobka i pozamykali.Jak sobie radzisz?Jak szyjka?

    Niezapominajka5 lubi tę wiadomość

  • Pierniczkowa Autorytet
    Postów: 993 1257

    Wysłany: 30 marca 2021, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niebieska Gwiazda wrote:
    Myślałam,że taki wynik to jest super.
    Estradiol za wolno rośnie. Jest ich dużo ale wszystkie małe. Największy ma 12mm więc szału nie ma. Czekam aż lekarz odpisze.

    16.07.2019 - Karolinka 3477 i 52 cm . Moje cudowne tęczowe dziecię.

    atdchdgezzwqbf17.png

‹‹ 1822 1823 1824 1825 1826 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ