X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniówki 2019 !!!
Odpowiedz

Sierpniówki 2019 !!!

Oceń ten wątek:
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 9 kwietnia 2021, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dajcie przepisy na jakieś pyszne pasty do chleba warzywne? Może też być coś z jajkiem. Wika jest na próbę przez 2 tyg na diecie zupełnie bezmlecznej. Próbowałam podstępem dać jej rano kaszke na wodzie z dodatkiem banana którego uwielbia. Nie chciała, banana plasterki musialam umyć pod wodą bo takich obtoczonych w kaszce nie, podstęp się nie udał 😉 I znowu kanapki, nie mam już pomysłu.. Smakuje jej hummus więc może pasty przejdą. Bo do kanapek została tylko wędlina 😕 A można czymś zastąpić mleko? Może w butelce na wieczór dawać jej np ryżowe?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 kwietnia 2021, 09:25

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 9 kwietnia 2021, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kayama ja smarowałam tym żelem sutriconem i zeszło. Nie było blizn. Też martwiłam się zostaną. Kilka dni smarowałam. Wojtek pokazywał na rączkę miejsce gdzie trzeba posmarować.

    Pierniczkowa będzie dobrze trzymam kciuki.

    Wczoraj byliśmy z Grzesiem na kontroli bioderek i na szczęście z nim ok. Ale ze Wojtek mial problem z nimi to musi iść na usg. Eh

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 9 kwietnia 2021, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werni ok dzięki, ja tym żelem smarowałam bliznę po cesarce. W tej chwili te pregi jej sciemnialy ☹️ Teraz są bardzo widoczne.
    8b57ca3760cc.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 kwietnia 2021, 14:05

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 9 kwietnia 2021, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na oparzenia bardzo dobre jest siemie lniane.Parzony kisiel okłady.Mój tato jak był mały miał poparzoną twarz i takie okłady miał robione.Nic nie widać,ja się dowiedziałam kilka lat temu.

  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 9 kwietnia 2021, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niebieska ale tydzień po opazeniu też? Czy na takie swieże?

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 9 kwietnia 2021, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje mi się,że długo to przykładali,aż do wyleczenia.Dopytam i wieczorem dam znać.

  • Frida91 Autorytet
    Postów: 6310 5001

    Wysłany: 9 kwietnia 2021, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kayama a jakbyś kaszkę robiła na roślinnym mleku? Migdałowym owsianym czy kokosowym? Ryżowe podobno dla dzieci jest niewskazane ze względu na zawartość arsenu. Co do picia w butelce to nie wiem czy się nadaje...
    Pasty można robić właśnie z roślin strączkowych typu fasola, ciecierzyca. Jajeczna ja robię z majonezem albo z serkiem. A w sumie nie wiem czy można już dawać dzieciom majonez? W małej ilości...

    Córeczka 08.2019 ❤️
    Synek 10.2022 💙
  • Chimera Autorytet
    Postów: 1751 2252

    Wysłany: 9 kwietnia 2021, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kayama ja robiłam pastę z marchewki. Ugotowaną marchewkę blendowałam z ząbkiem czosnku, kapką oliwy/oleju i do tego sypałam trochę kminu rzymskiego, bardzo dobre. Poza tym robiłam pastę z groszku zielonego: groszek ugotowany lub z puszki blendowałam z ząbkiem czosnku i natką pietruszki. Z czerwonej fasoli z puszki też robiłam z czosnkiem i odrobiną oliwy.

    Nie chcę cię martwić, ale w wędlinach ponoć też jest białko krowie 🙄

    Ja robiłam owsiankę/kaszkę na mleku owsianym lub migdałowym, w lidlu kupowałam i dobrze wchodziło

    kayama lubi tę wiadomość

  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 9 kwietnia 2021, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frida91 wrote:
    Kayama a jakbyś kaszkę robiła na roślinnym mleku? Migdałowym owsianym czy kokosowym? Ryżowe podobno dla dzieci jest niewskazane ze względu na zawartość arsenu. Co do picia w butelce to nie wiem czy się nadaje...
    Pasty można robić właśnie z roślin strączkowych typu fasola, ciecierzyca. Jajeczna ja robię z majonezem albo z serkiem. A w sumie nie wiem czy można już dawać dzieciom majonez? W małej ilości...

    Tyle że to nie chodzi o mleko tylko kaszki, wszystkie kaszki są blee. Dr zaleciła Sinlac że niby dla niejadków ale obawiam się że to będą wyrzucone pieniądze. Kupiłam mleko migdałowe, będzie chociaż do naleśników. I robię też tosty francuskie. Majonezu nie dawałam. Serka krowiego też nie może, a ciekawe czy owczy przejdzie?

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 9 kwietnia 2021, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No jak mleko jest w wędlinach to nie ma co dać. Mięso i wędliny na szczęście bardzo lubi. Dzięki za pasty, będę robić 🙂 Kiedyś zrobiłam sobie owsianke z owocami, widziała ze jem o chciała, dałam, bleeee. No coś jej nie wchodzą takie rzeczy 😳 A kiedyś jadła bez problemu.
    Wymyśliłam frytki z warzyw😃 Kiedyś robiłam dla nas z marchewki, dobre.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 kwietnia 2021, 14:56

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • Chimera Autorytet
    Postów: 1751 2252

    Wysłany: 9 kwietnia 2021, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Proponuje jeszcze wszelkie placuszki czy naleśniki na mleku roślinnym.

    Szklanke kaszy manny zalać szklanką takiego mleka, zostawić na kilka minut, potem do tego dodać rozgniecionego widelcem banana. Można smażyć z takiej masy albo dodać do tego kilka malin, borówek, truskawek, potarte jabłko, co się tam uważa

    kayama lubi tę wiadomość

  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 9 kwietnia 2021, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze u Wojtka zobaczyłam białą kulkę pod skórą na penisku będę musiała zapisać jego do lekarza.

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 9 kwietnia 2021, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kayama wrote:
    Tyle że to nie chodzi o mleko tylko kaszki, wszystkie kaszki są blee. Dr zaleciła Sinlac że niby dla niejadków ale obawiam się że to będą wyrzucone pieniądze. Kupiłam mleko migdałowe, będzie chociaż do naleśników. I robię też tosty francuskie. Majonezu nie dawałam. Serka krowiego też nie może, a ciekawe czy owczy przejdzie?

    Z sinlaciem to uważaj.Są dwa.Jedem z cukrem i po smaku jak odrobinę spróbowałam dość sporo dają i bez cukru.Myślę,że maluchy z wiadomych powodów wolą pierwszy.Ja się niezdecydowałam podać bo nie chcę podawać dużo cukru w diecie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 kwietnia 2021, 16:32

    kayama lubi tę wiadomość

  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 9 kwietnia 2021, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    werni wrote:
    Kurcze u Wojtka zobaczyłam białą kulkę pod skórą na penisku będę musiała zapisać jego do lekarza.

    Miałam taki problem u starszaka.Miał 5lat i też biała grudka,po odciągnięciu też takie białe i wyglądało na twarde.Byliśmy u urologa to stwierdził,że to zmiana łojotokowa,że to normalne i śię zdarza i zniknie samo.Powoli robiło się coraz mniejsze i po miesiącu zupełnie zniknęło.
    Idź do lekarza bo u was może być coś innego.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 kwietnia 2021, 16:33

    werni lubi tę wiadomość

  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 9 kwietnia 2021, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niebieska Gwiazda wrote:
    Z sinlaciem to uważaj.Są dwa.Jedem z cukrem i po smaku jak odrobinę spróbowałam dość sporo dają i bez cukru.Myślę,że maluchy z wiadomych powodów wolą pierwszy.Ja się niezdecydowałam podać bo nie chcę podawać dużo cukru w diecie.

    Dzięki. Ja raczej tego nie będę dawać, i tak myślę że nie zje. Wika lubi takie bardziej dorosłe jedzenie. I nie lubi mdłych niemowlęcych papek. Cukru też unikam, słodzę herbatkę owocowa ale nie codziennie pije.

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 9 kwietnia 2021, 23:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozmawiałam z tatą.Miał okłady robione dwa razy dziennie.Duża gaza nasączona w kisielu z lnu i na policzek.Musiał leżeć pól godziny bo się owinąć nie dało.
    I trwało to aż się wszystko ładnie wygoiłk.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 kwietnia 2021, 23:48

    kayama lubi tę wiadomość

  • Frida91 Autorytet
    Postów: 6310 5001

    Wysłany: 10 kwietnia 2021, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kayama a mała musi jeść kaszki? U nas co chwilę jest na coś szał a potem mała nie chce na oo patrzeć. Zeszłego lata zajadala się pomidorami, mogła zjeść całego. Teraz w ogóle. Nagle zrobiła się bardzo mięsna i tylko by jadła mięso i mięso a cały czas podaję jej warzywa, nie zniechęcam się 😛 Nakładam jej na talerz różne rzeczy takie jak nam a ona wybiera co zje. Może z czasem znowu się przekona.
    Spróbuj może zamiast kaszki ugotować jakieś płatki owsiane, jaglane? A jak nie przejdzie to właśnie naleśniki, pieczywo, placuszki. Z czasem pewnie jej się odmieni 🙂

    Córeczka 08.2019 ❤️
    Synek 10.2022 💙
  • Chimera Autorytet
    Postów: 1751 2252

    Wysłany: 10 kwietnia 2021, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frida u nas ostatnio jest szał na kabanosy, raz dostał gryza i teraz by nic innego nie jadł 🤦🏻‍♀️ kupiłam już w biedrze takie dla dzieci trochę miększe są i mniej soli. To samo ma ze śliwkami suszonymi, jak tylko widzi, że któreś z nas otwiera szufladę gdzie są, to się rzuca i musi dostać do jednej i do drugiej ręki, bo inaczej awantura 🙈
    Kaszki w ogóle go nie interesują, od zawsze 🤷🏻

  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 10 kwietnia 2021, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas słabo warzywa idą. Czasami uda mi się przemycić. Wcześniej nie lubił banana teraz się zajada.

    We wtorek idę z Grzesiem na szczepienie to pogadam z lekarzem.

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 10 kwietnia 2021, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę że to mastka i tak czytam że to nic groźnego. Do 2 roku może być. Dzięki niej odkleja się napletek.

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
‹‹ 1825 1826 1827 1828 1829 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ