X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniówki 2019 !!!
Odpowiedz

Sierpniówki 2019 !!!

Oceń ten wątek:
  • Chimera Autorytet
    Postów: 1751 2252

    Wysłany: 26 listopada 2021, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też ciuchy na 98 i 104 w użyciu. Waga powoli zbliża się do 15kilo 🙈🙈🙈 wszyscy mówią, że wygląda na więcej niż ma.

    Z mową widzę duże postępy, ale nadal są to pojedyncze słowa. Zdania to u niego "mama chodź" albo "papa tata". W ciągu ostatniego miesiąca zaczął powtarzać za nami słowa, próbować nowych, więc liczę że na dniach się coś więcej rozgada.

    Ja już czekam świąt, chętnie bym już światełka na balkon wyciągnęła, ale czekam twardo chociaż do niedzieli z tym 😉 już mnie ciągnie iść na jarmark świąteczny i takie tam klimaty.

  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 26 listopada 2021, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chimera oj tak 😍 mi też się już marzy ten klimat 😍 my co roku 6 grudnia wyciągamy światełka i dekorujemy mieszkanie 🙂 chcę znowu ozdobić światełkami balkon i na okna poprzylepiać świąteczne naklejki dla Mikołaja, bo w zeszłym roku bardzo mu się podobało. I jak już się robiło ciemno to mówiłam mu, żeby poszedł włączyć światełka i on z taką dumą to robił 😂 i bił sobie brawo. Teraz rok starszy, ale myślę, że frajdę będzie miał taką samą 😁

  • Chimera Autorytet
    Postów: 1751 2252

    Wysłany: 26 listopada 2021, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania u nas była w zeszłym roku taka frajda ze świąt, że już 2 stycznia rozbierałam choinkę, bo dziecko traktowało bombki jak piłeczki 🙈🙈🙈 mam nadzieję że w tym roku nie będzie mi rozbierał dekoracji na czynniki pierwsze 🙄

  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 27 listopada 2021, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niebieska Gwiazda wrote:
    Kayama to raczej nie była grzybicza zmiana.My mieliśmy sporo ciężkich zmian na pupie i grzybicza nie schodzi tak szybko i zwykłymi maściami.Grzybiczą leczyliśmy maścią hascofungin i czymś do picia i trwało to 10dni.Oczywiście z zalecenia lekarza.

    Możliwe. Smarowałam Clotrimazolem na zmianę z Sudokremem, przeszło po kilku dniach. Dalej chodzi bez pieluchy, tylko do spania zakladamy. Jest dobrze 🙂 Czasami nie zdąży i wola po fakcie, ale przeważnie sie udaje wysadzić ja na nocnik lub sedes. Od poniedziałku w żłobku będzie też bez pieluchy.

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 27 listopada 2021, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My Święta zaczynamy od 6 grudnia 😁, beda dekoracje i drobne prezenty. Ja czekam na śnieg, sanki gotowe, kombinezon zimowy też. Liczę na to ze tetaz będzie miała frajdę z jazdy, bo rok temu chyba była jeszcze za mała. Nie chciała zjeżdżać, wręcz płakała.
    Dziś w Wawie padał śnieg z deszczem, po nocy trochę śniegu leżało.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2021, 22:04

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 29 listopada 2021, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kayama wrote:
    Możliwe. Smarowałam Clotrimazolem na zmianę z Sudokremem, przeszło po kilku dniach. Dalej chodzi bez pieluchy, tylko do spania zakladamy. Jest dobrze 🙂 Czasami nie zdąży i wola po fakcie, ale przeważnie sie udaje wysadzić ja na nocnik lub sedes. Od poniedziałku w żłobku będzie też bez pieluchy.
    Oj, to współczuje.Pamiętam jak Adaś miał.Pojawia się często po antybiotyku.U nas przyczyna nie była znana.

  • Sylvka Autorytet
    Postów: 2192 1770

    Wysłany: 4 grudnia 2021, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chimera wrote:
    Ania u nas była w zeszłym roku taka frajda ze świąt, że już 2 stycznia rozbierałam choinkę, bo dziecko traktowało bombki jak piłeczki 🙈🙈🙈 mam nadzieję że w tym roku nie będzie mi rozbierał dekoracji na czynniki pierwsze 🙄


    U nas było tak samo. Dobrze, że bombki były plastikowe i drewniane ozdoby 🙈
    Jak tam przygotowania do Mikołaja? My Blazejowi jeszcze nic nie podkładamy, póki nie jest aż tak świadomy to zdajemy się na prezenty od dziadków i na tym koniec 🙈

    3.08.22r. Anielka 🍼👶🥰
    5.09.21r. Antosia 11 +3 tc [*] 💔👼
    27.08.20r. [*]
    27.07.19r. Błażej 🍼👶🥰
    7.07.16r. [*]
    3.08.15r. [*]




  • Chimera Autorytet
    Postów: 1751 2252

    Wysłany: 4 grudnia 2021, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No myśmy szklanych nawet nie wyciągali. Sam plastik, filc i drewno 😅 moi rodzice mieli małą choinkę na komodzie wysokiej na 1,5m, to się uchowała 😉

    Ja też stwierdziłam, że jak dostanie od dziadków i ciotek, to nic nie kupujemy. Niestety od wczoraj jestem na kwarantannie, a co za tym idzie Robson też. Zatem nie wiem czy w ogóle jakiś Mikołaj do nas dotrze 🤷🏻 na szczęście on jeszcze nieświadomy tego święta.

  • Vaniliowa Autorytet
    Postów: 281 126

    Wysłany: 6 grudnia 2021, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    😍😍😍😍
    Hej dziewczynki. Sto lat mnie tutaj nie było 😊 muszę sobie poczytać jakieś 10 ostatnich stron żeby się wkręcić na nowo :)
    U wszystkich wszystko ok ??? 😊😊

  • Sylvka Autorytet
    Postów: 2192 1770

    Wysłany: 7 grudnia 2021, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vaniliowa wrote:
    😍😍😍😍
    Hej dziewczynki. Sto lat mnie tutaj nie było 😊 muszę sobie poczytać jakieś 10 ostatnich stron żeby się wkręcić na nowo :)
    U wszystkich wszystko ok ??? 😊😊

    Nie lepiej nie gorzej, więc można uznać że ok 🤪

    3.08.22r. Anielka 🍼👶🥰
    5.09.21r. Antosia 11 +3 tc [*] 💔👼
    27.08.20r. [*]
    27.07.19r. Błażej 🍼👶🥰
    7.07.16r. [*]
    3.08.15r. [*]




  • Vaniliowa Autorytet
    Postów: 281 126

    Wysłany: 7 grudnia 2021, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to się cieszę :) choć widzę, że jednak nie za dużo się tutaj dzieje. No, ale nie można za dużo wymagać 😊 fajnie, że nadal istnieje 😊 kurcze... Pamiętam jak wszystkie byłyśmy w ciąży i wyczekiwały n rozpakowanie, a tutaj proszę... Już takie duże nasze dzieci i coraz bardziej samodzielne :)

  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 8 grudnia 2021, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylvka wrote:
    Nie lepiej nie gorzej, więc można uznać że ok 🤪
    Widzę,że znowu się udało.Powodzenia😄

  • Sylvka Autorytet
    Postów: 2192 1770

    Wysłany: 9 grudnia 2021, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niebieska Gwiazda wrote:
    Widzę,że znowu się udało.Powodzenia😄
    Tak,o dziwo bardzo szybko zaskoczyło. Za tydzień mam wizytę. Stres lekki jest, ale i tak się dziwię że ogólnie dobrze to znoszę.

    Vaniliowa sama jestem w szoku, że ten czas ucieka jak przez palce 🙆 Za chwilę będziemy mieli 3latki w domu, ale muszę powiedzieć że to bardzo słodki etap. Pewnie, że są sprawy które testują moja granice wytrzymałości, ale ciągle otrzymuje całuski i przytulaski albo otwieram szeroko oczy jak wypowiada nowe skomplikowane słowo. Czasami można boki zrywać jak coś powie 😁

    3.08.22r. Anielka 🍼👶🥰
    5.09.21r. Antosia 11 +3 tc [*] 💔👼
    27.08.20r. [*]
    27.07.19r. Błażej 🍼👶🥰
    7.07.16r. [*]
    3.08.15r. [*]




  • Vaniliowa Autorytet
    Postów: 281 126

    Wysłany: 10 grudnia 2021, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylvka, ojj tak strasznie szybko ucieka ten czas. Masz rację ten etap teraz jest wspaniały 🥰🥰🥰 mój misiek też lubi się przytulać i buziaczki dawać. Trzeba się cieszyć, bo za niedługo będzie pewnie ten etap, że się będzie wstydził 😤
    Mój chłopczyk jest mega żywy i niegrzeczny. Czasem doskoownoe padam na twarz 😱 dlatego też podziwiam dziewczyny, które już mają drugie albo planują... 😊
    Właśnie widzę, że poronilas po Błażeju dwa razy... Przykro mi bardzo 😪 oby teraz z tą ciąża było bezproblemowo i do rozwiązania 🥰🥰🥰 tego Ci życzę z całego serca.
    A powiedz mi... Ty robiłaś jakieś badania? Znasz przyczynę tendencji do poronień?

  • Sylvka Autorytet
    Postów: 2192 1770

    Wysłany: 10 grudnia 2021, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vaniliowa wrote:
    Sylvka, ojj tak strasznie szybko ucieka ten czas. Masz rację ten etap teraz jest wspaniały 🥰🥰🥰 mój misiek też lubi się przytulać i buziaczki dawać. Trzeba się cieszyć, bo za niedługo będzie pewnie ten etap, że się będzie wstydził 😤
    Mój chłopczyk jest mega żywy i niegrzeczny. Czasem doskoownoe padam na twarz 😱 dlatego też podziwiam dziewczyny, które już mają drugie albo planują... 😊
    Właśnie widzę, że poronilas po Błażeju dwa razy... Przykro mi bardzo 😪 oby teraz z tą ciąża było bezproblemowo i do rozwiązania 🥰🥰🥰 tego Ci życzę z całego serca.
    A powiedz mi... Ty robiłaś jakieś badania? Znasz przyczynę tendencji do poronień?

    Tak to wada genetyczna w kariotypie. Ja też trochę boję się jak to będzie z dwójką, ale póki co nie myślę o tym tylko marze żeby wszystko dobrze się potoczyło.
    A Ty nie myślisz o rodzeństwie?

    3.08.22r. Anielka 🍼👶🥰
    5.09.21r. Antosia 11 +3 tc [*] 💔👼
    27.08.20r. [*]
    27.07.19r. Błażej 🍼👶🥰
    7.07.16r. [*]
    3.08.15r. [*]




  • Vaniliowa Autorytet
    Postów: 281 126

    Wysłany: 10 grudnia 2021, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojej i są jakieś wspomagacze przy tej wadzie genetycznej ?
    Ja mam uszkodzony gen MTHFR. Ginekolog przed planowaną ciążą zlecił mi różne badania genetyczne. Na szczęście nie było problemów, ale dobrze wiedzieć w razie czego na przyszłość.
    Wiesz co ja to bym bardzo chciała żeby Adaś miał rodzeństwo, ale na razie nie jestem gotowa. Nie wyobrażam sobie mieć dwójki takich łobuzów 🙈 w końcu na pewno mu przejdzie, ale póki co... Nie wyobrażam sobie. Myślę że jak ktoś pierwsze dziecko ma do rany przyłóż to szybciej jest w stanie się zdecydować na drugie 😁😁 ja to od początku miałam ciężko, bo młody miał straszne kolki, jako noworodek nie spał jako tako w dzień tylko walił drzemki po 15min. Teraz widzę, że się zmienia i z dnia na dzień jest fajniejszy 🥰 może za jakiś rok 😊 dwa... 🤭

  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 12 grudnia 2021, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vaniliowa, mój Mikołaj spał podobnie. W dzień drzemki 15 minutowe i to jeszcze w dodatku na mnie 🥴 a w nocy pobudki co około 40 minut. Myślałam, że się pochlastam 😭 teraz jest znacznie lepiej, ale... Do tej pory nie przesypia nocy. Budzi się z 2-3 razy z wielkim krzykiem. Nie wiem o co chodzi 🤷‍♀️
    Na szczęście drugi lepiej sypia. Czasem ten dwumiesięczny śpi lepiej od tego dwulatka 🙈

  • Chimera Autorytet
    Postów: 1751 2252

    Wysłany: 13 grudnia 2021, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje dziecko też z tych "dobrze śpiących". Dzisiaj przespał całą noc w swoim łóżku, co za święto 🥳🥳🥳 to była 3 noc bez pobudki od czasu jak się urodził...tak, liczę to 🙈🙈🙈 aż rano sprawdzałam czy wszystko z nim ok 🤣🤣

    Teraz te pobudki nocne nie są już takie upierdliwe. Nie płacze, nie woła, tylko słyszę w środku nocy "tup tup" jak idą małe stópki, wbija do nas do łóżka, przytula się do mnie pleckami i zaraz zasypia 🙂

  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 15 grudnia 2021, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomocy!!!
    Moja przyjaciółka ma dziecko 3 miesięczne.Śluz w kupie u malucha.Pediatra zleca dietę eliminacyjną co dla mnie jest pierwszym krokiem do zakończenia karmienia.Był jakiś pakiet badań dla dziecka by stwierdzić czego matka ma nie jeść.Któraś z was pamięta?

  • Chimera Autorytet
    Postów: 1751 2252

    Wysłany: 16 grudnia 2021, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niebieska Gwiazda wrote:
    Pomocy!!!
    Moja przyjaciółka ma dziecko 3 miesięczne.Śluz w kupie u malucha.Pediatra zleca dietę eliminacyjną co dla mnie jest pierwszym krokiem do zakończenia karmienia.Był jakiś pakiet badań dla dziecka by stwierdzić czego matka ma nie jeść.Któraś z was pamięta?
    U takiego malucha takie badania pod kątem alergii najprawdopodobniej nie da odpowiedzi na to pytanie. Alergolodzy zlecają takie badania zwykle dzieciom starszym niż 3 lata.

‹‹ 1846 1847 1848 1849 1850 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ