X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniówki 2019 !!!
Odpowiedz

Sierpniówki 2019 !!!

Oceń ten wątek:
  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 27 września 2021, 23:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas pod względem pomocy ciężko.Moi rodzice mieszkają daleko 150km.Jak u nich jestem i zostanę na tydzień to pomagają.Na codzień mogę liczyć na męża i dwie koleżanki.Teściowa,hmm...ma inne wnuki do bawienia.Pomogła w ciągu ostatnich siedmiu lat kilka razy i została ze starszakiem jak musiałam iść do lekarza.Zwykle jest zajęta bo rehabilitacja,bo chora i dzieci szwagierki zaraziły,zawsze coś wymyśli.Szkoda gadać.

  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 28 września 2021, 00:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas teściowie daleko, na miejscu jest moja mama ale ma 70+ i jest schorowana także nie daje rady... Czasami zostawiamy na weekend na 1 dzień na spanie żeby sobie wieczorem pobyć bez dziecka :) Przyjeżdżamy na obiad, koło mamy jest fajny duży Park z placami zabaw, fontanny, wypas jest. Wieczorem kolacja, usypiam i zabierany rano po śniadaniu. Ale to raz na jakiś czas się zdarza. Wika bardzo lubi babcie i jeść u niej, babcia ciągle dokarmia 🙈 Potem opowiada co jadła haha

    Anhydra lubi tę wiadomość

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • Sylvka Autorytet
    Postów: 2192 1770

    Wysłany: 28 września 2021, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kayama wrote:
    U nas teściowie daleko, na miejscu jest moja mama ale ma 70+ i jest schorowana także nie daje rady... Czasami zostawiamy na weekend na 1 dzień na spanie żeby sobie wieczorem pobyć bez dziecka :) Przyjeżdżamy na obiad, koło mamy jest fajny duży Park z placami zabaw, fontanny, wypas jest. Wieczorem kolacja, usypiam i zabierany rano po śniadaniu. Ale to raz na jakiś czas się zdarza. Wika bardzo lubi babcie i jeść u niej, babcia ciągle dokarmia 🙈 Potem opowiada co jadła haha

    Nasz jeszcze ani razu nie spał sam poza domem 🙈 i na razie się nie zanosi. Ostatnio został na chwilę wieczorem, mieliśmy romantyczny wypad na zakupy i kfc 🤣
    Za chwile dzwonili po nas bo po chodził po domu i nas szukał, więc nocka by nie przeszła, tym bardziej że nie przesypia jeszcze całych nocy. W ciągu dnia prędzej zostanie, jeszcze najlepiej jak go babcia zabierze od nas z domu i zawiezie do siebie ,bo jak go zostawiamy i wychodzimy q jest znacznie gorzej.

    3.08.22r. Anielka 🍼👶🥰
    5.09.21r. Antosia 11 +3 tc [*] 💔👼
    27.08.20r. [*]
    27.07.19r. Błażej 🍼👶🥰
    7.07.16r. [*]
    3.08.15r. [*]




  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 28 września 2021, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, informacja dla dziewczyn, których nie ma na fb - urodziłam 26.09 o 16:37 ☺️ poród wywoływany ze względu na małą ilość wód płodowych. Rodziłam troszkę ponad godzinkę 🙂 poszło o wiele sprawniej niż z Mikołajem i o wiele szybciej doszłam do siebie 😁 jeszcze nie wyszłam ze szpitala, a już normalnie chodzę, siadam i funkcjonuję 🙂
    Synek ma na imię Milan, ważył 3550 g i mierzył 54 cm 🥰

    Co do opieki nad dziećmi to ja też nie mam nikogo 😉 i Mikołaj też jeszcze nigdy nie został u nikogo na noc 😉 przebudza się w nocy i jakby zobaczył, że nie ma mnie lub męża obok to mogłaby być histeria. Jest bardzo z nami związany.

    Niebieska Gwiazda, Anhydra, Chimera, werni, kayama, MDW lubią tę wiadomość

  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 28 września 2021, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluję synka.Mam nadzieję,że szybko traficie do domu.A jak się czuje maluch i czy jest dobrym ssakiem?

  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 28 września 2021, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niebieska Gwiazda wrote:
    Gratuluję synka.Mam nadzieję,że szybko traficie do domu.A jak się czuje maluch i czy jest dobrym ssakiem?

    Milan czuje się dobrze 🙂 pierś ładnie ssie, od pierwszego karmienia ładnie się zassał. Zastanawiam się czy to dzięki temu, że ja już jestem doświadczona w karmieniu czy on tak ładnie ssie od początku 😉 bo z Mikołajem miałam problem. Denerwował się przy piersi, nie mógł jej chwycić i się zassać. Ciągle tylko wołałam położne do pomocy 😛

    Niebieska Gwiazda, Sylvka, Anhydra, werni lubią tę wiadomość

  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 30 września 2021, 01:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania hehe ja tak samo miałam z chłopakami. Ze starszym problem przy karmieniu a z Grzesiem odrazu załapał. Też myślę że już miałam wyciągnięte sutki i lepiej złapał. Bo przy 1 musiałam chwilowo mieć nakładki.
    Jeszcze raz gratuluje :)

    Ania95 lubi tę wiadomość

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • Myszk@ Autorytet
    Postów: 1532 1230

    Wysłany: 9 października 2021, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też sami, dziadki 200 km od nas nie powiem czasem by się pomóc przydała ale wiem że możemy bardziej liczyć na pomoc moich rodziców, teście chyba już mają swoją wnusie 🤷‍♀️
    A co do spania, to co tam młodszy jak u nas starsza jeszcze nie została na noc bez nas 😅 Nikodem jak się w nocy przebudzi to mnie woła, jak mąż do niego przyjdzie to jest atak wscieku, jakąś ma może cyckowa znów załapał 🙄

    age.png
    age.png
    age.png
    06.07.2016 [*] Aniołek
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 11 października 2021, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wojtek to czasami został z babcią lub ciocią u mnie w domu kiedy gdzieś wychodziliśmy. Przeważnie na szczepienie. Może z raz zapłakał.
    Jak byłam w szpitalu z małym to podobno mówił mama i mama.

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • Sylvka Autorytet
    Postów: 2192 1770

    Wysłany: 12 października 2021, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania jak u Was? Jak sobie radzicie?

    Co u Was dziewczyny? Dajecie rade w te jesienne klimaty, bo mnie już jakaś chandra dojechała...

    3.08.22r. Anielka 🍼👶🥰
    5.09.21r. Antosia 11 +3 tc [*] 💔👼
    27.08.20r. [*]
    27.07.19r. Błażej 🍼👶🥰
    7.07.16r. [*]
    3.08.15r. [*]




  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 12 października 2021, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na mnie też czasami działa. Ostatnio słabo sypia Grześ i ledwo żyję.

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • Anhydra Autorytet
    Postów: 1801 2336

    Wysłany: 14 października 2021, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylvka wrote:
    Ania jak u Was? Jak sobie radzicie?

    Co u Was dziewczyny? Dajecie rade w te jesienne klimaty, bo mnie już jakaś chandra dojechała...

    Ja się witam ze szpitala...jestem właśnie na podaniu sterydów na rozwój płuc i od rana, czyli jakoś od 8, czekam na twardej dostawce na przydział łóżka i pokoju...

    zem3wn15hyz14zz5.png
    17u920mm7tk8vrsw.png

    PAI-1 4G/5G homo, MTHFR 677C>T/wt hetero, kariotypy OK
  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 14 października 2021, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylvka wrote:
    Ania jak u Was? Jak sobie radzicie?

    Co u Was dziewczyny? Dajecie rade w te jesienne klimaty, bo mnie już jakaś chandra dojechała...

    Jakoś dajemy radę 😉 nawet na spacery codziennie udaje się wyjść 🙂 chociaż teraz zanim wyjdziemy mija spokojnie 40 minut 😂 ciężko ogarnąć dwójkę naraz. Mikołaj trochę się uspokoił, chyba powoli przyzwyczaja się do braciszka. Za radą naszej pediatry powtarzamy ciągle "Twój braciszek". Np: twój braciszek jest głodny, twój braciszek idzie spać itd. Podobno starsze dziecko jest wtedy mniej zazdrosne 😜
    Milek ostatnio gorzej spał w nocy, aż miałam kryzys przez to. Potem w ciągu dnia nadrabiał, ale co z tego jak mam Mikołaja pod opieką i nie mogę się zdrzemnąć 🤪Czas ucieka jak szalony, w niedzielę miną 3 tygodnie 🥰

    Anhydra, na ile poszłaś do szpitala?

  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 15 października 2021, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anhydra wrote:
    Ja się witam ze szpitala...jestem właśnie na podaniu sterydów na rozwój płuc i od rana, czyli jakoś od 8, czekam na twardej dostawce na przydział łóżka i pokoju...

    A co się dzieje?I tak bardzo długo w tej ciąży udało ci się posiedzieć w domciu.W porównaniu z poprzednią ekstra.To już ostatnia prosta😆

  • Anhydra Autorytet
    Postów: 1801 2336

    Wysłany: 15 października 2021, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niebieska Gwiazda wrote:
    A co się dzieje?I tak bardzo długo w tej ciąży udało ci się posiedzieć w domciu.W porównaniu z poprzednią ekstra.To już ostatnia prosta😆

    Oj ja to się bujam szpital- dom od jakiegoś 23 tc. Mialam, podobnie jak w pierwszej ciąży, problem ze skracającą szyjką. Tym razem jednak mam założony szew :).
    Póki co szyjka stabilna, szew dobrze trzyma, ale chuchają na zimnie, wiec postanowili mi podać jeszcze sterydy na rozwoj płuc dla Małego, aby był zabezpieczony w razie czego już do porodu. Trudno powiedzieć jak dlugo tu posiedze, ale mam nadzieje, że najdalej we wtorek będę w domku.

    zem3wn15hyz14zz5.png
    17u920mm7tk8vrsw.png

    PAI-1 4G/5G homo, MTHFR 677C>T/wt hetero, kariotypy OK
  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 15 października 2021, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślałam,że tym razem jest ok.Jak mały dostanie sterydy to nawet jakby się urodził za chwilkę byłoby dobrze.Mam nadzieję,że posiedzi w brzuszku choć trzy tygodnie.

    Anhydra lubi tę wiadomość

  • Anhydra Autorytet
    Postów: 1801 2336

    Wysłany: 16 października 2021, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niebieska Gwiazda wrote:
    Myślałam,że tym razem jest ok.Jak mały dostanie sterydy to nawet jakby się urodził za chwilkę byłoby dobrze.Mam nadzieję,że posiedzi w brzuszku choć trzy tygodnie.

    Tak, ja tez już jestem spokojniejsza. Niestety niewydolnosc szyjki lubi sie powtarzać i szczerze mówiąc podejrzewalam, że w tej ciąży będzie podobnie. Niemniej jednak, z perspektywy to żałuję, że w pierwszej nie miałam założonego szwu. Obecnie, dzięki niemu jestem spokojniejsza i wiekszosc czasu w tej ciąży spędzam jednak w domu. Stan mojej szyjki nie pogorszył się od momentu założenia szwu, czyli od jakiś 11 tygodni, nie odnotowałam jak dotąc żadnych negatywnych skutkow zabiegu, czy infekcji. A nie da ukryć, że taki długotrwały, 15-tygodniowy pobyt w szpitalu, który zaliczyłam poprzednio, bardzo jednak traumatyzuje... no i nie wyobrażam sobie w obecnej sytuacji na tyle czasu zostawić Olka...zwłaszcza, że nie ma odwiedzin...

    Niebieska Gwiazda, kayama lubią tę wiadomość

    zem3wn15hyz14zz5.png
    17u920mm7tk8vrsw.png

    PAI-1 4G/5G homo, MTHFR 677C>T/wt hetero, kariotypy OK
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 18 października 2021, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Ja to się z Wiktoria grzebie 40 minut jak gdzieś wychodzimy;) Mialam nadzieję, że z czasem będzie lepiej a jest zupełnie odwrotnie 🙈 Większe dziecko więcej problemów. Ciągle nadal choruje, teraz siedzimy w domu 2 tydzień na antybiotyku się skończyło. Przedtem tydzień w żłobku tydzień w domu, jestem w rozterce bo ona za dużo choruje i ewidentnie przez żłobek (w wakacje była zdrowa 2 miesiące). Ale z drugiej strony widzę jak fajnie się rozwija dzięki żłobkowi, ile się tam uczy. Nie wyobrażam sobie wychowywania dziecka tylko w domu.

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 18 października 2021, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tekst tygodnia: jesteśmy pod sklepem z zabawkami, patrzy przez witrynę na samoloty, "mama, patrz kaszaloty!" 😅

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 19 października 2021, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inny tekst, jak mówi się ze coś kosztuje to zaraz krzyczy że to "majątek kosztuje", a potem mowi że chce się pobawić majątkiem 😂 Nikt z nas tak nie mówi wiec podejrzewam, że usłyszała od pan w żłobku 🙂

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
‹‹ 1844 1845 1846 1847 1848 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ