X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniówki 2019 !!!
Odpowiedz

Sierpniówki 2019 !!!

Oceń ten wątek:
  • Sylvka Autorytet
    Postów: 2192 1770

    Wysłany: 17 stycznia 2022, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nasz wszystkie zęby są już bardzo długo, wiem, że jakoś szybko był komplet. Co do rozmiaru to ja kupuję 98 i to jest jeszcze trochę w zapasie, nie lubię zbyt dużych ubrań kiedy wiszą na Błażeju 🙈 Wagowo to mamy około 13 kg.
    Co do przedszkola to u nas jest taki problem, że obawiam się czy gdziekolwiek się dostanie 🙄

    3.08.22r. Anielka 🍼👶🥰
    5.09.21r. Antosia 11 +3 tc [*] 💔👼
    27.08.20r. [*]
    27.07.19r. Błażej 🍼👶🥰
    7.07.16r. [*]
    3.08.15r. [*]




  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 18 stycznia 2022, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylvka wrote:
    U nasz wszystkie zęby są już bardzo długo, wiem, że jakoś szybko był komplet. Co do rozmiaru to ja kupuję 98 i to jest jeszcze trochę w zapasie, nie lubię zbyt dużych ubrań kiedy wiszą na Błażeju 🙈 Wagowo to mamy około 13 kg.
    Co do przedszkola to u nas jest taki problem, że obawiam się czy gdziekolwiek się dostanie 🙄

    W świetle prawa miasto,gmina ma obowiązek zapewnic dziecku miejsce w przedszkolu.Nie musi być blisko zamieszkania.U nas jest to do trzech kilometrów od miejsca zamieszkania.

  • Sylvka Autorytet
    Postów: 2192 1770

    Wysłany: 18 stycznia 2022, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niebieska Gwiazda wrote:
    W świetle prawa miasto,gmina ma obowiązek zapewnic dziecku miejsce w przedszkolu.Nie musi być blisko zamieszkania.U nas jest to do trzech kilometrów od miejsca zamieszkania.

    Teoretycznie o tym wiem, tylko nie wiem jak to wygląda w praktyce. Wiadomo, wolałabym żeby to nie było gdzieś bardzo daleko 🙈

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2022, 15:14

    3.08.22r. Anielka 🍼👶🥰
    5.09.21r. Antosia 11 +3 tc [*] 💔👼
    27.08.20r. [*]
    27.07.19r. Błażej 🍼👶🥰
    7.07.16r. [*]
    3.08.15r. [*]




  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 18 stycznia 2022, 23:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak musi to zapewni.Jeśli brak totalnie miejsc w publicznym to pozostaje prywatne,ale wtedy jest możliwe dofinansowanie z gminy.Tak jest u moich rodziców,u mnie nie bo w dużym mieście mieszkam i zawsze cos wynajdą.Największe szanse mają samotne matki.
    Nie wiem jaka jest twoja sytuacja,ale lepiej pracować.Jeśli nie jesteś zatrudniona to pokombinuj by być i móc to stwierdzić w chwili rekrutacji.

  • Vaniliowa Autorytet
    Postów: 281 126

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anhydra wrote:
    Waniliowa- odnośnie posiadania drugiego Bąbelka, to weź pod uwagę, że czasami nie bywa to efektem planów, tylko- jak to się mówi- los decyduje za nas 😅.

    Co do piątek- u nas są wszystkie, ale nie mam pojęcia od kiedy, bo nie odnotowaliśmy wyżynania.

    Hahaha no w sumie to prawda. Czasem się przyklei samo dziecko 😁😁

    Kurczaki, u nas nie ma żadnej piątki jeszcze. Możliwe że mu wyjdą niebawem no zaczął się coś ślinić 🤦 ja sama w ogóle nie mam jeszcze żadnej osemki 😁 a jestem po 30stce 🤪

    Piją jeszcze wasze dzieci z butli?
    Mleko na noc, albo coś?
    Mój jeszcze niedawno pił 2x dziennie ale gdzieś od dwóch miesięcy może pije teraz tylko przed snem.

  • Vaniliowa Autorytet
    Postów: 281 126

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Synek od znajomej się nie dostał do publicznego i właśnie znaleźli miejsce tylko w prywatnym z dofinansowaniem. Fajna sprawa, bo ileś godzin jest darmowych, a tak to płaci 1zl/h.
    Ja mam do 3 km od domu 4 przedszkola. 2 prywatne i 2 publiczne.
    Opinie są dobre, od znajomych dzieci chodzą i zadowoleni.
    Ja to mam stres przed tym przedszkolem, jak to będzie.... Oby się młodemu podobało i nie chorował jak 90% dzieci. Od sąsiadki dziecko jest w przedszkolu nie więcej niż tydzień w miesiącu. :(

  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vaniliowa wrote:
    Hahaha no w sumie to prawda. Czasem się przyklei samo dziecko 😁😁

    Kurczaki, u nas nie ma żadnej piątki jeszcze. Możliwe że mu wyjdą niebawem no zaczął się coś ślinić 🤦 ja sama w ogóle nie mam jeszcze żadnej osemki 😁 a jestem po 30stce 🤪

    Piją jeszcze wasze dzieci z butli?
    Mleko na noc, albo coś?
    Mój jeszcze niedawno pił 2x dziennie ale gdzieś od dwóch miesięcy może pije teraz tylko przed snem.

    Ja miałam jedną ósemkę wyrwaną. Pozostałe 3 są nadal w dziąsłach i powinnam iść je usunąć, ale tak się boję, że wciąż to odkładam 😅

    Mikołaj nigdy nie pił z butli, ale w nocy budzi się na picie. Ma bidon z wodą w łóżku na noc😉

  • Vaniliowa Autorytet
    Postów: 281 126

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania95 wrote:
    Ja miałam jedną ósemkę wyrwaną. Pozostałe 3 są nadal w dziąsłach i powinnam iść je usunąć, ale tak się boję, że wciąż to odkładam 😅

    Mikołaj nigdy nie pił z butli, ale w nocy budzi się na picie. Ma bidon z wodą w łóżku na noc😉

    Ja miałam prześwietlenie i górne ósemki są też schowane, a dolnych ósemek w ogóle nie ma 🤦
    Aaaa, bo Mikołaj długo pił cycusia :))

  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 21 stycznia 2022, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmiłam go 20 miesięcy. Teraz drugiego też mniej więcej tyle bym chciała karmić, ale chyba wjedzie jednak butla na noc za jakiś czas 😅

  • Vaniliowa Autorytet
    Postów: 281 126

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania95 wrote:
    Karmiłam go 20 miesięcy. Teraz drugiego też mniej więcej tyle bym chciała karmić, ale chyba wjedzie jednak butla na noc za jakiś czas 😅

    Butla na noc to ułatwienie 😁 też zaczynałam na noc dawać, a później wjechała na stałe 🤪 ale karmienie jest super 😍 tyle że przy dwójce to już hardcore 🤦

  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No mi się marzą noce przespane i liczę na to, że butla z kaszą to załatwi 😂

  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też się rozejrzałam za przedszkolem, okazało się że sytuacja jest lepsza niż ze żłobkiem. Jedno publiczne mam ulicę dalej, dobre opinie 🙂 Trochę dalej kilka innych publicznych. Mam nadzieję że do któregoś się dostanie.
    Wika pije butlę na noc, daje mleko po 2 r.ż. Jest przywiązana do tego wieczornego mleczka i się zawsze domaga.

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • Vaniliowa Autorytet
    Postów: 281 126

    Wysłany: 24 stycznia 2022, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to się nawet cieszę, że Adaś jeszcze pije mleko ;-) zawsze jakieś dodatkowe witaminy 🙈 no i właśnie przy wieczornym mleczku koło 19/19.30 zasypia 😍

  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 24 stycznia 2022, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy uwas też są takie cyrki ze spaniem? Wika od jakiegoś czasu nie chce spać, ciągle toczymy z nią boje. Nie chce iść spać na drzemkę w ciągu dnia i nie chce wieczorem. Tej w ciągu dnia ciągle potrzebuje bo jak nie położę spać to pada ok 16, 17, budzi się za 2 godziny i wieczór rozwalony bo nie da się położyć na noc. Trzeba czekać ze 3 godziny.
    A tak czy siak po normalnej drzemce kładziemy poyem spać ok 20, 20:30 i nie śpi do 22 🤦 Wierci się, płacze, co chwila chce jakąś zabawke, gada, a to przykryj, a to poczytaj... a ja marzę juz tylko aby spokojnie usiąść i odpocząć. Nie wiem co się jej porobiło. Rano normalnie wstaje ok 7 lub 7:30. W sumie śpi ok 11 godzin.

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 25 stycznia 2022, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam Miki ostatnio bardzo ładnie zasypia 🥰 o 20 kładę obydwóch. Mikołaj sam zasypia w swoim łóżeczku, a ja usypiam Milka.
    Mikołaj śpi 11-12 godzin w nocy. Jak 12 to już raczej nie idzie na drzemkę, jak 11 to kładę go na godzinkę. Chociaż czasem nie chce iść spać w ciągu dnia 😉

  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 26 stycznia 2022, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adaś przestał spać w dzień w wakacje.On nie idzie spać bo jest dzień,i tak zostało.Idzie spać koło 20 i śpi do 7:30,8:00,a czasem 8:30.
    Ze starszakiem miałam problem bo w wieku dwóch lat spał w dzień trzy godziny i zasypiał bardzo, bardzo późno.Postanowiliśmy go nie kłaść w dzień.Przez kilka pierwszych dni chodził śnięty pod wieczór.Po około tygodniu przeszło i skończyły się drzemki w dzień.I zaczął chodzić spać o normalnej godzinie.

  • Sylvka Autorytet
    Postów: 2192 1770

    Wysłany: 26 stycznia 2022, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania95 wrote:
    Nam Miki ostatnio bardzo ładnie zasypia 🥰 o 20 kładę obydwóch. Mikołaj sam zasypia w swoim łóżeczku, a ja usypiam Milka.
    Mikołaj śpi 11-12 godzin w nocy. Jak 12 to już raczej nie idzie na drzemkę, jak 11 to kładę go na godzinkę. Chociaż czasem nie chce iść spać w ciągu dnia 😉

    Ania jak to zrobiłaś 🙈 U nas nie ma mowy o zaśnięciu w swoim łóżeczku, odkładanie często kończy się rykiem a co dopiero zasypianie...
    Jeśli chodzi i spanie to u nas ciągle masakra, tylko jedna noc przespał w całości u siebie. W południe śpi tylko jeśli wstanie rano wcześniej i usypianie tylko na rękach, sam się nie położy- nie ma opcji!

    A tak z innej beczki... Wpadłam zapytać jakie były Wasze przeczucia co do płci w ciąży 🙈 Bo ja ciągle mam wrażenie, że to drugi chłopak ( objawy są bardzo podobne) a nie ukrywam, że liczę na dziewczynkę 🙈

    3.08.22r. Anielka 🍼👶🥰
    5.09.21r. Antosia 11 +3 tc [*] 💔👼
    27.08.20r. [*]
    27.07.19r. Błażej 🍼👶🥰
    7.07.16r. [*]
    3.08.15r. [*]




  • Chimera Autorytet
    Postów: 1751 2252

    Wysłany: 26 stycznia 2022, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też kiepsko z zasypianiem wieczorem. Myjemy koło 19:30, około 20 idziemy do łóżka i potem z nim leżę i raz uśnie do 20:30, a bywają dni, że wychodzi z łóżka, bo piciu, bo cośtam, a to bawmy się jeszcze. Zawsze śpiewa przed spaniem, opowiada, nakrywa głowę nogami i co tam mu przyjdzie do glowy, już mnie nerwy biorą 🙈

    W ciągu dnia jest z moimi rodzicami i idzie na drzemkę o 11:30, jak w zegarku. Zjada zupę, bierze dziadka do przedpokoju, kładzie się w wózku i dziadek kilka razy go pobuja i dziecko śpi 🙈 śpi zwykle 1h20, spałby chętnie dłużej, ale kazałam go budzić, już walczyłam żeby w ogóle go nie kładli, ale "przecież takie małe dziecko potrzebuje drzemki w dzień" i babci nie przekonasz, ale ja rozumiem, chcą chwilę odsapnąc w ciągu dnia, niech mają 😉 W weekendy często nie ma drzemki, bo nie chciało mi się walczyć z nim i wtedy o 19 jest już K.O., sam pada na łóżko 😅

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2022, 17:43

  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 26 stycznia 2022, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylvka wrote:
    Ania jak to zrobiłaś 🙈 U nas nie ma mowy o zaśnięciu w swoim łóżeczku, odkładanie często kończy się rykiem a co dopiero zasypianie...
    Jeśli chodzi i spanie to u nas ciągle masakra, tylko jedna noc przespał w całości u siebie. W południe śpi tylko jeśli wstanie rano wcześniej i usypianie tylko na rękach, sam się nie położy- nie ma opcji!

    A tak z innej beczki... Wpadłam zapytać jakie były Wasze przeczucia co do płci w ciąży 🙈 Bo ja ciągle mam wrażenie, że to drugi chłopak ( objawy są bardzo podobne) a nie ukrywam, że liczę na dziewczynkę 🙈

    To chyba szczęście 😅 nic szczególnego nie zrobiliśmy. Tłumaczyliśmy mu tylko, że to jego łóżeczko nowe i ma w nim spać w nocy, bo u nas w łóżku już nie ma miejsca 🙈 czasem się budzi nad ranem i chce do nas, ale ostatnio po moim tłumaczeniu, że nie ma dla niego miejsca (bo z Milanem spaliśmy) wrócił do siebie do łóżeczka 😁
    A zasypia sam trochę z musu, bo ja w tym czasie karmię Milana i on o tym wie, a taty nie chce 😅 więc ja mu daję tylko buziaka na dobranoc, przykrywam kołderką i zajmuję się mniejszym 😉

    Co do przeczucia to ja w obydwóch ciążach myślałam, że będę miała córki 😂 no a w tej drugiej to już byłam wręcz pewna, bo objawy były inne i o wiele gorsze samopoczucie. Teraz jestem zdania, że nie ma reguły 😁

  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 26 stycznia 2022, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niebieska jak zamoczy to mu zmieniam rano pościel. Ma też pod nią ochraniacz na materac to mam cały.

    Zębów 5 nie mamy jeszcze żadnych.

    Co do przedszkoli też zastanawiam nad wyborem.

    Co do spania. U mnie najpierw kolacja kapienie i spanie. Czyli najpierw starszy później młodszy. Starszego daje do swojego łóżeczka. Ale wcześniej musi zrobić siku. Kładzie się buziak papa i wychodzę z pokoju. On trochę się pokręci i zasypia. Młodszego usypiam cycem lub sową grającą.

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
‹‹ 1849 1850 1851 1852 1853 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ