X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniówki 2019 !!!
Odpowiedz

Sierpniówki 2019 !!!

Oceń ten wątek:
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 26 stycznia 2022, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W dzień starszy to różnie ma z drzemkami. Raz pójdzie raz nie.

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • Sylvka Autorytet
    Postów: 2192 1770

    Wysłany: 27 stycznia 2022, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tylko tatuś do usypiania, bo jak nie to jest histeria, że nie ma taty. Do tego stopnia, że gdy spałam z nim u mamy to obudził mi się w środku nocy, wpadł w panikę że nie ma taty. On idzie do taty i koniec. Mama się nie liczyła, na ratunek przyszedł dziadek. Ten podchwycił, że to tatuś (było ciemno) wiec go nie wyprowadzaliśmy z błędu. Przynajmniej się uspokoił i poszedł spać, po 2 h co prawda, ale jednak... 🤦

    3.08.22r. Anielka 🍼👶🥰
    5.09.21r. Antosia 11 +3 tc [*] 💔👼
    27.08.20r. [*]
    27.07.19r. Błażej 🍼👶🥰
    7.07.16r. [*]
    3.08.15r. [*]




  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 27 stycznia 2022, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    werni wrote:
    Niebieska jak zamoczy to mu zmieniam rano pościel. Ma też pod nią ochraniacz na materac to mam cały.

    Zębów 5 nie mamy jeszcze żadnych.

    Co do przedszkoli też zastanawiam nad wyborem.

    Co do spania. U mnie najpierw kolacja kapienie i spanie. Czyli najpierw starszy później młodszy. Starszego daje do swojego łóżeczka. Ale wcześniej musi zrobić siku. Kładzie się buziak papa i wychodzę z pokoju. On trochę się pokręci i zasypia. Młodszego usypiam cycem lub sową grającą.

    Werni, to moczenie w nocy może trochę potrwać. Dzieci szwagierki do prawie 5 roku życia miały zakładaną pieluchę choć w dzień ładnie na kibelek się załatwiały.
    Ja się w sumie nastawiałam też na tak długie zakładanie pieluchy na noc, a tu niespodzianka 😁 Mikołaj już 2 miesiące nie siusia w nocy, więc nie mam już nawet pieluch 😁 zrobiło się miejsce na pieluchy młodszego. Ładnie się wymienili 😁

  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 27 stycznia 2022, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylvka wrote:
    U nas tylko tatuś do usypiania, bo jak nie to jest histeria, że nie ma taty. Do tego stopnia, że gdy spałam z nim u mamy to obudził mi się w środku nocy, wpadł w panikę że nie ma taty. On idzie do taty i koniec. Mama się nie liczyła, na ratunek przyszedł dziadek. Ten podchwycił, że to tatuś (było ciemno) wiec go nie wyprowadzaliśmy z błędu. Przynajmniej się uspokoił i poszedł spać, po 2 h co prawda, ale jednak... 🤦

    U nas podobnie.Mam zmiane dzienną.Noc tatoza.Ostatnio dwa tygodnie spałam w salonie,odpoczęłam psychicznie i wróciłam do sypialni.Jak wstanę do Adama w nocy to wrzask,tata pogłaska i śpu dalej.
    M wstaje o 5 do pracy,jak powiem że poszedł do pracy to wrzask i lament więc mówię że kupe poszedł zrobić co oznacza,że zaraz przyjdzie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 stycznia 2022, 17:16

  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 27 stycznia 2022, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania95 wrote:
    Werni, to moczenie w nocy może trochę potrwać. Dzieci szwagierki do prawie 5 roku życia miały zakładaną pieluchę choć w dzień ładnie na kibelek się załatwiały.
    Ja się w sumie nastawiałam też na tak długie zakładanie pieluchy na noc, a tu niespodzianka 😁 Mikołaj już 2 miesiące nie siusia w nocy, więc nie mam już nawet pieluch 😁 zrobiło się miejsce na pieluchy młodszego. Ładnie się wymienili 😁
    To chyba od dziecka zależy.U starszego po trzech miesiącach po pozbyciu się pieluch w dzień pozbyliśmy się nocnych.U młodszego zeszło pół roku.Starszego odpieluchowałam jak miał dwa lata,młodszego jak miał 17 miesięcy(trochę z przymusu).

  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 27 stycznia 2022, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werni jak nauczyłaś starszego samodzielnego zasypiania.Zawsze tak chciałam,ale ani z jednym ani z drugim nie umiałam tak zrobić.

  • Sylvka Autorytet
    Postów: 2192 1770

    Wysłany: 29 stycznia 2022, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niebieska u nas identico! Tata poszedł zrobić siku albo kupkę, niestety ale rano też nie raz miałam histerie gdy akurat się obudził podczas wychodzenia męża do pracy. Istny dramat! 😱
    A co do samodzielnego zasypiania też o tym marze, ale nie ma mowy...nie uleży w łóżeczku ani 5 minut. Na łóżku z nami jest mu ciężko a co dopiero w łóżeczku. Wierci się okrutnie, milion razy wstaje, podnosi się, kręci na wszystkie strony świata. Ciężki przypadek nam się trafił jeśli chodzi o dziedzinę spania 🙄

    3.08.22r. Anielka 🍼👶🥰
    5.09.21r. Antosia 11 +3 tc [*] 💔👼
    27.08.20r. [*]
    27.07.19r. Błażej 🍼👶🥰
    7.07.16r. [*]
    3.08.15r. [*]




  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 30 stycznia 2022, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z innej beczki, czy komuś udało się odstawić celowo smoczek dziecku? W sensie, ze nie samo zrezygnowało tylko jakoś nakłoniliście? U nas dramat, zamiast coraz mniej to coraz gorzej. Ma krzywy zgryz, obawiam się, ze od smoczka ☹️ Jak zabieramy to histeria a potem ssie ręce. Ale to jest tylko w domu i tylko przy nas, w żłobku chodzi bez smoczka, u dziadkow i babci bez smoczka. Nie wiem o co kaman. Nie próbowałam dotąd na siłę, czyli zabrać na caky dzień i nie dawać mimo płaczów i histerii, ale nie wiem czy to nie zbyt drastyczne.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 stycznia 2022, 17:29

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 30 stycznia 2022, 23:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylvka wrote:
    Niebieska u nas identico! Tata poszedł zrobić siku albo kupkę, niestety ale rano też nie raz miałam histerie gdy akurat się obudził podczas wychodzenia męża do pracy. Istny dramat! 😱
    A co do samodzielnego zasypiania też o tym marze, ale nie ma mowy...nie uleży w łóżeczku ani 5 minut. Na łóżku z nami jest mu ciężko a co dopiero w łóżeczku. Wierci się okrutnie, milion razy wstaje, podnosi się, kręci na wszystkie strony świata. Ciężki przypadek nam się trafił jeśli chodzi o dziedzinę spania 🙄
    Adaś nie umie spac z nami w łóżku.Raz ze mną spał jak był chory i miał gorączkę i ja chciałam się przespać.Teraz już tego nie pamięta i tylko łóżeczko.To było bardzo dawno temu,zanim nadszedł czas tatozy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 stycznia 2022, 23:45

  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 30 stycznia 2022, 23:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kayama wrote:
    Z innej beczki, czy komuś udało się odstawić celowo smoczek dziecku? W sensie, ze nie samo zrezygnowało tylko jakoś nakłoniliście? U nas dramat, zamiast coraz mniej to coraz gorzej. Ma krzywy zgryz, obawiam się, ze od smoczka ☹️ Jak zabieramy to histeria a potem ssie ręce. Ale to jest tylko w domu i tylko przy nas, w żłobku chodzi bez smoczka, u dziadkow i babci bez smoczka. Nie wiem o co kaman. Nie próbowałam dotąd na siłę, czyli zabrać na caky dzień i nie dawać mimo płaczów i histerii, ale nie wiem czy to nie zbyt drastyczne.

    Adaś sam się odsmoczkował.Problem miałam ze starszym.Najpierw zabrałam smoczek w dzień i jakoś poszło.Problemem była noc.Męczyliśmy się ze trzy miesiące,usypianie pół godziny snu i płacz i znów usypianie przez godzinę bo bez smoka.Obcięłam końcówkę smoczka i popatrzył i zaczął ciumkać.Powiedziałam,że zjadł.Norma bo smoczek był na dwa czasem trzy dni bo przegryzał.Po upływie trzech dni znów trochę obciełam,popatrzył i znów powiedziałam,że zjadł.Po dwóch tygodniach był już tak obcięty,ew zęby nie udało się złapać.Sam odłożył.I tak skkończyła się historia smoczka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 stycznia 2022, 23:53

  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 31 stycznia 2022, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę, ja się boję tak obcinać ze naprawdę coś odgryzie i się zadławi, na smoczkach jak byk jest napisane że w razie uszkodzenia wyrzucić bo niebezpiecznie. Czytałam jeszcze o takim sposobie, ze dziecko wkłada wieczorem do pudełeczka i smoczek zabiera smoczkowa wróżka i rano już nie ma 😉

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 31 stycznia 2022, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jest bezpieczne.Nadgryzienie,owszem może odgryźć i połknąć.odcinasz kawałek i nic nie sterczy.Ważne by go często parzyć bo do środka brud może się dostać.U nas wróżka by nie przeszła.

  • Sylvka Autorytet
    Postów: 2192 1770

    Wysłany: 31 stycznia 2022, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasz nagryzł dość konkretnie, odcięliśmy reszte. Parę razy zapytał i skończył się temat. Myślałam, że będzie gorzej.

    3.08.22r. Anielka 🍼👶🥰
    5.09.21r. Antosia 11 +3 tc [*] 💔👼
    27.08.20r. [*]
    27.07.19r. Błażej 🍼👶🥰
    7.07.16r. [*]
    3.08.15r. [*]




  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 31 stycznia 2022, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylvka,a jak u ciebie?Prenatalne jakoś teraz powinnaś mieć.Jakie wieści?

  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 31 stycznia 2022, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niebieska Gwiazda wrote:
    Werni jak nauczyłaś starszego samodzielnego zasypiania.Zawsze tak chciałam,ale ani z jednym ani z drugim nie umiałam tak zrobić.

    Hm od początku tak robilam. Ze wychodziłam z pokoju.

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 31 stycznia 2022, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój to był smoczkowy. W lato zrobiłam tak że chowałam i na drugi trzeci dzień dawałam. Robiłam tak kilka razy. Raz wkoncu któregoś dnia się wkurzyłam i całkiem schowałam. I od tamtej pory nie ma smoczka. Nawet nie płakał. Ale pielucha do przytulania jest do teraz.

    Co do nocnego siusiania to wiem czytałam że do 5r może się moczyć. :)

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 31 stycznia 2022, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kayama wrote:
    Z innej beczki, czy komuś udało się odstawić celowo smoczek dziecku? W sensie, ze nie samo zrezygnowało tylko jakoś nakłoniliście? U nas dramat, zamiast coraz mniej to coraz gorzej. Ma krzywy zgryz, obawiam się, ze od smoczka ☹️ Jak zabieramy to histeria a potem ssie ręce. Ale to jest tylko w domu i tylko przy nas, w żłobku chodzi bez smoczka, u dziadkow i babci bez smoczka. Nie wiem o co kaman. Nie próbowałam dotąd na siłę, czyli zabrać na caky dzień i nie dawać mimo płaczów i histerii, ale nie wiem czy to nie zbyt drastyczne.

    Polecam Ci obcinać smoczek tak jak Niebieska Gwiazda napisała. Ja tak zrobiłam 4 tygodnie temu, bo Mikołaj odkąd pojawił się młodszy braciszek ciągle chciał smoczek. Aż mi było wstyd, bo robił takie awantury w miejscach publicznych, że mu ulegałam i dawałam. Tak mnie to wkurzało, że podcięłam dosłownie milimetr. Zrobiła się mini dziurka, ale Mikołaj już ją wyczuł. Od razu wyciągnął smoczek z buzi i się dokładnie przyglądał, dotykał. Na następny dzień kolejny milimetr, i kolejnego dnia też, aż zrobiła się większa dziurka i Mikołaj już nie chciał ssać. Ale za każdym razem na zawołanie dawałam mu ten smoczek. Nie wkładał do buzi, ale chciał go trzymać. Zasypiał też ze smoczkiem w ręce. Czasem próbował wkładać do buzi, ale dziurka go zniechęcała do ssania. I tak minęły już 4 tygodnie, awantur nie ma, smoczek dalej do trzymania na noc, ale zdarza się, że zapomina i zasypia bez ☺️

  • Sylvka Autorytet
    Postów: 2192 1770

    Wysłany: 31 stycznia 2022, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niebieska Gwiazda wrote:
    Sylvka,a jak u ciebie?Prenatalne jakoś teraz powinnaś mieć.Jakie wieści?

    Dziękuje. Miałam teraz w piątek. Dziecko ma 7 cm wyszło starsze o parę dni i wygląda na zdrowego bobasa😊 Jeszcze wynik z krwi.

    3.08.22r. Anielka 🍼👶🥰
    5.09.21r. Antosia 11 +3 tc [*] 💔👼
    27.08.20r. [*]
    27.07.19r. Błażej 🍼👶🥰
    7.07.16r. [*]
    3.08.15r. [*]




  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 31 stycznia 2022, 23:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania spróbuj wymienić smoczek na małą maskotkę.

  • Sylvka Autorytet
    Postów: 2192 1770

    Wysłany: 1 lutego 2022, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś jestem podjarana, Błażej odłożony do łóżeczka przespał calutką noc, uśpiony co prawda na rękach ale mam nadzieję że to wreszcie jakiś progres!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2022, 13:45

    Ania95, Chimera lubią tę wiadomość

    3.08.22r. Anielka 🍼👶🥰
    5.09.21r. Antosia 11 +3 tc [*] 💔👼
    27.08.20r. [*]
    27.07.19r. Błażej 🍼👶🥰
    7.07.16r. [*]
    3.08.15r. [*]




‹‹ 1850 1851 1852 1853 1854 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ