X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniówki 2019 !!!
Odpowiedz

Sierpniówki 2019 !!!

Oceń ten wątek:
  • IGA.G Autorytet
    Postów: 3251 2460

    Wysłany: 25 marca 2019, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agagusia u na juz dwa tyg bez pieluchy, pierwszego dnia zasikała się 5 razy, a później to może raz na trzy dni się zdarzyło :) teraz już super woła, sama siada. ale kupa problemem jest wielkim, nie i już :( Anielka chodzi do żłobka, i żeby zabrać się za odpieluchowanie zrobiłam jej na razie wolne. za tydzień idzie i poprosze Panie, aby zdjęły jej pieluchę. Chciałabym, aby do sierpnia była odpieluchowana i zapomniała o pampkach :)

    tb73vcqgi58cup9y.png
    zpbndf9hspql3zw5.png
  • DrzewkoPomarańczowe Autorytet
    Postów: 1685 2555

    Wysłany: 25 marca 2019, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój Julek jeszcze nie odpieluchowany, ale ja nie mam zupełnie parcia. Myśle, ze zabiorę się za to jak już będę na zwolnieniu. Nie chce tego zrzucać na nianie. Nocnik stoi w salonie już od kilku miesięcy, Julek wie do czego służy, siada często w ubraniach i udaje, ze siusia ;). Kiedyś próbowałam go posadzić jak zauważyłam, ze chce kupę ale protestował wiec nie naciskałam. Myśle, ze na spokój do sierpnia się odpieluchujemy.

    aadd84dc14.png[/url]
  • DrzewkoPomarańczowe Autorytet
    Postów: 1685 2555

    Wysłany: 25 marca 2019, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mamy starszaków, ale i te zaangażowane ciocie (Domi, wiedz ze jesteś postrzegana jako pomysłowa dziewczyna 😁) potrzebuje inspiracji prezentowych. 7-letni chrześniak i 3 letnia chrześnica. Możecie coś super polecić ze swojego doświadczenia? Mam oczywiście w głowie takie pewniaki jak lego itp ale chciałabym coś innego tym razem.
    Dajcie znać!

    aadd84dc14.png[/url]
  • wiki2 Autorytet
    Postów: 643 505

    Wysłany: 25 marca 2019, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Limerikowo wrote:
    cos tak sie uparla
    opanuj hormony
    byle temat cos czl napisze z wlasnego dos a juz juz zacietwierzenie
    tak jak Domi pisze g...burza ;-)
    a chodz sobie gdzie chcesz do dr nic mi do tego ;-)

    Ja mam swoje doświadczenia, ty masz swoje, ale to nie znaczy, że WIĘKSZOŚĆ oszukuje i chodzi w zerówkach...

    1usa3e5e2lf96jem.png

    Mama Kubusia (2009) i Adasia (2011) i Jasia (2019). Aniołek (2008 -7tc)
  • wiki2 Autorytet
    Postów: 643 505

    Wysłany: 25 marca 2019, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DrzewkoPomarańczowe wrote:
    Ten Pan mi wczoraj robił połówkowe i to pierwsze zdjęcie to jest chyba moje łożysko 😁
    Edit: zerknęłam na opis i zdjęcia z badania i to zdecydowanie jest moje łożysko ;)


    Jakie masz ładne łożysko :-D

    DrzewkoPomarańczowe lubi tę wiadomość

    1usa3e5e2lf96jem.png

    Mama Kubusia (2009) i Adasia (2011) i Jasia (2019). Aniołek (2008 -7tc)
  • wiki2 Autorytet
    Postów: 643 505

    Wysłany: 25 marca 2019, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi_tur wrote:
    Laktator na USB :)
    Generalnie z aliexpress najbardziej polecane są "biedronki", na tej aukcji type 1 był testowany przez cztery moje znajome :) jedna z nich ma już ponad rok i sprawdza się super:) jest możliwość podpięcia na jedną lub dwie piersi.
    W internecie jest sporo pozytywnych opinii nawet od matek kpi, głównie dzięki temu że ma tryb masażu pobudzający i tryb ssący :) myślę, że za taką cenę żal nie brać 😂
    Co do podłączenia usb, można podłączyć do powerbanka, laptopa lub ładowarki :)

    https://s.click.aliexpress.com/e/c8z14ak1

    O, Domi to jest ten sam link, do którego ja się przyglądam :-D tylko nie wiedziałam który z nich wybrać... to mówisz, że nr 1? za bardzo nie chwytam czym się różnią nr 1 od nr 6?

    1usa3e5e2lf96jem.png

    Mama Kubusia (2009) i Adasia (2011) i Jasia (2019). Aniołek (2008 -7tc)
  • Anhydra Autorytet
    Postów: 1801 2336

    Wysłany: 25 marca 2019, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Dziewczyny ❤.
    Dzisiejsza wizyta dzisiaj dopiero o 18.
    Co do odgruzowywania siebie na wiosnę, to my chyba wczoraj przekroczyliśmy kolejna granicę z eMkiem (choć broniłam się przed tym długo!), bo wczorajszą przedwizytowa depilację wykonywał mi on. Nie żeby to był efekt mojej fantazji ;), po prostu po pierwsze- nie wiem jak u Was, ale u mnie brzuch już przysłania "pole widzenia" ;), po drugie samodzielny zabieg wymagalby ode mnie co najmniej pozycji kucznej a ona przy tej nieszczęsne szyjce jest mocno niewskazana. No w każdym razie, eMek pomimo mojego skrępowania podszedł do tego bardzo profesjonalnie i mnie trochę zełgał na koniec, "że mam nie przeżywać, bo dla niego to nic takiego- zupełnie naturalne, w końcu jestem jego żoną". Hehe ciekawe co jeszcze przed nami :D ;)

    Ania95, Domi_tur, Niezapominajka5, Kalija, Chimera, Frida91, Agagusia, Bobby29, Smerfelinka lubią tę wiadomość

    zem3wn15hyz14zz5.png
    17u920mm7tk8vrsw.png

    PAI-1 4G/5G homo, MTHFR 677C>T/wt hetero, kariotypy OK
  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 25 marca 2019, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś po raz pierwszy poczułam czkawkę Mikołaja <3 ale fajnie 😊

    Anhydra, DrzewkoPomarańczowe, wiki2, kayama, Agagusia, Bobby29, OlaWi, Smerfelinka lubią tę wiadomość

  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 25 marca 2019, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anhydra wrote:
    Dzięki Dziewczyny ❤.
    Dzisiejsza wizyta dzisiaj dopiero o 18.
    Co do odgruzowywania siebie na wiosnę, to my chyba wczoraj przekroczyliśmy kolejna granicę z eMkiem (choć broniłam się przed tym długo!), bo wczorajszą przedwizytowa depilację wykonywał mi on. Nie żeby to był efekt mojej fantazji ;), po prostu po pierwsze- nie wiem jak u Was, ale u mnie brzuch już przysłania "pole widzenia" ;), po drugie samodzielny zabieg wymagalby ode mnie co najmniej pozycji kucznej a ona przy tej nieszczęsne szyjce jest mocno niewskazana. No w każdym razie, eMek pomimo mojego skrępowania podszedł do tego bardzo profesjonalnie i mnie trochę zełgał na koniec, "że mam nie przeżywać, bo dla niego to nic takiego- zupełnie naturalne, w końcu jestem jego żoną". Hehe ciekawe co jeszcze przed nami :D ;)

    Ja się właśnie tego obawiam 😂 mam nadzieję, że dam radę do samego końca sama się tam depilować 😉
    Ale Twój mąż super się zachował :)

    Anhydra, OlaWi lubią tę wiadomość

  • wiki2 Autorytet
    Postów: 643 505

    Wysłany: 25 marca 2019, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niebieska Gwiazda wrote:
    U nas ochraniacze na łóżeczko były od początku.Małe dziecko nie wierci i nie obraca się tak by wtulić się w ochraniacz.Potem się przydaje by dziecko się nie poobijało.Zresztą mieliśmy monitor oddechu.

    Jaki monitor oddechu mieliście?

    1usa3e5e2lf96jem.png

    Mama Kubusia (2009) i Adasia (2011) i Jasia (2019). Aniołek (2008 -7tc)
  • IGA.G Autorytet
    Postów: 3251 2460

    Wysłany: 25 marca 2019, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mnie w pierwszej ciąży też depilował pod koniec mąż ;p a już po porodzie rodzinnym jest mi wszystko jedno haha widział więcej niż ja :)

    Anhydra, Domi_tur, Chimera, Agagusia, plinka89, Smerfelinka, Vampire lubią tę wiadomość

    tb73vcqgi58cup9y.png
    zpbndf9hspql3zw5.png
  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 25 marca 2019, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiki2 wrote:
    Jaki monitor oddechu mieliście?

    Babysense5.Byliśmy zadowoleni zresztą jest gdzieś w pudle i przy nim zostaniemy.Potrzebowałam trochę czasu by do ustrojstwa tego typu się przyzwyczaić.Dziecko zaczyna płakać w łożeczku to lece by wziąć na ręce i zaczyna monitor wyć.Dobry tydzień minął zanim zakodowałam sobie,że najpierw monitor trzeba wyłączyć.

  • DrzewkoPomarańczowe Autorytet
    Postów: 1685 2555

    Wysłany: 25 marca 2019, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anhydra wrote:
    Dzięki Dziewczyny ❤.
    Dzisiejsza wizyta dzisiaj dopiero o 18.
    Co do odgruzowywania siebie na wiosnę, to my chyba wczoraj przekroczyliśmy kolejna granicę z eMkiem (choć broniłam się przed tym długo!), bo wczorajszą przedwizytowa depilację wykonywał mi on. Nie żeby to był efekt mojej fantazji ;), po prostu po pierwsze- nie wiem jak u Was, ale u mnie brzuch już przysłania "pole widzenia" ;), po drugie samodzielny zabieg wymagalby ode mnie co najmniej pozycji kucznej a ona przy tej nieszczęsne szyjce jest mocno niewskazana. No w każdym razie, eMek pomimo mojego skrępowania podszedł do tego bardzo profesjonalnie i mnie trochę zełgał na koniec, "że mam nie przeżywać, bo dla niego to nic takiego- zupełnie naturalne, w końcu jestem jego żoną". Hehe ciekawe co jeszcze przed nami :D ;)

    Ja tez ostatnio depilowalam się „na czuja” 😁. Nawet dało rade z tego co palpacyjnie mogłam stwierdzić 😉.
    Ale to prawda - ciąża, rodzinny poród i połóg przenosi bliskość między ludźmi na inny, często niewyobrazalny wcześniej poziom.
    I można sobie wmawiać, ze podczas porodu mąż będzie stał od strony głowy 😁. Nie chciałabym widzieć tego co on wtedy widział 😱

    Anhydra, Chimera, Vampire lubią tę wiadomość

    aadd84dc14.png[/url]
  • wiki2 Autorytet
    Postów: 643 505

    Wysłany: 25 marca 2019, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie też przed samym porodem depilował mąż, ale wcześniej dawałam jakoś radę... teraz jeszcze widzę co nieco, a potem to już zupełnie na czuja ;-)

    Młody od rana zrobił 180stopni... Wieczorem i rano kopał mnie w wątrobę, potem w bok z lewej strony, a teraz już na samym dole :-D

    Anhydra, Agagusia lubią tę wiadomość

    1usa3e5e2lf96jem.png

    Mama Kubusia (2009) i Adasia (2011) i Jasia (2019). Aniołek (2008 -7tc)
  • DrzewkoPomarańczowe Autorytet
    Postów: 1685 2555

    Wysłany: 25 marca 2019, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiki2 wrote:
    Jakie masz ładne łożysko :-D

    Co nie? Jakbym wrzuciła zdjęcie facjaty to bym tyle lajków nie zebrała 😁

    wiki2, Bobby29 lubią tę wiadomość

    aadd84dc14.png[/url]
  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 25 marca 2019, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi depilowania przez męża w poprzedniej ciąży udało się uniknąć.W tej niewiem czy się uda.

  • wiki2 Autorytet
    Postów: 643 505

    Wysłany: 25 marca 2019, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niebieska Gwiazda wrote:
    Babysense5.Byliśmy zadowoleni zresztą jest gdzieś w pudle i przy nim zostaniemy.Potrzebowałam trochę czasu by do ustrojstwa tego typu się przyzwyczaić.Dziecko zaczyna płakać w łożeczku to lece by wziąć na ręce i zaczyna monitor wyć.Dobry tydzień minął zanim zakodowałam sobie,że najpierw monitor trzeba wyłączyć.

    Przy chłopakach nie miałam monitoru, ale teraz zastanawiam się... Czytałam o tym wyciu... najlepsze to pewnie w środku nocy na śpiocha .... hehehe
    facebook mi podrzucił reklamę monitora na pieluchę... jedni chwalą, inni odradzają...
    Macie jakieś opinie?
    __

    A odnośnie porodu... mąż mąż się śmiał, jak co chwilę kolejny lekarz przychodził i mnie badał, potem przebijanie pęcherza, znów badanie itp. No i mówił, że dopiero po 3dniach skojarzył, że obcy facet mi grzebie paluchami w środku, a on na to gapi się :-D
    ale ogólnie mój mąż nawet podczas pobierania krwi musi leżeć, bo słabo mu się robi, więc miałam z nim ustalone, że ma wyjść jak już dojdzie do faktycznego porodu (chociaż pewnie wyszłoby , że ostatecznie został... nie dano mi to sprawdzić)... na cesarkę też ze mną nie poszedł i teraz nie pójdzie, bo by mi chłop zszedł na miejscu :-D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca 2019, 09:55

    1usa3e5e2lf96jem.png

    Mama Kubusia (2009) i Adasia (2011) i Jasia (2019). Aniołek (2008 -7tc)
  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 25 marca 2019, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z babysense 5,byłam zadowolona.4 lata temu miał bardzo dobre opinie.Opinii na temat innych nie posiadam.

  • Niezapominajka5 Autorytet
    Postów: 3114 2603

    Wysłany: 25 marca 2019, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anhydra wrote:
    Dzięki Dziewczyny ❤.
    Dzisiejsza wizyta dzisiaj dopiero o 18.
    Co do odgruzowywania siebie na wiosnę, to my chyba wczoraj przekroczyliśmy kolejna granicę z eMkiem (choć broniłam się przed tym długo!), bo wczorajszą przedwizytowa depilację wykonywał mi on. Nie żeby to był efekt mojej fantazji ;), po prostu po pierwsze- nie wiem jak u Was, ale u mnie brzuch już przysłania "pole widzenia" ;), po drugie samodzielny zabieg wymagalby ode mnie co najmniej pozycji kucznej a ona przy tej nieszczęsne szyjce jest mocno niewskazana. No w każdym razie, eMek pomimo mojego skrępowania podszedł do tego bardzo profesjonalnie i mnie trochę zełgał na koniec, "że mam nie przeżywać, bo dla niego to nic takiego- zupełnie naturalne, w końcu jestem jego żoną". Hehe ciekawe co jeszcze przed nami :D ;)
    A właśnie miałam pytać jak planujecie robić pod koniec ciąży. Będziecie się ogarniać przed wizytą,czy nie? :D
    U mamyginekolog czytałam,że to całkiem normalne i kobietki nie powinny się przejmować.
    Póki ci daje radę sama, ale niebawem ten czas się skończy, a nie chce lekarza przestraszyć :D
    Myślałam o dwóch opcjach:
    - pogodzić się z tym
    - wykorzystać męża :D

    Tyle przeszliśmy, że wciąż nie wierzę, że Was mam..
    Nigdy się nie poddawaj, bo warto walczyć.


    km5sp07wycc10ujp.png
    Naturalsik ❤️
    wnid9vvjhnimte9l.png
    Po latach walki 💝
  • wiki2 Autorytet
    Postów: 643 505

    Wysłany: 25 marca 2019, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niebieska Gwiazda wrote:
    Z babysense 5,byłam zadowolona.4 lata temu miał bardzo dobre opinie.Opinii na temat innych nie posiadam.

    teraz chyba już babysense 7 jest... muszę poczytać...

    __
    Przynieśli mi własnie paczkę z doz.pl. OGROMNA! nie otwieram w pracy, poczekam i w domu będę się cieszyć :-D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca 2019, 10:14

    1usa3e5e2lf96jem.png

    Mama Kubusia (2009) i Adasia (2011) i Jasia (2019). Aniołek (2008 -7tc)
‹‹ 480 481 482 483 484 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ