X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniówki 2019 !!!
Odpowiedz

Sierpniówki 2019 !!!

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 marca 2019, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi_tur wrote:
    Jeśli chodzi o ten laktator to z mojego linka jest ciut droższy, bo widziałam że z dobrymi opiniami można kupić ten za 65-75zl, natomiast link jest sprawdzony o tyle że poza moimi 4 znajomymi, kilka moich klientek też zamawiało i nikt nie dostał wadliwego produktu.a cena i tak atrakcyjna :)


    Aga, chcieliśmy kupić lozeczko ale jednak zdecyduję sie na sprawdzone z allegro, oszczędność ponad 120zl :) ja kupiłam pościel w chmurki (poszewka na poduszkę, kołdrę i prześcieradło za 49), pojemniki zawieszane na łóżeczko, wanienkę ale już teściowa mi zabrała bo stwierdziła, że idealna do noszenia suchego prania 😂 lampkę chmurkę, organizery do komody Maluszka, same pierdółki :)

    Aa, dziewczyny, w Smyku jest promocja na pościele, kocyki i rożki, za 50zł można kupić poszewki na poduszkę, kołdrę i mięciutki ochraniacz na szczebelki :)

    Domi, przy takich zupelnych maluszkach odradzane sa wszelkie posciele, kolderki czy ochraniacze do lozka, bo moga spowodowac SIDS. Ja tez uwazam, ze to sliczne akcesoria, ale rezygnuje z tego, bo ryzyko ze dzidzia zrobi sobie krzywde jest za duże.

    Nacha, Kalija, Agagusia lubią tę wiadomość

  • Domi_tur Autorytet
    Postów: 3774 8197

    Wysłany: 24 marca 2019, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co nie oznacza, że nie można sobie niczego kupić i gromadzić :) pozostanę przy tym co już wiem i co sobie zaplanowałam :)

    Anhydro, żadna zjebka Ci się nie należy bo chyba każda z nas przeżywa takie małe kryzysy, nawet ja :) tak więc cycki do przodu i wszystko będzie dobrze ❤️

    Anhydra lubi tę wiadomość

    mhsvi09k7inxyf5l.png
  • plinka89 Autorytet
    Postów: 1015 737

    Wysłany: 24 marca 2019, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas ochraniacze na lozeczko sie sprawdzily w późniejszym etapie świetnie. Jak mala sie duzo obracala we snie to chronilo ja przed obijaniem sie glowka o szczebelki. Ja do tej pory mam założony w juz ,,doroslym" lozeczku :)

    3jgx3e3kie55f15r.png
  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 24 marca 2019, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas ochraniacze na łóżeczko były od początku.Małe dziecko nie wierci i nie obraca się tak by wtulić się w ochraniacz.Potem się przydaje by dziecko się nie poobijało.Zresztą mieliśmy monitor oddechu.

  • Domi_tur Autorytet
    Postów: 3774 8197

    Wysłany: 24 marca 2019, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kupuję póki mam czas i siły polować na okazje, mam trzy śpiworki różnej grubości i wielkości, co nie zmienia faktu że pościel jak i ochraniacze będą przydatne, póki wzory które mnie interesują są w atrakcyjnych cenach mam zamiar kupować :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2019, 18:08

    mhsvi09k7inxyf5l.png
  • Kalija Autorytet
    Postów: 1140 1234

    Wysłany: 24 marca 2019, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jeszcze nic nie kupiłam dla maluszka poza 1 body na samym początku. Mamy w domu remont i nie mam gdzie tego składować, poza tym czuje , że to jeszcze za wcześnie. Wy kupujcie i się chwalcie, chętnie później będę papugować 😂

    Co do pieluch wielorazowych, po pierwszym zachwycie im dalej wgłębiam się w temat tym jestem bardziej sceptyczna. Przeraża mnie produkcja przez moją dzidzie tony pampersów, które rozkładają się 500 lat, ale chyba nie podejmę wyzwania pieluch wielorazowych z kilku względów, o których w większości mówiła Niebieska Gwiazda.

    Anhydra trzymam kciuki za wizytę i zielone światło do chodzenia😊 dziwne, że nasi lekarze mają tak różne podejścia do tematu.

    Ja wczoraj spędziłam dzień na działce, na leżaczku z drinkiem buraczkowym w ręce 😁 było super😁 dziś spotkanie rodzinne i masa komplementów jak ja to ładnie wyglądam ("na chłopaka") więc też super😂

    W sumie przytyłam przez te 18 tyg. 3.5kg

    baileys, Anhydra, Bobby29, kayama, Agagusia lubią tę wiadomość

    dqprgu1royghdo7j.png
  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 24 marca 2019, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kalija to rozważ pieluchy Bambo Nature.To duńskie pampersy i są dużym stopniu biodegradowalne.Mają certyfikaty.W Danii certyfikaty coś znaczą,nie to co u nas.

    Kalija, Bobby29 lubią tę wiadomość

  • IGA.G Autorytet
    Postów: 3251 2460

    Wysłany: 24 marca 2019, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, czy mogę dołączyć do Waszego grona? Właśnie niedawno musiałam rozpocząć swoją przygodę z l4, więc w końcu mam czas na forum :) po krótce o mnie :) jestem mamą dwuletniej Anielki o którą walczyliśmy prawie 3 lata, obecna ciąża z zaskoczenia w pierwszym cyklu bez zabezpieczenia ;p pozdrawiam wszystkie mamy :*

    Anhydra, Nacha, Niebieska Gwiazda, Ania95, plinka89, Chimera, Larissa90, DrzewkoPomarańczowe, Kalija, Bobby29, OlaWi, Domi_tur, joan85, baileys, Frida91, magnolia29, Klara Wysocka, Agagusia, wiki2, Marcelina85, Vampire, Smerfelinka, Misi@ lubią tę wiadomość

    tb73vcqgi58cup9y.png
    zpbndf9hspql3zw5.png
  • plinka89 Autorytet
    Postów: 1015 737

    Wysłany: 24 marca 2019, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze w temacir pieluch i odpieluchowania... My ten problem zalatwilisny przed ukończeniem 1,5 roku a korzystalismy z pampkow, takze akurat obalamy regule ze wielorazowe w tym temacie przewyzszaja pampki :)

    to fakt, pampki rozkladaja sie dluuuugo... Ja jednak nie wyobrażam sobie jeszcze dodatkowo dokladac roboty przy stawianiu kolejnej pralki, a na początku schodzi tego sporo. No a woda i detergenty dla środowiska obojetne tez nie sa :)

    Agagusia lubi tę wiadomość

    3jgx3e3kie55f15r.png
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 24 marca 2019, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    baileys wrote:
    Domi, przy takich zupelnych maluszkach odradzane sa wszelkie posciele, kolderki czy ochraniacze do lozka, bo moga spowodowac SIDS. Ja tez uwazam, ze to sliczne akcesoria, ale rezygnuje z tego, bo ryzyko ze dzidzia zrobi sobie krzywde jest za duże.

    Ja też o tym czytałam i pościeli nie planuje. Podobno dopiero jak dziecko skończy rok. Zaopatruje się w śpiworki. Czytałam też że i ochraniacze na łóżko nie są wskazane bo dziecko leżące nic nie widzi, ogranicza mu się obserwacje otoczenia. Ja potem zobaczę, jak zacznie się obracać i odbijać o szczebelki to wtedy kupię.

    Frida91 lubi tę wiadomość

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • Chimera Autorytet
    Postów: 1751 2252

    Wysłany: 24 marca 2019, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Obaj moi siostrzeńcy spali w spiworkach i bardzo sobie to moja siostra chwaliła. Już mi zapowiedziała, że ma cały karton spiworkow w różnych rozmiarach od tych najmniejszych naszykowany. Za to syn mojej szwagierki nie chciał spać w śpiworku, coś mu nie pasowało. Mam nadzieję że nasz Bobuś nie będzie miał problemu ze spaniem w śpiworku.

    We wtorek po połówkowych jedziemy kupić farbę do pokoju dla malucha. Mąż już postanowił, że będzie błękit, ale ja wolę poczekać do badania czy jednak lekarz nie zmieni zdania ;) chociaż jestem już nastawiona że będzie syn.

  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 24 marca 2019, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak robiliśmy remont generalny kilka lat temu pokój syna(był dopiero w planach)postanowiłam pomalować na zielono.Dobrze trafiłam bo od około 1.5roku to jego ulubiony kolor.

  • Klara Wysocka Autorytet
    Postów: 1010 561

    Wysłany: 24 marca 2019, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja nie zamierzam mieć ani kocyków/pościeli ani śpiworków - chcę, by nauczyli mnie zawijać dziecko w burrito 😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2019, 22:44

    Niebieska Gwiazda, Domi_tur, Bobby29, Smerfelinka lubią tę wiadomość

    IVF - I transfer 19.11.2018 - > 20.12. jest <3
    mam Córeczkę <3
  • Myszk@ Autorytet
    Postów: 1533 1230

    Wysłany: 24 marca 2019, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja panna nie cierpi śpiworków - stopy zakryte ;) też się napaliłam na śpiworki, ważne żeby rękawki miar rozpinane, bo ciężko przełożyć śpiącemu dziecku rączkę bez budzenia go, przynajmniej moja jest bardzo delikatna i się wybudza, więc ten tego... owszem miejcie swoje wyobrażenia i plany ale dziecko jak się urodzi to zweryfikuje wszystko i samo da znać co o tym sądzi :D do dzisiaj jak śpi sama to stopy wystawia poza kołdrę albo i łóżeczko a jak spi z nami to za żadne skarby nie da się przykryć i śpi poza kołdrą, w sypialni zimą mamy 19 stopni i nam jest czasem zimno i się przykrywamy po uszy a ona nas odkrywa.
    Ochraniaczy nie kupiłam, ale teraz jakbym kupila łóżeczko to całe w szczebelkach, bo kupiliśmy klupś serię safari (jakby ktoś chcial zobaczyć o czym piszę) i młoda sobie kilka razy lekko zdarła skórkę na czole o tą białą deskę, szczebelki są zaokrąglone a to ma normalne krawędzie

    Jakbym mogła od siebie doradzić w kwestii ręczników dla dziecka to polecam te z kapturkiem ale rozmiar 100x100, standardowy 75x75 szybko zrobi się za mały, mamy jeden który dostaliśmy w prezencie jak się urodziła i przed roczkiem już był za mały, a te większe co kupiłam są wciąż w użyciu

    kayama, Agagusia, Bobby29 lubią tę wiadomość

    age.png
    age.png
    age.png
    06.07.2016 [*] Aniołek
  • Sylvka Autorytet
    Postów: 2192 1770

    Wysłany: 24 marca 2019, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agagusia wrote:
    Moge Ci ja obmierzyc, albo ew wyslij mi swoje wymiary i porównamy - dla mnie jest za duza szczegolnie w biuście, sle ja mam maly - 75B/C, w talii da sie ja dopasować tym paseczkiem, ale tez mam sporo luzu.

    Agagusia dziękuję, ale jednak na razie zrezygnuje z tej sukienki ;) jutro planuję uderzyć na większego lidla i zobaczyć czy coś się ostało a jak nie to trudno i tak się obkupiłam ostatnio w masę ubrań a drugie tyle dostałam od przyjaciółki :)
    Bardzo Ci dziękuję <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2019, 23:25

    3.08.22r. Anielka 🍼👶🥰
    5.09.21r. Antosia 11 +3 tc [*] 💔👼
    27.08.20r. [*]
    27.07.19r. Błażej 🍼👶🥰
    7.07.16r. [*]
    3.08.15r. [*]




  • IGA.G Autorytet
    Postów: 3251 2460

    Wysłany: 25 marca 2019, 07:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    my pościel kupimy dopiero jak maluch skonczy rok, bo w lecie i tak nie będę przykrywała kołderką :) w zimie starsza spała w spiworku a jak była już za mobilna to pod kocykiem cienkim i tak wiecznie odkryta :) ochraniacz na łózeczko kupiłam dopiero może w 10 miesiącu życia, jak zaczęła nam głową o szczebelki stukać i budzić się przez to ;p
    Plinka wow, my dopiero się odpieluchowujemy a córa ma dwa lata :) idzie nawet niezle, z kupka gorzej :(

    tb73vcqgi58cup9y.png
    zpbndf9hspql3zw5.png
  • Agagusia Autorytet
    Postów: 1554 2677

    Wysłany: 25 marca 2019, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok, Sylvka, oddam. Ja tez jestem fanka spiworkow, ale u nas te bez rękawów byly w uzyciu. Polecam tez modele z zapinanym otworem na pasy samochodowe w kroku - sprawdzają u nas sie e czasie np wieczornych powrotów od dziadkow/znajomych. Przy drugim dziecku ilość pobudek nocnych zmniejszył tez otulacz, ale koniecznie musi byc elastyczny, mamy taki tylko bez ogona:
    https://mamygadzety.pl/woombie-sekret-dlugiego-snu-niemowlaka/

    Tez jestem przykładem ze dzieci w pampersach mozna wczesnie odpielychowac, a akurat te urodzone w sierpniu maja duuuzo lata przed drugimi urodzinami, wiec jest duza szansa na powodzenie. Pierwszy syn odpieluchowany w wieku 19 miesiecy, drugi: 22. Czekamy na lato, kupujemy super majteczki, zdejmujemy całkowicie pieluchę na 3 dni, zwijamy dywany:) tylko ze u nas nocnik stał w salonie juz przed roczkiem dziecka, najpierw sadzalam jak widzialam ze ‚kupa idzie’ i tak sie oswajali. Kupę ogarniali obaj na nocniku zanim mieli po poltora roku - zachęca tez samodzielne opróżnianie nocnika i spuszczanie wody, bo to przeciez zajecia wykacznie dla ‚duzych’:) nocnik koniecznie dwuczęściowy - polecam Ikea.

    Nacha, wiki2, plinka89, Bobby29, Misi@ lubią tę wiadomość

    qdkkanliorueictt.png
    Wojtek(2012), Adaś(2015)
    20.07.2019 - jest z nami Krzyś :) - 37t2d, 2600g, 52cm
  • Agagusia Autorytet
    Postów: 1554 2677

    Wysłany: 25 marca 2019, 07:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anhydra - o ktorej wizytujesz? Trzymam kciuki!

    qdkkanliorueictt.png
    Wojtek(2012), Adaś(2015)
    20.07.2019 - jest z nami Krzyś :) - 37t2d, 2600g, 52cm
  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 25 marca 2019, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś mam to ważniejsze połówkowe o 15.30 i bardzo się denerwuje.Tydzień temu babka na połówkowym z Nfz znalazła jakąś przegrodę w macicy i stwierdziła,że u kobiet po łyżeczkowaniu się zdarza.W czwartek gin na nfz wiedząc,że idę na usg dzis do bardzo dobrej specjalistki powiedział że na usg dowiem się więcej niż on mi powie.Zaniepokoiłam się w sobotę u gina prywatnego powiedział,że on jeszcze z takim czymś się nie spotkał ale wygląda niegroźnie.Prywatny pracuje w Warszawie chyba w dwóch dużych szpitalach więc przemiał kobitek pewnie spory i niewidział.To co to do ch...jest?
    Proszę o kciuki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca 2019, 07:51

    Bobby29, Vampire lubią tę wiadomość

  • DrzewkoPomarańczowe Autorytet
    Postów: 1685 2555

    Wysłany: 25 marca 2019, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się w poniedziałek! Ktoś mi wyjął niedziele z życiorysu i coś czuje, ze z tym poniedziałkiem tez będę musiała zawalczyć o przetrwanie ;).
    Anhydra, ja tez trzymam kciuki za Teoja wizytę. Obyś dostała zielone światło na aktywność !

    Chyba Wam nie wspominałam, ale w środę jedziemy ze znajomymi na kilka dni w Bory tucholskie. Jakiś hotel ze spa, basenem - mam nadzieje ze ciut odpocznę. Na okoliczność basenu umówiłam się na dziś na pedi by podeszwy na letnie wymienić 😁. Samej mi się tak peironsko nie chce. Nie lubię chodzić do kosmetyczek, fryzjerów itp. To co się da robię przy sobie sama ale teraz odpuszczam. Nie mam siły.

    Odnośnie spania... My na początku używaliśmy spiworka, spowijania Julek nie akceptował. Jak zrobił się bardziej ruchawy to śpiworek tez przestał nam się sprawdzać wiec jak miał ok pol roku to zaczęłam go na noc przykrywać kocykiem. Kołdry bardzo długo nie uzywalismy, ale teraz już się sprawdza.
    Z Kazikiem tez chciałabym spróbować otulania - mam nadzieje, ze polubi bo czytałam, ze to rzeczywiście robi robotę. Chyba kupię tym razem Tulik, znacie?
    A co do ochraniaczy - my nie uzywalismy. Jak Julek zaczął się rozbijałc o szczebelki to przeniosłam go razem z materacem z łóżeczka drewnianego do turystyka i sprawdzało nam się to super. Łóżeczko drewniane pogonilam na olx i teraz nie mam zamiaru kupować.

    Anhydra lubi tę wiadomość

    aadd84dc14.png[/url]
‹‹ 479 480 481 482 483 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ