X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniówki 2019 !!!
Odpowiedz

Sierpniówki 2019 !!!

Oceń ten wątek:
  • Agagusia Autorytet
    Postów: 1554 2677

    Wysłany: 24 marca 2019, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi_tur wrote:
    Hej Dziewczyny,

    U mnie po sukienkach i bluzkach zostały już tylko pudełka :/

    Kupiłam bodziaki i spodenki, ale za to zrobiłam super zakupy w Ikei dla Maluszka, jego chmurkowy kącik w naszej sypialni zaczyna się tworzyć ❤️

    Agagusia, brat mojego małża ma ten bujaczek, osobiście nie wiem nad czym ten zachwyt poza tym że bujanie stopą tak ich wkręca, że im się wydaje że nie trzeba dziecku poświęcać więcej uwagi :p mega prosty ale też poza tym, że się dziecko buja nie ma więcej funkcji, ja się jednak skłaniam ku tym bardziej wielofunkcyjnyn :)

    A tak poza tym to przypomnijcie mi co to za linki miałam jeszcze wrzucić bo mam problem z ogarnięciem rzeczywistości, dużo pracy, dom, rosnący brzuch i nie wiem za co się brać 😂
    Co tam ciekawego w Ikea kupiłaś? Tez sie wybieramy jak juz dostane zgode na wieksza aktywność...
    W leżaku ponoc jest bardzo fizjologiczna pozycja dla malucha i on sam moze sue lekko kołysać. Ja potrzebuje leżała tylko jsk musze wziac prysznic i ew w innych sytuacjach zostawic malucha w bezpiecznym miejscu jak bede miala obie rece zajęte, choc mysle ze tu tez chusta sie nada. Zwykle maluchy niepelzajace zostawialam na macie jak np gotowałam, ale teraz przy tych moich dwoch starszych tajfunach biegających z prędkością światła chyba bede miala opory...

    qdkkanliorueictt.png
    Wojtek(2012), Adaś(2015)
    20.07.2019 - jest z nami Krzyś :) - 37t2d, 2600g, 52cm
  • Agagusia Autorytet
    Postów: 1554 2677

    Wysłany: 24 marca 2019, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ktoras z Wawy wybiera sie na to kino z brzuszkiem Medela na Ursynowie we wtorek? Pojechalabym, mam nawet opieke do chlopcow, ale jakos samej mi sie nie chce... Warszawianki, moze przy okazji mini-forumowe spotkanie???
    Pewnie skoro z Medeli to beda jakies gadżety:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2019, 10:09

    Bobby29 lubi tę wiadomość

    qdkkanliorueictt.png
    Wojtek(2012), Adaś(2015)
    20.07.2019 - jest z nami Krzyś :) - 37t2d, 2600g, 52cm
  • Anhydra Autorytet
    Postów: 1801 2336

    Wysłany: 24 marca 2019, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi_tur wrote:
    Laktator na USB :)
    Generalnie z aliexpress najbardziej polecane są "biedronki", na tej aukcji type 1 był testowany przez cztery moje znajome :) jedna z nich ma już ponad rok i sprawdza się super:) jest możliwość podpięcia na jedną lub dwie piersi.
    W internecie jest sporo pozytywnych opinii nawet od matek kpi, głównie dzięki temu że ma tryb masażu pobudzający i tryb ssący :) myślę, że za taką cenę żal nie brać 😂
    Co do podłączenia usb, można podłączyć do powerbanka, laptopa lub ładowarki :)

    https://s.click.aliexpress.com/e/c8z14ak1


    Domi mogłabyś w wolnym czasie jeszcze raz podesłać ten link do laktatora bo coś mi nie wchodzi...:(


    EDIT:OK, udało mi się.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2019, 10:19

    zem3wn15hyz14zz5.png
    17u920mm7tk8vrsw.png

    PAI-1 4G/5G homo, MTHFR 677C>T/wt hetero, kariotypy OK
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 24 marca 2019, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agagusia wrote:
    Czy ktoras z Wawy wybiera sie na to kino z brzuszkiem Medela na Ursynowie we wtorek? Pojechalabym, mam nawet opieke do chlopcow, ale jakos samej mi sie nie chce... Warszawianki, moze przy okazji mini-forumowe spotkanie???
    Pewnie skoro z Medeli to beda jakies gadżety:)

    Kurcze grają Całe Szczęście na którym byłam. Szkoda bo bym poszła :) Ale drugi raz oglądać mi się nie chce.

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 marca 2019, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    baileys wrote:

    Bylysmy z mama tez poogladac wozki i gosc nam mega polecal Bebetto i jakies Tutis? W sumie ten Aero Tutis byl calkiem ladny. Nie nastawialam sie na polski wozek, bo uwazalam je dotad za nieporeczne czolgi, ale ten facet mowil, ze wszystkie Joolze, Mutsy, Cybexy czy Per Perego to lekkie, male wozeczki nie na polskie chodniki i nie na zimowe gondolowanie. Co Wy uwazacie?
    My juz od dawna jesteśmy zdecydowani na bebetto vulcano :) czekamy na dobry moment zeby pojechać go kupic :)
    Stosunkowo nie drogi. Fajny system odpinania gondoli/spacerówki/nosidła (wszystkie wózki bebetto). I w tym modelu spacerówka składa sie razem z ramą co jest dla mnie ważne

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2019, 10:48

  • Domi_tur Autorytet
    Postów: 3774 8197

    Wysłany: 24 marca 2019, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o ten laktator to z mojego linka jest ciut droższy, bo widziałam że z dobrymi opiniami można kupić ten za 65-75zl, natomiast link jest sprawdzony o tyle że poza moimi 4 znajomymi, kilka moich klientek też zamawiało i nikt nie dostał wadliwego produktu.a cena i tak atrakcyjna :)


    Aga, chcieliśmy kupić lozeczko ale jednak zdecyduję sie na sprawdzone z allegro, oszczędność ponad 120zl :) ja kupiłam pościel w chmurki (poszewka na poduszkę, kołdrę i prześcieradło za 49), pojemniki zawieszane na łóżeczko, wanienkę ale już teściowa mi zabrała bo stwierdziła, że idealna do noszenia suchego prania 😂 lampkę chmurkę, organizery do komody Maluszka, same pierdółki :)

    Aa, dziewczyny, w Smyku jest promocja na pościele, kocyki i rożki, za 50zł można kupić poszewki na poduszkę, kołdrę i mięciutki ochraniacz na szczebelki :)

    Bobby29, OlaWi lubią tę wiadomość

    mhsvi09k7inxyf5l.png
  • Chimera Autorytet
    Postów: 1751 2252

    Wysłany: 24 marca 2019, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się Szanowne Panie na półmetku :D

    Dzisiaj pierwszy raz poczułam ruchy. Mały nie bawił się w jakieś dyskretne smyranie, tylko od razu wziął się za konkretne kopniaki z efektami wizualnymi na brzuchu ;) Chyba mu szarlotka smakowała, ale niestety to był ostatni kawałek, nie doczekał się więcej i od tego czasu jest cicho, ale mi za to jakoś tak lżej :)

    OlaWi, Niebieska Gwiazda, kayama, Niezapominajka5, Nacha, DrzewkoPomarańczowe, Bobby29, emi2016, Agagusia, Mary Magdalena, Marcelina85, Ania95, Sylvka, Smerfelinka, Marimiko lubią tę wiadomość

  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 24 marca 2019, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi a płatności na tym Ali są bezpieczne? Jak płacisz, przelewy 24 czy inaczej?

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • Domi_tur Autorytet
    Postów: 3774 8197

    Wysłany: 24 marca 2019, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zawsze płacę przez Przelewy24 :)

    mhsvi09k7inxyf5l.png
  • Kalija Autorytet
    Postów: 1140 1234

    Wysłany: 24 marca 2019, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anhydra wrote:
    Kalija, Agagusia- a Wy już macie zielone światło na chodzenie? :)
    Bo ja nadal reżim łóżkowy...przynajmniej do pn...a szyjka niby 33 mm... I tak czytam co u Was i napawa mnie nadzieja, że może jednak nie spędzę tych 4 miesięcy leżąc plackiem.

    A Ty leżysz tylko przez szyjkę ?
    Ja mam prowadzić oszczędny tryb życia, ale nie muszę już leżeć plackiem. Biorę wciąż luteine, ona jest dobra na szyjkę.

    dqprgu1royghdo7j.png
  • Anhydra Autorytet
    Postów: 1801 2336

    Wysłany: 24 marca 2019, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kalija wrote:
    A Ty leżysz tylko przez szyjkę ?
    Ja mam prowadzić oszczędny tryb życia, ale nie muszę już leżeć plackiem. Biorę wciąż luteine, ona jest dobra na szyjkę.


    Tak, tylko przez szyjkę. Poza tym, wszystko książkowo. Luteinę też biorę i nospę. Jutro mam wizytę, to się dowiem ile ta moja szyjka w końcu ma.

    zem3wn15hyz14zz5.png
    17u920mm7tk8vrsw.png

    PAI-1 4G/5G homo, MTHFR 677C>T/wt hetero, kariotypy OK
  • Anhydra Autorytet
    Postów: 1801 2336

    Wysłany: 24 marca 2019, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze...chyba potrzebuje pożądanej zjebki...bo leżę i czytam o porodach przedwczesnych, wczesniakach i komplikacjach... Przez to leżenie czuje się taka bezsilna i schorowana :( ... Dwa tygodnie temu byłam pełna wigoru i naprawdę cieszyłam się tą ciążą...teraz tylko odliczam kolejne dni.. do 24tc...potem pewnie do 30 tc...itd.

    zem3wn15hyz14zz5.png
    17u920mm7tk8vrsw.png

    PAI-1 4G/5G homo, MTHFR 677C>T/wt hetero, kariotypy OK
  • Frida91 Autorytet
    Postów: 6310 5001

    Wysłany: 24 marca 2019, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za rady dziewczyny co do spania. Niestety mleko czy melisa przed snem wiele mi nie pomogą bo ja w miarę łatwo zasypiam. Problemem jest to że się wybudzam w nocy, jak jakiś odgłos mnie obudzi albo jak wstane do toalety. Wracam do łóżka i już nie mogę zasnąć i potrafię tak się przewracac w łóżku do rana... :/

    Córeczka 08.2019 ❤️
    Synek 10.2022 💙
  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 24 marca 2019, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wrócę do tematu pieluch wielorazowych.Jeśli chodzi o koszty może wychodzi trochę taniej,ale na to zupełnie bym nie patrzyła.Prałam pieluchy średnio co drugi dzień a miałam 45 tetry plus wielorazowe pieluchy na noc.Tetre prałam na 90 stopni(taka temp.do mnie przemawia)wielorazówki wkłady na 60 stopni(zalecenia producenta).Prasowałam przez 3miesiące,potem stwierdziłam,że maluch duży i mam dość.Zaprocentowało bo odpieluchowaliśmy się mając 19miesięcy(dla porównania pampersowy syn szwagierki miał 29 miesięcy).Jest fura roboty przy tym wyprać,powiesić,wyprasować mając na stanie malucha.Do pieluch wielorazowych polecam takie wkłady,bibułki które kładzie się na pieluszkę i łatwiej wtedy zebrać nieczystości.
    Decydując się na wielorazówki trzeba wziąć pod uwagę to czy roczny maluch trafi do żłobka.99% żłobków przyjmuje dzieci tylko w pampersach a wtedy maluch jest w pieluchach mieszanych.Moje dziecko przyzwyczajone do tetry ni znosiło pampersów.Przy zakładaniu płacz.
    Parę słów o jednorazowych.Rzadko używaliśmy,jak jechaliśmy daleko do rodziców czy zimą na spacer (latem nie miałam problemu by przewinąć tetre na dworzu,ale zimą nie ryzykowałam).Dada z biedry i inne tanie np z lidla mnie nie zachwyciły,pampersy miały za wysoką cenę w porównaniu do jakości.Ostatecznie kupowaliśmy przez internet Bambo Nature,cena podobna do pampersów ale jakość znacznie wyższa.
    Właśnie sprawdziłam i cena Bambo w porównaniu do pampersów jest wyższa.Zmieniło się trochę w ciągu 4 lat.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2019, 14:58

    Bobby29, Kalija, wiki2 lubią tę wiadomość

  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 24 marca 2019, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mąż pojechał zawieść młodego do dziadków.Mi nie wolno podróżować.Leże w domciu i się relaksuje.Lekarz kazał wypoczywać bo macica się stawia a na luteinie nie powinna.Poleże ze 3 dni i pewnie zrobi się lepiej.Piorę pieluchy tetrowe,jutro albo pojutrze będę prasować.

    Agagusia lubi tę wiadomość

  • Bobby29 Autorytet
    Postów: 1748 2195

    Wysłany: 24 marca 2019, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anhydra chetnie dałabym ci zjebke ale bylabym hipokrytką bo też czytam takie głupoty a potem się martwię, więc wiesz...

    A w ogóle dowiedziałam się niedawno że moja znajoma z podwórka urodziła córeczkę z zespołem Downa i tak o tym intensywnie myślę i przeżywam że masakra. Na dodatek dziewczynka ma poważną wadę serca. Na pewno nie pomaga mi to w chillowaniu się :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2019, 14:55

    ♥️ Matylda jest z nami od 15.08.2019 ♥️

    Novum ICSI
    Czynnik męski (azoospermia -> cryptozoospermia)
    Punkcja 17.06.2017 -> 6 zapłodnionych komórek = 6 zarodków
    ET 20.06.2017 :(
    Crio 31.10.2018 :(
    Crio 01.12.2018 Beta - 9dpt 109 - 11dpt 370 - 26dpt <3 Harmony OK. Dziewczynka <3
    2 mrożaki
  • Agagusia Autorytet
    Postów: 1554 2677

    Wysłany: 24 marca 2019, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anhydra - tez tak mialam, po dobrych wynikach prenatalnych miakam beztroski okres w ciazy, a potem jak sie cos zaczęło dziac to sie skonczylo. Odliczanie każdego dnia do kolejnego tygodnia tez znam... pocieszę ze jak juz moglam wstać to przestałam tak rozmyślać, mam nadzieje ze Ty tez dostaniesz zielone światło jutro. Czas w lozku sporzytkowalam na zakupy - mam juz pampersy, podkłady i majty poporodowe, maści i inne duperele. Sporo ubranek ktorych mi brakowalo tez dokupilam. Teraz mam zamiar cieszyć sie wiosna o troche odpuścić ciazowo/porodowe klimaty.

    qdkkanliorueictt.png
    Wojtek(2012), Adaś(2015)
    20.07.2019 - jest z nami Krzyś :) - 37t2d, 2600g, 52cm
  • Frida91 Autorytet
    Postów: 6310 5001

    Wysłany: 24 marca 2019, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anhydra,pewnie to żadna rada z mojej strony bo wiem że nie tak łatwo po prostu przestać się martwić. Sama tak się stresowalam do końca 1 trymestru. Ale teraz po prostu unikam w ogole takich tematów o komplikacjach. Nie czytam nic o powiklanych porodach, wadach, wczesniakach itd. Zakładam że mi sie nic złego nie przytrafi i koniec. Nawet nie chce słuchać o niczym takim. Przez to sie nie nakrecam. Wiadomo że jak coś ma się stać to się stanie, ale ten lęk nic mi tu nie pomoże a jak nieraz zacznę o czymś myśleć to łapię schizy. Wiem że teraz lezysz i to sprzyja głupim myślom ale może postaraj się właśnie zająć czymś przyjemnym, np.internetowe zakupy, jakieś hobby? A jak już musisz czytać różne historie to wybieraj te pozytywne, o szczęśliwych zakończeniach :)

    Córeczka 08.2019 ❤️
    Synek 10.2022 💙
  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 24 marca 2019, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anhydra wrote:
    Kurcze...chyba potrzebuje pożądanej zjebki...bo leżę i czytam o porodach przedwczesnych, wczesniakach i komplikacjach... Przez to leżenie czuje się taka bezsilna i schorowana :( ... Dwa tygodnie temu byłam pełna wigoru i naprawdę cieszyłam się tą ciążą...teraz tylko odliczam kolejne dni.. do 24tc...potem pewnie do 30 tc...itd.

    Każda z nas ma w ciąży lepszy i gorszy czas.Trzeba poleżeć,czasem wyniki badań złe,choroba zakaźna w otoczeniu.Leżałam w grudniu,styczniu w sumie przez 10tyg. to jest do zrobienia,niektóre kobiety leżą całą ciąże.Leżąc też miałam różne myśli i szukałam info o objawach poronienia(inny etap ciąży).Odliczałam dni i tygodnie.Cieszyłam się z każdego usg bo pokazywało że u dzdziulka wszystko ok.To jest normalne.Jutro masz wizytę i wierzę w to ,że będziesz mogła wstać z łóżka.

  • Anhydra Autorytet
    Postów: 1801 2336

    Wysłany: 24 marca 2019, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Dziewczyny za wsparcie, przynajmniej nie czuję się jak totalny odludek :).
    Jesteście Kochane ❤.

    zem3wn15hyz14zz5.png
    17u920mm7tk8vrsw.png

    PAI-1 4G/5G homo, MTHFR 677C>T/wt hetero, kariotypy OK
‹‹ 478 479 480 481 482 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ