X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniówki 2019 !!!
Odpowiedz

Sierpniówki 2019 !!!

Oceń ten wątek:
  • wiki2 Autorytet
    Postów: 643 505

    Wysłany: 25 marca 2019, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agagusia na którą jest to kino? bo nie widzę godziny...

    ps. już widzę. dla mnie za wcześnie:-( chłopaki mają zajęcia do 18.00

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca 2019, 10:27

    1usa3e5e2lf96jem.png

    Mama Kubusia (2009) i Adasia (2011) i Jasia (2019). Aniołek (2008 -7tc)
  • Domi_tur Autorytet
    Postów: 3774 8197

    Wysłany: 25 marca 2019, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anhydra, podziwiam, mój by na pewno tego nie zrobił 😂

    Wiki, 1od 6 różni się modelem samej biedronki, ale nie wiem czy ta 15 zł droższa jest lepsza czy nie:)

    Co do ochraniaczy to nam są potrzebne ale w nietypowy sposób, bo zamontowane na zewnątrz łóżeczka, po to by nasz pies dał żyć i spać tej małej istocie :) byliśmy z nim w odwiedzinach u kilku maluszków, żeby się socjalizował z małymi placzacymi ludźmi i u każdego siedział długie godziny z nosem między szczebelkami popiskując bo nie mógł dosięgnąć językiem do lizania :) a że nie mamy zamiaru zamykać przed psem całego domu to skonsultowałam się z położną, do której będę chodzić na szkołę rodzenia i podsunęła pomysł częściowych ochraniaczy tak by zasłonić piesełkowi widok na Dziecię :) jest to podobno częsta praktyka i dla dziecka bezpieczna. A że każdego dnia mój kudłacz kładzie się na moim brzuszku i jak Szymek ma czkawkę to mnie bo brzuchu liże jakby chciał go uspokoić to wiem, że będzie przy jego łóżeczku spał non stop :)

    Anhydra, kayama, Bobby29, OlaWi, Vampire, Marcelina85 lubią tę wiadomość

    mhsvi09k7inxyf5l.png
  • Kalija Autorytet
    Postów: 1140 1234

    Wysłany: 25 marca 2019, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi_tur wrote:
    Anhydra, podziwiam, mój by na pewno tego nie zrobił 😂

    Wiki, 1od 6 różni się modelem samej biedronki, ale nie wiem czy ta 15 zł droższa jest lepsza czy nie:)

    Co do ochraniaczy to nam są potrzebne ale w nietypowy sposób, bo zamontowane na zewnątrz łóżeczka, po to by nasz pies dał żyć i spać tej małej istocie :) byliśmy z nim w odwiedzinach u kilku maluszków, żeby się socjalizował z małymi placzacymi ludźmi i u każdego siedział długie godziny z nosem między szczebelkami popiskując bo nie mógł dosięgnąć językiem do lizania :) a że nie mamy zamiaru zamykać przed psem całego domu to skonsultowałam się z położną, do której będę chodzić na szkołę rodzenia i podsunęła pomysł częściowych ochraniaczy tak by zasłonić piesełkowi widok na Dziecię :) jest to podobno częsta praktyka i dla dziecka bezpieczna. A że każdego dnia mój kudłacz kładzie się na moim brzuszku i jak Szymek ma czkawkę to mnie bo brzuchu liże jakby chciał go uspokoić to wiem, że będzie przy jego łóżeczku spał non stop :)

    Co za słodziak 😍 jakiego macie pieska? Chyba spory, że nos wkłada w szczebelki... takie czułości to do labka pasują 😁

    dqprgu1royghdo7j.png
  • Chimera Autorytet
    Postów: 1751 2252

    Wysłany: 25 marca 2019, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DrzewkoPomarańczowe wrote:
    Dziewczyny, mamy starszaków, ale i te zaangażowane ciocie (Domi, wiedz ze jesteś postrzegana jako pomysłowa dziewczyna 😁) potrzebuje inspiracji prezentowych. 7-letni chrześniak i 3 letnia chrześnica. Możecie coś super polecić ze swojego doświadczenia? Mam oczywiście w głowie takie pewniaki jak lego itp ale chciałabym coś innego tym razem.
    Dajcie znać!
    Jeśli ten 7latek jest na etapie dinozaurów, to polecam taką grę:
    https://m.ceneo.pl/48837858
    Lub zestaw do wykopalisk. Mój 6letni siostrzeniec bardzo się tym bawił.
    Jak nie ma, to gra doble też jest fajnym pomysłem.

    DrzewkoPomarańczowe, Vampire lubią tę wiadomość

  • Domi_tur Autorytet
    Postów: 3774 8197

    Wysłany: 25 marca 2019, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kalija wrote:
    Co za słodziak 😍 jakiego macie pieska? Chyba spory, że nos wkłada w szczebelki... takie czułości to do labka pasują 😁

    I tu niespodzianka bo to owczarek niemiecki 😂😂😂 wychowaliśmy go na kanapowca, który obcych nie chce do domu wpuścić a za dwie minuty liże im uszy 😂🙈

    Niebieska Gwiazda, Anhydra, wiki2, Kalija, OlaWi, Smerfelinka, Vampire lubią tę wiadomość

    mhsvi09k7inxyf5l.png
  • IGA.G Autorytet
    Postów: 3251 2460

    Wysłany: 25 marca 2019, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy mieszańca z labradorem ... oj bywa ciężko hehe czuły, kochany, ale upierdliwy i ciągle do małej chodził i ją budził, spał pod jej łózeczkiem. teraz jest inaczej, raczej od niej ucieka

    tb73vcqgi58cup9y.png
    zpbndf9hspql3zw5.png
  • natty85 Autorytet
    Postów: 2683 1524

    Wysłany: 25 marca 2019, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z Was ogladala wozek muvo qucik? Dobra ma amortyzacje? Podoba.mi sie i nie wiem czy warto jechac ogladac ajest akurat promocja

    Starania od 2013r.
    2015r. - 2x IUI :( hsg, histeroskopia
    2 maja 2016r. IVF ciąża biochemiczna :(
    12 lipca 2016r. CRIO :(
    12 sierpnia 2016r. CRIO :( kariotypy ok
    3 stycznia 2017r. szczepienia, intralipid i transfer ❤
    02.09.17r. urodziła się Tosia ❤
    15.10.18r. Aniołek 21.07.19r. urodził się Franio❤
  • emi2016 Autorytet
    Postów: 1815 2754

    Wysłany: 25 marca 2019, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry dziewczyny !

    Mam wreszcie termin badania połówkowego i będę chyba na samym końcu znała płeć, bo badania są za cały miesiąc ! 19.04 :( Wizytę u mojego gnina mam 18.04, więc nic to nei zmienia :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca 2019, 11:26

    Bobby29 lubi tę wiadomość

    3jvz3e5e43yz8gvz.png
    3jvzcwa1dqef2qp7.png
  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 25 marca 2019, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natty85 wrote:
    Czy któraś z Was ogladala wozek muvo qucik? Dobra ma amortyzacje? Podoba.mi sie i nie wiem czy warto jechac ogladac ajest akurat promocja

    Niestety nie widziałam.Ale to jeden z tych którym jestem zainteresowana.Gdzie jest promocja?Gdzieś w ŁodzI?

  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 25 marca 2019, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy wy spicie tylko na boku? Odkryłam czemu mi się tak źle spi i mnie boki bolą cala noc się wierce. Ja jestem przyzwyczajona do spania na plecach to moja ulubiona pozycja. A w ciąży jest zakaz :/ Próbowałam jakos tak na pół boku z jednej strony poparta na poduszkach ale tak sobie. Faktycznie jak leżę na plecach to mi wygodnie ale mam uczucie ucisku w sridku jakby mi kamień w podbrzuszu leżał.

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 25 marca 2019, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do depilacji to daje rade sama jeszcze a potem podobno robi się w lusterku :) Dla mojego to by była nie pierwszyzna :D, więc pewnie by się zgodził mi pomoc ale wolę sama :)

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • Mary Magdalena Autorytet
    Postów: 311 348

    Wysłany: 25 marca 2019, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już po polowkowych :) Wszystko ok, chociaż młodemu się nie podobało, bo bardzo się wiercil :D Wazy ok. 416 gramow i w dalszym ciągu jesteśmy do przodu, tym razem 5 dni. W przyszlym tygodniu mam wizyte u mojego gina, to sobie go podejrze w 3d.

    Ania95, Chimera, Anhydra, kayama, DrzewkoPomarańczowe, IGA.G, emi2016, Bobby29, OlaWi, Smerfelinka, Marcelina85 lubią tę wiadomość

    tb73vut14i57zd3c.png
  • Agagusia Autorytet
    Postów: 1554 2677

    Wysłany: 25 marca 2019, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam monitor angelcare - bylam zadowolona.
    Kurczę, męczą mnie znow mdłości, nawet zwymiotować mi sie zdarza...
    Co do depilacji - to ja juz zdecydowanie mniej niz wiecej tam widze - robie na czuja.
    A ja mam pytanie poboczne:) teraz sa trendy bardziej na ‚zero’ czy częściowo tez ujdzie?

    Niezapominajka5 lubi tę wiadomość

    qdkkanliorueictt.png
    Wojtek(2012), Adaś(2015)
    20.07.2019 - jest z nami Krzyś :) - 37t2d, 2600g, 52cm
  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 25 marca 2019, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kayama wrote:
    Dziewczyny czy wy spicie tylko na boku? Odkryłam czemu mi się tak źle spi i mnie boki bolą cala noc się wierce. Ja jestem przyzwyczajona do spania na plecach to moja ulubiona pozycja. A w ciąży jest zakaz :/ Próbowałam jakos tak na pół boku z jednej strony poparta na poduszkach ale tak sobie. Faktycznie jak leżę na plecach to mi wygodnie ale mam uczucie ucisku w sridku jakby mi kamień w podbrzuszu leżał.

    Tak, ja śpię raz na lewym boku, a raz na prawym, ale przez to ciągle się budzę jak zmieniam pozycję. Wcześniej zawsze spałam na brzuchu, więc zdarza się, że nieświadomie na ten brzuch się obrócę, ale zaraz wybudzają mnie kopniaki młodego - chyba za bardzo go wtedy uciskam ;)

  • AnaKwiat Autorytet
    Postów: 527 668

    Wysłany: 25 marca 2019, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka5 wrote:
    A właśnie miałam pytać jak planujecie robić pod koniec ciąży. Będziecie się ogarniać przed wizytą,czy nie? :D
    U mamyginekolog czytałam,że to całkiem normalne i kobietki nie powinny się przejmować.
    Póki ci daje radę sama, ale niebawem ten czas się skończy, a nie chce lekarza przestraszyć :D
    Myślałam o dwóch opcjach:
    - pogodzić się z tym
    - wykorzystać męża :D

    Ja się zastanawiam nad trzecią opcją i pójściem na wosk ale do takiego miejsca, które ma doświadczenie z wrażliwymi przedporodowymi okolicami.
    Już też nie widzę co tam robię ;D

    Krzyś jest z nami od 15.08.2019
  • Mary Magdalena Autorytet
    Postów: 311 348

    Wysłany: 25 marca 2019, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja śpię głównie na plecach, czasem się na boki przewracam. Była już mowa, że jeżeli nie robi ci się słabo, to nie ma obowiązku spać na bokach. Nawet ktoś podawał link do artykułu mamy ginekolog na ten temat.

    E_linka2, kayama lubią tę wiadomość

    tb73vut14i57zd3c.png
  • wiki2 Autorytet
    Postów: 643 505

    Wysłany: 25 marca 2019, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agagusia coś powiesz o tym monitorze więcej? :-)

    1usa3e5e2lf96jem.png

    Mama Kubusia (2009) i Adasia (2011) i Jasia (2019). Aniołek (2008 -7tc)
  • plinka89 Autorytet
    Postów: 1015 737

    Wysłany: 25 marca 2019, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agagusia wrote:
    Tez jestem przykładem ze dzieci w pampersach mozna wczesnie odpielychowac, a akurat te urodzone w sierpniu maja duuuzo lata przed drugimi urodzinami, wiec jest duza szansa na powodzenie. Pierwszy syn odpieluchowany w wieku 19 miesiecy, drugi: 22. Czekamy na lato, kupujemy super majteczki, zdejmujemy całkowicie pieluchę na 3 dni, zwijamy dywany:) tylko ze u nas nocnik stał w salonie juz przed roczkiem dziecka, najpierw sadzalam jak widzialam ze ‚kupa idzie’ i tak sie oswajali. Kupę ogarniali obaj na nocniku zanim mieli po poltora roku - zachęca tez samodzielne opróżnianie nocnika i spuszczanie wody, bo to przeciez zajecia wykacznie dla ‚duzych’:) nocnik koniecznie dwuczęściowy - polecam Ikea.

    U nas tez nocnik przed roczkiem i zaczynalam od odsiusiania przed i po nocy.
    Mialo tylko taki minus, ze potem corka z 5 razy wolala przed zasnieciem, jak chciala wyjsc z lozka :D
    Tez uwielbiala wylewac po sobie.
    Nam tez odpieluchowania ulatwil fakt, ze mala na pewnym etapie nie dala sobie zakladac pampersa. Postanowilam nie kupowac wiec pieluchomajtek ani tym podobnym wynalazkow tylko spróbować z majteczkami. Zalapala bardzo szybko! :)

    3jgx3e3kie55f15r.png
  • wiki2 Autorytet
    Postów: 643 505

    Wysłany: 25 marca 2019, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natty85 wrote:
    Czy któraś z Was ogladala wozek muvo qucik? Dobra ma amortyzacje? Podoba.mi sie i nie wiem czy warto jechac ogladac ajest akurat promocja

    Daj znać, jeśli obejrzysz. Ja tylko w necie to widziałam i jedynie taką opinię znalazłam
    http://forum.gazeta.pl/forum/w,101614,167498191,167498191,Muuvo_quick_opinie.html

    1usa3e5e2lf96jem.png

    Mama Kubusia (2009) i Adasia (2011) i Jasia (2019). Aniołek (2008 -7tc)
  • wiki2 Autorytet
    Postów: 643 505

    Wysłany: 25 marca 2019, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ktoś z Warszawianek wybiera się na targi w Świecie dziecka?

    1usa3e5e2lf96jem.png

    Mama Kubusia (2009) i Adasia (2011) i Jasia (2019). Aniołek (2008 -7tc)
‹‹ 481 482 483 484 485 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ