X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniówki 2019 !!!
Odpowiedz

Sierpniówki 2019 !!!

Oceń ten wątek:
  • Niezapominajka5 Autorytet
    Postów: 3114 2603

    Wysłany: 25 marca 2019, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi_tur wrote:
    Jeśli macie w swoich miastach salon depilacji to ja zachęcam do tego żeby od 5 miesiąca regularnie przed porodem chodzić co 4 tygodnie. Wybierzcie depilację pastą cukrową lub woskiem Lycon, niestety wosk miękki klasyczny może być zbyt agresywny, skóra w strefie bikini w ciąży jest bardziej delikatna i przy zwykłym wosku często zdarzają się uszkodzenia naskórka. A pasta cukrowa jest bardzo delikatna dla skóry :)

    Najwięcej kobiet na depilację chodzi właśnie w ciąży, zwłaszcza jeśli chodzi o wargi sromowe i całą bruzdę międzypośladkową. Włosów odrasta mniej, są cieńsze, delikatniejsze, po porodach zawsze mówią że łatwiej im było się ogarnąć podczas połogu jak bez włosów mogły dbać o higienę :)

    Przy cesarce też lepiej mieć świeżo wydepilowany wzgórek niż ogolony, niektóre panie maja wysoko linię włosów i zrobione tam cięcie potem się dłużej goi jak wrastają tam po kilku dniach od ogolenia włoski :)
    Myślę,że zachecilabys mnie ta wypowiedzia, ale niestety po wyrywaniu w tej strefie, włoski mi wrastaly na wzgorku. To dopiero wyglądało nieestetyczne i były podrażnienia. Co prawda zawsze robiłam to sama i być może po wizycie w salonie, nie byłoby tego problemu :)

    Tyle przeszliśmy, że wciąż nie wierzę, że Was mam..
    Nigdy się nie poddawaj, bo warto walczyć.


    km5sp07wycc10ujp.png
    Naturalsik ❤️
    wnid9vvjhnimte9l.png
    Po latach walki 💝
  • Kalija Autorytet
    Postów: 1140 1234

    Wysłany: 25 marca 2019, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kayama wrote:
    Dziewczyny czy wy spicie tylko na boku? Odkryłam czemu mi się tak źle spi i mnie boki bolą cala noc się wierce. Ja jestem przyzwyczajona do spania na plecach to moja ulubiona pozycja. A w ciąży jest zakaz :/ Próbowałam jakos tak na pół boku z jednej strony poparta na poduszkach ale tak sobie. Faktycznie jak leżę na plecach to mi wygodnie ale mam uczucie ucisku w sridku jakby mi kamień w podbrzuszu leżał.

    Ja śpię różnie, często na plecach.

    Wspomniany wcześniej art. mamyginekolog:

    https://mamaginekolog.pl/pozycja-do-spania-w-ciazy-czy-ma-znaczenie/

    dqprgu1royghdo7j.png
  • wiki2 Autorytet
    Postów: 643 505

    Wysłany: 25 marca 2019, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na szczęście jestem po depilacji laserowej pach, nóg i bikini głębokiego... Teraz mam 3 włosy na krzyż... Miałam iść zimą (jak zejdzie opalenizna) na powtórkę, ale nie zdążyłam... Także raz na jakiś czas muszę się golić... najlepiej z pachami, bo mam dosłownie... po 3 włosy, ale i często o nich zapominam. potem "śmiesznie" to wygląda... najgorzej z bikini głębokim. tam częściej muszę "zaglądać", ale i tak nie jest to co wcześniej... ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca 2019, 13:33

    1usa3e5e2lf96jem.png

    Mama Kubusia (2009) i Adasia (2011) i Jasia (2019). Aniołek (2008 -7tc)
  • Bobby29 Autorytet
    Postów: 1748 2195

    Wysłany: 25 marca 2019, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny, moze któraś jest z branży albo ma doświadczenia - czy możecie polecić jakieś ubezpieczenie podróżne w razie W, które zapewni pokrycie kosztów ewentualnej hospitalizacji w ciąży/wizyty? planuję w kwietniu wyjazd na wakacje. nie zalezy mi na czymś najtańszym, tylko na czymś co nie będzie miało miliarda wyłączeń drobnym drukiem na umowie.

    ♥️ Matylda jest z nami od 15.08.2019 ♥️

    Novum ICSI
    Czynnik męski (azoospermia -> cryptozoospermia)
    Punkcja 17.06.2017 -> 6 zapłodnionych komórek = 6 zarodków
    ET 20.06.2017 :(
    Crio 31.10.2018 :(
    Crio 01.12.2018 Beta - 9dpt 109 - 11dpt 370 - 26dpt <3 Harmony OK. Dziewczynka <3
    2 mrożaki
  • magnolia29 Ekspertka
    Postów: 161 427

    Wysłany: 25 marca 2019, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiki2 wrote:
    o, dzięki za info... ale chyba nie namówię mojego M. na 2 imprezy z rzędu :-D Muszę którąś wybrać... czy oni nie mogli zrobić tydzień po tygodniu? :-D

    My wyjeżdżamy na weekend ale facet ze świata dziecka jakiś tydzień temu mówił nam że w drugim salonie na malborskiej te targi będą na koniec kwietnia. My wtedy się zalapiemy

  • AnaKwiat Autorytet
    Postów: 527 668

    Wysłany: 25 marca 2019, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DrzewkoPomarańczowe wrote:
    Dzięki, fajne pomysły, zerknę na te grę. A doble już ma ;)

    Ja mam 8letniego siostrzeńca. Z gier uwielbia Carcassonne oraz ostatnio Dixit :) Z książek cykl Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai oraz Magiczne Drzewo
    Ostatnio zafascynowała go książka Nić Ariadny http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/nowosci/prod-nic_ariadny.html
    Bardzo fajna z labiryntami i mitami greckimi

    Oprócz tego wieczne klocki Lego ale już bardziej zaawansowane zestawy, na urodziny dostał też ostatnio sterowanego robota (do kupienia w Carrefourze)

    DrzewkoPomarańczowe lubi tę wiadomość

    Krzyś jest z nami od 15.08.2019
  • wiki2 Autorytet
    Postów: 643 505

    Wysłany: 25 marca 2019, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O tak... Magiczne drzewo przeczytane z 10razy... Ostatnio starszy syn stwierdził, że autor za wolno pisze :-D W Wigilię dostał najnowszą książkę. Rano już była przeczytana :-/
    Muszę przyjrzeć się tej o biurze detektywistycznym...
    U nas też przeczytane całą seria Doktora Proktora i teraz odkrywamy kolejne z przygód Mikołajka.
    A jakoś Baśniobór nie podszedł młodemu

    DrzewkoPomarańczowe lubi tę wiadomość

    1usa3e5e2lf96jem.png

    Mama Kubusia (2009) i Adasia (2011) i Jasia (2019). Aniołek (2008 -7tc)
  • AnaKwiat Autorytet
    Postów: 527 668

    Wysłany: 25 marca 2019, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiki2 wrote:
    O tak... Magiczne drzewo przeczytane z 10razy... Ostatnio starszy syn stwierdził, że autor za wolno pisze :-D W Wigilię dostał najnowszą książkę. Rano już była przeczytana :-/
    Muszę przyjrzeć się tej o biurze detektywistycznym...
    U nas też przeczytane całą seria Doktora Proktora i teraz odkrywamy kolejne z przygód Mikołajka.
    A jakoś Baśniobór nie podszedł młodemu

    Biuro bardzo polecam i dodatkowo są duże litery więc dziecko, które już ogarnia czytanie może samemu sobie czytać. Siostrzeniec (jest w wieku Twojego młodszego) przeczytał już chyba wszystko z tej serii :) Mikołajka też bardzo lubimy a Doktora młody chyba jeszcze nie zna, muszę zapytać siostrę

    wiki2, DrzewkoPomarańczowe lubią tę wiadomość

    Krzyś jest z nami od 15.08.2019
  • wiki2 Autorytet
    Postów: 643 505

    Wysłany: 25 marca 2019, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super. Poszukam. Z ich tempem, to ja najczęściej z biblioteki wypożyczam, bo splajtowałabym :-D Mój młodszy teraz własnie czyta 4 albo 5 książkę Magicznego drzewa, zabiera na świetlicę i czyta innym dzieciom na głos :-D

    AnaKwiat, Misi@ lubią tę wiadomość

    1usa3e5e2lf96jem.png

    Mama Kubusia (2009) i Adasia (2011) i Jasia (2019). Aniołek (2008 -7tc)
  • plinka89 Autorytet
    Postów: 1015 737

    Wysłany: 25 marca 2019, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do depilacji, tez w tych miejscach preferuje paste cukrowa, niestety nie kazdy salon kosmetyczny pozwala sobie na takie luksusy.
    W ciąży jednak nie jestem w stanie poddac sie takienu zabiegowi, wiec gole maszynka elektryczna. Nie gole do 0, bo tez potem mi sie skora lubi podrazniac, trudno jakos przezyje ten czas :D Poki co ogarniam sama, potem pewnie pomocne będzie lusterko, a juz przed samym porodem pomagal maz.
    Przy poprzednim cieciu nie mialam problemów z odrastaniem włosów na bliznie, wiec mam nadzieję, ze i teraz uda mi sie uniknąć :)

    3jgx3e3kie55f15r.png
  • wiki2 Autorytet
    Postów: 643 505

    Wysłany: 25 marca 2019, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ostatnio trafiłam na taką (albo podobną, bo pewnie "firmowa") torbę w sklepie i kosztowała ponad 300zł... A dziś trafiłam na ali... cena "trochę" inna...


    https://pl.aliexpress.com/item/2016-new-multicolored-dot-maternity-mother-nappy-stroller-bags-multifunctional-big-mummy-shoulder-bag-handbag-baby/32572865834.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.14012e0eeFyPKg

    Może któraś będzie zainteresowana...

    Bobby29 lubi tę wiadomość

    1usa3e5e2lf96jem.png

    Mama Kubusia (2009) i Adasia (2011) i Jasia (2019). Aniołek (2008 -7tc)
  • Smutnamiss Autorytet
    Postów: 785 328

    Wysłany: 25 marca 2019, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mojemu dziecku spadło tętno do 120, byłam po skierowanie i lekarka chciala posłuchać serca no i bradykardia... Nie nam sił dziś połówkowe... Do tego złe wyniki krwi i ketony w moczu dobrze ze było trochę spokoju

    27a73b5519.png
  • Bobby29 Autorytet
    Postów: 1748 2195

    Wysłany: 25 marca 2019, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smtnamis a teraz na tym etapie chyba tętno dziecka już się trochę obniża względem tych początkowych tygodni.. tzn tak mi się wydaje. na ostatniej wizycie moja mała miała cos 135 i babka nic nie mówiła że to niepokojące. znalazłam teraz w kilku artykułach że norma to to 110-150, i że to jeszcze nie jest bradykardia. będę nadal szukać bardziej wiarygodnych źródeł ale we wszystkich które do tej pory na szybko przejrzałam piszą że "Powyżej czternastego tygodnia rozwoju płodu prawidłowe bicie serca powinno mieścić się między 110-150 uderzeń na minutę". może miało akurat małą aktywność, było spokojniejsze i stąd ta niższa niż zwykle wartość. Nie martw się na zapas. a żeby się uspokoić idź na konsultację do innego lekarza a już na pewno na połówkowym, gdzie się bardzo dokładnie wszystko mierzy to cię uspokoją :*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca 2019, 15:38

    Frida91, joan85 lubią tę wiadomość

    ♥️ Matylda jest z nami od 15.08.2019 ♥️

    Novum ICSI
    Czynnik męski (azoospermia -> cryptozoospermia)
    Punkcja 17.06.2017 -> 6 zapłodnionych komórek = 6 zarodków
    ET 20.06.2017 :(
    Crio 31.10.2018 :(
    Crio 01.12.2018 Beta - 9dpt 109 - 11dpt 370 - 26dpt <3 Harmony OK. Dziewczynka <3
    2 mrożaki
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 marca 2019, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smutnamiss wrote:
    Mojemu dziecku spadło tętno do 120, byłam po skierowanie i lekarka chciala posłuchać serca no i bradykardia... Nie nam sił dziś połówkowe... Do tego złe wyniki krwi i ketony w moczu dobrze ze było trochę spokoju

    Smutnamiss, im starsza ciaza, tym tetno spada, moze nie ma potrzeby przejmowac sie az tak? Moja Mala miala w I trymestrze ok. 163 bpm na kazdym badaniu, teraz ma ok. 145-150. A robilas echo serca plodu, badalas to bardziej?
    Pogorszenie wynikow krwi tez jest normalne, u mnie poleciała ostatnio i hemoglobina i hematokryt i gin powiedzial, ze taka fizjologiczna anemia w II trym jest zupelnie normalna. Dostalam zelazo na recepte i bede obserwowac. Glowa do gory,daj znac jak po polowkowych:-)

    Ja natomiast odebralam wyniki posiewu z dróg rodnych i pierwszy raz mam zupelnie czysto! W poprzednich trzech zawsze sladowe ilosci bakterii byly, a teraz tylko lactobacilus :-) Mysle ze pomogla zmiana luteiny dp na doustna, jednak na palcu jakies bakterie zawsze się wprowadza. U mnie ta podjezykowa dziala tak samo dobrze, boli brzucha brak.
    Wróciłam tez z ostatniej wizyty u dentysty, jestem ubozsza lacznie o 7 stow, ale wyleczylam wszystkie zeby i jeszcze zrobilam scaling, jest wreszcie elegancko.

    Dziekuje tej z Was, ktora wkleila link do otulacza / spiworka woombie, czegos takiego szukalam, mega fajna rzecz, zwlaszcza ze rosnie razem z bobasem.

    Bobby29, OlaWi, Agagusia lubią tę wiadomość

  • Smutnamiss Autorytet
    Postów: 785 328

    Wysłany: 25 marca 2019, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dwa tyg temu było 161 teraz mi mówiła że za nisko bo 120, ehh badala tym urządzonkiem w gabinecie dziś za godz mam usg, i mówiła że za nisko aż stres mnie oblecial

    27a73b5519.png
  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 25 marca 2019, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już po usg,tyg 20+4,maluch rozwinięty na 21 i waży 400g co jest bardzo dobrym wynikiem.tetno płodu 151 i wszystko ok.Ta przegroda była już na prenatalnych i nie zagraża i wtedy miała 16mm a teraz 24mm.Potwierdził się chłopak.Jutro lub pojutrze wykopie ubranka po starszaku.Hurrrra...

    Bobby29, baileys, Niezapominajka5, Anhydra, Ania95, Chimera, kayama, plinka89, wiki2, OlaWi, DrzewkoPomarańczowe, E_linka2, Misi@, Smerfelinka, Agagusia, emi2016, Vampire, Marcelina85, Larissa90 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 marca 2019, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doświadczone mamy/ bądź ciocie ;) Jak to jest ze śpiworkami? Byłam dziś w Smyku i były promki na śpiworki. Ale zastanawia mnie czy np te były zimowe, czy jest coś takiego jak grubość śpiworków? Patrzyłam na taki 0-6mc to taaaki wielki sie wydawał, czy dla takiego noworodka (niech będzie 1-2 miesięcznego bobo) się nada?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 marca 2019, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do depilacji, moze bym sie zdecydowala, jakbym robila juz przed ciaza. Nie wyobrazam sobie startowac teraz w 5 miesiacu, zwłaszcza ze tez mam sklonnosc do wrastania wloskow, rogowacenia okolomieszkowego itd. W gabinecie, do ktorego chodze, a mysle ze to calkiem dobry gabinet (Beauty Mill w Pzn) odradzaja robienie tego po raz pierwszy w ciazy, nie chca nawet zapisywać. Tak ze rowniez musi mi starczyc golarka, na szczescie poki co jeszcze widze co gole, potem chyba wejdzie w ruch lustekro ;-)

  • Bobby29 Autorytet
    Postów: 1748 2195

    Wysłany: 25 marca 2019, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nacha wrote:
    Doświadczone mamy/ bądź ciocie ;) Jak to jest ze śpiworkami? Byłam dziś w Smyku i były promki na śpiworki. Ale zastanawia mnie czy np te były zimowe, czy jest coś takiego jak grubość śpiworków? Patrzyłam na taki 0-6mc to taaaki wielki sie wydawał, czy dla takiego noworodka (niech będzie 1-2 miesięcznego bobo) się nada?

    ja ostatnio kupiłam w c&a stacjonarnie i mają przecenione, więc polecam tam zajrzeć. kupiłam najmniejszy rozmiar z rękawkami odpinanymi na zamek, i od góry też odpinany na napki, w cenie 15zł. i dodatkowo kolejny większy już, za jakieś 30 zł, bez rękawków. wiem ze są jakieś te oznaczenia grubości ale jakoś się nad tym nie skupiałam bo w sypialni będziemy starać siętrzymać w miarę stałą i optymalną temperaturę i tak, i brałam po prostu na czuja.

    Nacha lubi tę wiadomość

    ♥️ Matylda jest z nami od 15.08.2019 ♥️

    Novum ICSI
    Czynnik męski (azoospermia -> cryptozoospermia)
    Punkcja 17.06.2017 -> 6 zapłodnionych komórek = 6 zarodków
    ET 20.06.2017 :(
    Crio 31.10.2018 :(
    Crio 01.12.2018 Beta - 9dpt 109 - 11dpt 370 - 26dpt <3 Harmony OK. Dziewczynka <3
    2 mrożaki
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 marca 2019, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bobby29 wrote:
    dziewczyny, moze któraś jest z branży albo ma doświadczenia - czy możecie polecić jakieś ubezpieczenie podróżne w razie W, które zapewni pokrycie kosztów ewentualnej hospitalizacji w ciąży/wizyty? planuję w kwietniu wyjazd na wakacje. nie zalezy mi na czymś najtańszym, tylko na czymś co nie będzie miało miliarda wyłączeń drobnym drukiem na umowie.

    Zazwyczaj dotąd bralam PZU Wojazer jakis sredni wariant albo Warte. Musisz poczytac OWU na stronach poszczegolnych ubezpieczycieli, bo oni zmieniaja te warunki na tyle czesto, ze nie ma co polegac na rekomendacji np. sprzed roku. Odradzam nnw dorzucane standardowo przez biura podrozy, wcale nie sa tanie i wylaczen maja sporo

    Bobby29, Agagusia lubią tę wiadomość

‹‹ 483 484 485 486 487 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ