X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniówki 2019 !!!
Odpowiedz

Sierpniówki 2019 !!!

Oceń ten wątek:
  • OlaWi Autorytet
    Postów: 695 551

    Wysłany: 25 marca 2019, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natty85 wrote:
    Czy któraś z Was ogladala wozek muvo qucik? Dobra ma amortyzacje? Podoba.mi sie i nie wiem czy warto jechac ogladac ajest akurat promocja

    Jest bardzo fajny i przede wszystkim lekki, tylko chiński i faktycznie, jak już ktoś pisał, może być problem z serwisem.

    f2w3rjjgiz6fnyna.png
  • OlaWi Autorytet
    Postów: 695 551

    Wysłany: 25 marca 2019, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnaKwiat wrote:
    Ja się zastanawiam nad trzecią opcją i pójściem na wosk ale do takiego miejsca, które ma doświadczenie z wrażliwymi przedporodowymi okolicami.
    Już też nie widzę co tam robię ;D

    Gdzieś czytałam, że nie powinno się korzystać z wosku i depilatora. Stres i ból związany z zabiegiem powoduje zwiększenie, kortyzolu co z kolei może mieć negatywny wpływ na dziecko. Tyle, że chyba było napisane, że w przypadku powtarzalności zabiegów.

    f2w3rjjgiz6fnyna.png
  • Domi_tur Autorytet
    Postów: 3774 8197

    Wysłany: 25 marca 2019, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pracowałam kilka lat w największym salonie depilacji w mieście, minimum 3 klientki dziennie to były kobiety ciężarne, które przyszły pierwszy raz. Nie robią lub nie chcą robić depilacji salony, które się w tym nie specjalizują lub po prostu się boją.

    Ja odradzam pójście na pierwszą depilację w życiu przed samym porodem lub w 8 miesiącu, natomiast chodzenie od 5-6 miesiąca jest o tyle bezpieczne, że można podzielić na etapy i nie Trzaskac wszystkiego na raz:)

    Siniaki i zerwany naskórek to skutek źle wykonanego zabiegu :) naprawdę w doświadczonych salonach zabieg trwa 15-20 minut i nie jest tak bolesny jak w przypadku wosku miękkiego. Ja moim ciezarówkom zawsze polecam na pierwszej wizycie zrobienie najważniejszych miejsc a np pominięcie większości wzgorka a za miesiąc ruszamy więcej aż przed porodem wychodzi gładka i nie zestresowana bo każda kolejna depilacja jest mniej bolesna :)

    Tylko naprawdę trzeba wybrać salon, który ma doświadczenie w depilacji a nie taki, w którym robią wszystko plus depilację bo wiem, że w szkołach kosmetycznych to jest najmniej lubiany zabieg do nauki 😂

    A co do negatywnego wpływu na dziecko to się nie wypowiem bo nie wiem , mieliśmy klientki ginekolożki, pielęgniarki i położne, które w ciąży depilowaly się na zero, więc chyba tak źle nie jest :)

    DrzewkoPomarańczowe, Bobby29, Chimera, Agagusia lubią tę wiadomość

    mhsvi09k7inxyf5l.png
  • OlaWi Autorytet
    Postów: 695 551

    Wysłany: 25 marca 2019, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I najważniejsze dzisiaj. Byłam rano na połówkowych. Wszystkie organy na miejscu i prawidłowe. Dorodny siusiak też - 100% faceta :-) Mały jest 8 dni do przodu i waży 430 g, mimo, że podobno chudzinka. <3

    Domi_tur, Mary Magdalena, DrzewkoPomarańczowe, Nacha, Bobby29, Niebieska Gwiazda, Anhydra, E_linka2, Misi@, Chimera, wiki2, baileys, emi2016, Smerfelinka, Vampire, Marcelina85, Larissa90, Marimiko lubią tę wiadomość

    f2w3rjjgiz6fnyna.png
  • Domi_tur Autorytet
    Postów: 3774 8197

    Wysłany: 25 marca 2019, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale wiecie, z depilacją jest jak z każdym innym tematem w ciąży, każdy co innego powie :)
    Jeden ginekolog powie, żeby w ogóle się nie golić bo na włosach łonowych żyją też dobre bakterie, a drugi powie że jak nie chcesz golić to możesz chociaż proszę przystrzyc bobra :)

    Nacha lubi tę wiadomość

    mhsvi09k7inxyf5l.png
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 25 marca 2019, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie, jak czujecie stawianie się macicy? Bo 2 raz już mam coś dziwnego. Czuję napięty brzuch jakby miało mnie rozerwać od środka, ciężko mi się oddycha, przyspieszone tętno, i zle samopoczucie, słabo mi trochę. Trzyma to jakaś 1-2 godziny i puszcza. Jakiegoś bardzo twardego brzucha nie czuję..

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • DrzewkoPomarańczowe Autorytet
    Postów: 1685 2555

    Wysłany: 25 marca 2019, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaKwiat, Wiki, dzięki za rekomendacje książkowe. Problem jest tylko w tym, ze oni mieszkają w Szwecji i chrześniak chodzi tylko do szwedzkiej szkoły. Czytanie po polsku idzie mu słabo, ale może przyjrzę się tym książko z większymi literami.
    Dzięki!

    aadd84dc14.png[/url]
  • Bobby29 Autorytet
    Postów: 1748 2195

    Wysłany: 25 marca 2019, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi_tur wrote:
    Pracowałam kilka lat w największym salonie depilacji w mieście, minimum 3 klientki dziennie to były kobiety ciężarne, które przyszły pierwszy raz. Nie robią lub nie chcą robić depilacji salony, które się w tym nie specjalizują lub po prostu się boją.

    Ja odradzam pójście na pierwszą depilację w życiu przed samym porodem lub w 8 miesiącu, natomiast chodzenie od 5-6 miesiąca jest o tyle bezpieczne, że można podzielić na etapy i nie Trzaskac wszystkiego na raz:)

    Siniaki i zerwany naskórek to skutek źle wykonanego zabiegu :) naprawdę w doświadczonych salonach zabieg trwa 15-20 minut i nie jest tak bolesny jak w przypadku wosku miękkiego. Ja moim ciezarówkom zawsze polecam na pierwszej wizycie zrobienie najważniejszych miejsc a np pominięcie większości wzgorka a za miesiąc ruszamy więcej aż przed porodem wychodzi gładka i nie zestresowana bo każda kolejna depilacja jest mniej bolesna :)

    Tylko naprawdę trzeba wybrać salon, który ma doświadczenie w depilacji a nie taki, w którym robią wszystko plus depilację bo wiem, że w szkołach kosmetycznych to jest najmniej lubiany zabieg do nauki 😂

    A co do negatywnego wpływu na dziecko to się nie wypowiem bo nie wiem , mieliśmy klientki ginekolożki, pielęgniarki i położne, które w ciąży depilowaly się na zero, więc chyba tak źle nie jest :)

    Domi, a może znasz jakieś miejsce godne polecenia w Warszawie? ja chętnie skorzystałabym. golę się golarką bo nie lubię maszynkami, ale golarka to golarka - trzeba w miarę często plus później dojdzie brzuch. a na nogach to ja się golę depilatorem i dla mnie jest to przyjemny "ból" :D.

    ♥️ Matylda jest z nami od 15.08.2019 ♥️

    Novum ICSI
    Czynnik męski (azoospermia -> cryptozoospermia)
    Punkcja 17.06.2017 -> 6 zapłodnionych komórek = 6 zarodków
    ET 20.06.2017 :(
    Crio 31.10.2018 :(
    Crio 01.12.2018 Beta - 9dpt 109 - 11dpt 370 - 26dpt <3 Harmony OK. Dziewczynka <3
    2 mrożaki
  • Frida91 Autorytet
    Postów: 6310 5001

    Wysłany: 25 marca 2019, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam zestaw do depilacji woskiem w domu i od lat depiluję się w okolicach bikini i wzgorek lonowy. Ale tam"głębiej" jakoś mi zawsze było ciężko i teraz tez pewnie poprzestanę na maszynce. Na razie nie mam żadnego problemu. Mówicie że później mogę nie dosiegnac? A trzeba sie do porodu koniecznie tam wygolić?

    Córeczka 08.2019 ❤️
    Synek 10.2022 💙
  • DrzewkoPomarańczowe Autorytet
    Postów: 1685 2555

    Wysłany: 25 marca 2019, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi, a wspominałaś o lycon. On będzie równie łagodny co pasta cukrowa. Mój znajomy salin ma tylko lycon lub zwykły wosk. Będę dziś tam to wypytam o wszystko.

    Bobby29 lubi tę wiadomość

    aadd84dc14.png[/url]
  • Bobby29 Autorytet
    Postów: 1748 2195

    Wysłany: 25 marca 2019, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny z Warszawy - w Lidlu na Pileckiego (Imielin) jest jeszcze bardzo dużo ciążowych sukienek, legginsów, sporo koszulek, oraz z dzięciecych rzeczy to bodziaków (w małych rozmiarach też!), prześcieradełek. trochę zostało też spodenek, ale tych najmniej, a bodziaków prawie dwa pełne kosze. stan na sprzed 10 minut :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca 2019, 17:53

    ♥️ Matylda jest z nami od 15.08.2019 ♥️

    Novum ICSI
    Czynnik męski (azoospermia -> cryptozoospermia)
    Punkcja 17.06.2017 -> 6 zapłodnionych komórek = 6 zarodków
    ET 20.06.2017 :(
    Crio 31.10.2018 :(
    Crio 01.12.2018 Beta - 9dpt 109 - 11dpt 370 - 26dpt <3 Harmony OK. Dziewczynka <3
    2 mrożaki
  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 25 marca 2019, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kayama wrote:
    Mam pytanie, jak czujecie stawianie się macicy? Bo 2 raz już mam coś dziwnego. Czuję napięty brzuch jakby miało mnie rozerwać od środka, ciężko mi się oddycha, przyspieszone tętno, i zle samopoczucie, słabo mi trochę. Trzyma to jakaś 1-2 godziny i puszcza. Jakiegoś bardzo twardego brzucha nie czuję..

    Jak mi się macica stawia to się spina i robi się twarda jak arbuz.Trwa to około 30sek.Jak wypina się dzidzia to twardnieje tylko w danym miejscu.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 marca 2019, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To właśnie wracam od lekarza. Tak cieszyłam się, że mam niski cukier po obciążeniu glukozy A tu okazuje się, że jest za niski i to też może być objaw cukrzycy ;(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 marca 2019, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiki2 wrote:
    Super. Poszukam. Z ich tempem, to ja najczęściej z biblioteki wypożyczam, bo splajtowałabym :-D Mój młodszy teraz własnie czyta 4 albo 5 książkę Magicznego drzewa, zabiera na świetlicę i czyta innym dzieciom na głos :-D
    Ale super.
    Mój syn bardzo lubi książki. Ostatnio przy zasypia iu jak rozmawialiśmy o śmierci to stwierdził, że jak umrze to chce mieć w niebie duży dom A w nim swoje zabawki i książki <3 książka dla mojego 3 i pollatka to najlepszy prezent ;)

  • wiki2 Autorytet
    Postów: 643 505

    Wysłany: 25 marca 2019, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misi@ wrote:
    To właśnie wracam od lekarza. Tak cieszyłam się, że mam niski cukier po obciążeniu glukozy A tu okazuje się, że jest za niski i to też może być objaw cukrzycy ;(

    A jakie masz wyniki?

    1usa3e5e2lf96jem.png

    Mama Kubusia (2009) i Adasia (2011) i Jasia (2019). Aniołek (2008 -7tc)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 marca 2019, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiki2 wrote:
    A jakie masz wyniki?
    64/86/61
    Do tego hemoglobiny poniżej normy i b12 znów spadło;( i infekcja jakby było mało.
    No nic może tylko mnie nastraszyly. Choć chce mnie przyjąć do szpitala i tam porobić badania.
    Tak Was dzis nadrabiam bo weekend miałam intensywny i widzę, że nie tylko ja się zastanawiam nad depilacja bikini. Ale to też będzie mój pierwszy raz :p

  • Domi_tur Autorytet
    Postów: 3774 8197

    Wysłany: 25 marca 2019, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bobby, Easy Waxing na Grzybowskiej, poproś przy umawianiu o kogoś z dłuższym stażem pracy (ja bym poleciła Ewę, ale ona jest menadżerka i nie wiem czy wykonuje jeszcze zabiegi :)) jak uprzedzisz, że jesteś w ciąży to obsłuży ktoś z doświadczeniem e tym temacie :)

    Wosk Lycon jest super bo łapie nawet bardzo krótkie włoski, jest nakładany na oliwke więc nie przykleja się do skóry i nie ma ryzyka zerwania naskórka czy siniakow :)
    Pasta cukrowa też nie klei się tak jak zwykły wosk więc nie uszkadza naskórka.
    I pamiętajcie, że najlepsza długość włosów to ok 2 tygodnie zapuszczania od ostatniego golenia :) za długie lub za krótkie włosy to ryzyko większych podrażnień :) a po pierwszym zabiegu już co 4 tygodnie można spokojnie chodzić

    DrzewkoPomarańczowe, Bobby29 lubią tę wiadomość

    mhsvi09k7inxyf5l.png
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 25 marca 2019, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niebieska Gwiazda wrote:
    Jak mi się macica stawia to się spina i robi się twarda jak arbuz.Trwa to około 30sek.Jak wypina się dzidzia to twardnieje tylko w danym miejscu.

    No to u mnie to coś innego, nie wiadomo co..

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • Smutnamiss Autorytet
    Postów: 785 328

    Wysłany: 25 marca 2019, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie po usg 330g zdrowej dziewczyny tętno 153 ta babkę z przychodni to opierdzielic za tą bradykardię. Ale niestety ketony w moczu plus limfocyty i eozynocyty obniżone a neutrocyty podwyższone... No i oczywiście leukocyty 12....jak to przeżyć

    Bobby29, emi2016, Chimera, DrzewkoPomarańczowe, Smerfelinka, Agagusia, Anhydra, Vampire, E_linka2, OlaWi, Marcelina85, IGA.G lubią tę wiadomość

    27a73b5519.png
  • Domi_tur Autorytet
    Postów: 3774 8197

    Wysłany: 25 marca 2019, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anhydro daj znać jak tam wizyta :)

    mhsvi09k7inxyf5l.png
‹‹ 484 485 486 487 488 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ