X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniówki 2019 !!!
Odpowiedz

Sierpniówki 2019 !!!

Oceń ten wątek:
  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 25 marca 2019, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smutnamiss wrote:
    U mnie po usg 330g zdrowej dziewczyny tętno 153 ta babkę z przychodni to opierdzielic za tą bradykardię. Ale niestety ketony w moczu plus limfocyty i eozynocyty obniżone a neutrocyty podwyższone... No i oczywiście leukocyty 12....jak to przeżyć

    Rano dziecko mogło odpoczywać a teraz się ruszać.Pójdziesz do lekarza dostaniesz leki na infekcje a leukocyty w ciąży mają normę do 15tyś.

    wiki2 lubi tę wiadomość

  • plinka89 Autorytet
    Postów: 1015 737

    Wysłany: 25 marca 2019, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://mamafizjoterapeuta.pl/2017/11/23/bujaczek/ taki artykuł dzis mi sie wyswietlil na fb. Ostatnio temat bujaczkow byl często poruszany to moze kogoś zainteresuje!

    Domi_tur, Bobby29, Niezapominajka5, wiki2 lubią tę wiadomość

    3jgx3e3kie55f15r.png
  • Smerfelinka Autorytet
    Postów: 1517 1867

    Wysłany: 25 marca 2019, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Witam się po weekendzie, który niestety przespałam, bo znów jakieś pieruńskie przeziębienie mi się przyplątało, ale o dziwo dziś trochę lepiej :)

    Rano weszłam na forum i dzięki Wam kupiłam w lidlu getry i jasną sukienkę :) Jestem bardzo zadowolona, a mąż chyba nawet jeszcze bardziej ;)

    Domi przekonałaś mnie do tej depilacji i poszukam w moim miasteczku jakiegoś dobrego salonu. Obym tylko nie stchórzyła :D

    Anhydro czekamy na dobre wieści ;)

    W smyku jest też promocja na pieluszki tetrowe i flanelowe 3 za 2. Wchodzą i zestawy i pojedyńcze. Ja kupiłam flanelki i są super mięciutkie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca 2019, 19:45

    Bobby29 lubi tę wiadomość

    👩35 lat 🧑38 lat

    21.08.2023 - transfer blastocysty 3AA ❄️ 💔

    lipiec 2023 - transfer odwołany - za niski progesteron 😞

    luty 2023 - poronienie naturalnej ciąży

    22.07.2019 - urodził się Leon <3
    13.11.2018 - transfer blastocysty 4AA
    październik 2018 - Salve - ivf
    sierpień 2018 - histeroskopia ok
    kwiecień 2017 - hsg ok
    starania od 2014
  • Agagusia Autorytet
    Postów: 1554 2677

    Wysłany: 25 marca 2019, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzis mialam znow pol dnia rzygania i bólu glowy nie do wytrzymania :( na szczescie paracetamol i cola pomogły i jest juz lepiej.
    Anhydra, daj znac!

    qdkkanliorueictt.png
    Wojtek(2012), Adaś(2015)
    20.07.2019 - jest z nami Krzyś :) - 37t2d, 2600g, 52cm
  • Vampire Autorytet
    Postów: 291 272

    Wysłany: 25 marca 2019, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi_tur wrote:
    Anhydra, podziwiam, mój by na pewno tego nie zrobił 😂

    Wiki, 1od 6 różni się modelem samej biedronki, ale nie wiem czy ta 15 zł droższa jest lepsza czy nie:)

    Co do ochraniaczy to nam są potrzebne ale w nietypowy sposób, bo zamontowane na zewnątrz łóżeczka, po to by nasz pies dał żyć i spać tej małej istocie :) byliśmy z nim w odwiedzinach u kilku maluszków, żeby się socjalizował z małymi placzacymi ludźmi i u każdego siedział długie godziny z nosem między szczebelkami popiskując bo nie mógł dosięgnąć językiem do lizania :) a że nie mamy zamiaru zamykać przed psem całego domu to skonsultowałam się z położną, do której będę chodzić na szkołę rodzenia i podsunęła pomysł częściowych ochraniaczy tak by zasłonić piesełkowi widok na Dziecię :) jest to podobno częsta praktyka i dla dziecka bezpieczna. A że każdego dnia mój kudłacz kładzie się na moim brzuszku i jak Szymek ma czkawkę to mnie bo brzuchu liże jakby chciał gmio uspokoić to wiem, że będzie przy jego łóżeczku spał non stop :)
    😍😍 Cudny psiak! Moja chyba jeszcze nie wyczuwa małej, ale zrobiła się bardziej przytulaszcza. Dobry pomysł z tymi ochraniaczami!
    Ach, i nawiazujac do Anhydrowego "odgruzowywania", czy w gabinecie kosmetycznym podejma się zabiegu depilacji na zaawansowanej ciężarnej? Preferuje metodę woskiem/pasta cukrową, a tego mój pewnie nie zrobi. :)

    Edit: Pośpieszyłam się z tym postem. :) Jak ktoś ma rekomendacje gabinetów kosmetycznych na Lublin, chętnie poczytam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca 2019, 20:41

    l22nroeqpi96shdn.png

    Ur. 9.08.2019 r. 💕
  • DrzewkoPomarańczowe Autorytet
    Postów: 1685 2555

    Wysłany: 25 marca 2019, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wróciłam od kosmetyczki, Pani obsługuje ciężarne i polecała właśnie lycon bo robi go właśnie na oliwkę i nie ma ryzyka urazów skory. Poleciła tylko porozmawiać z ginem czy nie ma przeciwwskazań bo to jednak zabieg bolesny i mało przyjemny. Pewnie u kobiet, którym często macica się stawia czy szyjka się skraca nie powinno się tego zabiegu wykonywać. U mnie te czynniki nie występują wiec postanowiłam się zapisać 😁. Tylko muszę się zapuścić. Szkoda, ze nie ogarnelam wcześniej bo na urlop na basenie byłoby jak znalazł 😉.

    A wracając zaszłam do żabki i spotkała mnie miła sytuacja. Weszłam po dosłownie jedna rzecz, kolejka była spora i pani ekspedientka wywołała mnie z końca kolejki 😊.

    Bobby29, OlaWi, Camelia lubią tę wiadomość

    aadd84dc14.png[/url]
  • Anhydra Autorytet
    Postów: 1801 2336

    Wysłany: 25 marca 2019, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eh...nie wiem co Wam napisać. No więc dzisiejszy pomiar szyjki wyniósł 2.8 cm. Prwadzacy postanowił dokładnie w taki sam sposób tym razem zmierzyć, jak ten gin na połówkowych. Podobno to dobry znak- bo szyjka się nie skraca. Na moje pytanie jak to jest, że trzy dni po ostatnim pomiarze (2.5cm) byłam u innego gina I jemu wyszło 3.3...usłyszałam, że mierzyć można na różne sposoby (!) a oni zawsze zakładają ten najkrotszy z możliwych wyników...i że jakby inaczej obrocil albo przycisnal sonde to i 4 cm by wyszly...No kuźwa, to myślę sonie, po co w ogóle to mierzyć skoro to takie wróżenie z fusow?! Ale kontynujac- powiedział, że nadal mam leżeć- tutaj pojawiła mi się pierwsza zalamka :(... Druga zalamka, pojawila sie gdy oznajmił, że następna wizyta za 4 tyg! To się za głowę chwycilam i zrobiłam mu tam "mały raban"...czyli teraz przez 4 tyg mam leżec i miec schizę czy za długo nie siedze na wc bo mi sie szyjka skraca?!.. ostatecznie wynegocjowalam wizyte za 2 tyg. Troche to smieszne, że musze sie prosic o częstsze wizyty, skoro sami mnie tym skracaniem szyjki straszą. Mam po tych wizytach taki metlik w głowie. Pytam go, czy leżenie na pewno cos daje to stwierdził, że nikt mi nie da pewności, czy leżenie cokolwiek da, ale lepiej nie ryzykować...Podsumowując- u mnie sytuacja bez zmian, chyba nie byla to przyjemna wizyta (podejrzewam, że dla obu stron) i poważnie myślę nad zmianą lekarza :(

    zem3wn15hyz14zz5.png
    17u920mm7tk8vrsw.png

    PAI-1 4G/5G homo, MTHFR 677C>T/wt hetero, kariotypy OK
  • Anhydra Autorytet
    Postów: 1801 2336

    Wysłany: 25 marca 2019, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    P.S. A jeszcze- u Olka wszystko ok- waży dokładnie 499 g czyli niemal tyle, co połowa torebki cukru ;).

    Ania95, emi2016, Bobby29, Domi_tur, plinka89, Smerfelinka, DrzewkoPomarańczowe, Misi@, Niezapominajka5, Niebieska Gwiazda, E_linka2, Frida91, OlaWi, Vampire, Larissa90, Marimiko, Marcelina85, baileys lubią tę wiadomość

    zem3wn15hyz14zz5.png
    17u920mm7tk8vrsw.png

    PAI-1 4G/5G homo, MTHFR 677C>T/wt hetero, kariotypy OK
  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 25 marca 2019, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anhydra :( plus z wizyty chociaż taki, że skracanie się szyjki nie postępuje. Moja koleżanka właśnie trafiła do szpitala na patologię ciąży, bo w ciągu miesiąca szyjka skróciła się o kolejny centymetr pomimo leżenia.
    Współczuję Ci, to musi być naprawdę ciężkie :/ ale robisz to dla swojego synka. Mam nadzieję, że po kolejnej wizycie będziesz miała lepsze informacje 😘

    Anhydra lubi tę wiadomość

  • Myszk@ Autorytet
    Postów: 1533 1230

    Wysłany: 25 marca 2019, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smutnamiss, ketony w moczu to mogą być z tego że albo mało pijesz albo głodna poszłaś spać, w pierwszej ciąży też mi raz wyszły, gin mi powiedział że powinnam jeść 2 kolacje, no i się więcej nie pojawiły, w tej ciąży już się nie "głodzę" i nie miałam ketonów, więc głowa do góry, spróbuj. A co do tętna dziecka, to może po prostu rano spało? Dobrze ze miałaś połówkowe i się szybko wyjaśniło

    O tak, flanelowe pieluchy podkładam pod główkę zamiast poduszki, teraz są takie cudne kolorowe i muślinowe polecam, z każdym praniem robią się bardziej miękkie

    Co do depilacji to ja się nie golę na 0 przed wizytą, mam w nosie co lekarz o mnie pomyśli :P z włoskami nie czuję się taka roznegliżowana, przycinam lekko ale muszą być

    Camelia lubi tę wiadomość

    age.png
    age.png
    age.png
    06.07.2016 [*] Aniołek
  • plinka89 Autorytet
    Postów: 1015 737

    Wysłany: 25 marca 2019, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agagusia wrote:
    Ja dzis mialam znow pol dnia rzygania i bólu glowy nie do wytrzymania :( na szczescie paracetamol i cola pomogły i jest juz lepiej.
    Anhydra, daj znac!

    U mnie od 2 dni silny bol glowy... Dzis nie wytrzymalam i tez podratowalam sie apapem. Moze u ciebie te wymioty tez migrenowe? Nie mialas tak nigdy przed ciążą?

    3jgx3e3kie55f15r.png
  • plinka89 Autorytet
    Postów: 1015 737

    Wysłany: 25 marca 2019, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anhydro właśnie kiedyś czytalam, zeby dlatego mierzyc szyjke tylko o jednego lekarza, wtedy łatwiej sie odnieść czy sie skraca czy nie... Teraz niestety masz maly mętlik no i uziemienie :/

    3jgx3e3kie55f15r.png
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 25 marca 2019, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dziś poczułam pośrodku pod pępkiem energiczne kopniaczki ;)) Zaraz po tym jak zjadłam banana, haha. No to będzie coraz weselej bo już coraz więcej czuję rożnych smyrnięć.

    Ania95, Bobby29, Misi@, emi2016, baileys, wiki2, Agagusia, Marcelina85 lubią tę wiadomość

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 25 marca 2019, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anhydra współczuję :(( No to bez sensu jest jeśli nie ma jakiegoś 1 punktu odniesienia i każdy mierzy inaczej. Może faktycznie zmień na dobrego specjalistę i już tylko do niego chodź. Ja miałam mierzoną 2 razy przez całą ciążę, u prowadzącego 3,5 a u innego 3,9. No to wielkiej różnicy nie ma a najważniejsze że się nie skraca.

    Anhydra lubi tę wiadomość

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 25 marca 2019, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kayama wrote:
    A ja dziś poczułam pośrodku pod pępkiem energiczne kopniaczki ;)) Zaraz po tym jak zjadłam banana, haha. No to będzie coraz weselej bo już coraz więcej czuję rożnych smyrnięć.

    Ja uwielbiam jak mnie młody kopie <3 czasami jak mi brakuje jego ruchów, to kładę się na plecach i delikatnie uciskam brzuch, żeby go sprowokować - zawsze działa 😀

    kayama lubi tę wiadomość

  • Chimera Autorytet
    Postów: 1751 2252

    Wysłany: 25 marca 2019, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oglądałam na stronie smyka pieluchy i bym się skusiła, ale nigdzie nie znalazłam żadnej informacji o tej promocji.

  • DrzewkoPomarańczowe Autorytet
    Postów: 1685 2555

    Wysłany: 25 marca 2019, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z ta szyjka to się rzeczywiście wkurzyć można. Ja w medicover 47mm a 2,5 tyg później u innego lekarza 33mm. Mega to jest słabe.
    Współczuje Ci Anhydra i chyba na Twoim miejscu tez rozważyłabym zmianę lekarza. Zaufanie do gina prowadzącego to podstawa.
    Co do leżenia to mamaginekolog ma na ten temat artykuł. Czytałam go dość dawno, ale wg niej chyba tylko odpływanie płynu jest wskazaniem do bezwzględnego leżenia. W pozostałych przypadkach zaleca się oszczędzający tryb życia. Ale wiadomo, ze każdy dmucha na zimne.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca 2019, 21:33

    Anhydra lubi tę wiadomość

    aadd84dc14.png[/url]
  • Smerfelinka Autorytet
    Postów: 1517 1867

    Wysłany: 25 marca 2019, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chimera wrote:
    Oglądałam na stronie smyka pieluchy i bym się skusiła, ale nigdzie nie znalazłam żadnej informacji o tej promocji.

    Może to jest tylko stacjonarnie? Ja w każdym razie kupiłam w sklepie, nie on-line i była kartka właśnie przy półce z pieluszkami.

    Anhydro dobrze chociaż, że dalej się nie skraca. To zawsze plus :) Ale ja chyba też poszukałabym innego lekarza, bo takie podejście zdecydowanie by mi nie leżało. Zresztą najważniejsze, to zaufanie do lakarza...

    Chimera, Anhydra lubią tę wiadomość

    👩35 lat 🧑38 lat

    21.08.2023 - transfer blastocysty 3AA ❄️ 💔

    lipiec 2023 - transfer odwołany - za niski progesteron 😞

    luty 2023 - poronienie naturalnej ciąży

    22.07.2019 - urodził się Leon <3
    13.11.2018 - transfer blastocysty 4AA
    październik 2018 - Salve - ivf
    sierpień 2018 - histeroskopia ok
    kwiecień 2017 - hsg ok
    starania od 2014
  • Chimera Autorytet
    Postów: 1751 2252

    Wysłany: 25 marca 2019, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to jutro po prenatalnych pójdę. Przychodnia w której mam badania jest w galerii handlowej akurat piętro nad smykiem :)

    Smerfelinka lubi tę wiadomość

  • Domi_tur Autorytet
    Postów: 3774 8197

    Wysłany: 25 marca 2019, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze Anhydra, dziwna akcja... Z jednej strony dobrze, że dmucha na zimne, a z drugiej jakieś takie olewatorskie podejście.

    Już chyba bardziej mnie uspokaja badanie mojej ginki, która nie mierzy dokładnie szyjki a sprawdza jej ogólny wygląd i zawsze mówi, że dluga i zamknieta i tyle😂 nie mam pojęcia ile ma cm 🙈

    Anhydra lubi tę wiadomość

    mhsvi09k7inxyf5l.png
‹‹ 485 486 487 488 489 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ