X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniówki 2019 !!!
Odpowiedz

Sierpniówki 2019 !!!

Oceń ten wątek:
  • Niezapominajka5 Autorytet
    Postów: 3114 2603

    Wysłany: 18 maja 2019, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja dzidzia też kopie jak leżę na bokach. Jak chce poczuć ruchy,to wystarczy, że położę się na prawym lub lewym boku, a ona od razu się budzi.
    W nocy bawimy się w podchody.. Obudzi się czy nie.. :D
    O ile na lewym jeszcze w miarę daje mi spać,o tyle na prawym czasami dosłownie wariuje :) oczywiście posłusznie przekręcam się wtedy,bo boję się,że ja uciskam.
    I mimo szczerych chęci, pomimo,że zasypiam na boku,to budzę się na plecach. A to już 3 trymestr i powinno się tego unikać.. chyba muszę zacząć poskładać poduchę pod plecy :) chyba,że macie może inne patenty?

    Tyle przeszliśmy, że wciąż nie wierzę, że Was mam..
    Nigdy się nie poddawaj, bo warto walczyć.


    km5sp07wycc10ujp.png
    Naturalsik ❤️
    wnid9vvjhnimte9l.png
    Po latach walki 💝
  • Sylvka Autorytet
    Postów: 2192 1770

    Wysłany: 18 maja 2019, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiki2 wrote:
    Musi testować na sobie..
    Ja rano pije kawę że 150ml mleka i do tego omlet z 3 jajek i 90ml mleka+40g żółtego sera na to i cukier mam 85-90 ;-)
    A jogurt natuany+twarog+chia+płatki owsiane+maliny - 90-100.
    To nie jest reguła... każdy ma inaczej. Trzeba próbować

    Tak też napisałam odrazu, że początek diety to test :) u mnie było tak, że z większością produktów nie miałam problemu a jednak im ciąża późniejsza tym gorzej. Teraz mi się zdarza, że wywala po czymś co było do tej pory ok. A jeszcze co do tego nabiału i owoców to jednak nie chodziło tylko o mleko i teraz już zgłupiałam... 🤔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 maja 2019, 21:03

    3.08.22r. Anielka 🍼👶🥰
    5.09.21r. Antosia 11 +3 tc [*] 💔👼
    27.08.20r. [*]
    27.07.19r. Błażej 🍼👶🥰
    7.07.16r. [*]
    3.08.15r. [*]




  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 18 maja 2019, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka5 wrote:
    Moja dzidzia też kopie jak leżę na bokach. Jak chce poczuć ruchy,to wystarczy, że położę się na prawym lub lewym boku, a ona od razu się budzi.
    W nocy bawimy się w podchody.. Obudzi się czy nie.. :D
    O ile na lewym jeszcze w miarę daje mi spać,o tyle na prawym czasami dosłownie wariuje :) oczywiście posłusznie przekręcam się wtedy,bo boję się,że ja uciskam.
    I mimo szczerych chęci, pomimo,że zasypiam na boku,to budzę się na plecach. A to już 3 trymestr i powinno się tego unikać.. chyba muszę zacząć poskładać poduchę pod plecy :) chyba,że macie może inne patenty?

    U mnie podobnie, kopie na bokach, wystarczy się przekręcić :) W nocy mnie w ogóle nie budzi, ale jak się obudze sama to ja czuje. Mi się lepiej śpi na lewym no ale zmieniam boli bo odleżyn dostanę ;) Na wznak nie daje rady bo mi ciężko i duszno się robi. Ale czasami leżę tak na pół wznak, trochę podparta z 1 strony. Mi się dobrze śpi z rogalem z Lida i jeszcze jaśka używam. A jak.siedzę dłużej mała strasznie kopie, poczytałam i wiem dlaczego, do.dziecka wtedy dociera mniej tlenu bo naczynia są uciskanie.

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • Applejoy Autorytet
    Postów: 1273 926

    Wysłany: 18 maja 2019, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny są tutaj szyjące mamy?

    1bab7e35e8.png[/url]
  • Agagusia Autorytet
    Postów: 1554 2677

    Wysłany: 18 maja 2019, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wreszcie Was nadrobiłam:) U mnie pogoda średni, dzueci nawet w basenach nie maja za bardzi jak popływać, dopiero pojutrze ma byc ładniej. Barcelona - totalne rozczarowanie, ścisk totalny, masakra z jazda i parkowaniem, dobrze ze w planie ze względu na moj brzuch byl tylko krotki spacer po centrum, bo wiecej mi zdecydowanie nie bylo potrzeba. Mam pytanie, czy ktoras wie czy mozna w ciazy jesc tzw Prosciutto Crudo? To szybka mocno suszona i dokona, myslicie ze toxo i listeria sa w stanie przeżyć w takim słonym środowisku? Pytalam tu w sklepie i restauracji i twierdzą ze tu wszyscy to jedza, bez wyjątku, a ja lubie baaardzo, ale tez sie troche jednak obawiam.
    Maly rusza sie ostatnio bardzo intensywnie i mam wrazenie ze praktycznie caly czas, ciesze sie ze tak czesto go czuje, choc czasem jest to tez męczące Mam spory rozstep mięśni prostych brzucha i na gorze czuje bardzo intensywnie jak tuz pod skora przesuwa te swoje drobne kosteczki...

    qdkkanliorueictt.png
    Wojtek(2012), Adaś(2015)
    20.07.2019 - jest z nami Krzyś :) - 37t2d, 2600g, 52cm
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 18 maja 2019, 23:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    potwierdzAm ze Barcelona zatloczona turystami
    kolejki od samego rana
    nam z moją mama na seniora udawalo sie wejsc fast passem
    auto zostawialam na parkingu hotelu i tylko metro tak samo w Valencii
    jednakze Gaudi warty zobaczenia

    ja jem wloska szynke prosciutto to w sumie to samo co hisz jamon crudo
    toxo mam ujemna, jadlam w poprzed ciazach i bylo ok, ale zawsze z supermarketu pakowana.wiszacych nigdy nie probowalam na wszelki wypadek

    dla dzieci w porcie kolo kolumny Columba jest oceanarium a w lato byla tez karuzela , na koncu La Rambla
    churros tez sa swietne na sniadanko na La Rambla

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 maja 2019, 00:01

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • plinka89 Autorytet
    Postów: 1015 737

    Wysłany: 19 maja 2019, 00:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do prosciutto ja w ciazy unikam, podobnie jak plesniowych tych z niepasteryzowanego mleka. Tez uwielbiam, ale boję sie ryzykować, a juz niedlugo nadrobie.
    A no i prosciutto w makaronir czy na pizzy czyli po obrobce cieplnej jadlam, bo wydawalo mi sie, ze to co zle to zabite :D

    3jgx3e3kie55f15r.png
  • Agagusia Autorytet
    Postów: 1554 2677

    Wysłany: 19 maja 2019, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Limerikowo - dzieki ale do Barcy juz nie wracamy, dzis w planie Girona, jutro Tossa de Mar z plażowaniem (polec cos urokliwego), a we wtorek przenosiny sie dalej, za Platja d’Aro i zostajemy juz do niedzieli z wycieczka Roses-Cadaques-ogolnie Cap de Creus i moooze kawałeczek Francji tuz za granica w planie. Plus jak brzuch pozwoli to krotkie spacery tymi trasami nad samym morzem. Chetnie jakies wskazówki od Ciebie przygarnę, bo wydaje mi sie ze masz cos z Hiszpanią wspolnego, nie?

    qdkkanliorueictt.png
    Wojtek(2012), Adaś(2015)
    20.07.2019 - jest z nami Krzyś :) - 37t2d, 2600g, 52cm
  • Agagusia Autorytet
    Postów: 1554 2677

    Wysłany: 19 maja 2019, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sorry za opóźnienie, ale dopiero dzis maile przejrzałam, wrzucam zaległy kontakt do polecanej przeze mnie fizjoterapeutki:
    Anna Margner
    Moja str: www.fikoma.pl
    Mój nr: 501 613 996
    Dzielnice z dojazdem na wizyty domowe: wszystkie oprócz Białołęki, Targówka i Wawra.
    Chętnie Brwinów, Pruszków, Nadarzyn i Piaseczno.
    Mam też koleżankę od Targówka, Białołęki, więc mogę do niej też podać nr: +48505919359 Emilia Załęska

    qdkkanliorueictt.png
    Wojtek(2012), Adaś(2015)
    20.07.2019 - jest z nami Krzyś :) - 37t2d, 2600g, 52cm
  • Malinka7 Autorytet
    Postów: 598 461

    Wysłany: 19 maja 2019, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi_tur wrote:
    Dziewczyny, orientujecie czy wszystkie wózki Bebetto nie mają opcji składania spacerówki? W takim sensie, że siedzisko składa się ze stelażem?
    Nam w jednym sklepie mówiono, że nie składają się ze spacerówka, a w innym model Vulcano nam złożono razem ze stelażem. :D

    3jgxdqk3vzuxur4g.png
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 19 maja 2019, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agagusia, miłego pobytu życzę :). Ja z Hiszpanii byliśmy tylko w Barcelonie i byłam zachwycona, bardzo mi się podobało, ścisku nie pamiętam. Całe miasto zwiedziliśmy poza wzgórzem Tibidabo z wesołym miasteczkiem bo zabrakło mam czasu, mojego faceta zachwycił Gaudi. Pyszne jedzenie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 maja 2019, 11:09

    OlaWi lubi tę wiadomość

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 19 maja 2019, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agagusia wrote:
    Sorry za opóźnienie, ale dopiero dzis maile przejrzałam, wrzucam zaległy kontakt do polecanej przeze mnie fizjoterapeutki:
    Anna Margner
    Moja str: www.fikoma.pl
    Mój nr: 501 613 996
    Dzielnice z dojazdem na wizyty domowe: wszystkie oprócz Białołęki, Targówka i Wawra.
    Chętnie Brwinów, Pruszków, Nadarzyn i Piaseczno.
    Mam też koleżankę od Targówka, Białołęki, więc mogę do niej też podać nr: +48505919359 Emilia Załęska

    Ja bym chyba skorzystała z tej od Targówka, ostatnio mam taki pomysł że to moje napięcie brzucha wcale nie jest od macicy. Tym bardziej ze leki rozkurczowe nic nie dają. Bo.napięta mam tylko górę tuż pod biustem a dół jest dosyć miękki. Bolą mnie poza,tym rzebra i plecy. Takie mam odczucie jakbym miała jakieś przykurcze, jakby mięśnie stawialy taki opór. Może warto aby fizjoterapeutka się temu przyjrzała.

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • Chimera Autorytet
    Postów: 1751 2252

    Wysłany: 19 maja 2019, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kayama wrote:
    Ja bym chyba skorzystała z tej od Targówka, ostatnio mam taki pomysł że to moje napięcie brzucha wcale nie jest od macicy. Tym bardziej ze leki rozkurczowe nic nie dają. Bo.napięta mam tylko górę tuż pod biustem a dół jest dosyć miękki. Bolą mnie poza,tym rzebra i plecy. Takie mam odczucie jakbym miała jakieś przykurcze, jakby mięśnie stawialy taki opór. Może warto aby fizjoterapeutka się temu przyjrzała.
    Kayama mam podobne objawy jak Ty. Twardnieje/drętwieje mi tylko góra brzucha, zaraz pod biustem. Najczęściej mi się to zdarza jak posiedzę dłużej. Zebra też mnie bolą. Zastanawiałam się już czy to nie kwestia żołądka, wątroby, czy co tam teraz się znajduje. Próbowałam luźniejszego stanika, albo w ogóle bez stanika, ale to raczej nie pomaga. W środę mam wizytę i będę rozmawiała z moim ginem na ten temat.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 maja 2019, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy decydujecie sie w koncu na bujaczki, a jesli tak to jakie? Chce juz jakis zamowic i kompletnie nie umiem sie zdecydowac. Na te chwile mam typy:

    1) BabyBjorn - zupelny basic, ale ponoc dobry dla kregoslupa dziecka, nie zajmuje duzo miejsca, ale niestety jest niski i stoi praktycznie na ziemi, nie bede Bąbla widziala np. kapiac sie w wannie
    2) Beaba Bouncer Up and Down III - duzy, dziecko ma kilka pozycji, regulowana wysokosc od podloza, ale nie wiem czy moze byc uzywany od urodzenia
    3) 4 mooms - najbardziej gadzeciarski, wielki, ale tez ma dobre opinie
    4) Bright Stars - tani, calkiem ladne stonowane kolory, ale boje sie przebodzcowania Malucha w nim

    Macie jakies doswiadczenia z tymi bujaczkami?

  • Bobby29 Autorytet
    Postów: 1748 2195

    Wysłany: 19 maja 2019, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi_tur wrote:
    Młody przez to, że leży w poprzek i nisko, podczas chodzenia układa się tak jakby miał mi wypaść :/ masakra, mam nadzieję, że lada dzień zmieni pozycję

    Domi mam Tak samo, mała leży w poprzek i nisko. Czasami mam wrażenie że mi zaraz wypadnie, zwłaszcza jak się rozpycha o napiera.

    Dziś jakoś mało ruchliwa moja. A jak wasze?

    ♥️ Matylda jest z nami od 15.08.2019 ♥️

    Novum ICSI
    Czynnik męski (azoospermia -> cryptozoospermia)
    Punkcja 17.06.2017 -> 6 zapłodnionych komórek = 6 zarodków
    ET 20.06.2017 :(
    Crio 31.10.2018 :(
    Crio 01.12.2018 Beta - 9dpt 109 - 11dpt 370 - 26dpt <3 Harmony OK. Dziewczynka <3
    2 mrożaki
  • Bobby29 Autorytet
    Postów: 1748 2195

    Wysłany: 19 maja 2019, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka5 wrote:
    Moja dzidzia też kopie jak leżę na bokach. Jak chce poczuć ruchy,to wystarczy, że położę się na prawym lub lewym boku, a ona od razu się budzi.
    W nocy bawimy się w podchody.. Obudzi się czy nie.. :D
    O ile na lewym jeszcze w miarę daje mi spać,o tyle na prawym czasami dosłownie wariuje :) oczywiście posłusznie przekręcam się wtedy,bo boję się,że ja uciskam.
    I mimo szczerych chęci, pomimo,że zasypiam na boku,to budzę się na plecach. A to już 3 trymestr i powinno się tego unikać.. chyba muszę zacząć poskładać poduchę pod plecy :) chyba,że macie może inne patenty?

    A moja czuję najbardziej jak leżę na wznak albo na półleżąco. Jak się położę na bok, jeden czy drugi, to niemal jej nie wyczuwam. Pewnie dlatego nie wiem co to znaczy wybudzanie w nocy.

    Ja też często budzę się na plecach. Ja sobie podwijam kołdrę tak z tyłu, robię taki wałek z jednego końca kołdry - ale ja zazwyczaj śpię sama. To zazwyczaj pomaga. Podkladalam zwykle poduszki i one tak nie zabezpieczały jak ten myk z kołdra. Nie wiem jak taka poducha do spania sobie radzi bo nie mam niestety.

    ♥️ Matylda jest z nami od 15.08.2019 ♥️

    Novum ICSI
    Czynnik męski (azoospermia -> cryptozoospermia)
    Punkcja 17.06.2017 -> 6 zapłodnionych komórek = 6 zarodków
    ET 20.06.2017 :(
    Crio 31.10.2018 :(
    Crio 01.12.2018 Beta - 9dpt 109 - 11dpt 370 - 26dpt <3 Harmony OK. Dziewczynka <3
    2 mrożaki
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 19 maja 2019, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agagusia wrote:
    Limerikowo - dzieki ale do Barcy juz nie wracamy, dzis w planie Girona, jutro Tossa de Mar z plażowaniem (polec cos urokliwego), a we wtorek przenosiny sie dalej, za Platja d’Aro i zostajemy juz do niedzieli z wycieczka Roses-Cadaques-ogolnie Cap de Creus i moooze kawałeczek Francji tuz za granica w planie. Plus jak brzuch pozwoli to krotkie spacery tymi trasami nad samym morzem. Chetnie jakies wskazówki od Ciebie przygarnę, bo wydaje mi sie ze masz cos z Hiszpanią wspolnego, nie?
    a dzieki oprocz hiszpanskiego i objechania gl ciekawych miast to ja nie Hiszpanka ;-)
    zwykle gl atrakcje to wczesnie rano ruszalysmy
    w zeszlym roku chciano wprowadzic limit turystow by Barcelony i wybrzeza nie zadeptano
    skonczylo sie na kontroli ilosci wynajmowanych kwater dla turystow

    jesli chodzi o przejazdy autostradami to taniej jesli ma sie wykupiona viniete
    my placilysmy na biezaco gotowka

    Podziwiam ze masz sily na dluga podroz i atrakcje :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 maja 2019, 12:10

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 19 maja 2019, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chimera wrote:
    Kayama mam podobne objawy jak Ty. Twardnieje/drętwieje mi tylko góra brzucha, zaraz pod biustem. Najczęściej mi się to zdarza jak posiedzę dłużej. Zebra też mnie bolą. Zastanawiałam się już czy to nie kwestia żołądka, wątroby, czy co tam teraz się znajduje. Próbowałam luźniejszego stanika, albo w ogóle bez stanika, ale to raczej nie pomaga. W środę mam wizytę i będę rozmawiała z moim ginem na ten temat.

    O to daj znać co gin powiedział. Ja zadzwonię jutro do fizjoterapeutki. Przeraża mnie ze to jeszcze ok 3 miesięcy a ja już pekam w szwach, tak się czuje, a dzidzia jeszcze musi urosnąć 2,5 kg min. Nie wyobrażam sobie jak ten brzuch ma mi jeszcze urosnąć :) Uciska też mocno chyba żołądek bo mam okropna zgaga i jem po pół porcji bo mi się nie mieści.

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 maja 2019, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, specki od chustonoszenia. Myślę o chuście... Rozważam "moją pierwszą" od lenny lamb albo Od zaffiro? Jakieś sugestie?

  • Frida91 Autorytet
    Postów: 6310 5001

    Wysłany: 19 maja 2019, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi brzuch też uciska na żołądek i właśnie ciężko mi się oddycha. Mam już 8kg na plusie i boję sie co dalej. Oby teraz zwolniło :P

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/f3bfefe28920.jpg

    Nacha, Limerikowo, DrzewkoPomarańczowe, kayama, Smerfelinka, Bobby29, Chimera, Applejoy, OlaWi, Sylvka, Agagusia lubią tę wiadomość

    Córeczka 08.2019 ❤️
    Synek 10.2022 💙
‹‹ 696 697 698 699 700 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ