X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 💚STYCZEŃ 2021💚
Odpowiedz

💚STYCZEŃ 2021💚

Oceń ten wątek:
  • Karollaa Znajoma
    Postów: 22 2

    Wysłany: 27 września 2020, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja 4latka ma do podcięcia. U nas przez covid dzieci same na oddziale zostają, rodzice nie mogą nawet odwiedzić. Nie wyobrażam sobie tego więc czekamy na "lepsze czasy"

    lolcia8796vdg
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 września 2020, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karollaa wrote:
    Moja 4latka ma do podcięcia. U nas przez covid dzieci same na oddziale zostają, rodzice nie mogą nawet odwiedzić. Nie wyobrażam sobie tego więc czekamy na "lepsze czasy"
    Nikt was nie będzie trzymał w szpitalu po takim zabiegu.. to się robi od ręki, u starszego dziecka też tylko, że może lecieć krew.
    Edit: równie dobrze możesz po prostu jechać prywatnie do laryngologa i też Ci zrobi od ręki. To już jak wolisz 🤷

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 września 2020, 07:59

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 września 2020, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcelina715 wrote:
    Agape,
    Współczuję trudnych początków. Gratuluję, że mimo tych trudności się udało. Oby tym razem było łatwiej.

    Ciągle mnie zastanawia dlaczego wędzidełka nie są sprawdzane rutynowo jeszcze w szpitalu? Tyle dzieci ma z tym problem, a podcięcie jest tak prostym i bezpiecznym zabiegiem... Udałoby się uniknąć naprawdę sporej ilości problemów (ból u kobiety podczas ssania, niskie przyrosty u dziecka itp.), gdyby wdrożono taki standard.
    Nie wiem, skąd tyle dzieci ma problemy z wedzidelkiem. Rozmawiałam z koleżanką neurologopeda - ona twierdzi, że wystarczy, że gdy się rozwija język w życiu płodowym zadziała jakiś czynnik stresowy i podział komórek jest już zaburzony..
    Natomiast jako fizjoterapeuta uważam, że przyczyna może leżeć gdzieś indziej. Język należy do taśmy głębokiej i podcinając wędzidełko, działa się tylko na "koniec" tej taśmy, a ona może być gdzieś ściągnięta znacznie niżej, np na wysokości przepony... Moim zdaniem jest dużo za dużo tych krótkich wędzidełek i nie wiem, skąd to wynika. Pewnie najpierw bym szukała pomocy u osteopatow zanim bym zdecydowała się podciąć dziecku wędzidełko - bo to można zrobić w każdym wieku. Koleżanka miała wykonany zabieg w wieku 29 lat.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 września 2020, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edyciak co to za dołujące zdjęcie profilowe?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 września 2020, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba usunęła konto☹️mam nadzieję że u niej i dzidzi wszytsko ok

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 września 2020, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja słabo tu pisze bo ciągle mnie wylogowuje. Co tam słychać u was

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 września 2020, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelka85 wrote:
    Chyba usunęła konto☹️mam nadzieję że u niej i dzidzi wszytsko ok
    Tak, teraz widzę, że usunęła 😔 szybciej zmieniła profilowe na takie szare..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 września 2020, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majorka wrote:
    Tak, teraz widzę, że usunęła 😔 szybciej zmieniła profilowe na takie szare..
    😔😔 Nie chcę myśleć pesymistycznie ale tylko to mi do głowy przychodzi. Mam nadzieję że po prostu postanowiła przestać się udzielać a tak jest u niej ok

  • Enigvaa Autorytet
    Postów: 4014 5394

    Wysłany: 29 września 2020, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelka85 wrote:
    😔😔 Nie chcę myśleć pesymistycznie ale tylko to mi do głowy przychodzi. Mam nadzieję że po prostu postanowiła przestać się udzielać a tak jest u niej ok


    To chyba raczej ma zwiazek z dyskusja na goracych mamuskach. Troche jej sie oberwalo 🤨

    🔸28 lat
    _______________
    14.01.2021 Malwinka ❤️
  • Enigvaa Autorytet
    Postów: 4014 5394

    Wysłany: 29 września 2020, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicante daj znaka co się dzieje bo nam zniknęłaś z fb w trakcie dyskusji 🤨🤨

    Mamba91 lubi tę wiadomość

    🔸28 lat
    _______________
    14.01.2021 Malwinka ❤️
  • Mamba91 Autorytet
    Postów: 609 361

    Wysłany: 29 września 2020, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Enigvaa wrote:
    Alicante daj znaka co się dzieje bo nam zniknęłaś z fb w trakcie dyskusji 🤨🤨
    Właśnie miałam to samo pisać 😁

    2nn33e3k7q5t268q.png

    31+0 - 1813g 😍
    21+2 - 450g szczęścia 🥰
    22.07 będzie córeczka - Amelka 🥰
    06.05 zarodek z serduszkiem 💗
    27.04 16dpo - 540,90; 18 dpo - 1238 😍
  • Mamba91 Autorytet
    Postów: 609 361

    Wysłany: 29 września 2020, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Enigvaa wrote:
    To chyba raczej ma zwiazek z dyskusja na goracych mamuskach. Troche jej sie oberwalo 🤨
    Ale żeby odrazu konto usuwac? Mam nadzieję, że faktycznie tylko o to chodzi

    2nn33e3k7q5t268q.png

    31+0 - 1813g 😍
    21+2 - 450g szczęścia 🥰
    22.07 będzie córeczka - Amelka 🥰
    06.05 zarodek z serduszkiem 💗
    27.04 16dpo - 540,90; 18 dpo - 1238 😍
  • Enigvaa Autorytet
    Postów: 4014 5394

    Wysłany: 29 września 2020, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamba91 wrote:
    Ale żeby odrazu konto usuwac? Mam nadzieję, że faktycznie tylko o to chodzi

    Moze sie zestresowala i doszl do wniosku ze to jej nie potrzebne 🤷🏻‍♂️ Rozne dziwne rzeczy przychodza nam do glowy w tym stanie. Kto wie 🤷🏻‍♂️🙈

    🔸28 lat
    _______________
    14.01.2021 Malwinka ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 września 2020, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojej to co tam się stało. Nieźle. Najważniejsze że u nich ok😉

  • Enigvaa Autorytet
    Postów: 4014 5394

    Wysłany: 29 września 2020, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelka85 wrote:
    Ojej to co tam się stało. Nieźle. Najważniejsze że u nich ok😉


    Niemilo podsumowala inny watek, wiec dziewczyny z tego drugiego watku jej napisaly co o tym mysla, cos bylo o wiadomosciach prywatnych wiec pewnie tam sie dyskusja potoczyla i skonczylo sie jak sie skonczylo 🤷🏻‍♂️

    Ewelka85 lubi tę wiadomość

    🔸28 lat
    _______________
    14.01.2021 Malwinka ❤️
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 30 września 2020, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale o czym, co mysla?

    Enigvaa lubi tę wiadomość

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 września 2020, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może ja wrócę do tematu wędzidełka. Mi w szpitalu lekarz neonatolog, chirurg oraz pielęgniarki każdy z osobna mówił, że im szybciej tym lepiej. Dzięki temu dziecko nie ma problemów z jedzeniem, noworodki z ssaniem i późniejszym mówieniem.. dzieci z krótkim wędzidełkiem się seplenią. Dlatego im szybciej tym lepiej bo 4 latek sam nie nauczy się układać języka w prawidłowy sposób więc i tak będziecie mieć terapię u logopedy 🤷

  • juudi Autorytet
    Postów: 288 431

    Wysłany: 30 września 2020, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My po wizycie. Wszystko ok. Maleńka waży już 829 gr 😍

    Majorka, Mamba91, KateHawke, Marcelina715, Gaja88, _lucky_ lubią tę wiadomość

    ma6nky9zewfu5ea1.png
    atdchdge5fgohmhe.png
  • Enigvaa Autorytet
    Postów: 4014 5394

    Wysłany: 30 września 2020, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Girl25 wrote:
    ale o czym, co mysla?


    O jej wypowiedziach i zachowaniu na forum :)

    🔸28 lat
    _______________
    14.01.2021 Malwinka ❤️
  • KateHawke Autorytet
    Postów: 5327 7216

    Wysłany: 1 października 2020, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak mnie wnerwia to OF! Co chwilę mnie wylogowuje 😡 mimo zaznaczonego "pamiętaj mnie" cały czas muszę na nowo wpisywać. Ani napisać komentarza, ani zalajkować wpisu... Niech oni się w końcu poprawią.

    08.05.2020 - II na teście 💕
    f2wl2n0auw5gzezn.png
    9f7jtv73nku3ge5t.png
    27 Styczeń 2018 - 18cs - ET
‹‹ 228 229 230 231 232 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ