X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Styczeń 2022
Odpowiedz

Styczeń 2022

Oceń ten wątek:
  • Sovi Autorytet
    Postów: 1019 675

    Wysłany: 18 stycznia 2022, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robin27 wrote:
    Najgorsze to jest u nas nie spanie. Ciężko go odłożyć i usypać. To tak długo trwa czasem, że zbliżamy się do kolejnego karmienia. Jak próbuje go ululac nie na cycku to jest jekis . Do tego wszystkiego widać że cały czas mu doskwiera brzuszek. Położna twierdzi że to kolki a nie nietolerancja laktozy bo kupki są ładne i bardzo dobrze przybiera na wadze. A ja jak widzę jak on wojuje z gazami i się męczy to serce boli. Mam takie wrażenie że on cierpi przez ten mój pokarm..
    Kochana nie cierpi przez pokarm. Jeśli jedynym objawem sa bóle brzuszka a kupy są ok nie ma plam wysypek wymiotów chlustajacych i innych objawów to zapewne po prostu niedojrzałość układu pokarmowego. No tak już ten świat jest urzadzony że te dzieci rodzą się jeszcze niedojrzałe pod tym wZgledem. Po każdym jedzeniu by tak było. Możesz spróbować dać espumisan albo coś podobnego oraz włączyć probiotyk biogaja. No i dużo masować używać teemoforka robić ciepłe kąpiele dużo kłaść na brzuchu

    Babcia lubi tę wiadomość

    Pola jest już z nami:*


    Emilka :*
    km5sio4p4vcbay7l.png
  • Audreyyy Autorytet
    Postów: 638 188

    Wysłany: 18 stycznia 2022, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba kazda matka próbuje coś zdziałać z tym niedojrzałym układem pokarmowym. Sama kupowałam espumisany, probiotyki, delicol. Oczywiście nic to nie dało, brzuch musiał dojrzeć i tyle. Już taki los tych biednych bobasów

    Babcia lubi tę wiadomość

    FNh9p2.png
  • Robin27 Autorytet
    Postów: 566 378

    Wysłany: 18 stycznia 2022, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja 2022, 17:19

  • Mag_len Autorytet
    Postów: 852 385

    Wysłany: 18 stycznia 2022, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robin27 wrote:
    Najgorsze to jest u nas nie spanie. Ciężko go odłożyć i usypać. To tak długo trwa czasem, że zbliżamy się do kolejnego karmienia. Jak próbuje go ululac nie na cycku to jest jekis . Do tego wszystkiego widać że cały czas mu doskwiera brzuszek. Położna twierdzi że to kolki a nie nietolerancja laktozy bo kupki są ładne i bardzo dobrze przybiera na wadze. A ja jak widzę jak on wojuje z gazami i się męczy to serce boli. Mam takie wrażenie że on cierpi przez ten mój pokarm..
    Na pewno to nie wina Twojego pokarmu. Kup może termofor z pestek wiśni. U nas pomagał i teraz tez musze go wyciągnąć. No i na gazy pomaga pozycja na brzuszku.
    Niestety przy pierwszym dziecku człowiek bardzo się stresuje, mi teraz przy trzecim serce pęka gdy widzę, że się męczy ale wiem, że to przejściowe i z czasem bedzie lepiej.

    17u920mmhnhkv8ng.png
    km5stv73002prn2w.png
    ex2bcwa14usyhw6x.png
  • Mag_len Autorytet
    Postów: 852 385

    Wysłany: 18 stycznia 2022, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doczytalam Robin że masz termofor 😉
    U nas jeszcze przy dziewczynkach gdy bardzo je męczył brzuszek spałyśmy razem i rozpinała im body czy pajaca i trzymałam rękę na brzuszku. Dzięki temu jako tako mogliśmy się wyspać.

    17u920mmhnhkv8ng.png
    km5stv73002prn2w.png
    ex2bcwa14usyhw6x.png
  • Mag_len Autorytet
    Postów: 852 385

    Wysłany: 18 stycznia 2022, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Osama! Gratulacje! Dobrze, że lekarze w porę podjęli decyzję o cc. Oby teraz już wszystko było dobrze🙂

    Osama lubi tę wiadomość

    17u920mmhnhkv8ng.png
    km5stv73002prn2w.png
    ex2bcwa14usyhw6x.png
  • krolik Autorytet
    Postów: 1185 644

    Wysłany: 18 stycznia 2022, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Osama gratulację, dobrze, że wszystko już ok!

    Robin tak jak piszą dziewczyny to na pewno nie wina Twojego mleka. Nie ma nic lepszego dla maluszka niż pokarm matki, rzadko się zdarza, że on szkodzi to są bardzo wyjątkowe sytuacje. Niestety na niedojrzały układ pokarmowy to można się tylko wspomagać, ale to minie. Nas co prawda ominęły te brzuszków problemy, ależ drugą córką może być różnie, loteria :(

    Agaa jak u Was? Mam nadzieję, że się tulicie i wszystko poszło dobrze!

    Nynka Ty masz cesarkę 21.01? Może mnie jeszcze wyprzedzisz 🤣

    Powiem Wam, że już wczoraj mi ręce opadły, po całym dniu skurczy, już nawet regularnych, ale w moich odczuciach słabych żeby jechać do szpitala, wszystko na wieczór się wyciszyło. O 19 zasypiałam na kanapie ze zmęczenia. Noc przespałam, dziś od rana cisza 🤦‍♀️ Jadę jutro na IP, zrobią ktg usg, sprawdza co i jak i nie wiem czy zostanę czy wypuszczą. Teoretycznie ten termin 15.01 był taki umowny, nawet na połówkowych mam 17.01, pierwsze usg u gin 19.01, z owu by się najbardziej ten 17 zgadzał. No ale wpisany mam 15.01 i tego się muszę trzymać :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2022, 12:11

    Osama lubi tę wiadomość

  • Aaggaa02 Autorytet
    Postów: 513 102

    Wysłany: 18 stycznia 2022, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj rano przyszedł przez cc urodził się mój synek.
    Nie było warunków do porodu, szyjka pancerna, jako że jestem już po cc to też nie można było tego odwlekać za długo.

    Synek to kopia starszego brata :)

    CC znoszę bardzo źle niestety, ledwo żyje. Faszerują mnie lekami żebym się opiekowałam synkiem. Wiem że z każdym dniem będzie lepiej ale teraz jest bardzo trudno.

    Nynka, ŻonaMarynarza, krolik, Audreyyy, Lilka94, Babcia, KaaiaN, MojAniolek:((, eszanka lubią tę wiadomość

    Aaggaa02
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2022, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krolik nie ja na 24.01, i nigdzie wczesniej sie nie wybieram😊 niech mi minie ten kaszel do końca...

    Milczalas tak myslalam ze rodzisz🙈

    Aagaa ja mam nadzieje, ze nie trzymaja Cie dalej tylko juz wlasnie bobas z Tobą.

    Robin mlody na szczescie kolek nie mial, ale w pewnym momencie mielismy gazy mega, i to co Ci moge doradzic jeszcze to jak masujesz brzuszek. Nie mizianki te zegarowe, tylko bierzesz po proatu nóżki i ugniatasz nimi brzuszek, jednoczesnie albo na przemiennie, termofor, i jak najwiecej na brzuchu. Jest tez taki fizjo Zawitkowski i ona pokazywal jak ukladac na kolanach dziecko i tak jakby walkowac, zeby brzus sie maskwal, ja mam ksiazke gdzies ale sa tez chyba filmiki w necie, w razie co poszukam i zrobie zdjecia. Nie wiem jak z kolkami ale na bączki nam to pomagalo. Sa ten takie rurki windy, ale to chyba tez bardziej typowo na gazy niz kolki...

    Bony moje "niechcemisie" jest juz w chyba w maksymalnym punkcie, godzine przestawialam budzik na 5 minutowe drzemki...a teraz mam obiad, drukarnie, pranie, prasowanie, a energi nadal zero.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2022, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aagaa gratuluje! Trzymaj sie dzìelnie

    Aaggaa02 lubi tę wiadomość

  • ŻonaMarynarza Ekspertka
    Postów: 150 72

    Wysłany: 18 stycznia 2022, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje Aaggaa 😀

    Aaggaa02 lubi tę wiadomość



    22.01.2022🤴
    31.08.2019👸
    10.09.2016💒
    17.03.2008💞
  • krolik Autorytet
    Postów: 1185 644

    Wysłany: 18 stycznia 2022, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga gratulację! Obyś szybko do siebie doszła. Szkoda tylko, że musiałaś się nameczyc wcześniej i teraz jeszcze Ci ciężko, ale z dnia na dzień będzie lepiej :)

    Nynka, a to do 24 to chyba urodzę, chyba 😅 coś mi się z 21 ubzdurało.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2022, 13:41

    Aaggaa02 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2022, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    21-ego ide na izbe na te wszystkie badania, rozmowe z anestezjologiem itd😊

  • Babcia Ekspertka
    Postów: 160 80

    Wysłany: 18 stycznia 2022, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje Aga!!!

    Aaggaa02 lubi tę wiadomość

  • Mag_len Autorytet
    Postów: 852 385

    Wysłany: 18 stycznia 2022, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga! Gratulacje ❤️

    Aaggaa02 lubi tę wiadomość

    17u920mmhnhkv8ng.png
    km5stv73002prn2w.png
    ex2bcwa14usyhw6x.png
  • Mag_len Autorytet
    Postów: 852 385

    Wysłany: 18 stycznia 2022, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś była u nas położna, mały waży już 4.5 kg.😅Dwa tygodnie temu wychodziliśmy ze szpitala z wagą 3350...jak tak dalej pójdzie to nie wiem kto go będzie nosił😅

    Babcia lubi tę wiadomość

    17u920mmhnhkv8ng.png
    km5stv73002prn2w.png
    ex2bcwa14usyhw6x.png
  • Karolcia15031 Autorytet
    Postów: 874 267

    Wysłany: 18 stycznia 2022, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Osama , Aga gratuluje 😊

    Robin u nas w miarę dobrze na problemy brzuszkowe dziala Lefax, tak jak dziewczyny piszą dużo masować lekko dociskając brzuszek. U nas ze spaniem jest problem taki że najlepiej spi w bujaku który nie jest polecany ,uzywam go tylko kiedy muszę. Próbowałaś małego ciasno owijać? Owijanie bardzo pomagało przy starszej bez tego nie zasypiała. Wiem ,że się łatwo mówi ale postaraj się być spokojna,moja starsza przez mój stres była bardzo placzliwa. Teraz do małego mówię bardzo spokojnie, głaszcze go i widzę że dużo szybciej się uspokaja niż córka, przy jiej każdy placz mnie stresował mega .

    Mag_len mój też szybko tyje 😂 gruby taki mimo że dużo ulewa.

  • Audreyyy Autorytet
    Postów: 638 188

    Wysłany: 18 stycznia 2022, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje Aga i Osama!

    U nas ważenie w czwartek albo piątek, liczę na 4kg a wy tu o 4.5 piszecie🤣

    FNh9p2.png
  • Audreyyy Autorytet
    Postów: 638 188

    Wysłany: 18 stycznia 2022, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liczę na 3kg oczywiście🙈

    FNh9p2.png
  • Robin27 Autorytet
    Postów: 566 378

    Wysłany: 18 stycznia 2022, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja 2022, 17:19

‹‹ 265 266 267 268 269 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ