X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Styczeń 2023
Odpowiedz

Styczeń 2023

Oceń ten wątek:
  • LILILA Ekspertka
    Postów: 171 178

    Wysłany: 28 czerwca 2022, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w poerwszej ciazy barfzo chciala syna okolo 13 tyg dr powiedzial mi ze chyba dziewczynka 3 dni przeplakalam w 25 tyg olazalo soe ze jednak bedzie syn i powoem szczerze poczulam wielka ulge i radosc. Takze takie emocje to calkiem normalna. Rzecz. Teraz jakos nie czuje zadnej presji chyba poprostu sie strasznoe ciesze i keszcze nie wierze ze w koncu sie udalo

    5 ciaz ...
    1 synek..
    diagnostyka - poronienia idiopatyczne
    6 ciąża
    listoad- kontrolne USG - niespodzianka pęcherzyk ciążowy z zarodkiem 5±6 dni i ❤️
    18.11 - maluszek 1,5 cm
    21.12 - USG prenatalne - wszytko ok 🙂
    22.02 - USG Połówkowe zdrowa 470g dziewczynka ❤️🎉
    21.04- USG III trym 1400g cudu :)
    07.07.23- 3330g i 55 cm szczęścia ❤️
  • Jola1785 Znajoma
    Postów: 16 16

    Wysłany: 28 czerwca 2022, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, nieśmiało dołączę jeśli można oczywiście ☺️ Wg wyliczeń lekarza termin porodu na 29.01.2023.

    Jeszcze ze strachem jednak pozwalam sobie na momenty szczęścia że w końcu się udało 😀

    LILILA, Kolorowa27, Marcysia1990, wichrowe_wzgórza, Żurawinka, Malamii26, Żelka1990, Natalia95, Flora23 lubią tę wiadomość

  • LILILA Ekspertka
    Postów: 171 178

    Wysłany: 28 czerwca 2022, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jola1785 wrote:
    Cześć, nieśmiało dołączę jeśli można oczywiście ☺️ Wg wyliczeń lekarza termin porodu na 29.01.2023.

    Jeszcze ze strachem jednak pozwalam sobie na momenty szczęścia że w końcu się udało 😀
    Witaj i zyczmy nudnej ciazy ☺

    5 ciaz ...
    1 synek..
    diagnostyka - poronienia idiopatyczne
    6 ciąża
    listoad- kontrolne USG - niespodzianka pęcherzyk ciążowy z zarodkiem 5±6 dni i ❤️
    18.11 - maluszek 1,5 cm
    21.12 - USG prenatalne - wszytko ok 🙂
    22.02 - USG Połówkowe zdrowa 470g dziewczynka ❤️🎉
    21.04- USG III trym 1400g cudu :)
    07.07.23- 3330g i 55 cm szczęścia ❤️
  • Jola1785 Znajoma
    Postów: 16 16

    Wysłany: 28 czerwca 2022, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LILILA wrote:
    Witaj i zyczmy nudnej ciazy ☺


    Nie będę póki co dziękować 🤫☺️

    LILILA lubi tę wiadomość

  • Marcysia1990 Autorytet
    Postów: 1657 408

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 00:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znalazlam trochę czasu i zaktualizowalam pierwsza stronę, rzućcie okiem czy się zgadza i czy może być 😊 Przeczesalam forum i nie znalazłam wszystkich informacji. Usunęłam terminarz wizyt, ciężko będzie mi go na bieżąco aktualizować. Będziemy pisać na forum na bieżąco i myślę, że będzie ok 😊

    Do uzupełniania:
    Olciax - ♀️
    Kasioola - 🅱️
    South - 💗💗
    MartuSKa - ⏸️
    I.Ana.I - ⏸️
    Espoir - ⏸️
    Kolorowa27 - 💗
    Syla87 - 💗

    @Żelka - ja jutro mam prenatalne, po prenatalnych robię PAPPA i to by było na tyle 🤔 co to za badanie wolne dna? Możesz coś więcej o nim napisać?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 czerwca 2022, 01:04

    Kolorowa27 lubi tę wiadomość

    age.png
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1716

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 00:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żelka1990 wrote:
    Dziewczyny trochę się pogubiłam. Robimy usg pierwszego trymestru + test pappa + wolne płodowe dna tak???

    Usg wraz z biochemią (pappa i wolna beta-hcg) robimy obowiązkowo niezależnie od wieku (chociaż refundowane jest po 35 albo ze wskazaniami, i nie każdy lekarz niestety poleca robienie każdej pacjentce).

    Wolne płodowe dna to badanie zawsze odpłatne, drogie i nieobowiązkowe, może zrobić już od 10+0. Wykrywa z ponad 99% skutecznością wady genetyczne, można także poznać płeć.

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • Marcysia1990 Autorytet
    Postów: 1657 408

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 01:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wichrowe_wzgórza wrote:
    Usg wraz z biochemią (pappa i wolna beta-hcg) robimy obowiązkowo niezależnie od wieku (chociaż refundowane jest po 35 albo ze wskazaniami, i nie każdy lekarz niestety poleca robienie każdej pacjentce).

    Wolne płodowe dna to badanie zawsze odpłatne, drogie i nieobowiązkowe, może zrobić już od 10+0. Wykrywa z ponad 99% skutecznością wady genetyczne, można także poznać płeć.

    Ok, czyli to wolne płodowe dna to coś jak NIFTY. A czym się różni wolna beta HCG od klasycznej? Czy to zawsze jest wykonywne w parze z PAPPA? Żaden z gin nie wspominał o tym, tylko o Pappa 🤔

    age.png
  • Angela1108 Autorytet
    Postów: 1521 430

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 06:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam z rana u nas bardzo deszczowo dzisiaj i chłodniej co sprawia że aż lepiej się żyje 😁 jakieś wizyty dzisiaj?

    01.23 syn 🧑‍🌾 cud po 14 latach starań 🥰
    12.2012 👼🏻💔 w 12 tyg.
    02.2017 👼🏻💔 w 8 tyg.
    05.2005 córka 🙎🏼‍♀️
    05.2023 zabieg cholecystostomi
    Dieta lekkostrawna do dziś
    2022 tętniak przegrody miedzyprzedsionkowej
    12.2023 powrót do starań
    Nebilet 💊
    Acard 💊
  • Marcysia1990 Autorytet
    Postów: 1657 408

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :) miałam dzisiaj plan pospać do bolu, ale już się kręcę od godziny.

    Dziś mam badania prenatalne 🤞

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcysia1990 wrote:
    Znalazlam trochę czasu i zaktualizowalam pierwsza stronę, rzućcie okiem czy się zgadza i czy może być 😊 Przeczesalam forum i nie znalazłam wszystkich informacji. Usunęłam terminarz wizyt, ciężko będzie mi go na bieżąco aktualizować. Będziemy pisać na forum na bieżąco i myślę, że będzie ok 😊
    Czy ja mogę rowniez prosic o dopisanie: 27.01.2023 - Różova 💗

    Marcysia1990 lubi tę wiadomość

  • Marcysia1990 Autorytet
    Postów: 1657 408

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Różova wrote:
    Czy ja mogę rowniez prosic o dopisanie: 27.01.2023 - Różova 💗

    Dopisałam 😊 Jak ktoś kogoś jeszcze pominęłam to prośba o info. Naprodukowalysmy już tyle stron, że nie jestem w stanie odszukać wszystkich nicków 😄

    Różova lubi tę wiadomość

    age.png
  • Żurawinka Autorytet
    Postów: 593 275

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chętnie też dołączyłbym do listy
    28.04 ⏸️
    12.05💗
    02.01💚

  • Angela1108 Autorytet
    Postów: 1521 430

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcysia1990 wrote:
    Cześć :) miałam dzisiaj plan pospać do bolu, ale już się kręcę od godziny.

    Dziś mam badania prenatalne 🤞
    No to trzymam kciuki daj znać po 😊

    01.23 syn 🧑‍🌾 cud po 14 latach starań 🥰
    12.2012 👼🏻💔 w 12 tyg.
    02.2017 👼🏻💔 w 8 tyg.
    05.2005 córka 🙎🏼‍♀️
    05.2023 zabieg cholecystostomi
    Dieta lekkostrawna do dziś
    2022 tętniak przegrody miedzyprzedsionkowej
    12.2023 powrót do starań
    Nebilet 💊
    Acard 💊
  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wichrowe_wzgórza wrote:
    Usg wraz z biochemią (pappa i wolna beta-hcg) robimy obowiązkowo niezależnie od wieku (chociaż refundowane jest po 35 albo ze wskazaniami, i nie każdy lekarz niestety poleca robienie każdej pacjentce).

    Wolne płodowe dna to badanie zawsze odpłatne, drogie i nieobowiązkowe, może zrobić już od 10+0. Wykrywa z ponad 99% skutecznością wady genetyczne, można także poznać płeć.
    No właśnie 🙈🙈 usłyszałam wczoraj to wolne płodowe dna wczoraj na insta i ciąża + te upały = mózg jak ser gouda dziurawy

    age.png
    age.png
  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcysia1990 wrote:
    Dopisałam 😊 Jak ktoś kogoś jeszcze pominęłam to prośba o info. Naprodukowalysmy już tyle stron, że nie jestem w stanie odszukać wszystkich nicków 😄
    Marcysiu mój termin to na ta chwile jednak 14.01

    Marcysia1990 lubi tę wiadomość

    age.png
    age.png
  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam dzisiaj wizytę umówiona co prawda w ośrodku zdrowia w jednej miejscowości pod Krakowem bo tam miałam jechać na NFZ ale jednak udało się znaleźć terminy zdecydowanie wcześniej w Krk. No i jutro mam wizytę kolejna w Krk właśnie na NFZ odbiorę wyniki cytologii i czystości pochwy.

    age.png
    age.png
  • Marcysia1990 Autorytet
    Postów: 1657 408

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żurawinka wrote:
    Ja chętnie też dołączyłbym do listy
    28.04 ⏸️
    12.05💗
    02.01💚

    Żurawinka już Cię dopisałam wcześniej 😊

    Żurawinka lubi tę wiadomość

    age.png
  • Nyashka Autorytet
    Postów: 811 159

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcysia1990 wrote:
    Znalazlam trochę czasu i zaktualizowalam pierwsza stronę, rzućcie okiem czy się zgadza i czy może być 😊 Przeczesalam forum i nie znalazłam wszystkich informacji. Usunęłam terminarz wizyt, ciężko będzie mi go na bieżąco aktualizować. Będziemy pisać na forum na bieżąco i myślę, że będzie ok 😊

    Do uzupełniania:
    Olciax - ♀️
    Kasioola - 🅱️
    South - 💗💗
    MartuSKa - ⏸️
    I.Ana.I - ⏸️
    Espoir - ⏸️
    Kolorowa27 - 💗
    Syla87 - 💗

    @Żelka - ja jutro mam prenatalne, po prenatalnych robię PAPPA i to by było na tyle 🤔 co to za badanie wolne dna? Możesz coś więcej o nim napisać?

    Mogłabym prosić o dopisanie na pierwszą stronę? 😄
    03.05 ⏸️
    23.05 💗
    12.01 💚

    Marcysia1990 lubi tę wiadomość

    age.png
  • karmar Autorytet
    Postów: 262 181

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, dziś przychodzę się trochę pożalić, może mnie pocieszycie i ojojacie.
    Wczoraj byłam na drugiej wizycie raptem po tygodniu od pierwszej, bo musiałam zrobić komplet badań i się z nich "rozliczyć" przed 10 tygodniem ciąży. Dlaczego akurat tak, to nie wiem, bo przecież do becikowego wystarczy się po prostu zgłosić do lekarza przed 10 tygodniem ciąży, a ja na pierwszej wizycie byłam w 8 tygodniu, więc wszystko się zgadzało. Ale lekarka kazała, to polazłam. Badań było sporo - na HIVy, kiły, wątrobę, toxo i inne. Z 10 badań łącznie. Z wynikami wszystko ok i w ogóle, ale... moja lekarka wciąż i nieustannie straszy mnie mięśniakami, które mam. Mówiła o nich sporo na pierwszej wizycie, mówiła o nich wczoraj. Padło nawet stwierdzenie, że z ciążą może być różnie, może dojść do poronienia. Na razie wszystko jest ok, mięśniaki nie przeszkadzają dziecku, ale nic nie wiadomo. Możecie sobie pewnie wyobrazić, z jaką duszą na ramieniu wychodziłam wczoraj z gabinetu. Miała mi wczoraj też założyć kartę ciąży i nie założyła, bo jej fizycznie nie miała... A w kwestii tych mięśniaków, to nawet zapytała, czy ja tą ciążę zaplanowałam, czy to był jakiś przypadek. Jak powiedziałam, że zaplanowałam, to się zapytała, czy nie wiedziałam, że mam mięśniaki. Powiedziała też, że mięśniaki rosną całą ciążę. Z kolei, jak czytam internet, to podobno mięśniaki rosną tylko w pierwszym trymestrze, a później się zmniejszają, bo ciąża wypiera wszystko plus organizm kobiety skupia się na utrzymaniu ciąży i odcina ukrwienie mięśniaków. Historie kobiet też są często takie, że było ryzyko, ale nic się nie stało, a pod koniec ciąży to nawet nie myślały o tych mięśniakach już, bo się wszystko cofnęło. Powiem Wam, że mam taką karuzelę myśli, że nie mogę sobie tego poukładać.

    qXNVp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Gratuluję kochane udanych wizyt. Widziałam, że wczoraj dwie takie były 🙂❤️.
    Karmar dziwna ta lekarka, bez serca jakaś. Jeśli mięśniaki od 2 trymestru ciąży zaczynają się zmniejszać to jest szansa, że ciąża będzie się zdrowo rozwijać. Bądź dobrej myśli ❤️.
    Ja niestety dziewczyny przewertowałam internet w podobne przypadki do mojego. I przeczytałam, że w bardzo wielu przypadkach zaburzenia pęcherza moczowego u płodu wiążą się z wadami genetycznymi. Mierne powiększenie pęcherza moczowego ( 7mm do 15mm ) w 25 % przypadków koleruje z wadami chromosomowymi. Natomiast to co mówiła doktor na prenatalnych o zastawce wiąże się z nawet śmiercią płodów. Zaś dzieci, które przetrwały ciążę po urodzeniu mają problemy z nerkami. Chociaż w przypadku tej zastawki to może doktor miała na myśli jakąś inną ? Nie wiem sama co mam myśleć 😥. Do wizyty tak daleko. Mam wprawdzie jutro USG ale te kontrolne mam wykonać dopiero za miesiąc. Wyniki z pappy już są ale one powiedzą mi tylko o ewentualnym prawdopodobieństwie choroby u maluszka. Zresztą te USG kontrolne najwięcej powie. Czuję, że to będzie najdłuższy miesiąc mojego życia. Miałam kupować już jakieś pierwsze ciuszki ale teraz sama nie wiem ☹️. Byłam pewna, że to USG prenatalne to tylko formalność, że tak jak w przypadku poprzedniej ciąży wszystko będzie dobrze ☹️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 czerwca 2022, 10:11

‹‹ 106 107 108 109 110 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ