Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś dodająca otuchy historia Danuty i Adama

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Styczeń 2023
Odpowiedz

Styczeń 2023

Oceń ten wątek:
  • Marcysia1990 Autorytet
    Postów: 1658 408

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny prośba o pomoc . Jestem w recepcji w klinice - dziewczyny nie wiedzą które badanie mają mi zlecić czy tylko białka Pappa czy test podwójny Pappa. Możecie podpowiedzieć? 🙈

    age.png
  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcysiu nie słyszałam o woreczku żółciowym ale na prenatalnych z córeczka w 11+6 gdy córcia nadrobiła wielkosciowo do dzidziusia w 12+2 lekarz mi podał płeć na podstawie wyrostka płciowego i się potwierdziła w 16 tyg gdy już pipka była idealnie widoczna na USG haha 😂

    https://mamaginekolog.pl/ciaza-i-porod/ciaza-podstawy/chlopiec-czy-dziewczynka/
    Tutaj tez o tym pisze mamaginekolog

    age.png
    age.png
  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcysia1990 wrote:
    Dziewczyny prośba o pomoc . Jestem w recepcji w klinice - dziewczyny nie wiedzą które badanie mają mi zlecić czy tylko białka Pappa czy test podwójny Pappa. Możecie podpowiedzieć? 🙈
    No właśnie podwójny ja mam to zlecone

    Edit:
    Jednym z takich badań jest nieinwazyjny test podwójny. Jest to test biochemiczny polegający na badaniu białka PAPP-A oraz hormonu wolnej podjednostki β-hCG.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 czerwca 2022, 15:48

    age.png
    age.png
  • Marcysia1990 Autorytet
    Postów: 1658 408

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już zrobiłam ten podwójny. Ale mnie zirytowały grrr. Że białko PAPPA i test podwójny to są zupełnie dwa różne badania. A mi się właśnie wydawało że ten podwójny to połączenie Pappa i tej bety 🙈 na szczęście pobrały krew i dzisiaj ja wyśle. Bo z tym oczywiście też był problem, że niby tylko do 12, a byłam wczoraj, pytałam i położna mówiła, że PAPPA do 17 mogę zrobić...

    A tak btw. jestem po prenatalnych, gin nie zauważył nic niepokojącego, wszystko według niego jest ok. Jakiś taki mało byl rozmowny. Mam te ryzyka wypisane, ale średnio je ogarniam. Macie może jakaś fajną stronkę gdzie można o tym poczytać i się porównać? Chociaz lepiej chyba dla mnie, żeby nic nie porównywać 😜
    Oglądał tego niby krwiaczka i również potwierdził, że to nie krwiak tylko powiedział to samo co wcześniej, że jak się tworzy pęcherz to czasami nie jest po całości przykejony i się tworzą takie przestrzenie i , że to jest w pełni normalne i wraz ze wzrostem ciąży to się wypełni.

    Według dzisiejszego badania ciąża młodsza, 12+0 i termin się przesunąl na 11.01. 🤷🏻‍♀️ Teraz już nie wiem co brać za pewniak... 😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 czerwca 2022, 16:14

    age.png
  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcysia1990 wrote:
    Już zrobiłam ten podwójny. Ale mnie zirytowały grrr. Że białko PAPPA i test podwójny to są zupełnie dwa różne badania. A mi się właśnie wydawało że ten podwójny to połączenie Pappa i tej bety 🙈 na szczęście pobrały krew i dzisiaj ja wyśle. Bo z tym oczywiście też był problem, że niby tylko do 12, a byłam wczoraj, pytałam i położna mówiła, że PAPPA do 17 mogę zrobić...

    A tak btw. jestem po prenatalnych, gin nie zauważył nic niepokojącego, wszystko według niego jest ok. Jakiś taki mało byl rozmowny. Mam te ryzyka wypisane, ale średnio je ogarniam. Macie może jakaś fajną stronkę gdzie można o tym poczytać i się porównać? Chociaz lepiej chyba dla mnie, żeby nic nie porównywać 😜
    Oglądał tego niby krwiaczka i również potwierdził, że to nie krwiak tylko powiedział to samo co wcześniej, że jak się tworzy pęcherz to czasami nie jest po całości przykejony i się tworzą takie przestrzenie i , że to jest w pełni normalne i wraz ze wzrostem ciąży to się wypełni.

    Według dzisiejszego badania ciąża młodsza, 12+0 i termin się przesunąl na 11.01. 🤷🏻‍♀️ Teraz już nie wiem co brać za pewniak... 😊
    Marcysia a jakie ci podawał ryzyka?
    Najgorzej jak lekarz na prenatalnych nie jest rozmowny🙈🙈🙈 ja bym chyba na takich badaniach nie wytrzymała 🤭 muszę wiedzieć wszystko na bieżąco .

    A co to pewniaka dziecko samo zdecyduje kiedy się urodzi 😉 a jak będziesz szła do porodu to będą cię pytać o termin porodu właśnie wg tego usg I trymestru. I tak będą już oceniać twój wiek ciąży czyli wg tego, ze dzis masz 12+0

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 czerwca 2022, 16:19

    age.png
    age.png
  • Marcysia1990 Autorytet
    Postów: 1658 408

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ryzyka są dla wieku 31l, przyziernosc karku 1,5 mam, FHR 165.

    Trisomia 21
    Ryzyko podstawowe 1:505, a skorygowane 1:2523
    Trisomia 18
    Podst. 1:1170, skoryg. 1:3545
    Trisomia 13
    Podst. 1:3687, skoryg. <1:20 000

    I kompletnie nic z tego nie rozumiem 🤷🏻‍♀️ za ok 2 tyg. będzie połączenie tych badań z PAPPA.

    @Żelka - dzięki, myślałam że coś jeszcze się zmieni. Trochę się zmartwiłam, że nagle się tak o 2 dni przesunęło wszystko. Tzn. że dzidziuś jakoś przystopował z rozwojem? Czy po prostu się tym nie przejmować? Bo już mi się włącza lampka, że może jest coś nie tak... 😬😕

    Edit: już się zaglebilam w te ryzyka. Czekam na PAPPA. Na razie nic nie rozkminiam 😅

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 czerwca 2022, 16:33

    age.png
  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Usg prawidłowe tak? To zostaje ci czekać na wyniki z krwi wszystko na te chwile masz git 👍🏽👍🏽

    age.png
    age.png
  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcysia1990 wrote:
    Ryzyka są dla wieku 31l, przyziernosc karku 1,5 mam, FHR 165.

    Trisomia 21
    Ryzyko podstawowe 1:505, a skorygowane 1:2523
    Trisomia 18
    Podst. 1:1170, skoryg. 1:3545
    Trisomia 13
    Podst. 1:3687, skoryg. <1:20 000

    I kompletnie nic z tego nie rozumiem 🤷🏻‍♀️ za ok 2 tyg. będzie połączenie tych badań z PAPPA.

    @Żelka - dzięki, myślałam że coś jeszcze się zmieni. Trochę się zmartwiłam, że nagle się tak o 2 dni przesunęło wszystko. Tzn. że dzidziuś jakoś przystopował z rozwojem? Czy po prostu się tym nie przejmować? Bo już mi się włącza lampka, że może jest coś nie tak... 😬😕

    Edit: już się zaglebilam w te ryzyka. Czekam na PAPPA. Na razie nic nie rozkminiam 😅

    Marcysiu wiadomo, ze każde badanie wykazujące ze dziecko jest młodsze jest stresujące. Ale pomysl logicznie czy przypadkiem jak wysikalas test ogólnie jak liczyłam swoją owulacje to właśnie chyba z tego ciąża powinna być młodsza niż ci to wychodziło później nie? I te badania prenatalne Sa najdokładniejsze. A może po prostu twój lekarz prowadzący zle złapał pomiar i stad dziecko wyszło większe wczoraj?
    Bo ile dzisiaj miał cm dzidziuś?

    age.png
    age.png
  • Marcysia1990 Autorytet
    Postów: 1658 408

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żelka1990 wrote:
    Marcysiu wiadomo, ze każde badanie wykazujące ze dziecko jest młodsze jest stresujące. Ale pomysl logicznie czy przypadkiem jak wysikalas test ogólnie jak liczyłam swoją owulacje to właśnie chyba z tego ciąża powinna być młodsza niż ci to wychodziło później nie? I te badania prenatalne Sa najdokładniejsze. A może po prostu twój lekarz prowadzący zle złapał pomiar i stad dziecko wyszło większe wczoraj?
    Bo ile dzisiaj miał cm dzidziuś?

    USG jest prawidłowe, wszystko dokładnie oglądał i mówił co to jest i że jest ok. Opinie też miał super jeśli chodzi o badania. Może przy nas był jakiś mniej rozmowny,a może trafiliśmy na jakis gorszy dzień. Jak wszystko ok to najważniejsze 😊

    Mój gin prowadzący opierał się na dacie OM i upiera się przy dacie 14.01. i ciągle podaje mi starsza ciążę. Gin od konsultacji z krwiakiem zapytał o długości cykli, om i na podstawie badania USG podał termin 09.01. Wczoraj byłam na badaniu to wpisał mi w książeczkę, na palę 12+3, oczywiście nie spisał sobie wymiarów dziecka ani nic, wiedział że mam dziś prenatalne 🙈 tyle , że wspominał że było coś ponad 5cm. Dziś było 5,4 cm - czyli wypada na 12+0.

    age.png
  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i teraz już i tak lekarze będą się sugerować data z prenatalnych.
    U mnie w pierwszej ciąży na początku ze względu na późniejsza owulacje wszystkie obrazy i pomiary usg były zawsze młodsze niż termin z OM o 5 dni i wszystko wg owulacji było idealnie do prenatalnych bo tam się okazało, ze dzidziuś jest większy o 3 dni. I później już lekarze pytali tylko o datę porodu z prenatalnych jak pojechałam do porodu te ich nie obchodził ani termin z miesiączki ani wg pierwszych usg tylko, żebym im pokazała usg I trymestru i wg tego podali wiek ciąży w dniu porodu.

    age.png
    age.png
  • Marcysia1990 Autorytet
    Postów: 1658 408

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa ok, to nawet nie wiedziałam. W sumie to myślałam, że gdzieś te wartości na przestrzeni czasu będą się minimalnie zmieniać - w zależności od wielkości dzidziusia 😊
    Grunt, że lekarze mówią że jest ok 😊 za bardzo wszystko przeżywam i rozkminiam, a jak już zacznę czytać to fantazja potrafi mnie nieźle ponieść 😄

    A co do tej teorii nub to ja patrząc na moje USG widzę taka jakby łeske. I tak jak mówisz, chodzi o woreczek płciowy, coś pomieszalam 😊 zastanawiam się na jakiej podstawie wczoraj gin mógł myśleć, że to dziewczynka. Ten dzisiejszy powiedział że na pewno będzie albo chłopak albo dziewczynka i on nie widzi nic 😄 więc ja też wiem, że nic nie wiem 🙃

    age.png
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 5000 1716

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ładne masz wyniki, niskie ryzyko.
    To jest tak, że jak masz np. ryzyko podstawowe ZD 1:505, to wynika ono z wieku itp., i oznacza, że z 505 kobiet takich jak Ty 1 urodzi dziecko z ZD.
    Ryzyko skorygowane - czyli po doliczeniu do algorytmu wyników krwi mówi, że jest ok i z 2523 kobiet z identycznymi warunkami i wynikami tylko jednej dziecko będzie miało ZD. Czyli prawdopodobieństwo baaaaardzo, baaaardzo malutkie :)

    Ja jak mam lekarza niemowę, to sama ciągnę za jęzor ;]

    Marcysia1990 lubi tę wiadomość

    9 tc (*) 24.01.2016

    3 córki :)
    06.11.2017
    01.07.2020
    07.01.2023
  • niemi Ekspertka
    Postów: 138 78

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, nie udzielam się bo jestem na urlopie ale dziś z racji fatalnej pogody trochę nadrobiłam 😉 Gratuluję wszystkich pozytywnych wieści z wizyt, Wasze dzieciaczki są już takie duże 😀 ja staram się nie myśleć za dużo o ciąży co w sumie nie jest trudne bo nie mam żadnych objawów poza ciągłym sikaniem, ale to przez duphaston. Wczoraj na wypadzie do Czech rozpłakałam się na ławce bo długo szukane WC publiczne okazało się zamknięte i myślałam że zaraz mi pęcherz pęknie 🙄 Mąż dziwnie na mnie patrzył więc powiedziałam że mi się tak chce siku że mocz oczami wypływa 🤣 Tyle u mnie.
    Kamar ja od lat odkąd chodzę do mojego dr słyszę o miesniakach takie coś "trzeba w ciążę zajść to się mięśniaki nie będa tworzyć" więc chyba nie jest tak źle 🙂 kiedyś się wkurzalam na ten tekst,jak nie planowałam jeszcze ciąży a ten mi przy każdej wizycie kazał zachodzić 😉 ja o moim mięśniaku nie myślę, bardziej martwię się czy człowieczek się rozwija bo był 1,5 tygodnia za mały na pierwszej wizycie.. Za tydzień mam kolejną, wszystko się okaże.
    Pozdrawiam Was wszystke gorąco 😘

    karmar lubi tę wiadomość

    niemi
  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem wam dziewczyny, ze zawsze marzyłam o tym by buc w ciąży w wakacje. Tak by było ładnie widać brzuszek w sukienkach ale jeszcze nie ciąża zaawansowana bo wtedy ten brzuch już tak ładnie nie wyglada i chodzi się chwiejnie. Owszem już mam brzuszek ale to jest 12 tydz a jest mi takie gorąco, ze ja nie wiem jak ciazko jest chodzić w zaawansowanej ciąży🙄 nie ma czym oddychać!

    age.png
    age.png
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 5000 1716

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha, ja nienawidzę upałów, takiego słońca, lato najchętniej bym przespała. Zawsze się bałam wakacyjnej ciąży, a poprzednio rodziłam 1 lipca w okropne gorąco ;) I o dziwo, i tak nie było tragicznie ;] Gorzej, że ciepłe długie wieczory, a ja zamiast siedzieć z młodą na dworze, to nie miałam siły chodzić ani stać :/
    Teraz chociaż ten 3 trym wypadnie późną jesienią, łatwiej będzie bez wyrzutów sumienia zalec w chałupie :D

    9 tc (*) 24.01.2016

    3 córki :)
    06.11.2017
    01.07.2020
    07.01.2023
  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz jak są takie gorąca ja z córka siedzę w domu, bawimy się jemy i śpimy 😂😂😂 ale popołudnia w sensie ooolo 18 wychodzimy na plac zabaw a wieczory spędzam na ogródku bo dopiero teraz można oddychać !

    age.png
    age.png
  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oooooo Boże 😍😍😍 przyszła moja poducha ciążowa!!! Z córka mi ratowała spanie ale potem już noworodek niemowlak ja przejęli i z czasem nadawała się na śmietnik. W końcu zamówiłam i jest

    age.png
    age.png
  • snw Przyjaciółka
    Postów: 77 54

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcysia1990 wrote:
    A ja tak trochę z innej beczki, na stronie mamyginekolog czytałam o różnych teoriach na rozpoznanie płci. Cześć oczywiście ona uznaje za sciemę, ale jedną , dotyczącą ułożenia woreczka żółciowego uznaje, że ma skuteczność ok 80%. Nazywa się to teoria NUB - slyszalyscie coś o tym? 😊 Wrzucę poniżej dwie przykładowe fotki z USG. Można to "wyczaic" w okolicy 12-13 tygodnia. W skrócie- dziewczynki mają podłużny woreczek, a chłopcy okrągły. 😊

    Edit: wzięło mnie na rozmyślenia po wczorajszej wizycie, na jakiej podstawie gin już coś mógł ocenić, że chyba będzie dziewczynka i wyczytalam, że sporo lekarzy korzysta z tej teorii 😊 może się czegoś dziś dowiem na prenatalnych 😁

    FB-IMG-1656497571726.jpg
    FB-IMG-1656497475856.jpg

    U mnie ta metoda mamyginekolog sprawdziła się 100%! W zeszłym tygodniu moja lekarz mówiła ze wyrostek jest rownolegle wiec raczej dziewczynka, a dzisiaj odebrałam Nifty i faktycznie dziewczynka 💕 myślałam, że będę zawiedziona i faktycznie trochę byłam… na szczęście tylko przez chwilkę, jak zobaczylam jak się Stary ucizeszyl, to sama tez zaczęłam sie cieszyć i już nie mogę doczekać spotkania z moja mała Kluska ❤️

    Żelka1990 lubi tę wiadomość

    🙋🏼‍♀️34 lata 💁🏻‍♂️40 lat
    Starania od 07.2020 💕

    03.05.2022 - ⏸
    13.05.2022 - 🔘
    27.05.2022 - 🧡🦐
    23.06.2022 - 4,47cm człowieka ♥️
    29.06.2022 - It’s a girl! 🎀
    22.09.2022 - Kluseczka ma już 699g 💪🏻
    09.01.2023 - 💚

    QtiCp2.png
  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Snw gratulacje ♥️

    Dziewczyny czy ja dobrze kalkuluje? Na razie wśród was które znają płeć każda marzyła o płci przeciwnej dziecka do tej która wyszła w badaniach ? Prawda???
    I ja mam dwie koleżanki, które są obecnie w ciąży i obie maja taka sama sytuacje jedna chciała druga córkę będzie chłopiec a druga koleżanka marzyła o chłopcu bo chciała parke a tu będzie miała druga dziewczynkę.

    snw lubi tę wiadomość

    age.png
    age.png
  • Vaiana Autorytet
    Postów: 364 721

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żelka1990 wrote:
    Oooooo Boże 😍😍😍 przyszła moja poducha ciążowa!!! Z córka mi ratowała spanie ale potem już noworodek niemowlak ja przejęli i z czasem nadawała się na śmietnik. W końcu zamówiłam i jest
    O a powiedz jaki masz kształt? Też się nad taką zastanawiałam, ale zamówię jak już brzuszek będzie większy 😊 ale właśnie słyszałam, że dziewczyny bardzo sobie je chwalą 🙂

    age.png

    Starania od 06.2019
    3x IUI ❌
    Kwiecień 2022-ivf
    30.04 - 1 transfer
    9dpt beta 127
    11dpt beta 343
    13dpt beta 741
    16dpt beta 2226
    27dpt mamy ❤️
    11.01.2023 -52cm, 3100g 🩷
‹‹ 108 109 110 111 112 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ