Styczeń 2027 ❄️
-
WIADOMOŚĆ
-
Malinaaa2024 wrote:Margaretka, dobrze Cię kojarzę z grupy czerwcowej 2025? 😊
U nas też dopiero co roczek, nawet nie wiem kiedy to minęło 🥹
Tak, dobrze kojarzysz 😊 przeleciał ten rok tak ekspresowo 🥹🥹
A jak tam Twój maluszek?Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 czerwca, 19:24
Malinaaa2024 lubi tę wiadomość
-
tosiekk wrote:Edit.
Karola, długo czekałaś na wynik? Robiłaś Nifty czy inny?
Po przewertowaniu chyba wszystkich możliwych stron i analiz ja się zdecydowałam na FeliaTest.
Pobranie miałam w poniedziałek 11:30.
A wyniki w panelu klienta dziś 14:09. Czekałam tylko na męża żeby sprawdzić razem
Próbki są badane we Włoszech.
A ku może przestrodze, ja byłam wg OM w 10+0, z USG 10+6, i moja frakcja była 5%, gdzie minimalna to 4%, więc mnie się ta rzutem na taśmę udało 😅 dobrze że nie trzeba było powtarzać
Buburuza, tosiekk lubią tę wiadomość
-
Buburuza wrote:To mi też zapowiada koniec spania na brzuchu

To jest coś czego nie mogę sobie wyobrazić 😱 całe życie spanko na brzuchu, teraz mi trochę biust przeszkadza ale jeszcze jest ok, nie wiem co zrobie jak będę musiała zacząć spać inaczej 😅
Buburuza lubi tę wiadomość
-
Fajnie, ze tak szybciutko wyniki.Karola_90 wrote:Po przewertowaniu chyba wszystkich możliwych stron i analiz ja się zdecydowałam na FeliaTest.
Pobranie miałam w poniedziałek 11:30.
A wyniki w panelu klienta dziś 14:09. Czekałam tylko na męża żeby sprawdzić razem
Próbki są badane we Włoszech.
A ku może przestrodze, ja byłam wg OM w 10+0, z USG 10+6, i moja frakcja była 5%, gdzie minimalna to 4%, więc mnie się ta rzutem na taśmę udało 😅 dobrze że nie trzeba było powtarzać
Ja robiłam we wtorek o 13 i mam nadzieję, ze w poniedziałek beda wyniki. Probki badane sa na miejscu w UK, potrzeba tylko 2% niby. Bardzo jestem ciekawa ile tej frakcji będzie w mojej krwi 😊😊 11+3 robiłam.
Down Syndrome (Trisomy 21)
Edwards Syndrome (Trisomy 18)
Patau Syndrome (Trisomy 13)
Turner Syndrome (Monosomy X)
Klinefelter Syndrome
Jacobs Syndrome
Gender (optional – for single pregnancies and identical twins only)
I takie rzeczy sprawdzają. -
Esbe wrote:Fajnie, ze tak szybciutko wyniki.
Ja robiłam we wtorek o 13 i mam nadzieję, ze w poniedziałek beda wyniki. Probki badane sa na miejscu w UK, potrzeba tylko 2% niby. Bardzo jestem ciekawa ile tej frakcji będzie w mojej krwi 😊😊 11+3 robiłam.
Down Syndrome (Trisomy 21)
Edwards Syndrome (Trisomy 18)
Patau Syndrome (Trisomy 13)
Turner Syndrome (Monosomy X)
Klinefelter Syndrome
Jacobs Syndrome
Gender (optional – for single pregnancies and identical twins only)
I takie rzeczy sprawdzają.
I które Ty robiłaś? Nifty pro? Ja będę (już sama nie wiem 🫣) 10+2 a z miesiączki 10+6 -
Karola gratulacje chłopca 💙
U nas wody nie ma, nie wiadomo kiedy będzie.. bosko, rano trzeba jechać po beczki z wodą bo już kiedyś 3 dni nie było też w taki skwar 😒 uroki dziury zabitej dechami
Wszędzie proszą o nie podlewanie ogródka wodą z wodociągu a i tak dalej to samo 🤷🏻♀️
Ogólnie prawie cały dzień leżałam plackiem zero siły, pojechaliśmy wieczorem na zakupy i ledwo wytrzymałam. Dobrze, że są klimatyzacje w sklepach, tylko niestety poczułam chemiczny zapach, który mnie tak zemdił.. w głowie tylko sobie powtarzałam "nie rzygnij bo siara" 😅
Ile płacicie za nieinwazyjne testy prenatalne? Jak byłam wczoraj to proponowali mi za niecałe 2 tys nifty pro.
Niestety też zbliża mi się ten okres gdzie muszę oznajmić o ciąży w pracy i wybieram się w przyszłym tygodniu. Swoją drogą miałyście taką sytuację z wypłatą na L4 czy liczyli Wam za ostatnie 12 miesięcy? Czy jeśli jest stała pensja to oni biorą z pensji? U mnie trochę złożona sytuacja bo macierzyński/rodzicielski, urop wypoczynkowy 2 miesiące i 3,5 miesiąca wychowawczy. Na razie mam do wyjaśnienia AwD jeszcze pieniędzy nie dostałam ciekawe co wymyślą.
Dzwoniłam też za prenatalnymi, ale nikt nie odbierał tel. Będę próbowała w poniedziałek się dodzwonić.Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 czerwca, 21:51
Karola_90 lubi tę wiadomość
09.2023 - rozpoczęcie starań
10.2023 - ⏸️
10.2023 - 6 t 💔 poronienie
03.2024 - wznowienie starań
04.2024 - ⏸️
05.2024 - 5 t 💔 poronienie
06.2024 - ⏸️
02.2025 - cc 37+4 💙 3120g, 56cm
04.2026 - powrót do starań 🍀
01.06.2026 - ⏸️ zostań kropeczko 🥺
02.06.2026 - bhcg 95,52 mIU/ml
05.06.2026 - bhcg 457,54 mIU/ml prog. 28 ng/ml
15.06.2026 - pęcherzyk ciążowy 1,32cm
25.06.2026 - 1cm 🫐 z ❤️
13.07.2026 - wizyta gin NFZ
👶🏻💙
👧 30l. - zespół antyfosfolipidowy, PAI-1 układ homozyg., nisza cc, mięśniak 0.5 cm - acard 150; neoparin 0,6
🧔♂️ 36l. - ❌️ cholesterol


-
monii00 wrote:Karola gratulacje chłopca 💙
U nas wody nie ma, nie wiadomo kiedy będzie.. bosko, rano trzeba jechać po beczki z wodą bo już kiedyś 3 dni nie było też w taki skwar 😒 uroki dziury zabitej dechami
Wszędzie proszą o nie podlewanie ogródka wodą z wodociągu a i tak dalej to samo 🤷🏻♀️
Ogólnie prawie cały dzień leżałam plackiem zero siły, pojechaliśmy wieczorem na zakupy i ledwo wytrzymałam. Dobrze, że są klimatyzacje w sklepach, tylko niestety poczułam chemiczny zapach, który mnie tak zemdił.. w głowie tylko sobie powtarzałam "nie rzygnij bo siara" 😅
Ile płacicie za nieinwazyjne testy prenatalne? Jak byłam wczoraj to proponowali mi za niecałe 2 tys nifty pro.
Niestety też zbliża mi się ten okres gdzie muszę oznajmić o ciąży w pracy i wybieram się w przyszłym tygodniu. Swoją drogą miałyście taką sytuację z wypłatą na L4 czy liczyli Wam za ostatnie 12 miesięcy? Czy jeśli jest stała pensja to oni biorą z pensji? U mnie trochę złożona sytuacja bo macierzyński/rodzicielski, urop wypoczynkowy 2 miesiące i 3,5 miesiąca wychowawczy. Na razie mam do wyjaśnienia AwD jeszcze pieniędzy nie dostałam ciekawe co wymyślą.
Dzwoniłam też za prenatalnymi, ale nikt nie odbierał tel. Będę próbowała w poniedziałek się dodzwonić.
Z tego co ja się dowiadywałam to średnia się liczy z roku za przepracowane miesiące podzielić przez przepracowane miesiące. Czyli jeśli wróciłaś w lutym to luty-czerwiec 5 wypłat podzielić przez 5 wypłat. Poprawcie mnie jeśli sie mylę. -
Tak, dokładnie tak jest. Choć u mnie dziewczyna od płac najpierw mi zaczęła wpierać, że ja byłam jeszcze na macierzyńskim 2miesiace, więc jakbym poszła w czerwcu na L4 to będzie mi się liczyła średnia z 10 przepracowanych miesięcy/12 🤡 oczywiście to nie jest prawdą i średnią bierze się tylko z przepracowanych miesięcy. Wlicza się do tego większość nagród, 13nastki i wszystko co było oskladkowane.Buburuza wrote:Z tego co ja się dowiadywałam to średnia się liczy z roku za przepracowane miesiące podzielić przez przepracowane miesiące. Czyli jeśli wróciłaś w lutym to luty-czerwiec 5 wypłat podzielić przez 5 wypłat. Poprawcie mnie jeśli sie mylę.
Buburuza, monii00 lubią tę wiadomość
31.10.2022 💔
25.05.2023 💔
13.11.2023 ⏸️ beta 93,81
15.11.2023 beta 223,65
22.11.2023 beta 4193 🤞
27.11.2023 6+1 2,6 mm ❤️ USG 5+6
11.12.2023 8+1 1,39cm ❤️ USG 7+5
22.12.2023 9+5 2,58cm ❤️ USG 9+3
09.01.2024 12+2 5,79cm USG 12+2. Prenatalne idealnie 😍
19.02.2024 18+1 232g ❤️
05.03.2024 20+2 II prenatalne, 340g i pierwsze kopniaki 😍
14.05.2024 30+2 III prenatalne, 1750g 😍
Iga 🥰🥰 30.07.2024 22:51 😍 ⚖️3635g 📏56cm 💖

18.05 beta 85,3
20.05 beta 253
25.05 beta 1730
03.06 6+3 3,2mm ❤️ USG 5+6
08.06 7+1 7,6mm ❤️ USG 6+5
17.06 8+3 1,48cm ❤️ USG 7+6

-
Dokładnie tak jak poprzedniczki mówią. Wspomnę jedynie, że następnie wyliczana jest stawka dzienna i to ona jest mnożona przez ilość dni nieobecności (wliczając weekendy). A więc wypłata może się różnić (30-31 dni).
Płatność przez pracodawcę zazwyczaj w standardowym dniu wypłaty (firma zatrudnia więcej niż 20 osób), albo przez ZUS od zwolnienia do zwolnienia i oni bodajże mają do 3 miesięcy od wpłynięcia wszystkich dokumentów.
Moni, bezpłatne okresy (urlop bezpłatny, wychowawczy) nie są brane pod uwagę, więc nie powinny Ci zaburzyć wyliczonej podstawy.Wiadomość wyedytowana przez autora: Dzisiaj, 07:28
Buburuza, monii00 lubią tę wiadomość
-
Monii liczą średnia z przepracowanych całych miesięcy, plus to ma mniej składek więc realnie dostaje się kilka stówek więcej na L4 niż pensja 😅
I jak przejdziesz na l4 to zmień sobie z aktywnie w domu na aktywnie w pracy, bo zasiłek chorobowy jest traktowany jak praca
-
Dzięki Dziewczyny, dopiero jak się ma dzieci to się człowiek zagłębia w te przepisy 🫣
Margareetka to wiem akurat bo patrzyłam te AwP i AwD bardzo dokładnie, od września planujemy żłobek bo już ledwo daje radę gonić za moim Gagatkiem a bardzo lgnie do innych dzieci czy mają 6msc czy 6lat 😂 ostatnio teść miał pokazówkę bo zaczęło padać zbierałam pranie i latał za nim to było "wolno, wolno" 😅 ogólnie nie mam pomocy tyle, że zerknie raz na jakiś czas 5min na niego09.2023 - rozpoczęcie starań
10.2023 - ⏸️
10.2023 - 6 t 💔 poronienie
03.2024 - wznowienie starań
04.2024 - ⏸️
05.2024 - 5 t 💔 poronienie
06.2024 - ⏸️
02.2025 - cc 37+4 💙 3120g, 56cm
04.2026 - powrót do starań 🍀
01.06.2026 - ⏸️ zostań kropeczko 🥺
02.06.2026 - bhcg 95,52 mIU/ml
05.06.2026 - bhcg 457,54 mIU/ml prog. 28 ng/ml
15.06.2026 - pęcherzyk ciążowy 1,32cm
25.06.2026 - 1cm 🫐 z ❤️
13.07.2026 - wizyta gin NFZ
👶🏻💙
👧 30l. - zespół antyfosfolipidowy, PAI-1 układ homozyg., nisza cc, mięśniak 0.5 cm - acard 150; neoparin 0,6
🧔♂️ 36l. - ❌️ cholesterol


-
Monii też myślałam chwilę nad żłobkiem dla mojego, bo mimo że hajnid to bardzo towarzyska bestia 😀 ale potem pomyślałam, że przecież jak się maluszek urodzi to i tak bym nie puszczała go, żeby nie przynieść jakiś chorób do noworodka. I nie wiem czy taki rollercoaster emocjonalny to dla malucha dobry.
Buburuza lubi tę wiadomość
-
Też tak myślałam, ale nie jestem w stanie zając się nim w 100% a jeśli jeszcze dojdzie nadciśnienie (już miałam i jest skorelowane z APS).. właśnie na ostatniej wizycie pokazało się 147/100 to nie będzie lekko. Jeśli ma kto Ci pomóc to co innego. U mnie nie był hnb, rozrabia i jest szybki, ale też potrafi siedzieć i się czymś zająć dłuższy czas. Po rozwoju ruchowym nastąpił teraz rozwój mowy więc już wczoraj próba była słowa "banan" wyszedł "nanan" albo "tatan" 😂Margareetka wrote:Monii też myślałam chwilę nad żłobkiem dla mojego, bo mimo że hajnid to bardzo towarzyska bestia 😀 ale potem pomyślałam, że przecież jak się maluszek urodzi to i tak bym nie puszczała go, żeby nie przynieść jakiś chorób do noworodka. I nie wiem czy taki rollercoaster emocjonalny to dla malucha dobry.
Ogólnie od 12 miesiąca jest gwałtowny rozwój dopiero czeka Cię ten etap pogoni za człowieczkiem co nie wiadomo co chce zrobić i nic nie powie 😅 a szczególnie branie do buzi wszystkiego - kamieni, kwiatków itd., wspinaczka po wszystkim.
Po porodzie syn nie będzie chodził jakiś czas po prostu żeby nic nie przynieść, mąż weźmie opiekę i rodzicielski albo będzie u moich rodziców więcej w miarę potrzeb. Na rsv musowo się szczepie bo to co przeżyłam z synkiem ledwo oddychającym nie życzę nikomu, nie ma oczywiście gwarancji, ale zrobię wszystko żeby uchronić kolejne dziecko przed czymś takim.
Możesz także w każdej chwili oddać dziecko do żłobka kwestia tylko miejsc, zobaczysz jak się będziesz czuła.09.2023 - rozpoczęcie starań
10.2023 - ⏸️
10.2023 - 6 t 💔 poronienie
03.2024 - wznowienie starań
04.2024 - ⏸️
05.2024 - 5 t 💔 poronienie
06.2024 - ⏸️
02.2025 - cc 37+4 💙 3120g, 56cm
04.2026 - powrót do starań 🍀
01.06.2026 - ⏸️ zostań kropeczko 🥺
02.06.2026 - bhcg 95,52 mIU/ml
05.06.2026 - bhcg 457,54 mIU/ml prog. 28 ng/ml
15.06.2026 - pęcherzyk ciążowy 1,32cm
25.06.2026 - 1cm 🫐 z ❤️
13.07.2026 - wizyta gin NFZ
👶🏻💙
👧 30l. - zespół antyfosfolipidowy, PAI-1 układ homozyg., nisza cc, mięśniak 0.5 cm - acard 150; neoparin 0,6
🧔♂️ 36l. - ❌️ cholesterol


-
A moja do żłobka chodzi i nie będę jej też zmieniać rutyny jak się bobas urodzi. Polecam też BARDZO zaszczepić na grypę typu A bo to co my przeżyłyśmy to jakiś horror był w zeszłym roku. Mała zachorowała w wigilię miałyśmy obie po 40 stopni gorączki. Ciągnęło się to kilka dni. Łapie od niej dosłownie wszystko. Byłyśmy wtedy u rodziny wracając wylądowałyśmy w szpitalu, bo mała cały dzień spała mi na rękach. Dostała leki i na 3 dzień wyszłyśmy, a ona zachowywała się jak nowo narodzona. Niestety i sylwestra i święta Bożego Narodzenia w zeszłym roku to najgorsze co spotkało mnie w życiu. RSV za to zniosła super ale szczepiona była 4 dni kataru i kaszlu i jak ręką odjął. Teraz małej przechodzi bostonka, a ja mam punkt kulminacyjny. Katar, kaszel no masakra ogólnie
Przeszły mi mdłości ale pęka mi głowa. Nie wiem co gorszeWiadomość wyedytowana przez autora: Dzisiaj, 11:39
Buburuza lubi tę wiadomość
-
@Kinia197 nie będziesz robiła córce przerwy od żłobka żadnej?
Ja właśnie brałam pod uwagę żeby córkę na ten rok wypisać (chodzi od października) żeby nie przynosiła chorób na końcówkę ciąży i początki noworodka,.ale na razie zostaje. Jak będzie chorować po 3 tyg ciągiem to wtedy wypiszemy. Ale po urodzeniu bobasa raczej jakaś przerwę jej i tak zrobimy
-
Hejcia. Mój bob też żłobkowy. Adaptację mogłam sobie pozwolić na prawie dwumiesięczną z racji że byłam w domku w czasie wakacji (też byście mogły taką dłuższą zrobić jeśli pójdziecie na L4). Chodził najpierw po 2 godzinki od śniadania do 10, potem odbierałam po drzemce i na koniec po obiedzie. Do dziś chodzi od 8 do 14 i tak zostanie jak się bobas urodzi.
Poprosiłam panie w żłobku żeby tylko dawały znać jak jacyś rodzice będą puszczać przeziębione dzieci to będę zabierać. Wolę żeby poszedł nawet 5/10 razy, a ja wtedy dam radę życie do ładu doprowadzić. Zawsze na styczeń, luty i marzec gdzie jest największy wysyp rsv i grypy możecie zostawiać starszaki w domku potem boby będą większe i bardziej odporne. Mój młody zostanie w domu od urodzenia boba do tydzień po pierwszych szczepieniach.
Pamiętajcie też że na cycku dzieci dostają gotowe przeciwciała. U mnie w domu, mimo że to był czerwiec, pojawił się covid i rsv właśnie. Młody nie zachorował. Jak ja miałam przeziębienie typu 38-39 stopni to pediatra kazała normlanie karmić jeśli nie ma wysokiej gorączki bo właśnie mały dostaje przeciwciała. -
Zagadka919 wrote:@Kinia197 nie będziesz robiła córce przerwy od żłobka żadnej?
Ja właśnie brałam pod uwagę żeby córkę na ten rok wypisać (chodzi od października) żeby nie przynosiła chorób na końcówkę ciąży i początki noworodka,.ale na razie zostaje. Jak będzie chorować po 3 tyg ciągiem to wtedy wypiszemy. Ale po urodzeniu bobasa raczej jakaś przerwę jej i tak zrobimy
Nie, bo ponoć lepiej nie psuć starszemu dziecku rutyny przez pojawienie się rodzeństwa. Będę starać się w miarę możliwości ograniczyć ewentualny kontakt przy chorobie. Ona już długo do żłobka chodzi to co najgorsze myślę, że i tak przechorowala -
Generalnie robie minimum z minimum 😅 rano wyskoczylam jedynie do sklepu po 5 produktów i własnie sobie uświadomiłam, że jednego z nich nie kupiłam 🤦♀️
Pomalutku sobie sprzątam, robie przerwy na odpoczynek, lemoniada z lodówki (co prawda kupna ale z dobrym składem), ah no tak i klimatyzacja od samego rana włączona 😅🤣 bez tego bym chyba umarła...
Do znajomych wychodzimy dopiero wieczorkiem, ale tez do mieszkania i też mają klimę
Muszę trzymać fason, bo jeszcze nic nie wiedzą 🙃









