X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Styczniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Styczniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • Polaj Autorytet
    Postów: 1618 942

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Małżowinka moja koleżanka zaszła w ciążę karmiąc piersia i nie mając okresu po porodzie.
    Trzymam kciuki żeby się takze Wam udało.

    Kroko super że jesteście na końcówce ospy :)

    Sylwia A jak Twoi chłopcy?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2018, 22:50

    małżowinka lubi tę wiadomość

    Córcia- 3 stycznia 2018
    Synek- grudzien 2012
  • małżowinka Autorytet
    Postów: 679 331

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem, że się tak zdarza, ale to raczej chyba loteria

    6ce5d64554.png
    6a2c04a9b6.png
  • stere Autorytet
    Postów: 849 291

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malzowinka ja tez okresu nie mam ale dni plodne to i owszem...
    Polaj... tak z tymi imprezami bywa... jeden przyjdzie, drugi nie...

    https://www.maluchy.pl/li-73368.png
  • małżowinka Autorytet
    Postów: 679 331

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmmm no to jak to jest? Dni płodne są, jajeczko dojrzewa, nie jest zapłodnione i nie ma okresu?

    6ce5d64554.png
    6a2c04a9b6.png
  • Polaj Autorytet
    Postów: 1618 942

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w końcu zadzwoniłam do żłobka i umówiłam się na spotkanie.
    Różnica w dwóch żłobkach to jakieś 600 zł dlatego wybrałam to tańsze i dzięki temu mąż będzie zawoził bo ma akurat po drodze i jak do pracy się spóźni to nie będzie musiał się tłumaczyć bo jest szefem ;)

    makasa, małżowinka lubią tę wiadomość

    Córcia- 3 stycznia 2018
    Synek- grudzien 2012
  • stere Autorytet
    Postów: 849 291

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malzowinka.... no w sensie ze pierwsza owulacja po ciazy... okres zapewne niedlugo przyjdzie... tzn tak mysle, bo po obserwacji sluzu na to wychodzi ale testow owulacyjnych nie robilam, jednak pobolewa mnie jak przy jajeczkowaniu - niestety mam ta watpliwa przyjemnosc odczuwania tego faktu...
    .... jajeczkowanie moze wrocic bez wczesniejszego miesiaczkowania...
    ... sa podobno badania mowiace, ze jesli kobieta przeznacza cala energie na karmienie piersia i normalne zyciowe aktywnosci i na nic wiecej nie starcza to jest to sygnal dla organizmu ze nie czas na ciaze...

    https://www.maluchy.pl/li-73368.png
  • stere Autorytet
    Postów: 849 291

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana... o to mi wlasnie chodzi...
    ...ja to mam zacmiony umysl i moge malo zrozumiale pisac... moje dziecko chyba jakis skok rozwojowy ma bo wybudza sie z drzemek z placzem i ciezko go utulic pozniej...

    https://www.maluchy.pl/li-73368.png
  • małżowinka Autorytet
    Postów: 679 331

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A no to to jest jasne, dlatego mówię, że to raczej loteria

    6ce5d64554.png
    6a2c04a9b6.png
  • Myszk@ Autorytet
    Postów: 1532 1230

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Małżowinka, tak nadal KP, u mnie okres wrócił jakoś w czerwcu, więc trzymam kciuki za Was, żeby się udało tak jak chcecie :)

    Polaj ale kijowo :/ narobiłaś się, a goście nie docenili starań

    małżowinka lubi tę wiadomość

    age.png
    age.png
    age.png
    06.07.2016 [*] Aniołek
  • Asasa Autorytet
    Postów: 593 419

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszka gratulacje!

    Polaj, toż to połowa ludzi nie przyszła, ale bym miała nerwa, niektórzy mieli powód, no ale reszta to jednak mogli dać znać wcześniej, zero poszanowania czyjejś pracy.

    Ja dostałam pierwszy okres w listopadzie i tak czułam, że będzie bo dwa tygodnie wcześniej pobolewał mnie jajnik i miałam płody śluz, potem problemy z małą ilością mleka w cycach no i przyszła... a teraz - jutro 40 dc i ani widu @.

    Próbowałam dzisiaj znowu dać mojej małej żółtko no i na wieczór zwymiotowała, a już miałam nadzieję, że wtedy to jednak z zupką było coś nie tak. Chciałam jej dać coś innego do jedzenia, jakiś placki, naleśniki czy jajecznicę a nie ciągle kaszka i kaszka no i dupa.

    Myszk@ lubi tę wiadomość

    UAtCp1.png
    mhsv9vvj0znnlhyf.png
  • Polaj Autorytet
    Postów: 1618 942

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asasa moja też nie chce kaszki manny czy kleiku A zawsze jadła że smakiem. Za to dziś ugotowałam jęczmienna z zieloną pietruszka zjadła aż jej się uszy trzęsły.

    Fakt jest jeden mogli poinformować w piątek a nie w sobotę koło południa jak już większość przygotowana. Przynajmniej pisze tu o 6 osobach
    Zapewne nie pierwszy i nie ostatni raz.

    Córcia- 3 stycznia 2018
    Synek- grudzien 2012
  • Ola- styczen Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, czytałam wasze wpisy będąc w ciąży, miałam być mamą z lutego ale jestem ze stycznia, chciałabym dołączyć do waszego forum i dzielić się z wami informacjami i posłuchać innych rad.:)

  • Lilly123 Autorytet
    Postów: 480 319

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny :) polaj no kicha z gośćmi..

    dziewczyny podajecie maluchom smażone potrawy?

    2 dni temu Ola tak mi dołożyła do pieca, że nie dostała po tyłku tylko dlatego, że wiem że bidula nie zrobiła tego świadomie. Otóż miałam zaplanowane sprzątanie życia, w trakcie lece robić jej śniadanie, a ta otworzyła szafkę i wylała pół butelki oleju w kuchni. Byłam mocno zdenerwowana, bo w oleju była podloga, szafka, ola, ale jak dotarło do mnie że ten olej wleciał pod uszczelke pod meblami i muszę rozbierać pół kuchni to mnie juz taki wkurw opanował, że się Ola nasłuchała. W trakcie jeszcze ta uszczelka sie urwała i wieczorem mąż jechał po nową. Ja oczywiście sama w domu, a jak.

    Byłyśmy dziś u alergologa. Jestem bardzo zadowolona z wizyty. Myślałam, że tak tylko chwilę z babką podyskutuje i do domu. Ale wizyta była dość długa, pooglądała Olę, zrobiła test skórny na jajko i istotnie wyszedł pozytywny. Jutro idziemy zrobic panel 40 alergenów z krwi. Jeśli on nie wyjdzie, to za 4 miesiace zrobi test u siebie z jajkiem. Generalnie może to pójść w 2 strony, jeśli w ta złą, to mam recepte na zastrzyk z adrenaliny! mam wykupić i gdyby dostała jakiegoś potwornego ataku po przypadkowym zjedzeniu jajka (bo oczywiście nie może go jeść) to podać. W standardowej sytuacji mam recepte na inny lek który mam podać po zjedzeniu. Uczulenie nie jest przeciwskazaniem do szczepienia mmr, ale mam zostać w przychodni 30min po szczepieniu a w dzień szczepienia i 2 dni po podać lek.

    ♀️- 01.2018
    ♂️ - 05.2023
  • Asasa Autorytet
    Postów: 593 419

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilly ciekawe rzeczy piszesz, niestety, bo lepiej gdyby nasze dzieci nie były alergiczkami. Nie wiedziałam, że takiemu małemu dziecku można robić panel z krwii, myślałam, że tylko takie ogólne badanie czy jest na coś uczulone czy nie (igg czy ige bodajże). Robisz to badanie na nfz czy prywatnie?

    UAtCp1.png
    mhsv9vvj0znnlhyf.png
  • małżowinka Autorytet
    Postów: 679 331

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilly kicha, że wyszło pozytywnie, bo jajek wszędzie pełno, ale dobrze, że wiesz na czym stoisz. Ja daję smażone, nie na żadnym głębokim oleju, no ale normalnie z patelni.

    6ce5d64554.png
    6a2c04a9b6.png
  • Polaj Autorytet
    Postów: 1618 942

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 23:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja dzidzia dopiero zasnęła. Lekkie przegięcie z jej strony.

    Córcia- 3 stycznia 2018
    Synek- grudzien 2012
  • Megiiii Autorytet
    Postów: 770 140

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 00:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilly ja też podsmażam na łyżce oliwy niektóre potrawy. W przepisach blw takie podsmażanie to praktycznie norma i jest w większości przepisów. Robię tak placki i sosy. Podsmażam mięsa chwilę i duszę. Robię dzięki temu jedno dla wszystkich, a młodemu nie solę i nie słodzę, choć zdarzyło mi się dać mu na spróbowanie ciasto domowej roboty z cukrem. W końcu codziennie go nie dostaje. Robiłam też z syropem daktylowym, ale tak fajnie nie słodzi.

    Polaj u nas ze spaniem jeszcze gorzej jak było. Ostatnio 23 to standard. Dziś zasnął po 23.30, a przed chwilą już go znowu musiałam usypiać. Wczoraj padł o 21, ale co z tego jak obudził się po 1 w nocy i nie spał do po 6 rano....więc ja oglądałam Tv, a on buszował po łóżku, bo co robić tyle godzin. A potem wstał o 10 i cały dzień łobuzował. Ja nie wiem skąd on ma na to siły robiąc 2-3 drzemki po 20 minut. Ja padam a on nakręcony i do tego strasznie uparty. Po kilkanaście razy trzeba go zabierać z różnych miejsc, a on dalej tam idzie i się śmieje ze mnie.


    1usak6nl4m3t7dp1.png
  • (sunshine89 Przyjaciółka
    Postów: 116 178

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ehh, dziewczyny współczuję Wam z tym spaniem. U nas na szczeście od jakiegoś czasu jest w tej kwesti super, zasypia o 19 i śpi do 6:30 bez pobudek. Mam nadzieję że już tak zostanie. W ciągu dnia bardzo mało śpi ale jestem w stanie to przetrwać.

    Polaj, Krokodylica, Megiiii lubią tę wiadomość

  • Polaj Autorytet
    Postów: 1618 942

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati od 2 tygodni zasypia 22-23 ale z ta północą to troszkę przesadziła. A teraz panna śpi. Gdyby tylko spała w łóżeczku ale nie w moim łóżku które ma tylko wezglowie więc nawet zostawić jej nie mogę.

    Córcia- 3 stycznia 2018
    Synek- grudzien 2012
  • (sunshine89 Przyjaciółka
    Postów: 116 178

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja przez 9 miesięcy tak mi dała w kość, że chyba teraz postanowiła mi to wszystko wynagrodzić, cudownie polubiła wozek, nie drze się ciągle i śpi w nocy. Czasami to sama się dziwię jak to się stało w ogóle, ale cieszę się niezmiernie bo już myślałam że zwariuje.

    Krokodylica, małżowinka, Asasa, Megiiii lubią tę wiadomość

‹‹ 1457 1458 1459 1460 1461 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ